Rákászat - FŐ HIBA OKA - rekeszek bebugolása,

DaweStone

Lelkes Forumozó
Adminsegéd
Üzenetek:42
Alexander Gray

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos hibák

In Game Neved/Discord Neved

» Alexander Gray/dawestone «

Hiba megnevezése

» A rekeszt felhúzva a hajóról a rekesz eltűnik, relog után a hajó egy új dimenzióba kerül, eltűnik róla minden. «


Hiba bővebb leírása

» A mai nap sikerült reprodukálnom a fent említett hibát, ami a playereket a leginkább elriasztja a rákászattól, és szerencsére rájöttem a hiba lehetséges okozójára is.
Nos, a rákászhajón maximum 10db ketrec lehet egyszerre, a mai napon rákászat közben felvettem és lerakatm többször a ketreceket, majd a 11. ketrecet kiemelve a vízből a hajó ismét bebugolt.
Valószínűsítem, hogy a script a 10db-ot fogja fel a hajón, viszont ha újra lerakom őket, majd kihúzom a ketreceket, azt már többletnek érzékeli és eltűnik, ezzel felborítva a rendszert.
A javaslatom erre: A scriptet olyan módon átírni, hogy a ketrecből a dolgokat még akkor lehessen kiszedni, mikor a hajó végén helyezkedik el a kiemelés után, majd mikor a fedélzetre húzzuk a script frissítsen rá a ketrecekre, vagy akár az egész hajóra az aktuális állapotokkal, ezzel elkerülve, hogy a script NE max+1-nek érzékelje a fedélzeten lévő ketreceket és ez megölje a scriptet.
A hibát megpróbálom még más módokon is reprodukálni még a mai nap délután, amint lesz fenn FA és időm is engedi.


Addig is rákászók: A 10. ketrec felhúzása után reconnecteljetek, az újraspawnolja a hajót és reseteli a scriptet is! «
 

Kinézet személyre szabása

Top Alsó