Salvatore Productions OOC Leírás

rustysalvatore1204

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:38
Rusty Salvatore
Salvatore Productions OOC Leírás

Rövid bemutatkozás

Sziasztok. Mielőtt belemennék abba, hogy mi is ez a vállalat, szeretnék egy rövid bemutatkozást írni. Rusty Salvatore vagyok, 10 éve RP-zek, SAMP-on kezdtem az RP-s pályafutásomat, számtalan típusú frakcióban megfordultam már, de világéletemben akkor éreztem a legjobban magamat, ha igyekeztem valami egyedibbet létrehozni, éppen ezért már a korábbi SAMP szerveren is egy saját vállalkozást csináltam, illetve a filmipar létrehozásán dolgoztam. Ez az irány akkoriban nekem annyira bejött, és olyan szinten szeretem a filmipart, illetve a filmek világát, hogy ezt a szándékomat itt is megpróbálom kivitelezni. A közelmúltban sajnos elég elfoglalt voltam az egyetemmel, éppen ezért minimális jelenlétet produkáltam, például néhány facenetwork postot csináltam, így simán lehet, hogy valaki már értesült ennek a vállalatnak a létrehozásáról.
Íme egy YT link a csatornámhoz, ahol láthattok SAMP-ra készített előzeteseket: https://www.youtube.com/channel/UCxnMw4-Q59IdM2aEXqbet2w

A szerveren a filmprodukciós vállalat jelenléte úgy fog alakulni, hogy ez a cég már jó ideje létezik, csak Los Santosban most kezdi meg a tevékenységét. IC hátteret erről majd bővebben kaptok más fórumrészben, itt csak és kizárólag egy OOC ismertetőt szeretnék írni, hogy átlátható legyen, mi is lesz ez.




Filmek felépítése

Egy film elkészítése IC 5 db Forgatás RP (Erről az RP típusról a Tevékenységek alatt írok részletesebben) után történik meg. Nem kell RP-zni utómunkát, vágást. (Illetve én nem állok az útjába annak, ha valaki ilyen részletesen belemegy, minél színesebben RP-zik valaki, annál jobb, de kötelezővé nem teszem) Amint készen van a 5 forgatás RP, kész filmnek tekinthetjük az adott történetet, beleírható mindenki számára az adott film a resuméba, hogy miként az természetesen attól függ, hogy milyen szerepben volt az adott filmben. Egy film CSAK ÉS KIZÁRÓLAG
  • 1 főszereplővel
  • 2 mellékszereplővel
  • akármennyi statisztával rendelkezhet.
Egy módja lehet egy film létrejövetelének.

Rendes machinima

A kikötése a machinima videónak, hogy egy IRL létező előzetest kell remakebe megcsinálni a GTA-ban, és az lesz az IC film. Az ok erre az, hogy én szoktam machinima videókat csinálni, és aki rajtam kívül szokott videókat készíteni, vágni, pontosan tudja, hogy milyen aprólékos munka ezt csinálni, és egy pár perces videó is elhúzódhat hetekig akár, tekintve, hogy nem ez az IRL munkánk, így a valóélet mellett kell megcsinálnunk ezt. A valóéletben reális, hogy évekig csinálnak egy projektet, itt viszont a szerveren, ha fél évig nem mutat semmit egy adott rendező, mert egy 20 perces kisfilmet forgat le, akkor kb el is felejtik a játékosok, hogy létezik a filmipar. Az előzetesek a legjobb aranyközépút, mert van látványos eredménye, de mégse hónapokig kell készíteni. Plusz a profi szinkronszínészek miatt jobban átadja a film flesst. Az előzetesektől függetlenül csak 1 főszereplő, 2 mellékszereplő és akármennyi statiszta lehet IC, ez a rangrendszer és a létrejövő verseny miatt szükséges.





Beosztások

Rendező


Ő fog felelni a produkciók kiválasztásáért, a színészek alkalmazásáért, a forgatások lebonyolításáért. Ő tartja majd a forgatás RP-ket, vezeti a jelenléti ívet a forgatásokon, és publikálja majd a filmeket. A filmek publikálása mindenesetben Premier RP keretein belül történik majd. Az RP típusokról Tevékenységek alatt bővebben olvashattok.



Filmszínész

A színészeten belül mondhatni egy rangrendszer lesz létrehozva. Mit is takar ez? A valóéletben sem egy „S” listás produkció főszereplőjeként kezdi az adott személy, és ezt a „szamárlétrát” szeretném szemléltetni, megvalósítani a szerveren is, ehhez tökéletes a rangrendszer. Aki a színészet útján szeretne építkezni, az az illető statisztaként fog kezdeni. (Számos dolog, beleértve ezt, nem teljesen reális, IRL nem feltétlen statisztaként kezdi az adott személy a színész pályafutását, viszont saját rendszert alakítok ki, ami RP szerver barát) Amíg a szerveren nincsen „A” listás színész, addig csak és kizárólag statiszta, későbbiekben mellékszereplő szerepre lesz lehetőség castingolni. Ez ismét nem reális, hogy nem lesz főszereplője egy filmnek, viszont a legeslegelején kell valami megoldás, ami igazságos mindenki számára, ha esetleg több ember akarna karriert létrehozni, illetőleg nem tartom izgalmasnak, hogy valaki 0. percben kezdje „A” és „S” listás színészként. A statiszta elmegy a meghirdetett forgatás RP-kre, építi a resuméjét, majd 4 statiszta szerep után jelentkezhet mellékszereplőnek. Az a személy, aki megkapja az első mellékszerepét „B” listás színészként lesz számontartva. A mellékszereplő ugyanúgy jár forgatás RP-kre, majd 5 elkönyvelt mellékszerep után a resuméban, „A” listás színészként lesz elkönyvelve, és ezennel jelentkezhet főszerep castingokra is. Az „A” listás színész 5 elkönyvelt főszerep után a resuméban „S” listás színészként lesz elkönyvelve, ezennel pedig elérte a szakma csúcsát. Olyan ötleteim volnának ide, hogy akár a hírességek sétányára kaphat egy csillagot az „S” listás színész, ki lehet oda írni a nevét egy csillagra. A filmszínész irány lényege, hogy minél kreatívabban, szebben fogalmazzon, írjon, RP-zzen az illető. Írjon választékosan, fogalmazza meg a /me-ket részletesen és szépen, ez az irány véleményem szerint azoknak ajánlatos, akik szeretnek RP szituációkban részletesen belemenni az adott helyzet adta lehetőségekbe, és íme egy lehetőség ahhoz, hogy akár IC ez legyen a munkája. Ha a rangrendszer csúcsán van egy illető, és „sztárrá” válik, akkor sem tűnik el az inger, mivel a megjelenő főszerepekre mindig castingolni kell majd, és több „A” és „S” listás színészek esetében folyamatos verseny lesz a főszerepekért.

Pozíciók összefoglalva
  • Statiszta - Csak statiszta szerepekre jelentkezhet.​
  • „B" listás színész - Jelentkezhet mellékszerepekre, ha azok elkeltek, jelentkezhet statisztának is.​
  • „A" listás színész - Jelentkezhet főszerepekre, ha a főszerep elkelt, jelentkezhet mellékszerepekre is, ha azok is beteltek, akkor statisztának.​
  • „S" listás színész - Ugyanaz, mint az „A" listás színész, viszont ez a színészet csúcsa, ahol főszereplőként is már helyt állt az ember, és a fizetése is fog nőni majd itt.​

A jelenléti ív a forgatás RP-ken a rendező által pontosan ennek, tehát a színészek rangjának a nyomon követésére kell.





Tevékenységek

Casting


A rendező tartja. A filmiparban ún. nyilvántartott személyek közül választhat a rendező. A casting rendes meghallgatás, a színész bemegy a rendező elé, a rendező odaad neki egy jelenetet, hogy akkor a rendező lesz az olvasó, a színész pedig játsza el a szerepet. Fontos, hogy a fentiekben leírtak szerint szabad a szerepekre castingolni, azaz, ha valaki statiszta még a „rangrendszerben” nem mehet el főszereplő castingra, nem hívható oda be. Aki már ott tart, hogy „A” meg „S” listás színész, természetesen mehet a főszereplő castingokra, sőt, ha több „A” listás színész van, és elkel az egyik számára a főszerep, akkor mellékszereplő castingra is elmehet. Lefele bármikor mehet egy filmnél az ember, felfele csak akkor, ha teljesülnek a feltételek. Ha a mellékszerepek is elkeltek, de még lenne mellékszereplő, aki menne, statisztaként bármikor jelentkezhet, kaphat fizetést, és RP-zhet.



Forgatás RP

A forgatás RP, amit a rendező kezdd el tartani, miután megtörténtek a castingok. Öt darab forgatás RP kell ahhoz, hogy késznek tekintsük a filmet. A rendezőre van bízva, hogy milyen jelenetet forgat le éppen IC, mi a kompozíció, mi az elmélete a dolognak, nyílván a legjobb az, ha passzol az éppen készülő előzeteshez. A sikeres 5 forgatás RP után a film elkészült, a rendező és a színészek beírják maguknak a szerepet a resuméba. Kezdetben a filmstúdiót fogjuk használni csak forgatásra, mivel terjeszkedni és nyílt területen forgatni még összetettebb procedúra, amihez a rendőrséggel is szükséges együttműködés, illetve egy rendszer kidolgozása az olyan forgatásokra.



Premier RP

A los santosi moziban lenne az egész megvalósítva, minden premier RP ott történne. A színészek megérkeznek sorban az RP-re a rendezővel együtt, fotózkodnak, végigvonulnak a vörösszőnyegen és miután megérkeztek mind, a meghirdetett időpontban elkezdődne a vetítés. Ez egy globál RP lenne mindenki számára, és elég interaktív, mivel youtube linkeket be lehet rakni a moziba, tehát ténylegesen ott lejátszásra kerül az adott rendező által elkészített előzetes.





Megjegyzés

A produkciós vállalatban való RP-zéshez NEM szükséges kilépni a jelenlegi frakciódból, vagy bármit feláldoznod azért, hogy kipróbálhasd magadat itt. (Fontos megjegyzés, hogy amennyiben esetleg maffiózóként tervezel a színészet útján elindulni, ha „ismertebb” rangot szerzel, akkor a jövőben kihatással lesz a hírneved a vállalatban lévő pozíciódra. Ha lecsuknak gyilkosságért, akkor „elzárkózik” a vállalat tőled, hogy a hírnevét ne rontsa, ami annyit jelent, hogy újra kell indulni a rangrendszerben, ezért érdemes majd ismertebbként odafigyelni arra, hogy ki mit csinál. A Lifeinvaderrel folyamatban van kommunikáció az együttműködésről olyan szinten, hogy az ismertebb színészeket kövesse figyelemmel a média, tehát nem mindegy, hogy kiről milyen bulvárhírek jelennek majd meg.) A fizetésekről, illetőleg a jelentkezés megnyitásáról majd IC fogok leírást adni, ez szigorúan egy OOC ismertető volt, hogy hogy néz ki ez a dolog majd. Remélem tetszik nektek az ötlet. 😊​
 

Kinézet személyre szabása

Top Alsó