Vadászat bugok, kisebb rework lehetőség

Cross

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:361
-

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos hibák

In Game Neved/Discord Neved

» Aiden King / cross1004 «

Hiba megnevezése

» Vadászat «


Hiba bővebb leírása

»
- Az állat folyamatosan van hogy elvándorolnak a helyükről így a szerver restarttól számítva egyre kevesebbet lehet találni.
- Szokásuk az állatoknak lebegni (főképp a vaddisznóknak, de oroszlánok is megteszik) ami idegesítő, mert irreális szögekben mászkálnak a semmin és ha megölöd sem esik le a földre.
- A bőr és hús súlyának legyen egy minimum normálisabbnak mondható értéke bőrnek minimum 1kg, húsnak minimum 2 kg (vagy lenti ötlet alapján másik opció).
- Ha nem fejbe lövöd soha nem fog meghalni az állat, de ha nem fejbe lövöd ragdollba esik ami előszeretettel bugol át a talajon így az állat nem is látszik amíg fel nem kel és nem kezd sprintelni feléd.
«

Csatolmányok

» «

Egyéb megjegyzések

» Rework ötlet rá:

- Vadászpuska mellett, AW-F és Serbuval is lehessen vadászni (bőven elég erősek ahhoz, hogy megöljenek egy állatot)
- A bőr és hús súlya random 2-3 (bőr) illetve random 4-6 (hús) kg-ról indulna alapesetben és minden lövéssel amit az állatba lövünk 20%-ot csökkenne, így minimum a bőr súlya 1,6-2,4 kg között a hús súlya 3.2-4,8 kg között lenne amennyiben egy lövéssel leterítjük az állatot.

(Jelenleg gondolom nem sokan használják a vadászatot. Legális úton nagyon nem megérős ha fizetni kell a fegyverért, lőszerért és engedélyért is. Illegális oldalról van benne pénz, de nem kárpótolja az idegbajt amit lehet közben kapni.
«
 

Kirazu84

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:187
Kriszokos0
Szia!
Szerintem a Serbut hagyjuk ki a felsorolásból, mivel nem az, hogy nem elég erős.. Inkább túl erős egy RL .50 cal. Nem vadászat lenne, ha az állatot nem megölni, hanem szinte eltütetni akarod.
Viszont nem egy rossz ötlet a hús és bőr csökkenése, attól függően, hogy mennyi lővés is teríti le az állatot. Igazából jó is lenne, ha a GTA V fizika és motor engedné a teljes szintű vadászat szimulátort, mert akkor lenne ennek értelme is. Így igazából csak marad az, ami most is.
Ha fejre lősz, akkor a húsnak és bőrnek a lehető legnagyobb %-on kell meg maradnia, más esetben pedig úgy is romlik a bőr és hús mennyisége, mivel testet éri a golyó. Emiatt pedig szerintem nem lenne értelme.
Amit inkább jobban lehetne ki vitelezni az a húsok sulyának növelése egy kicsivel, mivel úgy lehetne növelni a bevételt picit és sokkal realisztikusabb lenne az állat, hogy nem csak 5 kg-os egy vaddisznó vagy egy szarvas. Illetve pedig az alap, vadászathoz használt fegyvert le cserélni esetleg egy kicsit modernebb megoldásra, ha az lehetséges és van hozzá mod például. Esetleg ki bővíteni a fegyverek tárát ilyen téren még 1-2 másik fegyverrel is, amik nem el tüntetik az állatot, hanem csak szimplán megölik. És igen, a testet érő golyók is öljék meg az állatot, mondjuk ha 2-3 lővés.

Szerk:
Igazából, ha utána számolsz, akkor meg éri űzni a vadászatot. Én nekem már két karakterem is volt, akivel heti 10-12 órát öltem bele a vadászatba és vissza hozta az árát neki. És ezt legális vadászként mondom.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:950
Én a fenti ötletből azt támogatnám inkább, hogy ha a jelenlegi vadászpuska modellt nem lehet upgradelni akkor keresni olyan modellt amit lehet upgradelni távcsővel esetleg tárkapacitással. Viszont katonai mesterlövészekkel ne vadásszunk.
Az állatok 3 éve nem mennek el a helyükről mivel anno tényleg igy volt. Elcsalni ellehet őket direkt vagy indirekt módon viszont visszamennek a spawn helyükre ha úgy van. Viszont ez a Gta útkeresési rendszere nem a legjobb ezért nem találnak haza. Az állatok mindig desynceltek ha párban vadásztok már nem oda synceli az állatot a két játékosnál. Rengeteg olyan kép van hogy A játékosnál nem ott halt meg vagy nem onnan fut az állat mint B szemszögéből. Ez évek óta sajnos ilyen. Pénzben, hogy legál vagy illegálnak éri meg jobban a vadászat... - Összességében annak aki csinálja. Még mindig azt mondom, hogy jobban megéri mint egy kamionos, vagy farmbiznisznél. Mert egész nap tudod csinálni ha akarod.
 

Kirazu84

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:187
Kriszokos0
Én a fenti ötletből azt támogatnám inkább, hogy ha a jelenlegi vadászpuska modellt nem lehet upgradelni akkor keresni olyan modellt amit lehet upgradelni távcsővel esetleg tárkapacitással. Viszont katonai mesterlövészekkel ne vadásszunk.
Az állatok 3 éve nem mennek el a helyükről mivel anno tényleg igy volt. Elcsalni ellehet őket direkt vagy indirekt módon viszont visszamennek a spawn helyükre ha úgy van. Viszont ez a Gta útkeresési rendszere nem a legjobb ezért nem találnak haza. Az állatok mindig desynceltek ha párban vadásztok már nem oda synceli az állatot a két játékosnál. Rengeteg olyan kép van hogy A játékosnál nem ott halt meg vagy nem onnan fut az állat mint B szemszögéből. Ez évek óta sajnos ilyen. Pénzben, hogy legál vagy illegálnak éri meg jobban a vadászat... - Összességében annak aki csinálja. Még mindig azt mondom, hogy jobban megéri mint egy kamionos, vagy farmbiznisznél. Mert egész nap tudod csinálni ha akarod.
A példának hozott Precision Rifle RL verziója egyébként a Remington 700 PCR Enchanced. Ami érdekes lehet, mivel vannak Remington 700-as variánsok, melyek tökéletes választások vadászatra. Mint például a PCR variáns, mivel van 6.5 Creedmoor, .260 Remington és Winchester 308-as verzió kalibert tekintve.
Szóval szerintem akár ez is meg állná a helyét, mint egy vadászpuska. Esetleg high end verzió, ami jóval többe kerül, mint egy szimpla vadászpuska.

Szerk:
Az alap GTA-s fegyverek közül ez az eddigi legértelmesebb választás. Modellek terén sajnos csak olyat találtam, ami nem ki mondottan lore friendly.
 
Utoljára szerkesztve:

Kinézet személyre szabása

Top Alsó