Richard Moretti fórum moderátornak való pályázata/jelentkezése.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Richard Moretti

Haladó
Játékos
Üzenetek:23
Bemutatkozás, pár információ rólam:

Ádámnak hívnak, 21-ik életévemet fogom betölteni idén, április 11-én. Jelenleg Logisztikai és szállítmányozási ügyintézői OKJ-re járok, idén májusban vizsgáznék, ha minden jól megy. Szabadidőmben sokat szoktam sportolni és sok időt tudok tölteni tanulással és GTA V-vel vagy GTA SAMP-al. Rendelkezem egy középkategóriás számítógéppel, így a GTA V könnyen fut, mikrofonnal, így a discord szerveren való jelenlétem is teljes mértékben megoldható és szívesen szoktam fent is lenni rajta.

Múltam a GTA SAMP és GTA V szerepjáték alapú szervereken:

Nagyjából 2012-2013-ban kezdtem el játszani a San Andreassal, azon belűl SA-MP platformon, előszőr felkapottabb "stunt,dm" szervereken, majd egy nagy játékosállománnyal rendelkező Role Play szerveren bontakoztattam ki RP tudásomat. Ott egy idő után a Medical Department (Mentő) vezetője lettem, így kaptam egy fórumot is melyet nagyon szépen fejlesztgettem, javítgattam és frissítettem, így el tudom mondani, hogy fórumozás mögötti részét is teljes mértékben ismerem, mely ugye a fórum moderálása. 2015-öt írunk, ekkor regisztráltam egy másik nagyon ismert Role Play szerverre, mer nagyjából egy időben nyitott a konkurensével, (ami sajnos Tulajdonosok közti konfliktus miatt megszünt, emiatt váltottam) itt 5 évig folyamatosan, talán kisebb megszakításokkal de oszlopos tagja voltam a szervernek. Elértem egy szervermoderátori rangot, így nagyjából beleláttam és hasznosítottam az addig szerzett tudásomat. Tanítottam a kezdő játékosokat, eljárások során megfigyeltem, döntöttem egy adott esetnél admin mellett, satöbbi. Ezen a szerveren az Országos Mentőszolgálatot jó ideig vezettem, majd az Országos Rendőrfőkapitányság frakcióban is nyomozó Főhadnagyi beosztást értem el. Nagyon sok aktát írtam, így íráskészségemet és fogalmazási készségemet majdnem tökéletesre tudtam fejleszteni. Emelett több frakcióban is megfordultam, de csekély ideig, ezek például NMHH, Duna Autó Zrt, Pappas Auto GMBH, Republik Österreich Landespolizei Burgenland (német rendőrség) és végső soron a taxitársaságoknál. A GTA V-t Multiplayer Role Play szerverein azonban már nem voltam ilyen aktív, nagyjából 3 hónapig játszottam egy Role Play szerveren, itt mentősként vettem részt a szerver életében.

Céljaim, motivációm a fórumon:

Amikor megláttam ezt a lehetőséget, azonnal kedvet is kaptam, hogy megírjam ezt a pályázatot, mivel régebben is nagyon kedveltem ezt a "szakmát", hogy moderálás, bírálás, tanítás, saját magam fejlesztése egyes esetekben, amikor mondjuk egy nálam magasabb beosztásban lévő admin vagy régebbi moderátor tanít. Fent már ugye írtam, hogy moderátorként tevékenykedtem az egyik szerveren, illetve fórum adminként is helyt álltam több esetben is, így úgy érzem ezen a nagy játékoszámúnak induló fórumon is helyt állnék és minden esetben a legjobb döntésemet tudnám meghozni.

Elképzelésem mint moderátor:

Minden fórumrészt szívesen moderálnék, a chatboxra nagyon odafigyelnék és moderálnám a nem oda illő gondolatokat/képeket/írásstílust ami a fórum szabályzatát sérti. Én mindig is annak a híve voltam, hogy nem minden esetben büntessünk, csak ha az adott szituációban az adott játékos/fórumozó nem ismeri el amit tett, vagy nem érette meg, hogy mi a probléma azzal amit tett. Minden eseteben az adott hibát amit vétett a fórumózó szeretem megbeszélni vele, de legalább 1-2 mondatban szeretem kifejteni, mi is volt a probléma, és szeretem látni, hogy ő is megérti amit tolmácsolok neki. Természetesen van már tapasztalatom témák zárásában, tőrlésében, kiemelésében, létrehozásában és moderálásában, így teljes mértékben el tudnám látni moderátori feladataimat.

Ami leginkább rombolhatja a szerver/fórum közösségét. Mit tennék?

Én úgy gondolom, hogy a passzív hozzászólások, a negatív kommentek, emelett a lenéző megjegyzések nagyon tudják rombolni a fórum összképét, nem utolsósorban akit bántanak/szídalmaznak, neki sem tesz jót.
Ilyenkor leginkább mint fentebb írtam, az adott játékossal elbeszélgetnék, hogy mit csinált rosszul és mindkét félt (bántott-bántalmazót) meghallgatnám és ez alapján mérlegelnék az adott helyzetben. Ha nagyon eldurvul a helyzet természetesen megtenném azokata lépéseket, mint például büntetés kiosztása, a téma lezárása, a téma sértő hozzászolásainak tőrlése stb.

Köszönöm, hogy végigolvastad a pályázatomat!

Richard Moretti
2020.03.21
 

blackdog476

Kivételes Tehetség
Very Important Person
Üzenetek:233
Szia!

Tetszett a jelentkezésed, nagyon igényesen megcsináltad. Mivel nem hallottam rád korábbról semmi rosszat, sőt, csak jót, illetve a többi moderátornak sem volt ellenvetése, így felvételt nyertél közénk.
Kérlek, hogy Discordon írj egy privát üzenetet, hogy ott folytathassuk a felvételt.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó