Über/Bolt taxis munka

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

django

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:33
Kevin Stamper

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Kevin Stamper/djangesz#2471 «

Ötleted leírása

Napjainkban nem csak az Egyesült Államokban, hanem szeretett kelet Európánkban is egyre elterjedtebb a Bolt, Über és társai. A hagyományos taxik egyre inkább kiszorulnak a piacról, és szerintem az RP is sokkal reálisabb lenne, ha a szerveren is így lenne. Nem akarom a Taxi munkát úgy ahogy van kiütni, hanem ajánlanék egy másik változatot. Amiért indokolt, az mellett, hogy reálisabb lenne, a taxis munkát alig csinálják mert keveset fizet, és közbe nem ártana egy-egy taxis a szerveren.
Nade beszéljünk magáról az ötletről kicsit. A munka hogy csábítóbb legyen a játékosnak, jobban fizetne mint az átlagos taxis munka, kilométereként lehetne pl 800 dollár. A player saját kocsival kell csinálja, de, ennek nyilván lennének feltételei:

-A kocsin nem lehet semmilyen vizuális tunning (biztos van ilyen IRL is, de ritka, itt meg másképp mindenki egy tunningolt kocsival menne).
-A kocsi saját kell legyen, és a gyártási éve 2005 utáni kell legyen (IRL se látunk Bolt vagy Über taxinál ócska vasakat).
-A kocsin nem lehet semmilyen rongálódás, ha valamilyen baja van, nem lehet műszakba lépni, ha műszak közbe lesz baja, a folyamatban levő műszakot le lehet nyomni, de újat nem lehet kezdeni.
-Csak az taxizhat akinek van Taxis engedélye, amit a város házán kell kikérni, egy hétre 10 ezer dollár. A játékos taxizhat engedély nélkül is, de a rendőrség amennyiben megállítsa, megbüntetheti pl. 50000 dollárra. (ez plusz bevételt jelentene a rendőrségnek is, és a város vezetésnek is). Az engedélyt igényléségez meg kell adni a kocsinak az érvényes forgalmiját, ha a kocsi nem felel meg a követelményeknek, meg se kapja az illető az engedélyt.
-A kocsinak érvényes kell legyen a forgalmija.
-A játékosnak minimum 5-ös szintűnek kell lennie az engedély kikéréséhez.

Lehetne egy review rendszert is, ami rá adna egy minimális pluszt az alap fizetésre, ez annak függvényében változna, hogy mennyiszer futna a soför radarba. Ahányszor radarba megy a sofőr a fuvarba, annyiszor levonódna 1 csillag (1-5 ig). Amennyiben a sofőr egy playert visz, a player az út végén pontozhatja a sofört. A bónúsz rendszer úgy működne, hogy minden fuvar végén hozzá adódna bónusz pl: fizetés + a fizetés 50% -a ha 5-ös az átlag, 40% ha 4-es az átlag, 30%-ha 3-as az átlag, stb.

A telefonra kéne egy alkalmazás, ami segítségével fel lehet venni a műszakot, feltétele, hogy ülj a kocsidba. Maga a munka végzés ugyan úgy nézne ki mint a sima taxis munka, kivéve, hogy itt saját kocsival is lehet. Amennyiben egy másik játékost kell vinni, annak érdekébe, hogy a többi játékosokat ne illesszük el a taxizástól az árak miatt, az ár csökken 400 dollárra/km -re. A játékosok az ilyen taxit ugyan úgy hívhatják mint a simát, 911 és kiválasszák, hogy Bolt/Über (amennyiben nem akarunk IRL vállalat neveket, lehet más neve, pl. One taxi). Amikor kiválassza a taxi társaságot, a telefon megadja egy listába az elérhető taxisok keresztnevét, kocsijának típusát, a taxis pontozását, és hogy hány kilóméterre vannak, így a kliens kiválaszthatja melyik taxival akar menni.

A playerek előnyei, hogy bekerül még egy munka, ami talán vonzóbb mint a sima taxi, mert kicsit többet fizet, és taxizhatnak saját kocsival. Továbbá, mivel megérősebb munka lenne, több online taxis lenne, így azok, akik taxit hívnak, esélyesebben kapnának taxit, és amennyiben igényük van rá, kiválaszthatják kivel/mivel akarnak menni.​

Csatolmányok

» Nincs «

.

» Nincs «



 
Utoljára szerkesztve:

Hans

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:28
Szerintem nincs szükség második taxis másodállásra. Ha valaki saját autóval akar taxizni, eddig is megtehette és tette is, hírdetések között. Deee ha valaki vágyat érez, szerintem céget is jegyezhet be rá és végezheti ezt a munkát organizáltan.
 

django

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:33
Kevin Stamper
Szia Hans!

Köszi a vélemény :D Szerintem akkor ha már választani kéne, én ki is venném teljesen a taxis melót.
Egyetértek veled, hogy reaálisabb lenne vállalkozásként, de IRL is ahhoz hogy valaki Bolt vagy Über sofőr legyen, lehet simán alkamazott is, vagy csinálhassa egy személyes vállalkozóként is. Na most, ezt meg lehet csinálni a szerveren is, de akkor le kell nyomni a bürökráciát, tűzvédelmi, cégbejelentés, ami közbe a szerveren több időbe kerül mint IRL megcsinálni egy vállalatot (nem Magyarország-i vagyok, így nem tudom ott hogy megy, de nálunk 2-3 nap alatt meg van az egész). a
Szóval szerintem a vállalkozásként csinálás a bonyolultsága miatt elvennék sokak kedvét. Esetleg lehetne úgy mint a kamionos melót, de attól függetlenül én fenntartanám a fent említett feltételeket, és lebonyolítást.

A hirdetések között is lehet csinálni, igazad van, de megnézném ki az aki játszik egy nap mondjuk 3 órát, és az alatt végig a kocsijába ül, és várja mikor lesz egy utasa, keressen 1000-2000 dollárt egy fuvarral.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,553
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok!

Nem tervezünk másik hasonló alapmunkát a taxis mellé. Ahogy Hans írta, úgy kivitelezhető, ha valaki ilyet szeretne RP-zni.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó