A. Granholm

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

mandms

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
05/06/2015 - 18 óra 53 perc, délután - 8 évvel ezelőtt..

911 operator:
"911, miben segíthetek?"
Hívó: "A Davis.. High School társadalom ismeret oktatója.. vagyok. Iskolai lövöldözés.... van folyamatban."
911 operator: "Oké. Merre van most?"
Hívó: "Az emeleten.. A 111-es terem."
911 operator: "Melyik irányból hallani a lövéseket?"
Hívó: "Lentről.. Talán a folyosó irányából."
911 operator: "Úton van a segítség. Biztonságban van?"
Hívó: "Azt.. hiszem."

911 operator: "Hogy hívják?"
Hívó: "A nevem? *ajtócsapódás*"
911 operator: "Haló? Ott van még?"
Hívó: "Abig.. *lövések hallatszódnak, a vonal megszakad."
911 operator: "Hé? Haló?! Mi történt?!"

Ezeket a sorokat olvassa azon a májusi estén Harris őrmester, a Davis Station-i irodájába beszűrödő lenyugvó nap sugaraiban. A felfoghatatlan eseményből fakadó csendet, Deputy Wilfried töri meg, amikor az irodába lép. A bejelentés több mint huszon-négy órája futott be a 911-es segélyhívóra.

B. W.: Helló Sergeant.
Sergeant Harris: Hogy vagy Wilfried?
B.W.: Ahogy egy ilyen borzadály után lehet. Szarul.
Sergeant Harris: Felfoghatatlan, mi vezethet valakit ide? ... Segítenél nekem megérteni pár dolgot?
B.W.: Már mindent elmondtam az IAB-nek.
Sergeant Harris: Tudom, de én tőlük függetlenül érdeklődök most. A jegyzőkönyv szerint a telefonáló azt kezdte el mondani, hogy Abig. Arra a kérdésre, hogy hogyan hívják.
B.W.: Így van. Mire akarsz kilyukadni?
Sergeant Harris: Utána kérdeztem az iskolában de nem volt nő társadalom ismeret oktatójuk.
B.W.: Nem, valóban nem volt.

Az egy nappal korábbi napon, délben huszonketten vesztették életüket a Davis High Schoolban. Húsz diák, a gondnok és egy tanár. Az iskolai lövöldöző különös kegyetlenséggel elkövetett bűncselekménye előrre eltervezett volt. A napszak lévén, érkezéskor céltudatosan az ebédlőhöz vezetett útja.

02/21/2008-04/01/2008 - Ahol a szerelem virágba borult...

Egy dolog biztosan van, ami előbb vagy utóbb mindenki életében bekövetkezik, természetesen a halálon kívül. Szóval Abraham először 2008-ban kezdett el érzelmeket táplálni valaki iránt igazán. Középiskolai túra folyamán történt minden, Granholm már végzős volt, pár hónap volt hátra már csak. Egy évvel alatta járó lánnyal elegyedett szóba. Derékig érő hosszú fekete haja volt, Ab már régóta próbált a közelébe férkőzni, de csak mostanra szedte össze minden bátorságát, úgy vélte már nincs vesztenivalója, ha véletlen be ég is pár hónap és vége az iskolának. Meglepő módon a túra hátralévő idejét végig beszélgettek. Kiderült, hogy elég sok közös pont van az életükben. Például egyikük sem rendelkezett túlzottan sok baráttal. Nem is nagyon akarták mások társaságát keresni, eléggé zárkózottak voltak.
A túra végére úgy érezhették mintha már ezer éve ismernék egymást, reményekkel tele várták a következő napokat, hogy vajon mi alakulhat ki ebből.

Másnap az iskolában Betty arra várt, hogy az egyik szünetben hátha összefut Ab-bel. Viszont Abrahamnak elég rossz napja volt testnevelés óra közben megsérült a húga, mert az egyik osztálytársuk direkt ellökte. Emiatt kissé össze is verekedett vele Granholm. Természetesen az igazgatónál kötöttek ki. Aznap látta Betty-t de inkább nem ment oda hozzá, inkább elfordult és a társaival beszélgetett. Betty pedig eléggé csalódott volt, hogy végre volt valaki akivel megértik egymást és úgy tűnik, hogy mégsem.

Napok múlva Ab' odament Bettyhez. Próbálta megmagyarázni a múltkorit de nem nagyon sikerült neki, Betty faképnél hagyta. Ebből kifolyólag fordult a kocka, mostmár Abraham volt csalódott.

Ismét eltelt néhány nap, az utcán találkoztak újra. Kiderült, hogy pár utcára laknak csak egymástól, beszélgetni kezdtek alig vették észre és már a nap el is indult a föld túlsó oldala felé. Ab' haza kísérte Betty-t, haladás állt be kettejük közti kapcsolatban és az úton már kezén fogva sétáltak.

A napok csak úgy repültek, a sokak számára ismerős rózsaszín köd. Talán egymáson kívül minden másról tudomást sem vettek már, és szépen semmit sem elsietve ismerték meg egymást egyre jobban. Abraham számára már ilyen fiatalon megadatott a feltétel nélküli kölcsönös szerelem. Ettől a ponttól rendkívül fontos lett számára, hogy van kiért aggódni és van akiért érdemes felkelni másnap.


HULLÁMVASÚT

Ez egy hullámvasút. Amin mindenki előrre robog fék nélkül. Sem az idő, sem pedig semmi más nem lesz megállítható soha. Túl egyszerű is lenne a számunkra legkedvesebb élmények alatt, amikor jól érezzük magunkat megállítani mindent és örökre abban a pillanatban ragadni.
Már csak egyetlen dolog számít, hogy mikor jön egy emelkedő, vagy egy lejtő és persze néha előfordulnak hurkok is.

A szerelmes pár életében is elérkezett a lejtő, vagy inkább egy hurok? Rgész pontosan 2015-ben amikor azután a májusi este után Abraham hazatért a feleségéhez Bettyhez és gyermekükhöz.

05/7/2015-05/21/2015 - A valóság fájdalma

Már napok óta csak gondolkodott. Az ember, az egyetlen ember akinek lehetősége nyílt pár napja a segélyhívót hívni.
De akkor mégis miért érezheti ez az ember úgy, hogy nem segített? Nos, erre számtalan válasz van. Talán azért mert elbújt, amíg a lövöldöző a diákjaira nyitott tüzet. Azokra akik előtt még hosszú és tartalmas élet állhatott volna, ha ő megpróbál segíteni. Talán azért mert személyesen ismerte a támadót, és még sem tudta megakadályozni, hogy ez megtörténjen.
Erre a választ csak is egy ember tudhatja, a telefonáló. De hiába őrlődik, napok sőt hetek óta úgy érzi, hogy nem tett meg mindent és csak is ő a hibás, ott kellene lennie a halottak listáján.
Ezek a gondolatok egyre mélyebbre sodorják, a napok csak telnek, az idő állítólag minden sebet be gyógyít. A hívó ezt jelenleg nem így érzi, napról napra rosszabbnak gondolja, fel sem tűnik már neki, hogy eltelt egy hét aztán még egy. Egyszerűen túl próbálja élni a napokat, és minden mást figyelmen kívül akar hagyni. A gondolatai miatt pedig majd szépen lassan teljesen felörlődik.

A Spender ház csendjét az ajtó irányából beszűrődő kopogás töri meg.
A.: Szia.
J.: Szia. Minden oké? Este 10 óra van.
A.: Azt hiszem.. Vagyis nem tudom miért vagyok most itt.
Ekkor az ajtóban álló személy könnyeivel küszködve ölelte át Spendert.

J.: Nem úgy tűnik mintha minden rendben lenne. Menjünk be inkább.
A.: Köszi.
J.: Mivan veled? Nem beszéltünk hetek óta.
A.: Tudom. Ez az iskolai lövöldözés..
J.: Valami gond van? Azt mondtad, hogy nem voltál bent aznap.
A.: Az nem teljesen igaz. Szerettem volna nem bent lenni.
J.: Nem értem. Most akkor mégis ott voltál?!
A.: Igen.. Én hívtam a 911-et.
J.: Komolyan?! Tudod hány embert mentettél meg vele? Az újságban azóta is arról az ismeretlen hősről írnak.
A.: John! Kibaszottul nem vagyok hős! A termemben bújtam el. Az asztal alatt mint egy kutya újév napján. Ha nem bújok el lehet, hogy fele annyian halnak meg a diákjaim közül. Minden vagyok csak nem hős. Egy szégyen, egy csalódás, meg kellett volna halnom.
J.: Ezt közel sem így látom Ab'.
A.: Annyi minden várt még azokra a srácokra. Nem haltam meg, de úgy érzem mintha már még se élnek. Mintha ott aznap lelőttek volna engem is.
J.: Miért nem beszéltél még erről?
A.: Elakartam felejteni az egészet.
J.: Nem tehetsz, úgy mintha megsem történt volna ezt fel kell dolgozni.
A.: Minden este úgy fekszem le, hogy arra gondolok, hogy bárcsak reggel már nem ébrednék fel. Reggelente pedig csalódottan veszem tudomásul, hogy már megint ebben a valóságnak csúfolt rémálomba kerültem. Reggeltől estig arra a pillanatra tudok csak gondolni, amikor eldördült az utolsó lövés. Hogy miért Abigel szenvedte el és, hogy miért nem én. Lekellett volna hogy lőjjön előtte, John!
J.: Ki az az Abigel?
A.: A húgom John, a lövöldöző.

Igen, a sors iróniája. Abraham és húga Abigel pontosan ugyanott találkoztak újra ahol a középiskola végén utoljára látták egymást. A 111.-es teremben. A kettejük közti különbség csupán annyi volt, hogy amíg Abraham azon dolgozott, hogy kitörjön a rossz körülmények közül, és segítse a hozzá hasonló sorsúakat, addig a húgának csak a drog a fegyverek és a bandák maradtak. Az egykori közeli testvéri kapcsolat széthullott, és most a testvére volt az, aki a tanítványaira lőtt. Abraham mindezért magát hibáztatta úgy gondolta, hogy amíg magán és másokon segített átlépett a húgán és nem vette észre a segélykiáltásait. Világossá vált számára, hogy az egészről ő tehet és ezért élni sem akart volna tovább.

08/02/2016 - Egy új család

Granholm az érzelmi válság közepette úgy érezte, hogy az ez előtti munkahelyén nem tudott eleget tenni, hogy bármilyen módon is elősegítse a nehezebb sorsúak felzárkózását és csökkentse a bűnözést Davis környékén.

Rengeteg lehetőség számításba vett a barátai tanácsára. Végül az LSSD Recruitment workshopján kötött ki. Már akkor úgy érezte, hogy otthon van amikor belépett az esemény kapuján a többi pedig már csak történelem.

Újra megtalálta az útját amellett hogy egy új családja is lett mostmár képesnek érzi magát arra, hogy a saját családját, barátait és közösség egy részét is megvédje. A cél továbbra is egy szebb Los Santos, a város élhetőbbé tétele és az elmaradott részek felzárkózásában való segédkezés.
 

mandms

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
Hugi.
Hol rontottam el? Amíg én magamra és a karrieremre gondoltam, arra hogy kitörjek a szegénységből, a tudatlanságból és a rossz környezetből, addig rád ki gondolt hugi? Cserbenhagytalak és hagytalak elveszni, megbuktam. Nem csak mint ember, hanem mint testvér is. Neked kellett volna az első embernek lenned akin megpróbálok segíteni.
Hugi.

Jártatok már úgy, hogy egész este csak gondolkodtatok? Semmi más, csak összezárva a gondolataiddal egy sötét szobában, te és az ágyad. Pontosan ez történt Granholmmal is.

Valamit mégis tennem kellett.
"A 911! Mindig segít ha baj van, talán jobb lesz ha nem leszek ma feleslegesen halott."
Nekem miért van jogom élni? Annak a 22 embernek nem volt joga az életben maradásra? Vagy ha a kiérkező rendőrök közül sérül meg valaki? Nekik nincs joguk a biztonsághoz?

Valamit mégis tennem kellett.

Miért történik minden? Miért pont vele? Miért pont most? Minden okkal történik? Egy esemény bekövetkezése vajon mire vezethető vissza? Ha elindulunk az eseményt lezáró cselekmény végétől vissza felé szinte a végtelenségig vissza tudjuk vezetni az ok-okozati kapcsolatokat. Feltéve ha úgy gondoljuk, hogy lezárult az adott esemény, és itt álljunk is meg egy pillanatra. Nincs olyan, hogy lezárult egy esemény.

Félek.
Az asztal alatt bújkálva a félelemtől vezérelve. "Meghalok vagy hős leszek?"
Egyik sem. Féltem kiállni és megvédeni akit csak tudok, hogy hős legyek. Féltem kiállni és megvédeni akit csak tudok, hogy meghaljak.
Félek.

Nem csak a végtelenségig vissza vezethető eseménysorozat, hanem a jövője is végtelen. Minden amit átélünk befolyásolhatja a jövőbeni döntéseiket ha megértjük, hogy hol is hibáztunk.

Menedék.
Csak ez az egy gondolat lebegett lelki szemeim előtt: "Minél hamarabb kell egy menedék, ahol túl élhetek és felébredhetek végre ebből a rémálomból."
Nem gondolkodtam, a diákjaimon és a kollégáimon átlépve kerestem ezt a helyet az iskola területén.

Menedék.


Minden okkal történik, de nem fizetünk ezért néha túl nagy árat? Miért történt meg a lövöldözés? Csak azért, hogy Abraham be lássa hogy rosszul cselekedett és hogy tanuljon a hibáiból, hogy ne kövesse el őket ismét? Minden amire nem kapott választ a dolgok, saját magában való rendezése során, gyakran újra és újra felmerültek benne. Úgy érezte, hogy sok dolog van amihez ő jelenleg kevés, hogy megértse, túl sok a külső tényező.


Eldördültek az első lövések.
A társadalom ismeret tanár pedig már rohanásba is kezdett. Csak nem azért amiért mindenki gondolná. "Mert féltem."
Eldördültek az első lövések.


Semmiképp sem véletlenül történt ez az esemény, nem hiába haltak meg azok a fiatalok és ő sem véletlenül élte túl: célja van még itt. Talán ez a megnyugtató végeredmény születhetett Abraham fejében, azon a hosszú éjszaka végén, miközben a felkelő nap sugarai törtek be az ablakon.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,387
-
Head of Staff hozzászólás
Kedves @MandMs,

A karaktervezetésed olyan szintet ért el, ami miatt az elbírálói csapattal arra a döntésre jutottunk, hogy verified státuszban részesítünk.

A továbbiakat a szerveren tudod intézni. Gratulálunk!
 

mandms

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
image.png
 

mandms

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
04/19/2023 -14 óra 23 perc, délután

kesz1.png
kesz3.pngkesz2..png
Spiky

Olyan jó lehet állatnak lenni, hiszen az állatok világa egyszerű és tiszta. Ők nem aggódnak a holnap miatt, nem terveznek hosszú távra, csak megélik a jelent miközben felfedezik a világot.
Semmi pénz, semmi technológia, semmi stressz és semmi modern társadalmi probléma. - Gondolná mindenki amikor Spike és Abraham közötti kapcsolatot látja. Ez nem mindig volt ám így! Spike 5 éve került befogadásra az utcáról Granholmhoz. Aznap este szakadt az eső és éppen a szemetet vitte le a leendő gazdi, amikor megpillantotta a kuka mellett a vacogó kiskutyát. A kölyökkutya súlyosan levolt fogyva, lelki és testi sérülésekkel, és tetvekkel volt ellátva a kis teste. A teljes felépülés utána kutya iskolába került az akkor már Spike névre hallgató hűséges társ.

Miután már egy éve Deputyként dolgozott Ab', üresedés volt a Canine-nál. Nem volt kérdés, hogy a még fiatal kutyus továbbképzésre megy, Granholmmal együtt. Így vált Spike és Ab' egymás társává, nem csak otthon hanem a munkában is. Egy állat élete sem mindig könnyű de az, hogy vannak egymásnak valószínűleg mindkettejüknek olyan erőt ad múltjaikra való tekintettel, ami leírhatatlan.​
 

mandms

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
Granholm káosz I.

08/17/2010 - A nagy nap.

Doug atya:
"Abraham, megfontoltad-e Isten előtt szándékodat, és szabad elhatározásból jöttél ide, hogy házasságot köss?"
Abraham: "Igen."
Doug atya: "Ígéred, hogy leendő feleségedet tiszteled és szereted, míg a halál el nem választ?"
Abraham: "Ígérem."
Doug atya: "Elfogadod-e a gyermekeket, akikkel Isten megajándékozza a házasságotokat?"
Abraham: "Elfogadom."
Doug atya: "Ígéred-e, hogy Krisztusnak és az Ő Egyházának törvényei szerint neveled őket?"
Abraham: "Ígérem."



Doug atya: "Betty, megfontoltad-e Isten előtt szándékodat, és szabad elhatározásból jöttél ide, hogy házasságot köss?"
Betty: "Igen, szabad elhatározásból jöttem."
Doug atya: "Ígéred, hogy leendő férjedet tiszteled és szereted, míg a halál el nem választ?"
Betty: "Ígérem."
Doug atya: "Elfogadod-e a gyermekeket, akikkel Isten megajándékozza a házasságotokat?"
Betty: "Elfogadom, igen!"
Doug atya: "Ígéred-e, hogy Krisztusnak és az Ő Egyházának törvényei szerint neveled őket?"
Betty: "Ígérem!"



Doug atya: "Nyilatkozzál Isten és az Anyaszentegyház színe előtt: akarod-e a jelenlévő Betty Smithet feleségül venni?”
Abraham: "Akarom."
Doug atya: "Akkor most pedig mond utánam: Betty Smith, Isten szent színe előtt feleségül veszlek."
Abraham: "Betty Smith, Isten szent színe előtt feleségül veszlek!"
Doug atya: "Nyilatkozzál Isten és az Anyaszentegyház színe előtt: akarsz-e a jelenlévő Abraham Granholmheoz feleségül menni?"
Betty: "Akarok!"
Doug atya: "Mondd tehát utánam: Abraham Granholm, Isten szent színe előtt feleségül megyek hozzád."
Betty: "Abraham Granholm, Isten szent színe előtt feleségül megyek hozzád."





Doug atya: "Most megkötött házasságtokat az Egyház nevében érvényesnek nyilvánítom, és megáldom az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében."
Mindenki: "Ámen."
Doug atya: "Ti pedig, testvéreim, akik itt jelen vagytok, legyetek tanúi e szent életszövetség megkötésének, amely Krisztus Urunk szavai szerint felbonthatatlan: “Amit Isten egybekötött, ember szét ne válassza!”"


Nincs is szebb dolog annál ha két embert Isten egymás mellé teremtett, és ezt házassággal pecsételik meg, nem igaz?


Már azt szerencsésnek lehet mondani ha az első szerelmünk ugyanazon érzéseket táplálja felénk mint mi felé, nemhogy az életünket is összeköthetjük vele. De vajon a jó ember mellett vagyunk? Nem lehet hogy csak bizonyos dolgok miatt erősödnek fel bennünk ezek az érzelmek? Pont ezért veszélyes összekötni ilyen módon valakivel az életünket, főleg ha az ember vallásos. A biblia szerint az az ideális ha azzal kötjük össze az életünket akivel képesek leszünk átmenni mindenen, és nem lesz semmi ami a házasság felbomlásához vezethet.



02/07/2017 - Függőség és Szabadság

Mindannyian valaminek a megszállottjai vagyunk.


Granholm akkoriban még éppen a Field Training Programon vett részt. Valahol a belvárosban járőröztek azon a délelőtt a kiképző tisztjével Deputy Stuarttal.
Hatalmas csattanás, pillanatnyi sötétség és csend. Lassan nyílni kezdtek az újonc szemei, homályos fények és egy felborult motor, illetve a tőle 6 méterre fekvő sofőrje és persze némi vér.


Granholm agyán rögtön az futott végig, hogy ezt ő okozta. Gondolkodás nélkül helyezte ujjait a partnere nyakára pulzust keresve, néhány szólítás után pedig sikeresen ébredezni kezdett ő is. Ezért a járműből kiszállva szaladt a földön fekvő 50 év körüli motoros férfihoz. Az adrenalin néha nem tesz jót, elfelejtjük észre venni a fontos részleteket és csak úgy cselekszünk. Pulzus hiányában azonnal megkezdte az újraélesztést a Deputy, de már minden hiába volt.

Granholm: "Hol van már a Fire!?"

Stuart a rádióba: "28A-73 baleset történt a Low Power Streeten, küldjetek a helyszínre mentőt. Szükségünk van egy felügyelő egységre és néhány további egységre is."

Granholm: "Nem hagyhatom meghalni! Ez az egész az én hibám. Már megint."

Stuart lép Granholm mögé, kezeit pedig a vállára helyezve szólja a következőket: "Kölyök, vége van. Meghalt."

Granholm: "Nem, az nem lehet."

Rövid ideig még folytatta a folyamatot, egészen addig még a megérkező egységek tagjai odébb nem vonszolták őt.

Granholm: "NEEEEEEEEEM!!"

Abban a kiállításban akkor valószínűleg a világ összes fájdalma benne lehetett.


Granholm sejtette, hogy ebben a hivatásban szembesülni fog azzal egyszer, hogy ember életet kell elvennie. Nem lehet könnyű még akkor sem, ha egy bűnöző életéről beszélünk és éppen egy bűncselekményt akadályozunk meg. De ha egy ártatlan ember életét oltjuk ki egy balesetben, az feldolgozhatatlan trauma marad.

A belső procedúra majdnem ugyanaz mint egy deputy involved shooting esetén. Legalábbis a cél hasonló: meg kell ítélni hogy hibázott-e a Deputy. Szemtanúk vallomásai, a két járőrtárs vallomásai, felvételek megtekintése. A folyamat legvégén pszichológus és persze rengeteg papírmunka. Bár Granholmot teljesen tisztázta a vizsgálat a dolgok sosem járnak következmények nélkül.


Mindig egy darabbal kezdődik. Egy szál cigi, egy szippantás kokain, egy pohár whisky, vagy éppen mint Abraham esetében, egy darab nyugtató. Az hogy képesek vagyunk-e meghúzni a határt fejben dől el. Arra már fel volt készülve, hogy változás legyen az életében, de egy újabb hibára vagy csalódásra még nem. Mondhatnánk, hogy ez még csak a kezdet, de ez már sokkal korábban elkezdődött. Azon a májusi napon, a lövöldözéskor, de vajon mikor jön már a vége?


A megoldást néhány színes bogyó hozta el Ab' számára. A pszichológus által felírt nyugtatókkal indult és az évek során arra a szintre ahol már szinte bármit és bármilyen mennyiségben beszed. Mindezt a pillanatnyi boldogságért, nyugalomért: más világba repíti átmeneti megoldást nyújtva a problémákra.




 

mandms

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
somewhere in 2017..
Ab' felfüggesztését töltötte a baleset kivizsgálásának ideje alatt.

Ha az embernek rengeteg szabad ideje van, gondolkodni kezd. Veszélyes folyamat. De bizonyára segít valamennyit ha a gondolatainkat valamilyen formában kiírjuk magunkból, papírra vetjük. Bár a problémákat nem fogja megoldani, de átmenetileg könnyebb lesz.




A.G: Mindennek

Mint a kiszáradó tó, úgy kerül most távolba a boldogság.

A hiány érzetet, hogy fáj nagyon nehéz kimondani,

Sürű gondolatok közt, vált megnyugtatóvá a magány.

Jönni fog majd a napsugara, amely elhozza a boldogságot,

De ha feladom a szenvedést akkor mi értelme lett; Mindennek.






Az összegyűrt és eldobott papírhoz hasonlóan a következő üzenet is céltalanul repült a semmibe: "Ohh faszom, mit tesz az az emberrel ha sok ideje marad gondolkodni?"



Mégis milyen okból történt már megint ez? Egy dolog biztos, sosem fogjuk megérteni a dolgok működését, de látva Granholm történetét, hogy megint megtörtént vele szinte pontról pontra ugyanaz, azt hiszem a minden okkal van elméletemmel együtt a lelkem is meghalt.
 

mandms

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
Granholm káosz II.


1995


A Granholm ház nyugodt csendjét újra gyermek sirás töri meg. Abigel Granholm, a Central Los Santos Medical Centerben látta meg a napvilágot, születési súllyal 7.1lb és 18 inch magassággal.

2015

A Granholm ház magányos csendjét hangos, egymást gyorsan követő kopogtatás töri meg. Az ajtót az idősödő Marianne asszony nyitja ki. A ház előtt két átlagos testalkatú fekete férfi állt, és a háttérben sűrű kék-piros fény kíséretében pillantotta meg az ifjabb Abrahamet.

Természetesen azonnal rá is kérdezett, hogy mit tett a fia, akit évek óta nem látott már. Granholm asszony semmit sem sejtett arról, hogy fia tanár lett az idők során, a középiskola vége óta semmit sem hallottak a szülei felőle. A róla megmaradt kép egy lázadó kamasz, akivel folyton csak a probléma volt.


2009

Ab' már lassan egy éve sikertelenül próbálta terelgetni már már szánalmasnak mondható életét.



Granholm mama: "Igazán szerezhetnél magadnak mostmár munkát, Abraham!"

Granholm papa: "Anyádnak igaza van, már lassan fél éve végeztél a középiskolával, mire vársz még?"

Ab': "Megállás nélkül azon vagyok, de sehova nem akarnak felvenni egy fekete férfit akinek a középiskola is alig-alig sikerült."

Granholm mama: "Nincs igazad, nézd meg apádat neki is van munkája!"

Granholm papa: "Kapásból 3 is, de még így is nehéz nekünk, a húgodnak mindig szüksége van valamire.."

Ab': "És megint kezdődik.."

Granholm mama: "Hogy mondtad?!"

Ab': "Kicsit már unalmas, hogy valahogy mindig a ti problémátoknál vagy huginál lyukadunk ki."

Granholm papa: "Fogalmad sincs, hogy mennyit dolgozok ezért a családért."

Granholm mama: "Talán jobb lenne most ha csendben bemennél a szobádba Abraham."

Ab': "Megyek is, ott legalább nem baszogat senki, és élhetek egy kicsit.."

Granholm papa: "Vigyázz mostmár a szádra."

Ab': "Mert, mi lesz öregember?!"



Ekkor két hatalmas pofon kíséretében elhangzott a Granholm szülők felől a mindent megváltoztató takarodj a háztól felkiáltás is. Abrahamnek pedig nem is kellett több, elindult a sötét és rejtélyes Davis utcáin, mely annyi titkot és bűnözést rejtett már abban a félhomályban, ami a maradék közvilágításnak volt köszönhető.



Este tíz óra után nem is kell sok ezen a környéken, hogy ne lépjen oda hozzád egy titokzatos, kapucnis sötét alak. Az egyetlen gondolat ami villámcsapásként fut végig az agyadban, az az hogy most vajon megkéselnek, lelőnek, vagy talán valami olcsó szar drogot fognak rád sózni? Természetesen ha már lassan két év tizede itt laksz van némi tapasztalatod felismerni a veszélyt. Ab' kevesebb mint négy perc alatt meg is pillantotta az imént körül írt árnyékot, ami már lassan utol érte az ő árnyékát.

Hamar szaladásba kezdve a biztonságot nyújtó épület Isten haza lett, a Davis-i Katolikus templom formájában.



A fiatal lihegve csapta be maga után az ajtókat, alig volt ideje kettőt fújni, egy ötven körüli magas férfi lépett elő az árnyékból az utcáról beszűrődő fénybe.

Doug atya: "Mi szél hozott ide, nem láttalak még itt, fiam."

Ab': "Ömm, azt hiszem eltévedtem." - fejét vakarva szólt.

Doug atya: "Nem úgy tűnik a zihálásod alapján."

Ab': "Engem, csak követett valaki.. Jó megoldásnak tűnt. Nem tudtam, hogy van itt valaki, jobb ha megyek."

Doug atya: "Várj! Isten házának ajtaja mindig nyitva áll. Bárki számára, ezért is vagyok itt meg ilyen későn. Gyere ülj le ide mellém."

Ab': "Sosem jártam még templomban, a szüleim nem vallásosak."

Doug atya: "És az miért probléma, ha nem az ő példájukat követed valamiben?"

Ab': "Ami azt illeti pont ezért voltam az utcán ilyenkor, elszöktem. Soha többet nem akarom őket látni." - Néhany könnycsepp közt, az arcát végig simítva beszélt a papnak.

Doug atya: "Mi történt, bántottak?"

Ab': "Mióta megszülettem. Főznek, mosnak rám, de az érzéseimmel sosem foglalkoztak. Egyszer sem vették észre, ha boldog vagy épp szomorú voltam."

Doug atya: "Miért nem próbálsz meg beszélni velük erről?"

Ab': "Egyszerűen képtelenség, amúgy se akarom őket terhelni ezekkel. Sokkal fontosabb a hugi, meg amúgy is megszakadnak a munkában."

Doug atya: "Jobb lenne ha aludnál erre azért, és reggel megbeszélnétek. Eredj haza, és gyere vissza valamikor az eredménnyel! Engem majdnem mindig itt találsz."



A kis Granholm így is tett, csak éppen amiről elfelejtett szólni az atyának, hogy soha sem tért aznap este haza. Egy bolt előtt vert tábort azon az estén. Reggel a ruháján kívül mindent elloptak, de minden rosszban van valami jó. A bolt tulajdonosa befogta munkára a fiatalt és ezzel már önálló keresete lett.
 
Utoljára szerkesztve:

mandms

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
Granholm káosz III.

2022
Spender: Szia.
Granholm: Szia.
Spender: Mivan veled mostanság?
Granholm: Már feldolgoztam hogy nem az én hibám volt az a két baleset.
Spender: Nem kell azt mutatnod, hogy minden rendben van, miközben ez nem igaz. Attól még ugyanúgy erős maradsz ha beszélsz valakivel a problémáidról.
Granholm: Miért gondolod azt, hogy nem vagyok jól? Nevetséges!
Spender: A kezedből, most is remeg.
Granholm: Mert teljesen fel idegesítettél. Erős vagyok mert tudom, hogy honnan indultam és hogy hova érkeztem!
Spender: Felismerek egy gyógyszer függőt.
Granholm: Na ezt már te sem gondoltad komolyan.
Granholm az asztalra csapott, majd távozott a szobából.

2010
Granholm számára már csak életének párja maradt, Betty. Na meg persze a vallás. Bettyék szülei megengedték, hogy oda költözzön az ifjú pár amikor Ab' eljött otthonról. Bár meggyőzhették volna, hogy menjen haza nem érezték úgy hogy bele szólhatnának a fiatal életébe. Ab' pedig sosem fejtette ki pontosan miért is szökött el.

A házasság megkötésével párhuzamosan házassági szerződés is született - minden vagyon közös, vállás esetén pedig egyenlő részben osztoznak azon. Betty szülei viszonylag jómódúak voltak.

2014 - David Granholm
Bizonyára nem újdonság a HL8116-es katasztrófája. Menetrendszerinti Phoenix-Los Santos járat, helyi idő szerint 9:34 perckor szállt fel. Az időjárás átlagosnak mondható, egy darab felhő sincs az égen, süt a nap és szélcsend van. A felszállást követő 11. percben hatalmas robbanás rázza meg a gépet, a helyzet komolyságát sűrű fekete füst erősíti meg az ablakon kitekintők számára. A füst pedig hamar tűzzé változva terjedt szét a repülőgép testén, mely által idővel darabokra hullva zuhant a végtelen magasból a Colorado Riverre a fedélzeten tartózkodó 183 személlyel együtt az a halálba. A gépen tartózkodtak Betty szülei, akik a nyaralásukból tértek volna éppen haza.

Mondani se kell, az éppen 38. hétben járó terhes fiatal lányt mennyire sokkolták a telefon felvétele után elhangzott mondatok. Elájult, a kórházba szállítás után megállapították, hogy nincs szívverés a pocaklakó Graholmnak, azonnal megkezdték a császármetszést. Szerencsére sikerrel jártak, és időben újra tudták éleszteni a kisfiút, maradandó károsodás nélkül.


2018
Kedves B.!
Mi történt velünk? (az üzenet többi része eltávolításra került, egyéb okok miatt. 🫠) Elkövettem ugyanazt a hibát mint a szüleim, nem figyeltem arra akit a legjobban szeretek.

2019
A vállás peren kívül lezárult, Betty szülei után 2014-ben 1.002.431$-t örökölt illetve egy apartmant és egy járművet. A válláskor a közös vagyonuk 1.130.567$ volt plusz az ingóságok. Abraham az ingóságokról lemondott, viszont Betty ragaszkodott hozzá, hogy a pénz felét fogadja el. Az 565.283 dollarból vásárolt magának egy 66nm²-es két emeletes lakást Davisen, és egy 2018-as 4 ajtós Mesa R-t és még némi megtakarítása is maradt.
Mondanom sem kell, rendkívül zavarja és zavarni is fogja, hogy mindezt a semmiből. Vagyis a házasságából, amit ő rontott el. Hogy fajdalmát enyhítése adományozásba kezdett, 32.150$-t adományozott a Davis-i templom felújítására.
A vállás óta minden hónapban egy kisebb összeget különböző civil szervezetek, alapítványok,
egyesületek támogatására szán.


((szeretném megköszönni mindenkinek a megtisztelő figyelmét, aki követte Granholm történetét. bár maradtak lezáratlan szálak, a történet itt most véget ér. de terveim szerint hamarosan érkezik pár hasonlóan gondolatébresztő gondolat, (már ha ebben volt ilyen egyáltalán 😅) egy másik történet, és egy teljesen új karakter és számomra is új vonal formájában. zárható a történet.))
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó