Új szabálypont - általános udvariasság szabálya

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Bembe Mariappa/Demzsi«

Ötleted leírása

» Átpörgettem a szabályzatot, azonban semmilyen erre utaló dolgot nem találtam benne. Ettől független érdemesnek találom fontolóra venni.
Általános udvariasság:
A játékosok a megkezdett rp szituációkat minden esetben vigyék végig, amennyiben valamilyen OOC probléma nem szól közbe. mint:
-kifagyás
Roleplay szituációk NE legyenek megszakítva azért, mert az egyik fél unfairnek érzi a dolgot - holott lehet, hogy a roleplay szálban semmi kifogásolható nincsen szabályzat szempontjából.
A játékosok vigyék végig a szituációkat, akkor is, ha azt unfairnek vagy szabálytalannak érzik. Ha bármi kifogásuk van a dologgal kapcsolatban, bizonyítékokkal csatolva reportolják a másik felet. Amennyiben valóban szabályszegés volt , történjen meg a teljes mértékű kártérítés, szankciók kiosztása.
«


Csatolmányok

»-«

Egyéb megjegyzések

» Elkerülhető lenne a sok hiszti, problémázás, valamint berekesztett/befagyasztott szituáció. A játékosok jobban felkészülve, összeszedetten tudnák a problémáikat megoldani. Értékvesztés IC nem történne, mivel jogos PK esetén a tulajdonok vissza lennének szolgáltatva. "Fölösleges" admin üggyel nem telne az idő, a fórum panaszkönyvek RP mellett is mehetnek. És végül, de nem utolsó sorban szerintem drasztikusan radikálni lehetne az esetleges hisztit, ami hirtelen felindulásból történő admin hívásból fakadna. Mindenki nyer.
CSAK, HOGY NE LEGYEN FÉLREÉRTÉS: AZ ÁLTALÁNOS UDVARIASSÁGRA TE LENNÉL "KÖTELEZVE" NEM A KARAKTERED!!!!«



 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
nálam ez mindig is egyértelmű volt, engem zavar is ha fent vagyok és megy a warning cucc hogy RP stop van valahol.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Nem mindenkinek egyértelmű, és nem is lesz, még nincsen papírra vetve. Hívtak már rám admint úgy, hogy végül a panasszal élő fél került AJ-ba a dolog tisztázása után.
(és a reakciókból ítélve van itt is olyan, akinek nem egyértelmű lol)
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Nem mindenkinek egyértelmű, és nem is lesz, még nincsen papírra vetve. Hívtak már rám admint úgy, hogy végül a panasszal élő fél került AJ-ba a dolog tisztázása után.
Miért divat az, hogy MINDEN legyen leszabályozva? Nem kell ostobának lenni és nem lesz belőle probléma. Aki kifagy még tökre érthető, majd visszatér. De aki sértődésből lép le, na az vissza se térjen.

A másik dolgodra pedig nem tudok véleményt alkotni, mert nem tudom mi történt. Azt viszont elmondhatom, lehet nem véletlenül került át a hurok a panasztevőre.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Miért divat az, hogy MINDEN legyen leszabályozva? Nem kell ostobának lenni és nem lesz belőle probléma. Aki kifagy még tökre érthető, majd visszatér. De aki sértődésből lép le, na az vissza se térjen.

A másik dolgodra pedig nem tudok véleményt alkotni, mert nem tudom mi történt. Azt viszont elmondhatom, lehet nem véletlenül került át a hurok a panasztevőre.
Nem kell mindent leszabályozni, de ha valami nem egyértelmű a nagy közösségnek, akkor arra egyértelműen rá kell világítani és egyértelművé kell tenni. Nem indulhatsz ki magadból mindig minden esetben. Nem gondolnám, hogy ez akkora "leszabályozás" lenne... Te magad mondtad, hogy egyértelműnek kellene lennie. De nem az.

(kicsit sokszor használtam az egyértelműt, ja)
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Miért divat az, hogy MINDEN legyen leszabályozva? Nem kell ostobának lenni és nem lesz belőle probléma. Aki kifagy még tökre érthető, majd visszatér. De aki sértődésből lép le, na az vissza se térjen.

A másik dolgodra pedig nem tudok véleményt alkotni, mert nem tudom mi történt. Azt viszont elmondhatom, lehet nem véletlenül került át a hurok a panasztevőre.
én se kedvelem az agyonszabályzást, de arra alapozni hogy az ember nem lesz teljesen fogyatékos.. Na ez kizárt. Tudjuk, hogy mi a vége ennek.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Nem kell mindent leszabályozni, de ha valami nem egyértelmű a nagy közösségnek, akkor arra egyértelműen rá kell világítani és egyértelművé kell tenni. Nem indulhatsz ki magadból mindig minden esetben. Nem gondolnám, hogy ez akkora "leszabályozás" lenne... Te magad mondtad, hogy egyértelműnek kellene lennie. De nem az.

(kicsit sokszor használtam az egyértelműt, ja)
Igen, egyértelmű úgy gondolom az, hogy mik az alapvető etikettek egy szerepjáték szerveren. Ez olyan, mint amikor elfogadod egy matchmaking előtt az akár lehet 90 perces is. Csak, hogy mondjak egy példát.

Én az egyértelmű alatt pedig nem arra gondoltam, legyen beleírva a szerver hivatalos szabályzatába szó szerint. Ha tényleg ez sokaknak nem egyértelmű, akkor olvassák el mégegyszer alaposabban a szerver szabályzatát. Ott ki van fejtve miképpen kell neked cselekedni, amikor éppen játszol.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Ez olyan, mint amikor elfogadod egy matchmaking előtt az akár lehet 90 perces is. Csak, hogy mondjak egy példát.
Ez egy nagyon rossz példa mert direkt azért írják ki mert nem egyértelmű. Itt egy figyelmeztetést simán el tudok képzelni, a szabályzatban. Nem konkrét szabálypont csak megemlítés, hogy erre és erre figyelni kell, mert megtörténhet.
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Empátia és türelem és tisztelet egy alapvető dolog egy olyan játékban ahol közösségben játszunk (szerepjátékok,raid RPG,mil simek stb.)
Szerintem is kellene szabályozni olyan téren hogy az indulatokat kicsit eltudjuk folytani, nagyon sok kárt tudunk tenni a megítélésünkről a meggondolatlanságunkkal.
Esetleges egy etikett (ooc) szabálypont bevezetése jó ötlet lehet lehet.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
Head of Staff hozzászólás
Vannak már szabálypontok ezekre egy ideje:

"Out of Character [OOC] minden esetben tisztelettel fordulj és kommunikálj játékostársaiddal, úgy, ahogy azt Te is elvárnád tőlük. Az OOC diszkrimináció bármilyen formája szigorúan tilos és súlyos közösségi kitiltást vonhat maga után, minden platformon [InGame, Discord, Fórum, Facenetwork, stb.]"

"Tilos siettetni és megtörni egymás szerepjátékát. Ha egy adott szituációba kerültél, köteles vagy azt részletesen és teljes komolysággal szerepjátékoznod."

"Amennyiben egy esetleges adminisztrátori ügyintézésbe kerülsz, minden esetben kövesd az adminisztrátor utasítását, még akkor is, ha azzal nem értesz egyet. Ha úgy érzed, hogy az adminisztrátor nem megfelelően járt el, úgy a fórumon élhetsz a panaszkönyv lehetőségével, melyet a Vezetőség fog felülvizsgálni és bírálni. "

És a többi.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó