Szerveren lévő korlátozások

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

BenG

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:36
Sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topicot, hogy megkérdezzem a véleményetek a helyzetről. Ugye a szerver nem Magyarországon, nem Svájban játszódik, hanem USA-ban. Köztudott, hogy ott rettentő egyszerű éles lőfegyverhez jutni, és körübelül minden 2. embernek van ott fegyvere. (E szerint a cikk szerint, az amerikaiak 40%-a azt nyilatkozta, hogy van fegyvere, vagy valaki az ő háztartásából birtokol fegyvert https://wamu.org/story/20/09/18/how-many-people-in-the-u-s-own-guns/) És ez csak a bemondások alapján, hiszen akinek illegálisan van fegyver a birtokában, az gondolom nem fogja azt mondani, hogy igen van fegyvere. Amerikában elég gyakoriak a lőfegyverrel való visszaélések, nem kivételes példa az sem, amikor egy ostoba indok (összeszólalkozások, félreértések, stb.) miatt is tragikus vége lesz a történetnek, és fegyvert használnak. Az, hogy jelenleg egy összeszólalkozásért nem lövöldözhetsz a szerveren, alapvetően szerintem jó dolog. De az, hogy semmiféle szóbeli bántalmazás, hergelés után sem használhatsz fegyvert, az eléggé egy hülye helyzetet hoz létre. Hisz ez alapján konkrétan bárki bárkit addig hergel, provokál, megaláz, ameddig csak akar, hisz legrosszabbik esetben kap egy verést, mivel fegyvert nem lehet használni. Nekem, mint illegális bandásnak elvileg a szerepemtől függően sem számított elég indoknak lőfegyver használatához az, hogy nyilvánosan megaláztak, rasszista megjegyzéseket tettek felém, feljelentéssel fenyegettek. Ez elég irreális szerintem, főleg ha az Amerikai helyzetet nézzük. Lényegében akkor akinél van pisztoly, bárkit szekálhat 0-24, mert úgy is csak késsel meg ököllel fognak rárohanni(hisz a szerver szabályzat védi ezeket a személyeket), azokat pedig könnyedén lelövi pisztollyal. Várom a véleményeteket kulturális formában, az idióta emberek egyszerű köpködésére, személyeskedésére nem igazán vagyok kíváncsi, tehát azok a személyek tegyenek egy szívességet nekem, és maguknak is, és ezt a szekciót pörgessék tovább. Köszönöm előre is.
 

BenG

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:36
Teljesen egyetértek azzal amit írsz. Viszont én nem is szeretném, hogy szabályzat változtatva legyen, hisz szerintem alapból az inkább kezdőbb játékosok miatt lett beleírva, nehogy lelőjenek akárkit egy "Kurva anyázásért". Viszont ugye van egy olyan pont is a szabályzatban, hogy Mr.Lawyering, ami ugye arra hívja fel az emberek figyelmét, hogy viszonylag nyitottan kell kezelni ezeket a szabálypontokat. Mert szerintem, ha valaki elkezd szekálni, hergelni, provokálni hosszútávon egy bűnözőt, illetve többször is keresztbe tesz neki, az ne csodálkozzon, ha lelövik az utcán este, és ne próbáljon a szabályzat mögé bújni.
 

Bojheee

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:54
Én csak annyit fűznék hozzá a 40%-hoz, hogy nem minden államban. Azért észak-dél között a mai napig nagy a kontraszt. Meg szerintem senkinek nem hiányzik, egy kevésbé szolid játékos 3 percenként agyon lője vagy kipakolja egy taurussal.
 

Relay

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:660
-
[quote author=undefined]Csak tegyük hozzá, hogy a szerver NEM IRL! Hanem IRL alapú... Ezért vannak a szabályok... Ha minden apró hiba miatt megölnénk a másikat... elég nagy DM parti lenne a szerveren... Szerintem eléggé felesleges egy ilyen topic... [/quote]

((illegálban mozgom én is...))
 

dgr

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Idézet tőle: @ReLaY:
[quote author=undefined] Ha minden apró hiba miatt megölnénk a másikat... elég nagy DM parti lenne a szerveren... Szerintem eléggé felesleges egy ilyen topic...​

[/quote]

Azért az apró hibával lehetne vitatkozni. A topic meg nem felesleges szerintem amíg kultúráltan lehet itt beszélni ezekről a dolgokról.
 

Relay

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:660
-
Idézet tőle: Geri:
Idézet tőle: @ReLaY:
[quote author=undefined]Ha minden apró hiba miatt megölnénk a másikat... elég nagy DM parti lenne a szerveren... Szerintem eléggé felesleges egy ilyen topic...​


Azért az apró hibával lehetne vitatkozni. A topic meg nem felesleges szerintem amíg kultúráltan lehet itt beszélni ezekről a dolgokról.
[/quote]

[quote author=undefined]Igazából... megnyitottátok ezt a topicot, mert "szarul" jöttetek ki egy esetből... Felesleges ezt tovább taglalni, részemről... Ha a beszólásokat, hergeléseket vesszük figyelembe, akkor a fél szervert megölhettem volna. De nem teszem, mert normális keretek közt játszom. Nem játszom a kemény legényt, sem a halhatatlan Schwarzenegger-t. Mindenkinek van egy gyenge pontja, mindenki fél valamitől, mindenkinek meg vannak az adott határai... Tehát azon a véleményen vagyok, hogy VANNAK NAGYOBB PROBLÉMÁK ÉS INDÍTÉK, HOGY ÖLHESS A SZERVEREN![/quote]


[foadmin]Jó lenne ha nem döntenéd el valamiről hogy az felesleges, miközben egy szimpla beszélgető topic lett nyitva, ahol kikérték a többi player véleményét. Ha nem tudsz normális véleményt alkotni, nem kell hozzászólni.
Lázár.[/foadmin]
 

ghostfacexd

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:221
Idézet tőle: AdamBryant95:
Kaliforniában nagyon szigorú a fegyvervásárlás.
Ezzel meg is lett válaszolva a fegyvertartásra vonatkozó kérdés btw.
Alapvetően meg jó is, hogy nincs mindenki kezében fegyver, mert a szerver 85%-a így se tud félelmet RP-zni, főleg nem rendes karaktert alakítani. Talán, ha egyszer lesz változás abban, ahogy a magyar közösség nagy része alakítja a karaktert, ezt át lehet tárgyalni, addig viszont tökéletes, hogy Kaliforniára alapozunk.
 

dgr

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
[quote author=undefined]Mindenkinek van egy gyenge pontja, mindenki fél valamitől, mindenkinek meg vannak az adott határai... Tehát azon a véleményen vagyok, hogy VANNAK NAGYOBB PROBLÉMÁK ÉS INDÍTÉK, HOGY ÖLHESS A SZERVEREN![/quote]


Ahogy írta is gf, NEM...sajnos a szerver 80-90%-a nem fél semmitől és NINCSENNEK gyenge pontjai.
 

dgr

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Idézet tőle: BenG:
Sziasztok!

összeszólalkozásért nem lövöldözhetsz a szerveren, alapvetően szerintem jó dolog. De az, hogy semmiféle szóbeli bántalmazás, hergelés után sem használhatsz fegyvert, az eléggé egy hülye helyzetet hoz létre. Hisz ez alapján konkrétan bárki bárkit addig hergel, provokál, megaláz, ameddig csak akar, hisz legrosszabbik esetben kap egy verést.

Na igen ehhez hozzáfűzve: Legszívesebben megölnél valakit IC, mert már komoly konfliktus van köztetek, de csak megverheted vagy megszúrhatod. VISZONT ezután neki már lesz oka téged megölni úgy, hogy amúgy te akartad kinyírni őt, de te nem teheted meg, ő pedig igen mert már megszúrtad/megverted.
 

Lawrance

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
Szerintem jó ötlet lenne, mi napi PK-t nézve személyes véleményem szerint nem érdemelte meg az úr az AJ-t sem. Én IRL rúgom és ütöm az olyant aki ennyire megaláz. Nem hogy egy RP szerveren ne lehessen egy valószínűleg zord múlttal rendelkező kisebbséginek megölnie egy embert ezért. Főleg nem egy nőt akik amúgy is bosszantóbbak nem hogy a szerveren ahol már nekem is ökölbe szorul a kezem mert a nők 78%-a egoista lányt rp-z aki leszbikus, ha épp nem a fél szerverrel sexrp-zett már és mindene a másik megalázása úgy hogy nincs félelem érzete. Egyébként erre is kellene egy külön szabályzat hogy attól függetlenül hogy illegálos vagy még nem kellene minden utcára tévedt embert random elkapni és szét alázni mert ki tudja hogy kibe állsz bele.. lehet van nálad egy stukker de IRL sem ez számít hanem az hogy ki húzza elő gyorsabban, és ott nincs respawn. Az amit leművel az "illegál" EGY kisebb rétege azt inkább nevezném hősködésnek mint rp szerűnek.
 

BenG

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:36
Idézet tőle: @ReLaY:
Idézet tőle: Geri:
Idézet tőle: @ReLaY:
[quote author=undefined]Ha minden apró hiba miatt megölnénk a másikat... elég nagy DM parti lenne a szerveren... Szerintem eléggé felesleges egy ilyen topic...​


Azért az apró hibával lehetne vitatkozni. A topic meg nem felesleges szerintem amíg kultúráltan lehet itt beszélni ezekről a dolgokról.

[quote author=undefined]Igazából... megnyitottátok ezt a topicot, mert "szarul" jöttetek ki egy esetből... Felesleges ezt tovább taglalni, részemről... Ha a beszólásokat, hergeléseket vesszük figyelembe, akkor a fél szervert megölhettem volna. De nem teszem, mert normális keretek közt játszom. Nem játszom a kemény legényt, sem a halhatatlan Schwarzenegger-t. Mindenkinek van egy gyenge pontja, mindenki fél valamitől, mindenkinek meg vannak az adott határai... Tehát azon a véleményen vagyok, hogy VANNAK NAGYOBB PROBLÉMÁK ÉS INDÍTÉK, HOGY ÖLHESS A SZERVEREN![/quote]


[foadmin]Jó lenne ha nem döntenéd el valamiről hogy az felesleges, miközben egy szimpla beszélgető topic lett nyitva, ahol kikérték a többi player véleményét. Ha nem tudsz normális véleményt alkotni, nem kell hozzászólni.
Lázár.[/foadmin]
[/quote]

Szerintem félre értettél engem teljesen. A jelenlegi helyzet az, hogy ha szárazon nézzük feketén-fehéren a szabályzatot, akármennyire is átmegy minden határon valaki a szóbeli bántalmazások terén, neked nincs jogod megölni őt. Tehát jelenleg bárki szekálhat szóban bárkit, akár hetekig, hónapokig is, neked nem lesz okod megölni őt. És ez az ami szerintem túlzás, és irreális. Ebben szeretnék változást, szerintem se elég indok az, hogy valaki 1x beszól neked valamit arra, hogy lelődd. Úgy ahogy egy verekedés sem feltétlen indok mindig erre. Csak kicsit lássuk szélesebben, nyitottabban a dolgokat. Elég IRL Magyarországra gondolni, itt sem ritka, hogy egy összeszólalkozásból késelések vannak. Amerikában még durvább a helyzet. És oké, hogy ez nem IRL, hanem egy játék, minden épeszű ember egy RP szervert, IRL-hez viszonyít, és minél reálisabb, annál nagyobb játékélményt ad.
 

valakimostmar

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:132
Roman Hawkins
Idézet tőle: BenG:
Lényegében akkor akinél van pisztoly, bárkit szekálhat 0-24, mert úgy is csak késsel meg ököllel fognak rárohanni(hisz a szerver szabályzat védi ezeket a személyeket), azokat pedig könnyedén lelövi pisztollyal.

Na ez a mondtad engem is megfogott, mert velem is előfordult már ez. Késsel megtámadtam egy embert aki persze azonnal lelőhetet úgy hogy még csak elővettem a kést. (Ez már mondjuk nem egy mostani eset.)

Idézet tőle: AdamBryant95:
Kaliforniában nagyon szigorú a fegyvervásárlás.
Ez pedig igaz.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó