Szerelő rendszerben egy kis újítási ötlet!

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Esteban Velasco / Marc#5290 «

Ötleted leírása

» Kettő ötlet jutott az eszembe még pedig:
1. Át dolgozni a szerelések árát és nem setprice-al állítani a szerelés összegét, hanem a járműkereskedés árát venné alapul az adott járműnek és annak X%-át vonná le az illetőtől és adná oda az adott telepnek! Ezzel realisztikusabbá tenni, azt hogy a 2 milliós kocsit, ne 4500-ért szereljék meg és a 10.000 dolláros járgányt se 4.500-ért!
2. E ötletem arról szólna, hogy hasonlóan mint a MD-nél mikor nincs fent szerelő egyáltalán, semelyik telepen, akkor mindegyik telepen megjelenne egy NPC ahol tudnának szerelni és nem kellene várniuk az embereknek, persze ezt felár ellenében mondjuk a kereskedésben lévő árának X%-ért! «


Csatolmányok

» --- «

Egyéb megjegyzések

» Ave OneRP «



 
Utoljára szerkesztve:

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Nem vagyok egy multimilliomos (de még csak a top 50-ben sem vagyok benne), de ennek ellenére én is támogatom!

Lehetne arányosan, de nem 10%, az nagyon sok, hanem inkább 1-4% között. Kis autóknál ez nem olyan sok pénz, de a nagy autóknál már rengeteg.

Vagy esetleg az, hogy ne kelljen egy teljes karosszériafixet kérni egy lámpabúrára, hanem ha megoldható akkor ezeket külön venni, és elemenként 1-1%-ot kérni a javításra.
 

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco
Nem vagyok egy multimilliomos (de még csak a top 50-ben sem vagyok benne), de ennek ellenére én is támogatom!

Lehetne arányosan, de nem 10%, az nagyon sok, hanem inkább 1-4% között. Kis autóknál ez nem olyan sok pénz, de a nagy autóknál már rengeteg.

Vagy esetleg az, hogy ne kelljen egy teljes karosszériafixet kérni egy lámpabúrára, hanem ha megoldható akkor ezeket külön venni, és elemenként 1-1%-ot kérni a javításra.
Az se rossz, de tudtommal nem megoldható ez a része, a 10% meg nem sok, 2 milliós autónál már drága a szerelés ez igaz, de hát ezzel jár a luxus élet! :D Nem a napraforgó olajat rakják bele, mint a ladába!
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Az se rossz, de tudtommal nem megoldható ez a része, a 10% meg nem sok, 2 milliós autónál már drága a szerelés ez igaz, de hát ezzel jár a luxus élet! :D Nem a napraforgó olajat rakják bele, mint a ladába!
Azért az is immerzióromboló lenne, ha minden szerelőfrakció 100 misivel futkorászna a céges számlán. Ugyanaz lenne, mint a FiveM szervereken, hogy minden szerelőtelep tulajdonos alkotná a Top 10-et a playerek közül. Az ötlet jó, de a fent írt formában még számomra egy nyers változat. Luxusnak ára van, jogos álláspont, de azért arányait tekintve szerintem nem ennyi.
 

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco
Azért az is immerzióromboló lenne, ha minden szerelőfrakció 100 misivel futkorászna a céges számlán. Ugyanaz lenne, mint a FiveM szervereken, hogy minden szerelőtelep tulajdonos alkotná a Top 10-et a playerek közül. Az ötlet jó, de a fent írt formában még számomra egy nyers változat. Luxusnak ára van, jogos álláspont, de azért arányait tekintve szerintem nem ennyi.
A frakció kasszához nem nyúlhatunk így az már nem naprakész. A 10% meg csak egy fiktív százalék, ezt úgysem én vagy mi döntjük el, hanem a vezetőség, ha bekerül ez az ötlet, most csak az alapelv a lényeg.
 

LACI

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:922
Sean Bennett
Azért az is immerzióromboló lenne, ha minden szerelőfrakció 100 misivel futkorászna a céges számlán. Ugyanaz lenne, mint a FiveM szervereken, hogy minden szerelőtelep tulajdonos alkotná a Top 10-et a playerek közül. Az ötlet jó, de a fent írt formában még számomra egy nyers változat. Luxusnak ára van, jogos álláspont, de azért arányait tekintve szerintem nem ennyi.
Pedig 50+ millió van is rajta állítólag
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Nem rossz elgondolás, sőt támogatom!
Viszont a százalékok mértékét érdemes lenne átgondolni.
Talán egyes szereléseknél mint pl motor, ott lehetne nagyobb százalék, de egy karosszériára akár az 1-5% is helytálló lenne. Autókerben egy 1 millióért kapható kocsinál az már 50.000$ 5% esetén.
Szerintem reálisabb lenne a rendszer egy ilyen százalékos árazással.
 

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco
@LAC! Ennek most így mi köze van? Megint a pénz 😅 ennyire érdekes akkor 70+ is van, de lehet már 80+

@Tiiskid94 Be PP-et vagyon is vagyon, egyedi kocsik stb.. mind vagyon, de tudtommal a legdrágább jármű a kereskedésben 2 millió, ez változhat majd későbbi patchel.
Ne a 10% ragadjátok ki, ez csak egy kitalált százalék, úgy is finomítva lesz!
 

kicsilevy

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:155
Lola Svenson
Üdv pacsi!
1.Jármű javítási ötletnél azért egy kicsit a megnevezett 2millió dolláros autó javításának a 10%os árát át gondolnám, mert Akinek kipattant a fejéből sem volt valami rendben. Tisztában vagy a 2millió 10%-a mennyi? Csak kérdezem......... Mert nem hinném egy javításért reális lenne 200.000 dolcsit ki csengetni... Ez az én fejemben nem állt össze és bukott ötlet! TELJES MÉRTÉKBEN ELUTASÍTOM az ötletet.
2. Az NPC-s ötlettel olyan szinten egyet értek hogy szükség lenne rá ez tény és való! A felárral is egyet értek, De még mindig a 2 milliós autó 15%-a nevetséges. 300.000dolcsiért javítani? ELUTASÍTOM a %os részét teljes mértékben!

Ezek mellett akkor az alkatrész árakat is magába vonná a script és akkor a Diggaster is 150,000 dolcsiba kéne adja a motorjavító, karosszéria javító készletet? Mi alapján érné meg akkor az alkatrész vásárlás? Ismerve a scriptet akkor a Diggaster mennyibe venné az alkatrészeket amit mennyibe adna el a szerelő telepeknek? IRREALISZTIKUS az egész!


Pacsi Puszi Minyóóó
 

daco

🇺🇸
Játékos
Üzenetek:415
find out ic
A százalékos megoldást totál nem támogatom. Nincs az az isten, hogy százezreket fizessek azért, mert ki van égve egy lámpa a kocsin, vagy van rajta valami karc, és kellene rá egy karosszéria.

De ahogy eddig elnéztem mindenki egyetért ilyen szempontból.

Tehát hogyan tovább? - Mivel nem akarok teljesen negatív lenni, ezért hozzászólok egy ötlettel. Kategóriabesorolás. Minden autónak lenne egy x kategóriája, és abban az x kategóriában lenne egy fix ára a szerelésnek, persze azok sem horrorárakon. Tegyük fel, hogy van egy Gipsz Jakabunk, aki egy Emperort hoz be szerelni, feltételezzük, hogy az az autó alsókategóriába tartozik, szóval az alanyunk fizetne például $2500-at. Később feltételezzük, hogy beérkezik egy Kis Pista, aki egy Nerot szeretne szerelni. Ő fizetne például $15000-t. És így mindenki boldog, hiszen senki sem perkált egy vagyont az autóra, és úgy nem lenne egálban az autók szerelése.

//telo
 

kicsilevy

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:155
Lola Svenson
A százalékos megoldást totál nem támogatom. Nincs az az isten, hogy százezreket fizessek azért, mert ki van égve egy lámpa a kocsin, vagy van rajta valami karc, és kellene rá egy karosszéria.

De ahogy eddig elnéztem mindenki egyetért ilyen szempontból.

Tehát hogyan tovább? - Mivel nem akarok teljesen negatív lenni, ezért hozzászólok egy ötlettel. Kategóriabesorolás. Minden autónak lenne egy x kategóriája, és abban az x kategóriában lenne egy fix ára a szerelésnek, persze azok sem horrorárakon. Tegyük fel, hogy van egy Gipsz Jakabunk, aki egy Emperort hoz be szerelni, feltételezzük, hogy az az autó alsókategóriába tartozik, szóval az alanyunk fizetne például $2500-at. Később feltételezzük, hogy beérkezik egy Kis Pista, aki egy Nerot szeretne szerelni. Ő fizetne például $15000-t. És így mindenki boldog, hiszen senki sem perkált egy vagyont az autóra, és úgy nem lenne egálban az autók szerelése.

//telo
Na EZT AZ ÖTLETET 100%-ban TÁMOGATOM!

Pacsi Puszi Minyóóó
 

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco
A százalékos megoldást totál nem támogatom. Nincs az az isten, hogy százezreket fizessek azért, mert ki van égve egy lámpa a kocsin, vagy van rajta valami karc, és kellene rá egy karosszéria.

De ahogy eddig elnéztem mindenki egyetért ilyen szempontból.

Tehát hogyan tovább? - Mivel nem akarok teljesen negatív lenni, ezért hozzászólok egy ötlettel. Kategóriabesorolás. Minden autónak lenne egy x kategóriája, és abban az x kategóriában lenne egy fix ára a szerelésnek, persze azok sem horrorárakon. Tegyük fel, hogy van egy Gipsz Jakabunk, aki egy Emperort hoz be szerelni, feltételezzük, hogy az az autó alsókategóriába tartozik, szóval az alanyunk fizetne például $2500-at. Később feltételezzük, hogy beérkezik egy Kis Pista, aki egy Nerot szeretne szerelni. Ő fizetne például $15000-t. És így mindenki boldog, hiszen senki sem perkált egy vagyont az autóra, és úgy nem lenne egálban az autók szerelése.

//telo
Ugyan ezt mondtam :D csak mindenki a %-ot ragadta ki, pedig csak értelmezni kellene, írtam is hogy a % nem mérvadó, egyelőre csak egy szám! 😅

Viszont köszi, hogy lefordítottad :D
Javítottam a 10% és 15%-ot X-re, hogy ne legyen további elértelmezés!
 
Utoljára szerkesztve:

kicsilevy

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:155
Lola Svenson
Fontosnak tartom akkor az alkatrészvásárlás átdolgozását is. Mivel az adott szerelő frakcióknak a bevétele meg emelkedik. A diggasternek is kellene akkor valami változás legyen az eladási árakban. De viszont ki fogja azt tudni, hogy az éppen karosszéria javító az egy 2500 vagy egy 15000 dolláros autóba fog elfogyni, na meg milyen arányban? Az ötlet mindenképp jó hogy drága meg olcsó járművekhez legyen kötve. De Frakciók közötti kereskedelem, jelen esetben Diggaster meg a szerelő telepek közti is akkor teljesen újragondolandó Ár szempontból.

Pacsi Puszi Minyóóó
 

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco
Ebben egyetértek, nem csak a telepek "jólétét akarom" , hanem kicsit realisztikusabb rendszert ami több apró dologgal változna, de hiszem, hogy ehhez tudna a Digasster alkalmazkodni! Akár lehetne, olyat, hogy ott is kategóriákra bontva lennének az alkatrészek alsó, közép és felső. Viszont megvan a veszélye annak, hogy ezzel megszakítanánk őket, nyár fele főleg amikor az emberek nyaralnak vagy csak kint vannak a barátokkal inkább, stb..
 

Tiiskid94

Legendás Író
Játékos
Üzenetek:280
Sorry for drips
Borzalmas ez az ötlet, remélem nem jön be, nem mindenki azért játszik, hogy grindoljon, hogy fent tudja tartani az autóját, egy 1000kmt bele mék 2 hét alatt a motoromba, az is ott van 80-100 között egy motorgenerál... Értem, hogy vannak gazdagok, de ne azokhoz nézzük már a gazdaságot, mert akik rpzni járnak fel azok megfogják unni ezt a folyamatos óriási lehúzást. Ha ez be jön szerintem sokan el is mennek, vagy majd járhatok biciklivel, vagy eladhatok PPt, hogy fent tudjam tartani a csóró karakterem. Nem nem és nem elég volt a szerelő telepek lehúzásaiból azért hogy a fraki kasszán legyen plusz 10 millió.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó