San Andreas Park Rangers kontra Valentina Parker

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Csani21

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:99
Bob_Kowats
panaszkonyvj.png

Neved: William Kolchin (Az egész GSA SAPR nevében.)
Játékos(ok) neve: Valentina Parker
Panasz oka: Gyenge karakter alakítás
Panasz kifejtése: Valentina Parker a mai napon egy hatósági intézkedés közben a 18 éves karakterét szegényesen alakította egy hatósági intézkedés alatt, ahol nem mutatott semmi olyan viselkedést amit egy 18 éves lány, jogosítvánnyal és munkahellyel tenne. Az intézkedés közben az amerikai rendvédelmi szerveket teljesen külön vette, mintha a park ranger nem vonhatná intézkedés alá, ami San Andreas legnagyobb parkja mellett történt mellesleg. Az intézkedés közben többször teljesen irreálisan "vágott vissza" a vele intézkedő state park ranger felé. Az intézkedéssel csak egy LSPD rendőrtiszt mellett volt hajlandó tovább haladni. Ezek után, egy bő 15 perccel amikor ugyan ezt a park rangert egy dulakodás közben kivégezték egy késsel "Hol van a kertész?" ordítással örvendezett magának, hogy a csekkét kiállító ranger meg lett gyilkolva. A logok viszont magukért beszélnek.
Bizonyíték (kép, log, videó):
[19:26:32] Declan Shephard mondja: Helló, szép napot. Sergeant Shephard a San Andreas Park Rangers-től. Leállítanád a motort, kérlek?
[19:26:53] Declan Shephard mondja: Én is ugyan ezzel a kérdéssel érkeztem, valami probléma van? Mivel itt nem várakozhatnál.
[19:27:30] Valentina Parker mondja: Nincs semmi gond..
[19:27:45] Declan Shephard mondja: Akkor miért álltál félre?
[19:28:08] Valentina Parker mondja: Meg néztem valamit a telefonomon.
[19:29:02] Declan Shephard mondja: Ezesetben elszeretném kérni a jogosítványod, illetve a forgalmid. Plusz megkérnélek mégegyszer, hogy állítsd le a jármű motorját.
[19:29:46] Valentina Parker mondja: De mi jogon kéred el? Tudtomal nem rendőr vagy.
[19:30:03] *** Declan Shephard sóhajt egy nagyot, megrázza fejét.
[19:30:31] Declan Shephard mondja: Egy Park Ranger ugyanúgy Peace Officernek számít, mint egy officer vagy deputy.
[19:30:37] Declan Shephard mondja: Szóval de, rendőr vagyok.
[19:30:46] Valentina Parker mondja: Nem, nagyon nem..
[19:31:14] Declan Shephard mondja: Akkor majd feljelentesz, jelvény számom 908 Sergeant Declan Shephard. De most elkérném a jogosítványod és a forgalmid.
[19:31:32] Valentina Parker mondja: Park Ranger, ami azt jelenti, hogy ha az erőbe vagyok akkor esetleg megállíthatsz..
[19:31:47] Declan Shephard mondja: Ah-ha, rendben. Le állítanád a motort, kérlek?
[19:32:34] Valentina Parker mondja: Ez meg kőzút, autópálya, ami ar rendőrség hatásköre, ha meg nem tetszik akkor hívjál igazi rendőrt.
[19:33:11] Declan Shephard mondja: Hatásköröm kiterjed a parkokra illetve azok VONZÁSKÖRZETÉRE is. Utoljára kérlek meg, hogy állítsd le a motort.
[19:33:45] Valentina Parker mondja: Ez még mindig autópálya, és nem a park hatásköre.
[19:34:00] Valentina Parker mondja: Hivjál rendőrt, vagy én fogok.
[19:34:25] Declan Shephard mondja: Ha nem állítod le a motort akkor kénytelen leszek előállítani téged. Hívhatok neked rendőrt, ugyan az a vége lesz.
[19:35:28] Valentina Parker mondja: Ne lesz ugyan az.. Mert a rendőrnek átadom az iratokat, egy PARK ranger-nek nem, mert nem a te hatáskörödbe tartozik.
[19:35:36] Valentina Parker mondja: De hivjál rendőrt.
[19:35:47] Declan Shephard mondja: Attól még állítsd le a motort, utoljára kérem.
[19:36:20] Valentina Parker mondja: Jóó, akkor hívom én a rendőröket.
[19:37:17] Declan Shephard mondja: Utoljára mondom, hogy állítsd le a motort! Jön a rendőr, de állítsd le a motort!
[19:37:24] Valentina Parker mondja: Akkor megvárjuk a rendőröket.
[19:37:26] Declan Shephard mondja: Akár tetszik akár nem, ez a protokoll.
[19:37:42] Valentina Parker mondja: Elhajtótam,
[19:37:45] Valentina Parker: (( ?+ ))
[19:37:59] Declan Shephard mondja: Állítsd le a motort!
[19:38:40] Valentina Parker mondja: Jól van már, mit idegeskedsz.
[19:38:41] Valentina Parker leállított egy járművet.
[19:38:48] Valentina Parker mondja: Most örülsz?
[19:39:15] Valentina Parker mondja: Úgy csinálsz, mint ha bünöző lennék teee.
[19:39:20] Declan Shephard mondja: Kezed maradjon a kormányon, látható helyen.
[19:39:29] Valentina Parker mondja: Kapjál már észhez.
[19:39:48] Valentina Parker mondja: Ne dirigálj nekem., Nem vagy rendőr.
[19:40:25] Valentina Parker mondja: Neked az álattokat kéne örizni te.
[19:40:47] [GSA] [(SAPR) Sergeant] Declan Shephard: RANGER 908 - POLICE felé, szükségem lenne egy egységre Senora Freeway-en, ellenáló személyhez kérnék segítséget. Vételezés után küldöm a koordinátákat.
[19:40:51] Valentina Parker mondja: Mégegyszer mond csak, hogy is hívnak?
[19:41:07] Declan Shephard mondja: 908, Sergeant Declan Shephard.
[19:41:26] Valentina Parker mondja: Szuper, még ma menni is fog rád a panasz.
[19:41:39] Declan Shephard mondja: Nyugodtan, jogodban áll.
[19:41:49] Valentina Parker mondja: Szerintem búcsuzál el a jelvényedől.
[19:42:21] Valentina Parker mondja: Na... jönnek már?
[19:43:19] Valentina Parker mondja: Hahóó.
[19:43:29] Valentina Parker mondja: Jönnek?
[19:43:34] Declan Shephard teljes mértékben ignorálja a felesleges kérdéseket.
[19:43:56] Valentina Parker mondja: Válaszoljá.
[19:44:30] Valentina Parker mondja: Hallóóóó.
[19:45:56] Valentina Parker mondja: Van, itt vannak az igazi rendőrők.
[19:46:12] Ronnie Yates mondja: Jó estét.
[19:46:15] Declan Shephard mondja: Helló, szép estét.
[19:46:17] Valentina Parker mondja: Jó estét.
[19:46:21] Ronnie Yates mondja: Mi a probléma?
[19:46:43] Declan Shephard mondja: Ellenálló személy, nem hajlandó a papírjait átadni. Illetve nagynehezen sikerült a jármű motorját leállíttatni.
[19:46:44] Valentina Parker mondja: Az hogy a park ranger, igazoltat, autópályán.
[19:46:49] Ronnie Yates h ümmög.
[19:46:55] Ronnie Yates elengedi a tokot.
[19:46:56] Ronnie Yates elrak egy fegyvert. (Sokkoló)
[19:47:13] Ronnie Yates jobb kezével megérinti a kocsi hátulját.
[19:47:13] Valentina Parker mondja: És nem hiszem hogy a hatáskörébe tartozik.
[19:47:16] Az ablak le van tekerve? [Ronnie Yates]
[19:47:29] igen, ablak lent. [Valentina Parker]
[19:47:34] Declan Shephard mondja: Szóval itt szenvedünk, feleslegesen. Mert a hölgynek kedve támadt a leállósávban /telefonozni/.
[19:47:35] Ronnie Yates: (( lehúzd légyszi scripttel újra? ))
[19:47:42] Ronnie Yates hümmög.
[19:47:47] Ronnie Yates bepillant a kocsiba.
[19:47:48] Valentina Parker feltekeri a jármű egyik ablakját.
[19:47:50] Valentina Parker letekeri a jármű egyik ablakját.
[19:47:50] lát bármi nem odaillőt? [Ronnie Yates]
[19:47:51] Ronnie Yates: (( köszönöm ))
[19:47:56] nem. [Valentina Parker]
[19:48:14] Ronnie Yates mondja: Megtenné kérem, hogy átadja a jogosítványát, és a gépjármű forgalmi engedélyét?
[19:48:16] Valentina Parker mondja: Nem felesleges, mert te nem vagy rendőr.
[19:48:25] Valentina Parker mondja: Igen, adom is.
[19:48:52] >> Declan Shephard kezd szívfaszt kapni attól, hogy a Rangereket nem tekintik Law Enforcement-nek.
[19:48:58] Valentina Parker mondja: Csak nem tudom, egy park ranger, akinek az erőben lenne a helye, hogy mi jogon akar igazoltatni.
[19:49:01] *** Ronnie Yates hümmög.
[19:49:09] Ronnie Yates mondja: .. Ami azt illeti, tudomásom szerint, itt jogköre van rá.
[19:49:14] Ronnie Yates mondja: .. illetőleg, ő is hivatali személy.
[19:50:39] Valentina Parker mondja: Már ne haragudjon, de én egy park rangernek nem fogom csak úgy oda adni az iratokat, max a vadászengedélyt. közben előveszi az itarokat és kinyújta őket Ronnie-nak
[19:50:48] Ronnie Yates elveszi őket, maga elé veszi a jogsit.
[19:50:51] Ronnie Yates mondja: Teljes polgári neve?
[19:50:56] Valentina Parker átad egy tárgyat Ronnie Yatesnek. [1 db Jogosítvány]
[19:51:00] Valentina Parker átad egy tárgyat Ronnie Yatesnek. [1 db Forgalmi engedély]
[19:51:01] Csipog a telefonja. (SMS) [Valentina Parker]
[19:51:04] Ronnie Yates mondja: Bizony akkor megtagadja a hivatali intézkedést.
[19:51:07] Valentina Parker mondja: Valentina Parker.
[19:51:08] Ronnie Yates mondja: Nem tartom jó ötletnek.
[19:51:10] Ronnie Yates mondja: Köszönöm.
[19:51:14] Ronnie Yates megnéz egy jogosítványt.
[19:51:17] Ronnie Yates megnéz egy jogosítványt.
[19:51:21] Valentina Parker mondja: Rendőrnek én bármikor oda adom,
[19:51:23] Ronnie Yates hátrafogja a jogsit, megnézi a forgalmit.
[19:51:24] Ronnie Yates megnéz egy forgalmi engedélyt.
[19:51:30] Ronnie Yates mondja: Tekintse őt is annak ezesetben, kérem.
[19:51:40] Ronnie Yates rápillant a rendszámra.
[19:51:45] Ronnie Yates megnéz egy forgalmi engedélyt.
[19:51:48] Valentina Parker mondja: Nem, ők nem rendőrök.
[19:51:49] *** Ronnie Yates megnéz egy forgalmi engedélyt.
[19:52:39] Ronnie Yates mondja: Hogy sikerült a letartóztatás?
[19:52:48] >> Declan Shephard teljes meggyőződése hogy Valentina valamiféle szellemi visszamaradottságban szenved. Úgy is kezeli.
[19:52:49] Ronnie Yates mondja: Nem rendőrök, Park rangerek. Hivatali személyek, asszonyom.
[19:52:52] Zsebében csörög a telefon. [Valentina Parker]
[19:53:20] Valentina Parker mondja: Háát, az egy hosszú történt.. De ott nem is volt igazi cserben hagyás..
[19:53:28] Ronnie Yates hümmög.
[19:53:33] Ronnie Yates mondja: A kollegina szerint volt.
[19:53:43] Ronnie Yates odanyújtja az iratokat Declannak.
[19:53:54] Declan Shephard leveszi kezét fegyverőről, elveszi az iratokat.
[19:53:59] Ronnie Yates mondja: Mivel nem tudom, miért állították meg, az intézkedést átadom a rangernek.
[19:54:05] Ronnie Yates átad egy tárgyat Declan Shephardnak. [1 db Jogosítvány]
[19:54:07] Ronnie Yates átad egy tárgyat Declan Shephardnak. [1 db Forgalmi engedély]
[19:54:14] Ronnie Yates mondja: Kérem, fogadja el, hogy ők is hivatali személyek.
[19:54:17] Declan Shephard mondja: Köszönöm szépen a segítséget.
[19:54:35] Ronnie Yates mondja: S amennyiben Los Santos területén kívül igazoltatni kívánnak, úgy azt megtehetik, ha kihágást vesznek észre.
[19:54:45] Valentina Parker mondja: Okszi, hogy hivatali személy, de számomra, ő nem rendőr.
[19:54:51] Ronnie Yates hümmög.
[19:54:58] Ronnie Yates mondja: Ebben teljes mértékben igaza van, de hivatali személy.
[19:54:58] Declan Shephard mondja: Az teljesen mindegy, hogy számodra én mi vagyok.
[19:55:00] Ronnie Yates mondja: Eljárást kezdeményezhet.
[19:55:03] Ronnie Yates mondja: Intézkedést is.
[19:55:03] Zsebében csörög a telefon. [Valentina Parker]
[19:55:06] Ronnie Yates mondja: Jelenleg az történik.
[19:55:10] Ronnie Yates mondja: Kérem, értse ezt meg.
[19:55:14] Declan Shephard mondja: Itt az a lényeg, hogy az állam szemében én egy Peace Officer vagyok. Akár tetszik, akár nem.
[19:55:26] Ronnie Yates mondja: Ahogy nekem, úgy neki is köteles átadni az iratait. Amennyiben ezt nem teszi meg, bűncselekményt követ el.
[19:55:43] Valentina Parker mondja: Az szép... ez mióta van így?
[19:55:47] *** Ronnie Yates hümmög.
[19:55:52] Ronnie Yates mondja: Nos, ezt fejből sajnos nem tudom megmondani.
[19:55:58] Declan Shephard mondja: Amióta az Egyesült Államok létezik, kedves.
[19:56:04] Ronnie Yates mondja: De gondolatmenetem szerint mióta megalakultak az új kirendeltségek, mindenképpen.
[19:56:14] >> Valentina Parker ignorálja Declan-t
[19:56:41] Valentina Parker mondja: Erről én nem tudtam.
[19:56:46] Ronnie Yates mondja: Kérem, a jövőben figyeljen erre.
[19:56:59] Ronnie Yates mondja: S biztosíthatom, hogy a további intézkedést a kollega pártatlanul fogja véghezvinni.
[19:59:53] Declan Shephard mondja: Most, hogy ezt letisztáztuk. nézi a papírokat - Elmondanád nekem is a teljes polgári nevedet?
[20:00:07] Valentina Parker mondja: Nem hallotta az előbb?
[20:01:21] Valentina Parker mondja: Áhá.. biztos akkor olyan halkan beszéltem, hogy ezen az oldalon nem jött ki a hang, de amúgy Velentina Parker a nevem.,
[20:01:38] Declan Shephard mondja: Velentina Parker?
[20:01:55] Declan Shephard megnéz egy jogosítványt.
[20:02:14] Declan Shephard mondja: Valentina vagy Velentina?
[20:02:18] Declan Shephard megnéz egy forgalmi engedélyt.
[20:02:45] Valentina Parker mondja: Valentia Parker..
[20:03:06] Valentina Parker mondja: Valentina.. köhint egyet
[20:03:10] Declan Shephard mondja: Nagyon szuper, maradj kérlek a kocsiban. Kezeid tartsd látható helyen, a kormányon megfelel.
[20:03:14] *** Zsebében csörög a telefon. [Valentina Parker]
[20:03:25] Valentina Parker mondja: Jól van má.
[20:03:30] Valentina Parker mondja: Parancsnok.
[20:03:39] Valentina Parker mondja: Pfuu ezt a barmot.
[20:05:46] Declan Shephard mondja: Kiállítottam egy büntetést, közúti veszélyeztetés végett.
[20:05:57] Valentina Parker mondja: Mért is?
[20:06:09] Valentina Parker mondja: Milyen közúti veszelyeztetés?
[20:06:18] Declan Shephard mondja: Mivel leállt telefonozni a leállósávba amit nem tehet meg. Ha panasszal szeretnél élni akkor 908 Sergeant Declan Shephard. A városházán megteheted.
[20:07:21] Valentina Parker mondja: Jaa-... mert ha telefonozok vezetés közben, az nem veszélyes, ugye?
[20:07:25] Declan Shephard mondja: De mint mondtam, élhetsz panasszal ha nem tetszik. Addig is viszont el kell venned a csekket. A neveden már így is ott van.
[20:07:39] Declan Shephard mondja: Otthon kell telefonozni, vagy parkolóban, illetve erre kialakított várakozó helyeken.
[20:07:39] Valentina Parker mondja: És ne tegezen, nem adtam rá engedélyt.
[20:07:51] Valentina Parker mondja: És ne mond nekem hogy mit és hol csinálhatok>.
[20:10:32] Valentina Parker mondja: Na.. szevasz.. nincs időm nekem itt veled szorakozni.

Ezek után elhajtott, nem érdekelve, hogy az intézkedést az adott Park Ranger nem fejezte be. 👍

Discord_U6ECCMBef0.png

Megjegyzés: https://en.wikipedia.org/wiki/California_State_Parks
 

Boxos

Veterán
Játékos
Üzenetek:250
Amunet Khalifa
Sziasztok. Igazából, nem értem ezt a Pk-t, mert szerintem az egész szituáció az ic ügy-nek számít. De kitérek az igazoltatás részére és megmondom az őszintét, nem tudtam IC, se OOC, hogy a Park Ranger-ek, igazoltathatnak a nemzeti parkokon kívül. A karakterem alapjáraton kedves, viszont volt már rossz élménye a Park Ranger-kel. Mikor egy szimpla cserbe hagyássós gázolás történt, az illető nem halt meg, csak kisseb sérülése volt ( horzsolás ) és úgy viselkedtek Valentina-val, mint ha gyilkos lenne és elég lekezelő módon bántak a karakteremmel, pedig csak vissza kérdeztet. Szerintem ez elég indok arra, hogy lekezelően szóljak vissza.
Ami az ordítást illeti, illetve arra az RP szálra térek ki.
Én ott a Yellow Jack-nél DJ-zek, nem is tudtam hogy mi történt a bár előtt, vagy hogy megöltek-e bárkit is. Én ott a szirénákra lettem figyelmes, azt a kiabálást egy szimpla viccnek szántam, nem azért mert megöltek téged, ismétlem, nem tudtam hogy téged öltek meg, meg nem is láttam semmit az egészből.
Még annyit hozzá tennék, az is ic ügy-nek számít hogy mikor vissza adtad az iratokat, meg kaptam a csekket is és ott hagytalak.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Szia, segítek kicsit!

az egész szituáció az ic ügy-nek számít.
IC ügynek számítana, ám a karaktered olyan módon portréztad, ami nem felel meg a valóságnak, elrugaszkodik attól és valótlan. Kifejtem neked miért:

A karaktered 18 éves. Ennek megfelelően age of consent felett vagy. Ettől függetlenül kijelenthetjük, hogy a te karaktered fiatal. Egy autópálya leálló sávjában nyomkodtad a telefonod, amikoris Ranger Shephard megközelített. Elkezdődött az rp szál.
megmondom az őszintét, nem tudtam IC, se OOC, hogy a Park Ranger-ek, igazoltathatnak a nemzeti parkokon kívül.
Az IC tudatlanságod után a ranger felvázolta neked, hogy igenis megteheti, hogy igazoltatás alá von téged. Ezek után te IC továbbra sem működtél együtt. 18 évesen szembementél és többször is "ellenszegültél" egy hatósági személy utasításának. Annak, hogy te OOC nem tudsz róla innentől nincsen létjogosultsága. Ha akartad volna az IC felvilágosítás után rá is kereshettél volna, mindössze 5 percet vett volna igénybe. De mondjuk azt, hogy nem tetted, mivel RP szituációban voltál. Vagyis ugyan ott vagyunk. Nem alakítottad hitelesen, a karaktered életkorának megfelelően a szituációt.
viszont volt már rossz élménye a Park Ranger-kel.
Ez elég indok, hogy többször is ellentmondj az utasításoknak? Szerintem továbbra sem.

Kimásolok pár sort a logból, hogy lásd miről beszélek:
[19:29:46] Valentina Parker mondja: De mi jogon kéred el? Tudtomal nem rendőr vagy.
Itt kezdődött.
[19:30:31] Declan Shephard mondja: Egy Park Ranger ugyanúgy Peace Officernek számít, mint egy officer vagy deputy.
Ranger Shephard informált téged a dologról, ám te ezt teljesen figyelmen kívül hagyva folytattad a dolgot.
[19:41:26] Valentina Parker mondja: Szuper, még ma menni is fog rád a panasz.
[19:41:39] Declan Shephard mondja: Nyugodtan, jogodban áll.
[19:41:49] Valentina Parker mondja: Szerintem búcsuzál el a jelvényedől
[19:46:44] Valentina Parker mondja: Az hogy a park ranger, igazoltat, autópályán.
[19:49:09] Ronnie Yates mondja: .. Ami azt illeti, tudomásom szerint, itt jogköre van rá.
[19:49:14] Ronnie Yates mondja: .. illetőleg, ő is hivatali személy.
Itt egy LSPD állományába tartozó officer is felvilágosított a dologról, amit ismét figyelmen kívül hagytál.
[19:50:39] Valentina Parker mondja: Már ne haragudjon, de én egy park rangernek nem fogom csak úgy oda adni az iratokat, max a vadászengedélyt. közben előveszi az itarokat és kinyújta őket Ronnie-nak
[19:51:21] Valentina Parker mondja: Rendőrnek én bármikor oda adom,
[19:51:23] Ronnie Yates hátrafogja a jogsit, megnézi a forgalmit.
[19:51:24] Ronnie Yates megnéz egy forgalmi engedélyt.
[19:51:30] Ronnie Yates mondja: Tekintse őt is annak ezesetben, kérem.
[19:51:40] Ronnie Yates rápillant a rendszámra.
[19:51:45] Ronnie Yates megnéz egy forgalmi engedélyt.
[19:51:48] Valentina Parker mondja: Nem, ők nem rendőrök.
[19:55:14] Declan Shephard mondja: Itt az a lényeg, hogy az állam szemében én egy Peace Officer vagyok. Akár tetszik, akár nem.
[19:55:26] Ronnie Yates mondja: Ahogy nekem, úgy neki is köteles átadni az iratait. Amennyiben ezt nem teszi meg, bűncselekményt követ el.
Itt ismét fel lett hívva a figyelmed a dologra. Többet nem másolok ki, szerintem sikerült szemléltetnem mire gondoltam.
[20:10:32] Valentina Parker mondja: Na.. szevasz.. nincs időm nekem itt veled szorakozni.
Erre meg nem tudok mit mondani. Tudtommal megvárjuk az RP végét és csak az után távozunk.

És, hogy miért tettünk rád PK-t?

A karaktered 18 évesen olyan stílust engedett meg magának egy Rangerrel szemben - többször megtagadva az utasításait - ami elmozdítja az egész szituációt a valóság talajáról. Ha a ranger a viselkedésednek megfelelően cselekszik, legalább 3x kiszedhetett volna téged a kocsiból. Ezzel szemben IC végig kért téged, próbálta a karaktereddel békésen megoldani a helyzetet.

Magyarul a PK azért került rád, mert egy 18 éves karaktert nem alakítottál hitelesen, ahogy az elvárható lett volna ebben a szituációban. Karaktert törtél. Tudtommal továbbra is amerikát rpzünk. A szerveren lévő rendvédelmi szervek továbbra is az amerikai rendszerre épülnek és nem az ORFK-ra.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó