Peaky Blinders

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

rustysalvatore1204

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:38
Rusty Salvatore
Peaky_Blinders_Logo-removebg-preview.png

Bevezetés

A szervezet nem az IRL létezett Peaky Blinders vonalat követi, hanem a sorozaton alapszik, további fiktív elemekkel. Mielőtt tovább olvasnátok felhívnám a figyelmeteket, hogy ez nem egy copy paste szeretne lenni a meglévő történetekkel, hanem egy olyan alap, ami indokolttá teszi a Peaky Blinders „téma” használatát, lehetővé téve, hogy színezzük tovább a szervezetet fiktív történetekkel. A szerveren való jelenlétünk hogyanját a mi képzeletünk fogja formálni, természetesen nem megtiltva, hogy forrást, ihletet nyerjünk a sorozatból, de akár IRL tevékenységekből is.




peaky_crew.jpgRövid történelem

A Peaky Blinders utcai bandát a Shelby testvérek (Thomas, Arthur és John) hozták létre az 1900-as évek elején Birminghamben. Főbb tevékenységeik közé tartozott az illegális bukméker tevékenység, a szerencsejátékok üzemeltetése, alkoholok, illetve dohánytermékek illegális gyártása. Az alvilági tevékenységek virágzását követően létrehozták a Shelby Brothers Limited vállalatot, mellyel az illegális pénzforrást mosni tudták, illetve legalizálni tudtak bizonyos tevékenységeket. Az 1930-as évekre a Peaky Blinders mint banda, szervezet többé kevésbé megszűnt létezni. A Shelby család rendkívül vagyonos lett, a bandaháborúk és maffia harcok után végleg letelepedtek Londonban, és a politikai befolyásukat megtartva, javarészt legálisan végezték tovább az üzleti tevékenységeiket, ám nem zárkóztak el sohasem a piszkos munkáktól a későbbiekben sem, csak nem nagyon volt rá szükségük.





Peaky Blinders napjainkban

Rusty Michael Shelby, a Peaky Blinders alapítóinak leszármazottja. Rusty édesapja Ethan Shelby, a Shelby BrothersGrand Theft Auto V Screenshot 2023.08.22 - 01.13.32.99.png Limited egyedüli tulajdonosa lett 1987-ben, amikor a testvére Joseph Shelby elhunyt. Ethan üzleti érzékének hiánya miatt, illetőleg hedonista mivoltából a Shelby Brothers Limited teljes csődöt mondott 2005-ben, amikor Rusty még csak 12 éves volt. Ethan 2008-ban öngyilkos lett, és Rusty egyedül maradt az édesanyjával 15 évesen a szegénységben. A 15 éves fiatal, iskolai tanulmánya mellett különböző munkákat vállalt el, hogy meg tudjanak élni az édesanyjával. Rusty szorgalmas fiatal volt, viszont önmagát továbbképezni anyagi nehézségek miatt nem tudta. A fiatal, látván a Shelby család kiszolgáltatottságát, elkezdett önszorgalomból tanulni, és felébredt Rustyban a láng, hogy ismét felépítse a Shelby család reputációját, tiszteletet nyerjen el, illetve egy csipetnyi félelmet keltsen az emberekben amikor bemutatkozik. A fiatal felnőtt 2021-ben sikeresen megszerezte az állampolgárságot az USA-ban, számos drogügyletben vett részt, amivel sosem kapták el, ezáltal elegendő pénzt szerzett ahhoz, hogy kiépítsen egy illegális szeszfőzdét és dohányhamisítót San Andreason belül. Rusty Grapeseed területén letelepedett, és elkezdte kiépíteni a kapcsolati hálózatot a helyiekkel, embereket kezdett el toborozni magához, és olykor kisebb, a nagy halak számára mondhatni morzsa üzletek végrehajtása céljából Los Santos területére is ellátogat. Célozva szándékára, magára öltötte az utcai banda 100 évvel ezelőtti védjegyének számító lapos golfsapkát, ami ezáltal a mai korban is egy meghatározó öltözet, valamint elkezdte magát és a leendő szervezetét ismét Peaky Blindersnek nevezni. A modern világhoz alkalmazkodva, a szervezet sokkal rejtőzködőbben végzi tevékenységeit, viszont továbbra is egy átmenetet jelentenek a banda és maffia között. Tagjai intelligensebb, agyi munkát végző személyektől kezdve, egyszerűbb, izmos katonákig bárkik lehetnek.




whiskey.jpgA szervezetre jellemző mindennapi attitűdöksmoke.jpg

Nagyon sokat isznak, jellemzően whiskeyt, valamint rengeteget dohányoznak. A kezdetleges tevékenységből adódóan nagyon sok whiskey és különböző dohánytermék áll a rendelkezésükre. Leginkább az üzleti tevékenységeikre koncentrálnak, ezáltal nem szándékuk a semmit nem eredményező káosz, konfliktus keresése. Ebből adódóan képesek hétköznapi, átlag kapcsolatok kiépítésére könnyedén, amíg az illetők nem akadályozzák őket az üzleti tevékenységeikben. Ebben természetesen lehet kivétel az olyan karakter felépítése, aki inkább az erő a gépezetben, nem pedig az ész. Amennyiben a Peaky Blinderst vagy az üzletet sározza valaki, azzal szemben könyörtelenül is felléphetnek.






Kiket várunk köreinkben?

Tulajdonképpen bárkit, akit vonz a szervezet témája. Nincs különböző politikai, etnikai megkötés. Lesznek egyedi tevékenységek és események a szervezeten belül, amihez elengedhetetlen lesz viszont a rugalmas RP-zni akarás. Igyekszünk mindenkit feltétel nélkül elfogadni, ezáltal lehetőséget adva azoknak is, akik kedvelik az izgalmasabb tűzharcot, meg azoknak is, akik visszább vonulva kellemesen RP-znének egy illegális vonalat, mindezt természetesen egy egészséges határon belül, tartva magunkat ahhoz, hogy nem szándéka senkinek a semmiből balhét csinálni.




Elképzelések

Igyekszünk folyamatosan szem előtt tartani olyan tényeket, hogy nem csak a mi szűkkörű közösségünk létezik számunkra, hanem a többi frakció is, akikkel interaktálva élményt biztosítunk magunknak és számukra is. Igyekszünk olyan eseményeket is létrehozni, ahol lehetőség van más frakcióknak is tevékenykedni, kivenni a részüket. Alább olvashattok is egy elképzelést.

  • Lóverseny. Szervezni fogunk lóversenyeket, amikre fogadni lehet majd. Elérhető a neten egy olyan oldal, amin el lehet indítani random lóversenyt, rendesen látszik ahogy a lovak futnak, és azok lesznek felvéve videóra, majd lejátszva youtube-on, amik az IC TV-ken lesznek. A lóverseny IC élőben zajlik, éppen ezért senkinek nem fogok szólni arról, hogy az adott videóban, amit előre felvettem, melyik ló fog nyerni. Itt lép a színre egy olyan esemény, amit például illegálszerte mindenki számára megszervezek. El lesz hintve információ arról, hogy a lovakat, akik az esti versenyen lesznek, hol tartják a verseny előtt, és lehetőség lesz illegál frakciók, szervezetek számára felkutatni a lovakat, és megbundázni az egyik meccset. A területet a Peaky Blinders tagjai védik majd, így akik fegyveres akcióra vágynak, azok is jól járnak, de ha ne adj úristen az egyik szervezet lejjebb adna a pénznyereményből, és hajlandóak megkenni minket, akkor kevesebb pénzt kapnak ugyan, de egy remek tárgyalás RP is létrejöhet. Annak érdekében, hogy ne történjen tömeges MG, valamint ne menjek csődbe egyetlen egy esemény leszervezése alatt, a sikeres bundázást követően pénzjutalom jár, amit a verseny után utalunk ki, nem ténylegesen az az információ, hogy melyik ló fog nyerni. Reális lenne, hogy egy civil kap egy fülest valamelyik illegál személytől, de annak érdekében, hogy konzisztensen legyenek szervezve események, ilyen opcióra nem adunk lehetőséget. A lényeg, hogy egy kicsit másfajta RP-ben részesüljenek az illegálosok, aki akar kicsit lövöldözni az tegye meg, és boldogan feküdjünk le aludni egy jó RP vagy akció után.
    Mivel a Peaky Blinders még a tojáshéjon üldögél, nem egyből Los Santos kizárólagos lóverseny szervezői posztjával szeretnénk indulni, tehát például az ilyen esemény nem a legelején lesz. Ezzel csak szerettem volna egy példát felhozni, hogy már van fejben kigondolva esemény, rendszer, és engem nem nagyon tud megakadályozni senki, hogy továbbiakat hozzak létre. Igyekszem a szervezeten belül és kívül is szolgálni valamivel, hogy közösen tudjunk jókat RP-zni.


Amennyiben felkeltette az érdeklődésedet a szervezetünk, szeretnél RP-zni ebben a témában, írj rám nyugodtan discordon, és intézzük a továbbiakat. 😊
DC név: rusty1204
Egyelőre a szervezetnek discord szervere külön nincsen, amennyiben elegendő érdeklődő lesz, a szervezet is épülni fog a szerveren, valamint abban az esetben discord szervert is létrehozunk a könnyebb menedzselés érdekében.
 
Utoljára szerkesztve:

ketamine_bojack

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:44
Szia!

Lenne pár kérdésem a szervezet és annak alapítójával kapcsolatban, ha nem gond. Puszta kíváncsiság.

1. Hogyan szerzett Rusty állampolgárságot?

2. Rusty hogyan jutott drogokhoz és miként adta el azokat?

3.A legjövedelmezőbb pénzforrást, vagyis a drogkereskedelmet miért váltotta fel alig jövedelmező szeszfőzdére és dohányhamisításra?

3.Miként toborzott maga mellé embereket San Andreasban? Ha San Andreasban kezdett el csak maga mellé toborozni hogyan vitte a drogbizniszt?

A válaszodat előre is köszönöm!
 

rustysalvatore1204

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:38
Rusty Salvatore
Szervusz!


Válaszok

1. Nem dolgoztam ki részletes információkat arra, hogy Rusty hogyan szerezte meg az állampolgárságát az USA-ban, szimplán hagytam neki egy intervallumot, miszerint 28 évesen szerezte meg az állampolgárságát, ami lehetséges. Lehet akár egy olyan szál, hogy talált magának munkáltatót az USA-ban 21 évesen, esetleg jelenleg is érdekházassága van vagy volt kapcsolata a családnak az USA-ban olyan távoli rokonokkal, akik nem tudtak Rustyék nyomoráról, és azzal, hogy segítsék a fiatalt, 15 éves korában örökbefogadták. Nem mentem bele egyikbe sem, mivel úgy érzem, hogy semmin nem változtat a szerveren való tevékenységben, már csak azért sem, mert ódzkodok a párkapcsolat RP-től, és érdekházasságot ebből kifolyólag nem szeretnék folytatni. Természetesen amennyiben van igény arra, hogy részletesebb információkat biztosítsak bizonyos korábban megtörtént dolgokról, szívesen kidolgozok ilyeneket is.

2. Zseniális kérdés, innentől lefele már a szerveren alakult a történet. Alapvetően Rusty dolgozott, ismerkedett emberekkel, mivel a robotoló munkához nagyon ért Rusty, ezért bányász alapmunkám van, és ott töltöttem az időmet sokat. Szocializálódás közben összefutottam egy kartell taggal, akivel jó viszonyt kezdtem el ápolni, aztán fel lett nekem ajánlva ilyen opció, és valójában a drogkereskedelem az részemről nem termesztést vagy épp utcai dealerkedést jelentett, hanem én nekem kellett vezetni autót A-ból B-be, amiből kaptam egészen minimális részesedést, mondhatni feláldozható tagként én mentem a droggal.

3.1 Több ok is van rá, egyik az, hogy jövedelmező valakinek, de nem Rustynak. Kis feláldozhatóként azért, hogy szállítsa a drogot, egyáltalán nem kapott sok pénzt, összegyűlt sok idő alatt munkákból annyi pénz, hogy a szeszfőzdéjét felhúzza. Alapvetően kis részesedésért autót vezetni drogokkal, meg kialakítani egy nagyüzemi hamisítót, aminek a termékeit a feketepiacon, számos szórakozóhelyekre eljutva árulni tud, összehasonlítva az utóbbi jövedelmezőbb, illetve biztonságosabb. A kartellt elnézve, mindezt úgy, hogy szinte semmit nem tudott Rusty róluk, minimális belátást nyert abba, hogy milyen szervezetek foglalkoznak itt a drogokkal, és ő nem áll készen fellépni konkurenciaként, Mexikóból átjött, kiépült kartellekkel szemben, mert 1 hétig sem húzná. Természetesen lehet, hogy Los Santosban vagy környékén léteznek nagy hamisítók, akiket Rusty ezzel az irányával magára haragít, és a kisboltba nem lesz lehetősége menni, mert az úton kivégzik, de ez az, amiről nincs információja, csak arról, hogy a drogba még ne legyen beleszólása.

3.2 Fentebb szerintem a pontod második felét megválaszoltam, hogy nem egy nagy drogbizniszt vitt vagy ilyesmi, egyszerűen belekeveredett egy olyan körbe, ahol "jobb" pénzért autót vezetett. Ehhez nem volt szükséges nagyobb csapat kialakítása, egyszerű, ha meghal az úton, akkor meghalt figura volt. Hogy miként toborzott Rusty embert? A futárkodásból beszerzett vagyonából ajánlott munkákat embereknek, feladott hirdetéseket kisebb, uzsonnapénzért lévő munkákért, mint például pakolás. Volt olyan játékos, aki kis pénzért segített nekem vasakat bepakolni szekrénybe, stb. Természetesen meg tudtam volna oldani jobb klikkel, tatyóval és onnan a szekrényre húzással, de a szándékom az volt tulajdonképpen ezekkel a kis munkákkal, hogy ismerkedjek az emberekkel. Volt olyan, aki legálisabb irányt képviselt, kis törvénytisztelő volt, azokat maximum legális dolgok miatt fogom felkeresni, volt akin az volt érezhető, hogy nyitottabb minden felé, azt lehet, hogy bele fogom vonni ezekbe. Van olyan játékos, aki Grapeseedben tanyázik, és ő is az egyik hirdetésemre jelentkezett, innen jött az a történetben, hogy "elkezdett ismerkedni a helyiekkel".




Megjegyzés

Alapvetően több vagyonom van, mint amennyit megkerestem a drogos múlttal, amivel IC a karakterem nem tud elszámolni, de azokat arra szánom, hogy egyedi RP-ket, illegális jelenségeket hozzak létre. Sosem fókuszáltam túlságosan az előtörténetre, mert IRL élet mellett értékesebbnek tartom azt a szabadidőt, amit a szerveren interakcióra tudok eltölteni más játékosokkal, éppen ezért a "szerverig vezető út" az nálam, még akkor is, ha fiktív dolgot hoztam létre, mindig picit háttérbe szorult. Igyekszem azért nem 0 információval szolgálni a múltról, de határozottan lezserebb mód állok hozzá, mint a szerveren való rendszerek, kapcsolatok, történetek kialakításához, így könnyedén előfordul, hogy kihagyok bizonyos információkat vagy éppen logikai bukfenc van az irományomban. Éppen ezekért nagyon hálás vagyok minden konstruktív kritikáért, illetve azért is, ha valaki felkeres DC-n, hogy ötleteket adjon, kijavítson egy általa észrevett bukfencet.

Őszintén szólva kissé tartok attól, - már az első posztra adott reakciókból kiindulva is, - hogy esetlegesen a kihagyott részletesebb információk miatt, vagy épp abból, hogy a szervezet témáját egy fiktív, mondhatni díszes sorozat ihlette, kicsit ilyen "Jajj, megnézte a 14 éves srác a netflix sorozatot, rá van most kattanva, úgyhogy ezért létrehoz valami random Peaky Blinders faszságot" kategóriába leszek elkönyvelve, és ezt nagyon igyekszek elkerülni. A legfőbb szándékom úgy érzem, hogy közös mindannyiunkéval, ami nem más, mint, hogy RP legyen létrehozva. Noha az előtörténeteim nem 100%-ig kifejtettek, a szerveren létrehozott rendszereket, dolgokat igyekszem 150%-osan lefedni, körbejárni, kidolgozni. Remélem elegendő támogatást fog nyerni a szervezetem, akár szimplán külső oldalról, tekintve, hogy jó szándékkal, másokat is szórakoztatva akarom folytatni.

Legyen szép napotok!​
 

rustysalvatore1204

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:38
Rusty Salvatore
Sziasztok!

Beszélgettem Demzsivel kicsit discordon, átbeszéltük a NC szervezetet, felhívta a figyelmemet a hibákra, készségesen levezette, hogy ez sajnos, amit leírtam az old school megoldás és teljes mértékben egyetértek az elhangzottakkal. Utoljára körülbelül 5 éve RP-ztem igazán SAMP-on, ez az oka annak, hogy egy picit a modernebb, 2023-as igényekkel le vagyok kissé maradva, viszont nekem továbbra is az a szándékom, hogy az RP-kkel, illetve a szerveren való tevékenységeimmel örömet, élményt szerezzek a játékosoknak, illetve természetesen magamnak is. Éppen ezért, létre fogok hozni egy teljesen új topciot, átdolgozott témával, névvel, új köntösbe fogom göngyölni a tevékenységeket, előtte természetesen a mai RP világban elterjedt dolgokat körbejárva, megvizsgálva, hogy hogyan tudom olyanná varázsolni a szervezetet, ami megállja a helyét egy ma működő RP szerveren.

Két szándékom, célom van mindig: Fejlődni és élményt nyújtani. Szerencsére jelen leckéből mind a kettő megvalósulhat, amiért hálás vagyok. Hamarosan érkezik a következő topic. :)

Szép napot nektek!
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó