[A jelentkezés] Coldy.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Coldy

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
logo.png


Coldy jelentkezési lapja a OneRP Adminisztrátori felvételére.

j1Cosgk.png


Üdvözlök mindenkit!

A nevem Gergő, ismertebb néven Coldy. 2001. Augusztus 17.-én születtem, tehát jelenleg a 18. életévemben járok. Erdélyben (nem Romániában) lakom, Marosvásárhelyen. Ez egy közepes nagyságú város, tele szebbnél szebb turisztikai helyekkel. 12. osztályba járok, a Marosvásárhelyi Művészeti Líceumba. Kis érdekesség: Igen, jól olvastad, Művészeti: Itt tanítanak az általános tantárgyak mellett zenét, képzőművészetet, és színészmesterséget is. Én 13 éve hegedülök, és 7 éve zongorázok.  Na de térjünk a lényegre.
Hogy mióta foglalkozom RP-vel? Egy jó 9 éve. 2011ben kezdtem az RP-t SAMP-on, de egy év múlva megismertem a SeeMTA-t, és vele együtt az egész MTA-t, RP-t stb. Igen, én is sokak példájára a See-n tanultam meg RP-zni, ott tanultam meg minden csínját-bínját.
Na de, Admin először 2013-ban voltam néhány kisebb MTA szerveren, aztán később a Dream Life-on kétszer 3as admin, egyszer főadmin. Később See v2-n SGH tag 3 hónapig. Később See LV-n is SGH tag. Ezek nem akkora eredmények. Az emberek nem is ezekről a szerverekről ismernek (már aki), hanem az External Gamingről, mivel ott nyitástól zárásig játsztam, 1-es adminról SuperAdmin-ra tudtam magam feltornászni. Ide fűződik legtöbb élményem, innen szereztem a legtöbb online barátomat, és itt értem el legtöbb és legnagyobb eredményeimet is.
Hozzáfűzném még ehhez a témához, hogy egyetlen egy GTA 5 RP szerveren sem voltam még Admin, de szerintem ezzel sokan így vannak. Ez az első olyan szerver, ami értelmesnek bizonyul a többihez képest, ezért is próbáltam meg ide jelentkezni. Csak MTA-n van tapasztalatom.
Továbbá, ami eléggé fontos, az annyi, hogy egy nap kb. 2-3 max 4 órát tudok lenni, de csak esténként. Ez azért van, mert délutános vagyok, délelött meg házik és mindenféle megoldanivaló. Körülbelűl este 6-7kor érek haza, és 8-tól tudok aktívan dolgozni. Persze ez csak tanév ideje alatt van, vakációkba és hétvégente többet tudok lenni (quarantine time - akár 6 órát is), általába ilyenkor pótolom be a heti hiányaim, ha lesznek.
Kapcsolatom az AVRP szerverekkel? Végigkövettem az összeset, és voltam egyszer Admin, aztán pedig jóval később Adminsegéd. Ezekre nem vagyok büszke, mert nem voltam sokáig tag. Nem azért mert kirugtak vagy hasonló, hanem mert én adtam le. Ez abban az időszakomban volt, amikor már kihagyóban voltam az RP terén, tehát nem játsztam 1 szerveren se. Gondoltam, hogy "na most újra megpróbálom, hátha.." de nem jött össze, nem láttam örömét. Ezért is nem MTA-zok már. Meguntam. De nem az RPzést, meg az adminkodást, hanem csak simán azt a 14 éves játékot.
Azért jöttem ide, mert szeretnék 3 év kihagyás után újra fába vágni, és folytatni azt, amit abbahagytam. Szimpatikusnak tűnik az új ötlet, hogy végre GTA 5ön fog futni a szerver, és nagyon remélem, hogy meg tudom rajta találni a helyem.
Szóval ja, ez volnék én. Kicsit hosszú lett, bocsi.

YWx0Ygf.png

Egy admin feladata a szerveren, játékosokon, és csapattársain való segítség. Ez sok felé ágazik: A szerveren való segítséget a legjobban a nonrp, és bármilyen kihágás - amely károsítja a szervert és/vagy a játékosok játékélményét - elhárítása tükrözi. De ne felejtsük el a játékos kérdéseire való válaszolást is. Ha egy játékos nincs tisztában valamivel, és meg szeretné az tudni, felkeres egy admint vagy egy adminsegédet, és tőle kérdez. Gondoljatok csak bele, ha nem létezne admin, akkor hogy lenne rend a szerveren? Hogy lenne egyáltalán szerver. És itt jönnek képbe a játékosok, és a rajtuk való segítség. Az olyan játékosok, akik nem tartják be a szabályzatot, nem figyelnek oda egymásra, nem tisztelik egymást, azok nem valóak a szerver légkörébe. A kihágást nagyságrendűen büntetéssel jutalmazzák az adminok. Ez lehet kick, jail vagy ban.
Na de, a Játékosoknál két szerepe van az adminnak: Egyik a felügyelés, a másik a segítség. Nyílvan összekötődik az egyik a másikkal (bejailezek egy szabályt megszegő játékost, ezzel segítek a másiknak, ha kárt tett neki), de mégis két külön dolog. Tehát, a második a játékosok segítése. Persze ez inkább az Adminsegédek feladatköréhez tartozik (ha csak egy sima egyszerű kérdés, ha valamit nem ért a játékos, vagy ugye kezdő), de mi van akkor, ha a játékosnak komolyabb problémája van? Például konfliktusba kerül valakivel, és segítségét kéri az Adminnak, hogy vezesse le az egész vitát. Ilyenkor nem szabad meghátrálni. Itt fontos a jó kommunikációs készség, és a határozottság. Ez a kettő tulajdonság nélkül, képtelenség levezetni egy konfliktust.
És végül, de nem utolsó sorban, a csapattársain, más adminokon, felettessein való segítség. Ami inkább az aktivítást, és az elérhetőséget jelenti. Ez alatt azt, értem, hogy ne kelljen óránként rászólni, hogy jöjjön már fel, dutyzzon be, ne afkoljon stb. Ez egy fajta tisztelet is. Ha Te elvállalsz egy Admin posztot, akkor az első legyen az, hogy dutyzz, légy gyakran elérhető és aktív. Ezt nagyon sokan értik félre. Ilyenkor nem az életre kell gondolni, hogyha most admin vagy akkor 0-24 gép és no life, hanem a szerverre. Ne legyen az, hogy többet rpzel/afkolsz, mert ez tiszteletlenség a többi adminnal szemben, akik viszont meglehetősen aktívan végzik a dolgukat. Ezeket ha betartja az admin, a legjobbak közé érhet fel, és nagy eredményeket érhet el.

hg3QPuq.png

Azért érzem alkalmasnak magam erre a posztra, mert sok tapasztalatot szedtem össze ez a sok év alatt. Sok szerveren megfordultam, minden rangot megjártam, ismerem az Adminisztráció csínját-bínját. Tudom, hogy mikor hogyan kell dönteni, és határozott vagyok. Ez alapvető dolog.
De például azért is lennék alkalmas, mert jó kommunikációs készségem van. Ez azt jelenti, hogy helyesen írok, és nem dadogok, nem beszélek össze-vissza, mindig megfontolom azt, amit szeretnék mondani. Ez szerintem nagyon fontos egy jó adminnak. Másképp nem lehet konfliktusokat kezelni, nincs ahogy egy bármilyen adminügyet lebonyolítani és igazságosan, ésszerüen dönteni. És végül, de nem utolsó sorban, nagyon ambíciós vagyok. Ha én valamit kitűzök célnak, azt meg fogom is valósítani. Ez tükrözi a kitartást, és az odaadó munkát.
Nem szokásom az öndícséret, ezért ide nem is írnék többet.

0sKRFy4.png


Hírtelen annyi jut eszembe, hogy tapasztalt vagyok, van múltam és remélem lesz jövőm is ezen az új platformon.
Nagyon barátkozó, ismerkedő, jókedvű vagyok. Ami viszont fontos, hogy én nem fogok RP-zni, nem lesz IC karakterem. Adminnak jelentkeztem azért, hogy adminkodjak, nem azért, hogy frakciózzak, meg RP-zzek. Azt csináltam eleget, és beleúntam egy kicsit. Tehát, mikor fenn vagyok, mindig dutyzok. Ezzel megkönnyíteném a többi admin munkáját: amíg ők élik az IC életüket, én ugyanúgy tartom a frontot, és dutyzok tovább.
Ezt azért határoztam el, mert ugye a 2-3 óra aktivítás elég kevés. De van olyan admin, aki 2-3 órát van fent a szerveren, amiből másfelet ic-zik/afkol/stb, és a többi a dutyzás. Így a 3 óra duty időből már csak másfél maradt hátra. Én viszont ha felmegyek, akkor az a 2-3 óra 100%-ban teljesítve lesz.
Mint mindenki másnak, persze nekem is vannak pozitív, meg negatív tulajdonságaim. A pozitívakat úgy érzem eléggé kifejtettem fennebb (kissé túlságosan is szerintem), de viszont a negatívakról is beszélnék egy kicsit.
Nos, szerintem néhányszor eléggé másképp látom a dolgokat, mint ahogy azt a többiek gondolják. Ezért sokszor keveredek konfliktusba, ahol megpróbálom kimagyarázni a saját igazságom, persze ez nem mindig jön össze. Ilyenkor legtöbbször bocsánatot kérek (mást nincs mit tenni). A türelmem eléggé érdekesnek mondható. A ritkább eset az, amikor a végtelenségig ér. De vannak olyan napjaim, amik jobban lefárasztanak, és akkor az a végelenség jel eltűnik, és a mérték drasztikusan lezuhan. Tehát, irodalmiasságom mellett, elég kevés a türelmem. Körülbelül ennyi, ami kihat a szerver körére, meg a közösségre is, a többit megtartanám inkább magamnak. :)

OUlTI4c.png

Csapatmunka. Fontos dolog, mégis sokan elhanyagolják. Sok csapat, közösség, ennek hiányában esik szét, válik porrá.
A csapatmunka az egyik legfontosabb érv az mellett, hogy miért működik megfelelően egy csapat. Elsősorban Kommunikációval lehet elérni a megfelelő csapatmunkát. Képzeld el, milyen lenne egy admin team TS vagy bármilyen kommunkiációs felület nélkül? Lehetne dolgozni? Szerintem se.
A csapatmunkába beletartotozik, sőt alapvető tulajdonsága az összetartozás is. Ha az egyik nem kedveli a másikat, nincsenek jóba vagy neadjisten' össze vannak veszve, akkor már bukta az egész. Azért csapat, mert Egy közösség, nem több. Mindenki mindenkivel jóba kell legyen, meg kell hallgassák egymást, és össze kell dolgozzanak. Nagyon fontos a tisztelet is egymás iránt. Ha ez nem létezik, ezzel együtt a csapatmunka se. Milyen lehet az, hogy nincsenek meetingek, milyen lehet az, hogy nem beszélnek meg semmit? Az már nem csapat.
A közös munka is nagyon fontos, mivel együtt kell dolgozni, nem külön-külön. A nagyobb ügyeket közösen kell lerendezni, nem kell parázni attól, hogy most ciki hogy elhívsz egy másik admint is, hogy segítsen levezetni a konfliktust, mert te nem tudod egyedül. Pont ez a lényeg, hogy együtt oldjátok meg a problémát, ha szükségeltetik. Semmi baj, normális. Több ember, több nézőpont, több gondolatmenet.
És a csapatmunka mindhárom tulajdonságot igénybe veszi, mivel jó kommunkáció, összetartozás és közös munka nélkül nincs se csapat, se csapatmunka.




A jelentkezési lap Coldy által lett megírva 2020. 03. 24.-én, és publikálva 2020. 03. 25.-én.
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Szervusz!

Tetszik a jelentkezési lapod, látszik, hogy sok munka van benne. Keress fel TS3-on, vagy Discordon egy neked megfelelő délutáni időpontban.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó