Matteora tett PK.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Szilard07

Újonc
Játékos
Üzenetek:3
Victoria Diaz
panaszkonyv.png

Neved: Victoria Diaz
Adminisztrátor(ok) neve: Matteo
Panasz oka: Playerrel szembeni stílus, indokolatlan jail kiosztás.
Panasz kifejtése: Hajnali háromnegyed 4-kor bent vagyunk LS reptéren ketten. Driftelgetünk, tesztelgetünk egy autót, elvoltunk. 9-en voltunk fent, nem igazán tudtunk zavarni senkit. Matteo odajött és ránkszólt, hogy egy lezárt reptéren miért driftelgetünk, nem RP-s. Ebből kialakult egy vita, érvelés érvelés hátán, amiből lett két OOC stílus jail kiosztva 60 percre, amit egyáltalán nem értek. Nem szidtuk és nem voltak Matteo felé trágár, esetleg bántó szavak, ő volt az, aki le minősítette az RP tudásunkat, azzal az érvel, hogy, ha bent reptéren driftegetünk az RP tudásunk sem jó. Csak nem pont ezekkel a szavakkal. Na most, én nem szeretnék gondot, vitát, veszekedést. Egyszerűen azt nem értem, hogy 9 playernél kit tudnánk zavarni a reptéren, ahol lehet helikoptert vásárolni, tehát be lehet menni, és nyitott, a script nem zárja le a kaput, simán beenged. A második pedig az, hogy OOC stílusért miért jailt kapunk, még, ha jogos is lenne, miért nem OOC-ról letiltást kaptunk 60 percet. Összességében nagyon hanyag intézésnek éreztem az admin munkáját. És attól, mert valaki vissza mer esetleg szólni az adminnak, vagy érvel, esetleg tanácsot ad nem kell leszedni a fejét, vagy jailbe rakni. És arra lennék kíváncsi, hogy melyik része volt a részünkről OOC stílus. Hogy meg mertük kérdőjelezni a feltételét, mert igazából ki is jöttünk, tehát meg sem szegtük, amit mondott. Vagy az volt a baj, hogy kicsit határozottabban vissza mertünk szólni? Plussz mi már többször is befejeztük a dolgot, "További jó játékot", részemről. Vagy Kijöttünk már. Stb. Ami látszik a videóban is. És máskor illene megvárni, míg leír valaki egy mondatot, mielőtt jailbe tesszük.
Bizonyíték (kép, log, videó): ( Bocsi, ha néha egybelóg két részlet. )
Megjegyzés: Köszönöm előre is! <3
 

Matteo

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:153
Dr. Arthur Dylan
[a]Szia, itt részemről azzal az érveléssel volt probléma, hogy ha csak 9 player van online, akkor innentől kezdve mit számít. Ha a szerveren senki sincs online is ugyan úgy kell RP-zni, ha 130-an lennének. Behajtottatok a reptérre és össze vissza száguldottatok rajta mindenféle RP nékül, fel és alá, pörögve. Én ezt immerizó rombolónak tartom, és az általatok felhozott PD gyakorlat RP-t sem értettem mentségnek erre.

Ti, mint két civil player behajtotok egy reptérre, LS repterére, nem egy Sandyshores elhagyatott reptrérre. Arra a reptérre, ahol a szerver élete zajlik, mások azért mennek oda, hogy leRP-zzék, hogy új városba költöznek (CK), elutaznak pár hétre (IRL nyaralás), valódi RP gyanánt.

Ti kimentetek dirftelgetni. Hogy a Te/Ti szavatokkal éljek kipróbálni az autót. Erre rendelkezésetekre áll egy kidolgozott rendszer, az autókereskedés. Az autókereskedés egy másik dimbe tesz titeket és bármilyen autót egész San Andreas térképén letesztelhettek, ezek közé tartozik a reptér is. Szóval ezt semmilyen szinten nem tudom elfogani indokként.
A tevékenységetek immerzió rombóló volt. Miután mondtam nektek, hogy menjetek ki a reptérről, távoztatok, nem is ezért kerültetek jailbe. A probléma azzal volt, hogy heves vitába kezdtetek a PD-vel példálózva, az eljárással példázólva és erősen egyet nem értésetekről fejtettétek ki a véleményekteket. Egyet kértem, menjetek ki a reptérről. Ha ezt teljesítitek és elfogadjátok nincs vita belőle. Normális kérdésre el is magyaráztam volna nektek az indokát. Viszont nem értettem az alábbi felvetéseket:

---
03:35:17] Matteo: (( Szerintem ti is értitek mi a probléma. ))
[03:35:25] Victoria Diaz: (( Hát, tényleg nem. ))
[03:35:26] Greta Deluchi: (( Értjük, csak a szerveren nem releváns. ))
---

- Miért ne lenne releváns nem driftgyakorlatot folytatni a Los Santos National Airporton?

[03:34:10] Greta Deluchi: (( Ha már benn vagyok autóval, oda mehetek az úton, ahova akarok. ))
[03:31:53] Matteo: (( Victoria, szeretnék tőled egy írományt arról, hogy te mint magánszemély hogy jutsz be egy reptérre autóval. ))
[03:32:03] *** Greta Deluchi behúzza a jármű kézifékét.
[03:32:03] Matteo: (( Ha ezt jogilag alátudod támasztani beszélhetünk érvekről. ))
[03:32:13] Victoria Diaz: (( Akkor legyen megcsinálva a script vagy szabályzatba foglalva. ))
[03:32:27] Matteo: (( Tartsd magad a realitáshoz. ))
[03:32:33] Greta Deluchi: (( Használd a fantáziád Matteo, mint mondtam, nem csak nagyválalatok repülő használják. ))
[03:32:35] Victoria Diaz: (( Kicsit gáz, hogy egy játékban ilyesmiről kell beszélni. ))

- Használva a fantáziám sem értem, hogy Te mint random autóval beszáguldó driftleni (autót tesztelni) vágyó személy, mint nem csak nagyvállalat, miért lennél indokolt a reptér kifutóján.

---
03:29:41] Matteo: (( RP szerint mi indok van egy elvi szinten biztodított reptéren driftelgetni? )) - biztosított*
[03:30:00] Victoria Diaz: (( Hát, ne haragudj, de akkor kellenének úgy őrök, mint engedély a belépésre :D ))
---

Többször felhoztad, hogy mivel nincs IG biztosítva a reptér, így mit számít bármi is.

- Ha 300 fős tüntetés lenne a városháza előtt, hol lenne a 100-150 fős rendőrfal?
- Ha járvány dúlna a szerveren hol lenne a rendőri ellenőrzés a lakosságra? Hol lenne a száz orvos a páciensekre? Hol helyeznénk el a betegeket, ha csak IG 2 műtőnk és egyetlen vizsgálószobánk van?
- Ha 911 terrortámadás lenne, hol lenne a közigazgatás, aki kiszervervezi a segítséget, hol lenne a PD, aki letudja fedni a zónát és távol tartani az embereket, hol lenne az MD, aki segít az embertömegen és hol lenne az FD, aki a romok alól kitatja fel a sérülteket heteken át.
Ahogy nincs mindenre ember, nem fog tudni az állam sem biztosítani 0-24 őröket a reptér bejárathoz, aki megállít titeket.

Én azt kérem mindkettőtökről, hogy ragaszkodjunk a reális RP-hez, és nem azt szeretném válasznak ha kiküldelek titeket, hogy csak teszteltük az autót. Meg nem volt őr, és a PD ott gyakorlatozik.
Főleg, hogy az utána felhozott érvek, már nem is emellett szóltak.

---
[03:51:05] PM: @Greta Deluchi [ID: 1]: Gondold át mi a megbeszélés, és mi a másiknak nekiesés.
[03:52:18] PM: Greta Deluchi [ID: 1]: Ez a nekiesés, amit most csinálok, és teljesen jogos. Hisz vitát kezdtünk, mégpedig arról, hogy ez miért logikátlan, mikor tényként közölted.
[03:52:48] PM: Greta Deluchi [ID: 1]: Viszont te ahelyett, hogy azt mondanád, hogy tény, hogy szarrá van használva a reptér 1-2 dologra, de immerzió építés miatt talán picit jobb lenne, ha kimennénk.
---

- Ezzel csak megerősítetted, hogy nem a megbeszélés mellett álltál. Szándékomban sem állt vitát kezdeményezni. Nem szeretek veszekedni, jó élményem még nem adódott belőle.
- Itt pedig az érvemet javítottad ki, etekintetben elnézésed kérem, nálam jobban fogalmaztad meg a problémát. Valóban emiatt érkeztem ki az esetre: "de immerzió építés miatt talán picit jobb lenne, ha kimennénk". Emiatt elnézésed kérem, de legalább itt kiderült, hogy valóban tisztában vagy a problémával, csak akkor nem értem miért történt meg.
- Viszont az immerziót nem kell építeni, ez fent áll, itt a rombolása miatt érkeztem ki hozzátok.
- A tanácsom szívesen kiadtam volna, ha kikéritek, de erről szó sem volt.[/a]
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,516
-
Sziasztok!

Elolvasva a logokat és a PK-t, felmerült még bennem pár észrevétel az egészhez kapcsolódóan.

- Greta tegnap/tegnapelőtt még PD-s volt és ilyenekért/hasonlókért büntette a játékosokat. Egyáltalán nem tartom RP hűnek, hogy csettintésre az ellenkezőjét műveli a karakterével.
- Victoria-nál pedig GOV-os alkalmazottként szintén nem karakterhű, hogy egy ex PD-ssel karöltve egy nemzetközi reptéren "driftelget".

Remélem érzitek, hogy ez egyáltalán nincs rendben.

Szabálypontra hivatkoztok, hogy hol van ez leírva, pedig nem is kell sokat tekerni a rules-ban és elég hamar szembetaláljátok magatokat vele. (Előszó - 2. mondat) - "Amennyiben valamilyen okból egy szituációra nincs értelmezhető szabálypont, abban az esetben a "józan ész elvét" kell követni." - Ez bőven lefedi azt, hogy nem hajtasz be egy reptérre és "driftelgetsz" még akkor is, ha csak 9 játékos van fent. Egy RP szerver hajnal 3-kor is RP szerver, 9 vagy esetleg 99 játékosnál. ([2022-8-17 3:30:38] [OOC-Chat] Victoria Diaz: (( 9-en vagyunk fent a szerveren, letesztelünk egy kocsit és nem RP-s. ))

És arra lennék kíváncsi, hogy melyik része volt a részünkről OOC stílus.
[2022-8-17 3:33:57] [OOC-Chat] Victoria Diaz: (( Kijöttünk, szeretnél még valamit esetleg? ))
[2022-8-17 3:36:16] [OOC-Chat] Matteo: (( Jó engedjük el, mert nem fogunk egyet értetni. Nem mehettek be, pont. ))
[2022-8-17 3:36:24] [OOC-Chat] Victoria Diaz: (( Vesszőcske. ))
[2022-8-17 3:36:31] [OOC-Chat] Greta Deluchi: (( Jó, akkor most én is találjak ki ilyen önkényes baromságokat? :D ))
[2022-8-17 3:36:33] [OOC-Chat] Matteo: (( Helikopterig igen, onnantól ennyi. ))
[2022-8-17 3:36:48] [OOC-Chat] Greta Deluchi: (( Elég igénytelen hozzáállás. ))
[2022-8-17 3:37:20] [OOC-Chat] Matteo: (( Szerintem az RP-hez való hozzáállásotok az, ha driftelgenti lehet a reptéren. ))
[2022-8-17 3:37:27] [OOC-Chat] Matteo: (( Mert nincs zárva. ))
[2022-8-17 3:37:40] [OOC-Chat] Greta Deluchi: (( Gondolom IRL még nem jártál gyorsasági versenyen, autóstalin, stb. ))
[2022-8-17 3:37:44] [OOC-Chat] Victoria Diaz: (( Szerintem még egyszer nem láttál RP-zni, úgyhogy ne ítélkezz. ))

Arra is hivatkoztok, hogy RP-ztek, de ebben a driftelésben semmi RP nincs, ezt meg lehet tenni a kereskedésben - tesztvezetés alatt - ott senki nem fog érte szólni.

Szimplán itt az a gond, hogy nem tudtátok elfogadni a tényt - amivel lényegében ti is tisztában voltatok, hogy nem helyénvaló - és próbáltátok menteni a menthetőt.

Ráadásul 0 találat van arra a szerverlog alapján, hogy akár Victoria, akár Greta IC-zett volna bármit - az automata /me-ken kívül - 23:59-től kezdve az adminügyig. Ez is felvet némi kivetnivalót maga után.

ui.: A PD pedig vezetőségi engedéllyel jár gyakorlatozni a reptérre. A helikopter kereskedésig pedig be lehet hajtani, de oda sem driftelve.

[sa]A PK jogtalan.[/sa]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó