Marcos Quadrado - Limonium

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Martinezz.bro

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:225
panaszkonyv.png

Neved: Marcos Quadrado
Adminisztrátor(ok) neve: Limonium
Panasz oka: Játék tönkretétele, meggondolatlan CP lerakás.
Panasz kifejtése:
Több hónapja rendelkezem egy ingatlannal Sandy Shoresban, melynek ID-je 491-es. Ehhez a házhoz tartozik egy beálló, melynek végén a 493-as ID-vel rendelkező garázsom található. Limonium a házam másik felére lerakott egy ajtót, mert ő szerinte ez lehetséges és rendben van.

A srác a házamhoz lekért egy 7x7-es interiort 75 ezer dollárért, majd elkezdte hirdetni: https://forum.onerp.hu/index.php?topic=8114.msg21347#msg21347.

Regényeket írtam Limoniumnak, hogy ez a ház hozzám tartozik, és ez egy ingatlan, nem kettő. Egy beálló tartozik hozzá, egy garázzsal és hátsó kerttel. Ilyen indokokat kaptam, hogy hát de ott van egy kuka meg plafonlámpa.. nem is értem. Az hab a tortán, hogy a szomszéd házhoz tartozó beállóval hirdeti a srác a házat meg az én kertemmel, ahol az általam lerakott kemping cuccok vannak fél éve, még az autóm is ott van. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen előfordulhat. Ha meglátok egy ingatlant, amin van egy ajtó, akkor oda rakassak le CP-t? Menjek fel a Vineyardra, kérjek az egyik ajtóhoz 10x10-et, majd hirdessem úgy az ingatlant, mintha az enyém lenne? Miért kell szándékosan más játékát tönkretenni? Miért nem lehet erkölcsösen és megfontoltan gondolkodni? Én ilyet még nem láttam, hogy más házához, ahol a főbejárathoz van lerakva CP, ráadásul 1 éve, random leraktok egy másik ingatlant.. Ez egy modellezett ház, egy emberre tervezve. Nem véletlenül van hozzá egy garázs, egy beálló és szeparálatlan hátsó kert. Alissával a két egymás melletti házat milliókért vettük, rendeztük be, ez a mi otthonunk. Felháborítónak tartom, hogy ilyen előfordulhat.

Aztán a hirdetés alatt erkölcsös, 2 kommentes felhasználókkal kezdtek el trollkodni és tovább idegesíteni. Akármennyire bizonygatom az igazamat, hogy ezzel tönkretette a játékunkat, mintha a falnak beszélnék. A fél éves tulajdonom felett nekem kell bizonygatnom, hogy a beálló Alissáé, a kert pedig az enyém? És akkor kapok egy olyan "nagylelkű" felajánlást, hogy 200 ezer dollárért vegyem vissza a saját kertemet, a szomszéd házhoz tartozó beállót és az érthetetlen módon szerzett ingatlanom másik felét.. vagy ne hisztériázzak, hogy más is használja a kertet?

Akkor ez lehetőség, hogy ha meglátok egy házat, ahol van egy szabad ajtó, akkor lekérek random oda én is egyet? Nem hiszem el, hogy nem lehet ésszerűen, erkölcsösen gondolkodni. Fel vagyunk háborodva, hogy ilyen előfordulhat, illetve azon is, hogy ennyire semmibe van nézve az ember munkássága, beleölt órája, a kis lakóhelye.

Bizonyíték (kép, log, videó): Azt hiszem elmondtam mindent.
Megjegyzés: Nem fogok kifizetni egy főadmini hibából a házamhoz lerakott CP-ért 200 ezer dollárt, amit 75 ezerért raktak le. Ha nem jutunk dűlőre, senki se vegye meg ezt az ingatlant, ugyanis a hirdetés valótlan információkat tartalmaz. A szabályzat szerint pedig: "Tilos hirdetésből rabolni/átverni valakit." - Márpedig a szomszéd beállójával és garázsával hirdetni egy nevetséges módon szerzett interiort.. átverés. Kabaré.
 

Alina99

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:68
Mint az ügyben erősen érintett ismételten eltaposott felhasználó hozzátenném, hogy annak idején én voltam hasonló szituációban azzal a különbséggel hogy saját telken berülre kértem egy CP-t, és akkoriba krekor volt az illetékes. Jól emlékszem hogy ő 3x is átgondolta mielőtt lerakott egy CP-t. Azt hiszem az ő példája lehetne a követendő, mert az igazságos, korrekt és ésszerű példa volt. Ilyen alapon mindjárt kérek a kéményemre egy CP-t hogy majd télre beférjen a mikulás. Felfoghatatlan hogy idáig süllyedtünk. És ha az ember ki mer állni az igazáért egyik felől

-flegmázást kap (az illető aki orvul birtokba vette a kis lyukat ami már az alap interior méreteiből is maximum egy átjáróként létjogosult),
-felszólítást hogy vegyek vissza, holott totálisan megadtam a tiszteletet én azt gondolom.
-és MINDIG MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT az egymásra mutogatást.

Azon túl, hogy mindez túl megy a szabályzat által engedélyezett normákon még eléggé gerinctelen is (Nem Limo részéről hanem aki lekérte). A hirdetés már csak hab a tortán de ezt Martinez kifejtette már.

Legyen az ember motivált mikor még mindig azon vannak a szóval rendelkező emberek, hogy ki legyünk semmizve (akinek nem inge ne vegye magára). Személy szerint tegnap én egésznap olyan kezdeményezéseket indítványoztam, melyek a szerver progresszióját hivetottak építeni. (Focicsapat - közösségépítés, és a mantison ötletek felvetése), azután pedig ez fogad. Tényleg ennyire le van szarva a player? Tényleg ennyire szelektálni kell? Miért szükséges ez?

Várom a bírálatot. :)
 

Limonium

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:2,085
Üdv. Én őszintén elmondom, hogy felkészültem már eme PK megszületésére, mert nem tudsz belenyugodni abba amit én megmondtam neked. Rendben van, fussunk neki ötödjére is, elmondom utolsó alkalommal. Menj el a házmodellhez és olvasd közben azt amit írok! A házmodell amiről szó van, ugyanolyan szélre eső és ugyanolyan ajtót kapott, mint a tied. Te oldalad külön beállót kapott, külön utcára (majdnem) néző ajtó, ablak, ami külön ereszcsatornával szerelkezett fel. Külön kuka ami egy előkertet tartalmaz, miegyéb. Csak így első ránézésre és belemagyarázásnak mondható az, hogy az interiorhoz tartozó házmodellhez egyetlen interior tehető. Nem! Mindkettőtök privátban történő megnyílvánulását felfújtnak és nem korosztályotoknak illőnek gondolom még az olvasás pillanatában is.
Viszont, a helyzet, hogy semmi érdemleges hozzáfűzni valóm nincsen a topichoz, mert hajnalban fél órán keresztül és még ma délután is elmondtam a problémázásod alatt véleményemet.
 

Martinezz.bro

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:225
Én őszintén elmondom, hogy felkészültem már eme PK megszületésére, mert nem tudsz belenyugodni abba amit én megmondtam neked. Rendben van, fussunk neki ötödjére is, elmondom utolsó alkalommal.
Igen, megnyitottam a panaszkönyvet, mert nem érted a probléma lényegét. Próbáltam megbeszélni veled is, a srácnak is kifizettem volna az igénylés és a berendezés összegét, hogy pénze ne menjen rajta. De nem, áhh. Hirdessük a szomszéd beállóval meg az általam busásan kifizetett telekkel!

Nem kell feltétlen igaznak lennie mindennek egy hírdetésben. :smile:
Ez való életben is így van.
Ez meg egy IC ügy.

Ezt Discordon írtad nekem, szóval szerinted az helyes, hogy átver egy játékost!

"A házmodell amiről szó van, ugyanolyan szélre eső és ugyanolyan ajtót kapott, mint a tied."
Tehát az, hogy ugyanolyan az ajtó, indok lehet egy már birtokolt családi ingatlan megfelezésére, értem.

Te oldalad külön beállót kapott, külön utcára (majdnem) néző ajtó, ablak, ami külön ereszcsatornával szerelkezett fel. Külön kuka ami egy előkertet tartalmaz, miegyéb.
A kukás indokot sem értem abszolút. Mi az, hogy külön kuka? Egyetlen kuka van a háznál. Azt pedig szintén nem értem, hogy egy előtető miért indok arra, hogy oda külön ingatlan lerakható. Az a kerítés, amit te előkertnek nevezel, az a telek határát jelzi, elszeparálva a másik telektől.

Csak így első ránézésre és belemagyarázásnak mondható az, hogy az interiorhoz tartozó házmodellhez egyetlen interior tehető.
Soha nem fordult elő ilyen, hogy valaki megveszi a házat a telekkel együtt, és lerakásra kerül egy szabad ajtóhoz interior. Nem hiszem el, hogy a mondandómat még mindig nem érted meg. Telekkel együtt vásároltam meg a házat. Ha egy szabad ingatlan lett volna, akkor nem magyarázok itt. Főadminként szerintem korrekten kellene megnyilvánulni a játékosokkal szemben és körültekintően lerakni CP-t. Neked bizonyára jól esne, ha a házadhoz leraknak egy CP-t, mert a főadmin úgy gondolja, aztán a fél éve berendezett kertemmel meg a szomszéd ház beállójával igyekszik eladni a srác.

Mindkettőtök privátban történő megnyílvánulását felfújtnak és nem korosztályotoknak illőnek gondolom még az olvasás pillanatában is.
Elnézést kérek, hogy az illetékes főadminhoz mertem fordulni a problémámmal. Akárkit megkérdeztünk, mindenki röhög meg szánakodik ezen az eseten. A megfogalmazott regényem nem korosztályomhoz illő?
- Nem szeretem a felesleges spamet.- Azt hiszem az értelmes véleményemre és a problémámra nem ilyen válasz a "korosztályhoz méltó".

Üdv. Az interiorral kapcsolatosan két lehetőséget tudok felsorolni. Megvásárolod a házat a tulajtól, vagy pedig elfogadod, hogy ott laknak melletted és esetlegesen a közös kertet közösen használjátok.
Aztán mai napon egy ilyen nagylelkű felajánlással szeretted volna lezárni az egészet. Nem, nem fogom elfogadni, hogy a telkemet megosszam mással.

Végignéztem a házakat. Ilyet sehol nem láttam, hogy ha valakinek le van rakva a házához a CP, ráadásul garázzsal.. aztán a telekre be van rakva egy idegen CP, majd osztozkodás. Nem tartom korrektnek, hogy más házához, más telkére leraksz egy CP-t, majd még helyeselsz is a kamu hirdetésére.

Biztos örülnétek neki, ha a házatokhoz leraknak egy másik CP-t, aztán kényszerítenek a teleken való osztozásra!
 

Alina99

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:68
De Limo.. Elmondtam neked privátban hogy mikor SSMO-ztunk meg lett húzva a két ingatlan közötti határ. Ez a határ pedig a fal mentén húzódik melyet csatolok is neked. Namármost az hogy ti ebbe OOC szép szóval belebarmoltok az felettébb érdekes. Nem történt IC semmilyen formában mégcsak előrejelzés se, nemhogy kártérítés vagyoncsorbítás miatt. Vagy ha rólunk van szó akkor nem is kell? Belénk bárki belénk rúghat büntetlenül ugye? Ezt meg te nem hallod meg/látod meg.. https://imgur.com/HmMUze8
 

Martinezz.bro

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:225
https://www.youtube.com/watch?v=m3pF1cCKRYg

Ebben a videóban igyekszem bemutatni a problémámat. Nem tudom tényleg felfogni. Mostantól divat lesz ez? Menjünk fel a villákhoz, aztán a szabad ajtókhoz kérjünk interiort, mert az osztott? Ugyanolyan ajtó, előtető, kuka. Adott mind a három. Nézzek ki egy házat Paletoban, kérjek más telkére a házhoz egy külön CP-t, mert ugyanolyan ajtaja van kukával meg lámpával, előtetővel? Ez nem egy telek nélküli ingatlan, nem egy tömbház. Ez egy saját telekkel rendelkező családi ház.

Azt hiszem már nincs mit mondanom, amennyit az ügy érdekében írtam, kijönne egy kisebb füzet.
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:490
A mapolást Rúni készítette, úgyhogy megkérdeztem, hogy a készítésnél eredetileg mi volt a szándéka:

[quote author=undefined]Szia, igen én csináltam
Ahol a srácnak van a ház cp-je, az egy hátsó bejárat a háznál, amit meg néz mert megvett más, az a főbejárata. Most ez az alap játékos object modellje, így lett elkészítve. [...] A hátsó udvar viszont közös a nyitott garázsos házzal.
[/quote]
Ennek értelmében Martinezz a szomszédod költözni fog, viszont az udvar nem kizárólagosan a tiéd.
Ezt a panaszt felcímkézni, mint "játék tönkretétele"... ne vicceljünk még csak a nap legrosszabb híre sem.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó