RG - Ruszi & Shaddy

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

rgcerti

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:32
certified
panaszkonyv.png

Neved: Raymond Gibbs
Adminisztrátor(ok) neve: Ruszi és Shaddy
Panasz oka: Nem megfelelő eljárás, túlzott szankció.
Panasz kifejtése: Sziasztok. A mai nap folyamán kitiltásra kerültem, Ruszi által, illetve Shaddy aszisztálásával.
A ban indoka az OOC stílus volt.
De akkor körülírom hogy mi is történt igazából.
Én, és jó barátom Klicsko úgy döntöttünk, hogy megnézzük, mit takar ez az event. Eljutottunk egy olyan ponthoz, mikor elhagyatott épitkezéseket kellet átnézni, koponyák után keresgélve. Mivel épp motorokat használtunk, azok segitségével fésültük át az elhagyatott épitkezés területét. Ez a cselekvésünk "gondolom" szemet szúrt olyan játékosoknak, akik nem motorral voltak, és hát úgy gondolták, hogy velük szemben nem fair így a dolog, így jelentik a dolgot, vagy, egész egyszerűen 24/7 reconolva vagyunk, hogy valamit találjanak, amivel tudnak minket piszkálni, de lényegtelen is, látták a cselekvéseket, és Shaddy oda is jött.
Először az event egyértelmű jelenlétére referáltam, ami az, hogy ez egy OOC event, később ezt tovább húztam azzal a hozzászólással, hogy "(( OOC eventről van szó, amennyiben meg IC-re fognád, hívjon valaki rendőrt, hogy gondatlanok vagyunk. ))".
Hozzátenném, Ruszi második hozzászólása máris fenyegető volt, jelezve azt, hogy ő van hatalomban, "Ruszi: (( A stiluson állits légyszives, mert nem lesz jó vége ))", ezért a hozzáállásért sem fejtettem ki a teljes véleményem felé.

A motorokkal reálisan közlekedtünk, attól függetlenül hogy nem feltétlenül egy elhagyatott épitkezésre valóak, földes úton is szépen mentünk, nem száguldoztunk. De igazából elfogadtam hogy a szerver szabályzat felülír olyan dolgokat, amit amúgy meg lehetne csinálni a való életben is.
[11:44:20] Shaddy: (( Nem reális, megnézném ahogy sportmotorral bárki egy építkezésen dzsanázik. ))
[11:44:25] Ruszi: (( Szerver szabályzat tiltja ))
[11:44:28] Raymond Gibbs: (( Na küldök akkor egy videót róla. ))
[11:44:32] Shaddy: (( Illetve teljesen mindegy-, ha a szabályzat tiltja, ez van. ))
[11:44:32] Ruszi: (( Te hivatkoztál előbb rá ))
[11:44:40] Raymond Gibbs: (( Áh, a szabályzat. ))
[11:44:45] Raymond Gibbs: (( Ez esetben megyünk akkor tovább. ))

Továbbá, érdemes erre is reflektálni, tekintettel arra, hogy eddig 2 jogos adminjailem volt összesen.
[11:45:36] Raymond Gibbs: (( Egyértelmű miről van itt szó. ))
[11:45:42] Raymond Gibbs: (( Elengedhetnél egy figyelmeztetéssel. ))
[11:45:43] Shaddy: (( Ha megnéznéd, mindenki normálisan, gyalog közlekedik, egész nap ti voltatok ketten akik elekzdtek motorral száguldozni ))
[11:45:48] Ruszi: (( Ezután a stilus után? ))
[11:45:50] Raymond Gibbs: (( Elmegyünk most, ha zavarunk. ))
[11:45:53] Shaddy: (( Ilyen stílus után én fixen nem engedlek el warnnal :D ))
[11:46:12] Raymond Gibbs: (( Nem stílus, csak ha megmondom hogy mivan igazából, betörnek a fejek. Ezért nem szoktam véleményt nyílvánitani. ))
[11:46:14] Raymond Gibbs: (( Nem lehet sajnos. ))
[11:46:21] Raymond Gibbs: (( Továbbá sem sértően beszélek. ))
[11:46:28] Ruszi: (( Eddig is kinyilvámnitottad a véleményedet ))
[11:46:34] Raymond Gibbs: (( Egyszer sem. ))
[11:46:39] Ruszi: (( No rendben ))

[11:46:49] Raymond Gibbs: (( Figyelmeztetéssel nem lehet megúszni? ))
[11:46:50] Ruszi: (( Amennyiben nem értettek egyet a szankcióval, panaszkönyvet nyithattok ))
[11:46:56] Ruszi: (( Neked nem lehet ))
[11:46:59] Ruszi: (( Ezek után ))
[11:47:21] Raymond Gibbs: (( Kemény hozzáállás. Örülök neki. ))
[11:47:31] Raymond Gibbs: (( Szankcionálj légyszives akkor. Mást nem tudok mondani. ))
[11:47:36] Ruszi: (( Rendben ))
[11:47:39] Raymond Gibbs: (( Csók. ))
[11:47:44] Shaddy: (( Csinálod, vagy csináljam? ))
[11:47:49] Raymond Gibbs: (( Ne te csináld. ))
[11:47:56] Raymond Gibbs: (( Ruszi neve legyen rajta, ha megkérhetem. ))
[11:48:10] Ruszi: (( Raymond ))
[11:48:11] Ruszi: (( elég lesz ))
[11:48:19] Ruszi: (( nem foglak megkérni többször, hogy válts normális stilusra ))
[11:48:30] Raymond Gibbs: (( Csak megkértem Shaddy-t valamire, probléma? ))
[11:48:38] Ruszi: (( Erről beszélek ))
[11:48:42] Raymond Gibbs: (( Teljes mértékben normálisan beszélek. ))
[11:48:47] Ruszi: (( Köszönöm a részvételt ))
[11:48:50] Raymond Gibbs: (( Puszi. ))
[11:49:00] Raymond Gibbs: (( Én köszönöm az eljárást. ))

Véleményem szerint nem volt itt semmiféle OOC stílus, DE, ha érzékelne valaki egy kis stílust, az is enyhe, ami nem egy örökös kitiltást eredményezne, bárhogyan is nézzük a lezajlott párbeszédet.
Továbbá hozzátenném, ha nekem problémás volt az OOC stílusom, akkor reflektálnék ismét erre a hozzászólásra: "Ruszi: (( A stiluson állits légyszives, mert nem lesz jó vége ))"
((Teljes log a bizonyítékoknál megtalálható))
Itt szeretném felhozni a jelenlegi vezetőség hozzáállását a nem ismerős/nem barát játékosokkal szemben.
Örülök neki, hogy sikerült egy olyan szintet elérnetek, hogy már lehetetlen ellenetek bármit is írni, vagy kifejteni, hisz egy hátveregetést követően mennek tovább a dolgok, SŐT, az olyan játékosok, mint jómagam pont ezért lesznek jobban piszkálva, az ilyen véleménynyílvánulások után. Viszont ha így mennek tovább a dolgok, akkor egyértelmű a szerver sorsa hosszútávon.
Kibannoltok minden olyan embert, akiben van potenciál, csinálja a dolgát rendesen a szerveren, és maradnak azok, akikkel jóba vagytok. Ezt a hozzáállást soha nem értettem.
Az utolsó utolsó utolsó utolsó esélyesek is azért vannak visszaengedve, mert egyértelmű, hogy fejetlenül lettek kibannolva, és kellenek vissza az értékes játékosok, akik tudnak is kezdeni valamit magukkal a szerveren, és nem csak NPC-ként vannak jelen.
Frakciók, játékosok is azért hagyják itt a szervert, mert nincs semmi olyan dolog, ami itt tartaná őket. Csak a folyamatos piszkálgatás megy. Ezt főképp, sajnos, a magyar mentalitásnak köszönhetjük, értem ez alatt például a legjobban észrevehető tényre, ami az, ha valami jól megy, példának okáért egy frakció, akkor csak azért is piszkáljuk, basztassuk, reconoljuk, szankcionáljunk, mert hát nehogy már "x" valami jól menjen, de "y" ne.
Bizonyíték (kép, log, videó): https://pastebin.com/GRLnskm6
Megjegyzés: Ez egy PK és egy UB kérelem lenne egyben. Amennyiben elutasításra kerülne, köszöntem szépen, és sok sikert.
 

Klicsko

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:95
Na igen. Ha már meg lettem említve akkor pár szóban-mondatban én is hozzászólok a fentiekhez. Beraknak a szerverre egy OOC eventet amit a szerver szabályzata szerint szankcionálnak. De ezzel se lenne problémám megértem oké szabályzat mondtam is, hogy Idézem: (( Jolvan majd leülöm. )) (( Köszi a lehetőséget. )) A másik dolog, hogy leírtátok OOC chatre ezeket: Shaddy: (( Ilyen stílus után én fixen nem engedlek el warnnal :D )) Ezek után miért ne léphetnék a szerverről? Leírtam, hogy felfogtam és köszönöm. Miért ne léphettem volna le? Az a probléma, hogy nem köszöntem el vagy mi? Meg, hogy eljátszottam az utolsó esélyem? Miért játszottam volna el? Azért mert megszegtem egy ilyen minimális szabálypontot amit továbbra sem tartok reálisnak. A stílus az mindenki részéről jelenvolt szerintem. Én eddig sem és ezután sem fogok be hódolni senkinek sem azért mert a feje fölött egy játékban ott írja, hogy " ADMIN ". Lényeg a lényeg én is nagyon erősnek tartom a részemre történő örökös bannt. Sosem voltam még bannolva a szerverről teszem hozzá.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
[11:41:09] Raymond Gibbs: (( Mert egy OOC event van folyamatban, köszönjük szépen. ))
[11:42:19] Alfred Galilei: (( Mert mi lesz ki bannoltok minket is? ))

Az általad bemásolt logban is már flegma stílusban kezdted az egész beszélgetést, konkrétan kioktattad Shaddy-t. Igen, bekerült az event, de az nem mentesít fel senkit sem az alól, hogy a szabályzatot a kukába dobja ez idő alatt.
Ha normálisan reagáltatok volna, vagy egy figyelmeztetéssel, vagy maximum egy minimális szankcióval mindenki elmehetett volna a dolgára.
Például ez lett volna a megfelelő beszélgetés indítása: "Igen, hibáztunk, elnézést, legközelebb nem csinálunk ilyet." vagy hasonló.
Klicsko, te pedig általam vagy utolsó esélyes nyár eleje-közepe óta, és ezt te is tudod nagyon jól. Akkor elmondtam, hogy éppen hogy nem bannoltunk az egész cirkuszért, ami ott történt. És ez az utolsó esély nem évül el a hetek, hónapok alatt. Szerintem ha így játszol bárhol, nem kéne megszegni a szabályzatot.

Shaddy és Ruszi a szabályzat szerint járt el, ezért a PK jogtalan. UB kérelmet írhattok majd egy kis idő elteltével, ha átolvastátok a szabályzatot.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó