Panaszkönyv - Calvin Montgomery - Isaac Schroth ellen

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

tomesz117

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:58
panaszkonyvj.png
Neved: Calvin Montgomery
Játékos(ok) neve: Isaac Schroth
Panasz oka: Fear rp hiánya
Panasz kifejtése:
Csak, hogy kerek legyen a sztori, elmesélem az egészet, aztán eldöntitek, hogy jogos vagy nem. Az említett játékosnak egy fehér karakterrel van, karaktertörténete nincs, ha jól emlékszem. IC munkatársammal hoztunk át pár autót egy másik helyről a garázsomba. Mikor megérkeztem én is , Dianaval a játszótársammal már RP-be kezdett a két játékos. A panaszolt játékos társa fél barna volt talán (?), bár akkor érthetetlen az IC rassista viselkedése. Bevittem a garázsba az autót amit hoztunk és mikor kijöttem egyből Diana autójába szálltam, gonodolva hogy majd indulunk a kövi autóért,de egyértelműen balhézni álltak meg ott. Ekkor a panaszolt játékos elkezdett feketézni meg niggerezni, amivel eddig probléma nincs, folyt normálisan az rp ha annak mondható, hogy egy fehér karakter a gettóban kezd el balhézni minden nélkül. Kiszálltam odamentem a karakterrel az autójukhoz , kiszálltak ők is ment a szájkarate, de mivel pont elakaratam kerülni a verekedést, elővettem a fegyvert, ahogy a társam is, hogy majd ettől leállnak és elmennek. Erre a panaszolt játékos nem mutatott fear rp-t, ami a logból látható is. Közben társa egyébként összevissza rohangált az autó körül és ki be szállt. A fegyverrel állon ütöttem rp szerint, amire szintén semmilyen rp reakció nem történt.

Bizonyíték (kép, log, videó):

[20:37:51] Calvin Montgomery mondja: Mi a péló van itt ?
[20:37:51] *** Calvin Montgomery nevet.
[20:37:55] *** Diana Diaz letekeri a jármű egyik ablakját.
[20:37:57] *** Diana Diaz letekeri a jármű egyik ablakját.
[20:38:05] Calvin Montgomery mondja: Autópálya lett ebből az utcából, annyian jönnek már erre.
[20:38:13] Isaac Schroth mondja: Háát... Nem tartozik rád sajnos.
[20:38:26] Calvin Montgomery mondja: Ja jó szarom is le. ((ezután menten a garázsba))
[20:40:08] Diana Diaz mondja: Ja h te rólad van szó.
[20:40:13] Diana Diaz mondja: Azt hittem az én haverkámró.
[20:40:16] Diana Diaz mondja: Na mindegy.
[20:40:23] Tyler Patel mondja: Ja, erről a feketéről?
[20:40:25] Tyler Patel mondja: Már bocs.
[20:40:30] Diana Diaz mondja: Nem nevezném feketének.
[20:40:30] Calvin Montgomery mondja: Mi a helyzet van?
[20:40:41] Isaac Schroth mondja: Veled beszélek koszos!
[20:40:51] Isaac Schroth mondja: Ne emeld fel a hangod ha velem beszélsz!
[20:41:03] Diana Diaz mondja: Fejezzétek be.
[20:41:10] Isaac Schroth mondja: Istenemre mondom, hogy régen ez könnyebb volt.
[20:41:12] Calvin Montgomery mondja: Mi a faszom kiréngatlak te kkóutya.
[20:41:16] Calvin Montgomery: (( kutya* xdd ))
[20:41:13] Diana Diaz mondja: Mer megszopjátok.
[20:41:18] Diana Diaz mondja: Cal. Gyere.
[20:41:20] Isaac Schroth mondja: Na gyere.
[20:41:24] Diana Diaz mondja: CALVIN.
[20:41:34] Tyler Patel mondja: Nem kell a balhé.
[20:41:38] Isaac Schroth mondja: Na gyere akkor.
[20:41:39] Diana Diaz ordítja: bazmeg ha nem jössz itt hagylak.
[20:41:41] Calvin Montgomery mondja: Mivan te hókefélke.
[20:41:57] *** Calvin Montgomery benyúl a pólója alá.
[20:41:58] *** Calvin Montgomery elővesz egy fegyvert. (Colt SCAMP)
[20:42:04] Diana Diaz ordítja: hé!
[20:42:08] Isaac Schroth mondja: Most mit kéne mondanom?
[20:42:11] *** Diana Diaz elővesz egy fegyvert. (Heckler & Koch P2000)
[20:42:12] Calvin Montgomery mondja: Ptérdelj le.
[20:42:14] Diana Diaz ordítja: Calvin!
[20:42:18] Diana Diaz ordítja: Leállsz!
[20:42:24] *** Calvin Montgomery állon vágja a pisztollyal.
[20:42:35] Isaac Schroth mondja: Rakd már el azt a szart.. Az előbb ment el itt a rendőr haverszelet.
[20:42:42] Isaac Schroth mondja: Faszom.
[20:42:43] Tyler Patel ordítja: Jöjjenek.

Ami lényeg kb ennyi. Innentől jött a PD mert a balhés csapat szólt a rendőrségnek :D aki elgurult korábban és látták, hogy már balhé lesz és minket vittek be Dianaval.


Megjegyzés: További jó gamet mindenkinek
 

Lacc12

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:29
Yorell Calhoun
Szia! A logban annyi látszik, hogy figyelmeztetve lettél a rendőri jelenlét miatt, egyébként nem mi szóltunk a rendőröknek ott voltak a környéken ahogy azt te is említetted. Az, hogy én téged figyelmeztettelek az nem tudom miért minősül "Fear Rp-nek".
Valamint a panaszkönyvvel való fenyegetés nem valami szép dolog, valamint az ooc chaten "fair rp-t" írtál ([20:45:27] Calvin Montgomery: (( figy Isaac, majd a fórumot figyeld fair rp hiánya miatta :) ).
 

tomesz117

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:58
Szia Lacc! Fogalmam sincsi miért fair-t írtam előbb fear helyett, de később ezt javított is ooc is, de köszi, hogy itt is jelezted. Azért szóltam, hogy ne maradj le semmiről, az éremnek két oldala van. Fear rp számomra az, hogy ha fegyvert fogok rád a gettóban , miközben Te fehér vagy (gondolom, Te vagy Isaac), akkor valamit legalább rp-zz, pláne ha leütlek vele az álladnál. Egyértelműen balhézni jöttetek oda, ezért nem úgy jött le nekem, ahogy leírod.

Ha nem jogos, elfogadom, én is tanulok újat.

További jó játékot :)
 

Lacc12

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:29
Yorell Calhoun
Szia Lacc! Fogalmam sincsi miért fair-t írtam előbb fear helyett, de később ezt javított is ooc is, de köszi, hogy itt is jelezted. Azért szóltam, hogy ne maradj le semmiről, az éremnek két oldala van. Fear rp számomra az, hogy ha fegyvert fogok rád a gettóban , miközben Te fehér vagy (gondolom, Te vagy Isaac), akkor valamit legalább rp-zz, pláne ha leütlek vele az álladnál. Egyértelműen balhézni jöttetek oda, ezért nem úgy jött le nekem, ahogy leírod.

Ha nem jogos, elfogadom, én is tanulok újat.

További jó játékot :)
Nem volt szó semmiféle balhéról, a csajjal álltunk meg beszélgetni valamint a ház ami előtt álltunk az a ic édesapámnak a háza (Günter Schroth) tulajdona és ott élek én is.
Van egy olyan érzésem, hogy vagy nem tudtam, hogy te rám céloztál azzal az állba vágós rp-vel ( amúgy nevet nem írtál bele) vagy csak szimplán nem vettem észre mivel pörgött a chat plusz egyszere kellet figyelnem az ooc-ra is.
 

tomesz117

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:58
Nem volt szó semmiféle balhéról, a csajjal álltunk meg beszélgetni valamint a ház ami előtt álltunk az a ic édesapámnak a háza (Günter Schroth) tulajdona és ott élek én is.
Van egy olyan érzésem, hogy vagy nem tudtam, hogy te rám céloztál azzal az állba vágós rp-vel ( amúgy nevet nem írtál bele) vagy csak szimplán nem vettem észre mivel pörgött a chat plusz egyszere kellet figyelnem az ooc-t
Ezekből, nekem nagyon az jött le.
[20:40:30] Calvin Montgomery mondja: Mi a helyzet van?
[20:40:41] Isaac Schroth mondja: Veled beszélek koszos!
[20:40:51] Isaac Schroth mondja: Ne emeld fel a hangod ha velem beszélsz!
 

Lacc12

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:29
Yorell Calhoun
Ezekből, nekem nagyon az jött le.
[20:40:30] Calvin Montgomery mondja: Mi a helyzet van?
[20:40:41] Isaac Schroth mondja: Veled beszélek koszos!
[20:40:51] Isaac Schroth mondja: Ne emeld fel a hangod ha velem beszélsz!
Nem volt semmi okom rá, hogy én ezt az infót ami mellesleg szerintem személyes dolog mármint ic, hogy én hol is lakok, szerintem te sem úgy kezdesz el egy párbeszédet, hogy én xy utcán xy házszám alatt lakok de javíts ki nyugodtan ha te ezt máshogy látod.
 

tomesz117

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:58
Nem volt semmi okom rá, hogy én ezt az infót ami mellesleg szerintem személyes dolog mármint ic, hogy én hol is lakok, szerintem te sem úgy kezdesz el egy párbeszédet, hogy én xy utcán xy házszám alatt lakok de javíts ki nyugodtan ha te ezt máshogy látod.
Na mindegy majd kiderul:)
Azert kar hogy igy alakult, vegre lett volna egy szomszedom az utcaban.
 

Its Dominik

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:32
Lucas Mendez
Heló heló! Diana vagyok. Amit én láttam: Ugyebár mikor ott voltunk az intinél Calvin bevitte a kocsit a garázsba. Akkor jött a két említett illető. Elkezdtek velem valamit rpzni. "Randira" akart hívni az egyik srác. Elutasítottam ezt. A haverja mondott valami csufolást róla amit én azt hittem h calvinra mondta. Amint kimondta a haverja az illetőnek ezt a "csúfolást" elhajtottak én gyors orditottam h tudom mivel mondom azt hittem calvinra értették. Majd vissza jöttek akkor jött Calvin s elkezdtek rasszista megszólásokat mondani felé. Calvin erre bepöccent s kiszállt a kocsiból. A srác pont ült be az anyosra Calvin megpróbálta ütni. Majd félre álltak kiszált elkezdte ütlegelni calvint a srác erre calvin ütött bele egyet s előkapta a Coltot. Rátartotta. Az egyik srác elfutott. Előkaptam én is a fegyvert. Calvinra fogtam s próbáltam leállítani. Nem sikerült. Jött a pd s letartóztatott minket... Nagyjából ennyi.


Ui:. Amit kifelejtettem h asszem az Isaac volt akivel elkezdett kötekedni.
 

tomesz117

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:58
Heló heló! Diana vagyok. Amit én láttam: Ugyebár mikor ott voltunk az intinél Calvin bevitte a kocsit a garázsba. Akkor jött a két említett illető. Elkezdtek velem valamit rpzni. "Randira" akart hívni az egyik srác. Elutasítottam ezt. A haverja mondott valami csufolást róla amit én azt hittem h calvinra mondta. Amint kimondta a haverja az illetőnek ezt a "csúfolást" elhajtottak én gyors orditottam h tudom mivel mondom azt hittem calvinra értették. Majd vissza jöttek akkor jött Calvin s elkezdtek rasszista megszólásokat mondani felé. Calvin erre bepöccent s kiszállt a kocsiból. A srác pont ült be az anyosra Calvin megpróbálta ütni. Majd félre álltak kiszált elkezdte ütlegelni calvint a srác erre calvin ütött bele egyet s előkapta a Coltot. Rátartotta. Az egyik srác elfutott. Előkaptam én is a fegyvert. Calvinra fogtam s próbáltam leállítani. Nem sikerült. Jött a pd s letartóztatott minket... Nagyjából ennyi.


Ui:. Amit kifelejtettem h asszem az Isaac volt akivel elkezdett kötözni.
Hát nem pont így voltak a sorrendek azért :D előbb volt fegyver , mint a verekedés.
 

Taami

Individuum
Mentor
Üzenetek:305
[a]
Sziasztok!

Ezt a panaszt én fogom kezelni.

Szeretném megköszönni mindenkinek a kulturált hozzászólásokat és az észrevételeket. Jelenleg a szerverlogokat fogom megvizsgálni, hogy megtudjam, mi történt pontosan a kialakult RP szituáció közben.

Az észrevételek és panaszok elbírálása várhatóan az esti órákban fog megtörténni, hogy alaposan áttekinthessük az összes információt. Addig is, bármilyen további észrevételt vagy kérdést nyugodtan osszatok meg. Továbbra is arra kérlek titeket, hogy maradjunk kulturáltak és udvariasak egymáshoz, mivel ez segít a problémák hatékony megoldásában.

Köszönöm a türelmet és a megértést!
[/a]
 
  • Imádom
Reactions: RIP

Taami

Individuum
Mentor
Üzenetek:305
[a]
Sziasztok!

Kezdetben bemutatnám a résztvevőket, akik részt vettek a szituáció során.


  1. Calvin Montgomery: A Benny's Original Motor Works frakció tagja, nincs karaktertörténete.
  2. Isaac Schroth: Nincs frakcióban és karaktertörténettel nem rendelkezik.
  3. Tyler Patel: A Los Santos Police Department frakció tagja és karaktertörténettel nem rendelkezik.
  4. Diana Diaz: A Benny's Original Motor Works frakció tagja és karaktertörténettel nem rendelkezik.

Az RP helyzet legfontosabb eseményei a következők voltak:
  • Tyler Patel és Isaac Schroth megálltak a kocsijukkal Diana Diaz előtt, majd beszélgetni kezdtek vele.
  • Tyler Patel szólt: "[20:40:19] Tyler Patel mondja: Ja, erről a feketéről?" (A A Los Santos Police Department frakció tagja kezdte a rasszista megnyílvánulást, ami végül kialakította a szituálciót.)
  • Majd hozzátette: "[20:40:22] Tyler Patel mondja: Már bocs."
  • Isaac Schroth elkezdett szóváltást Calvin Montgomery játékossal.
  • Diana Diaz megpróbálta nyugtatni őket.
  • Isaac Schroth hirtelen kiszállt a kocsiból, és azt mondta: "Isaac Schroth mondja: Na gyere akkor." Erre Calvin Montgomery így reagált: "Calvin Montgomery mondja: Mivan te hókefélke." (Sérelmezted a rasszizmust, de vissza is adtad, ha úgy vesszük.)
  • Ezt követően Calvin Montgomery hirtelen elővett egy fegyvert (Colt SCAMP): "[20:41:54] *** Calvin Montgomery benyúl a pólója alá. [20:41:55] *** Calvin Montgomery elővesz egy fegyvert. (Colt SCAMP)"
  • Diana Diaz sikoltott: "Diana Diaz ordítja: hé!"
  • Isaac Schroth megkérdezte: "Isaac Schroth mondja: Most mit kéne mondanom?"
  • Végül Calvin Montgomery leütötte Isaac Schroth-ot a pisztollyal: "[20:42:21] *** Calvin Montgomery állon vágja a pisztollyal."
Isaac Schroth karaktere az ütést nem RP-zte megfelelően, (illetve karakter történet nélkül azt sem tudjuk, hogy reagálhat egy pisztoly látványára) mintha nem is történt volna meg, ami miatt a panaszbejelentés született.



Kezdjük a PK-t író játékossal @tomesz117.

A karakteredről nincs karaktervezetés és egy szerelő frakció tagja vagy. Fura, hogy Colt SCAMP-el jár a karaktered és simán hadonászik a fegyverrel. Illetve az is fura, hogy a PK-d szövegében azzal érvelsz, hogy @Lacc12-nek sincs karaktertörténete. Szerverszabályt nem szegtél, hisz a szereptévesztés szabálypontja nem tér ki a szerelőfrakciókra, de sajnos azt sem tudhatjuk, hogy a karaktered, ha rasszista megnyilvánulás éri, hogy reagálja le. A következő, ami szemet szúrt nekem az pedig ez a sor:
„[20:42:21] *** Calvin Montgomery állon vágja a pisztollyal.”

Leírom, hogy kellett volna ezt helyesen rpzni egy példán keresztül.

/me pisztolyának csövét fogja meg és markolatát fordítja Isaac Schroth felé.
/me kezét lendíti meg azzal a céllal, hogy a markolattal verje állon vitapartnerét.


Lehetőséget hagytál volna arra, hogy a szerepjátékos társad reagáljon erre a helyzetre. Nyilván lehetne ezt másképp is megfogalmazni, de a lényeg átjön szerintem. Ezért, ha nyit rád egy PK-t, Force RP miatt, nem vagyok benne biztos, hogy az jogtalan lett volna.

A következő, ami szemet szúrt:
„[2023-9-14 20:58:29] [DO] Fehér telefont a jobb zsebében, bal telefont egy külön vart titok zsebben. [Calvin Montgomery]”


Ez már a ruházatátvizsgálásnál volt. PD-seknek üzenném. Ha ilyet RPzik valaki, hívhattok adminisztrátort. Titok zsebes ruhát, nem mindenhol vesz az ember, ha erről nincs megfelelő elő RP, nem RP-zheti ezt senki.


Isaac Schroth: Nem igazán tudok belekötni abba az RP-be, amit produkáltál. Amit hibáztál az az, hogy semmiféle RP nem történt a részedről az állba vágás után. Kifejtettem az indokot visszább.


Amennyiben a kerek egészet nézzük a panasz jogos. Viszont szankciót nem osztok érte.
Mind a két fél részről voltak hiányosságok és ha mindenki megfelelően vezeti a karakterét, talán ez az RP szituáció létre sem jön.

Ellenben mind a két fél rész szóbeli figyelmeztetést kap, Fear RP és Force RP miatt. Bízom abban, hogy ha legközelebb hasonló eset áll fent, akkor másképp jártok el és ebből sikerült tanulni.


[/a]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó