Kyle Webb - Teki, Matteo

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

bogyeesz

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:64
panaszkonyv.png

Neved: Kyle Webb
Adminisztrátor(ok) neve: Teki, Matteo
Panasz oka: Nem megfelelő eljárás, túlkapás, megengedhetetlen emberi stílus, a jóhiszeműség elvének teljes eltiprása
Panasz kifejtése: Dolgoztam a Digassternek folyamatában, amikor is el kellett mennem a mosdóba - ahogy a szabályzat rendelkezik róla, tartósabb távollét esetében olyan helyet keressünk, ahol nem tudunk RP szituációba keveredni. Ennek céljából a karaktert levetkőztettem, befektettem a frakció hq-ján lemappolt jacuzzi-szerűségbe, bekapcsoltam a tv-n mellette egy relax youtube videót és megkértem a testvéremet, hogy legfeljebb 15 perc erejére nyomja meg csak párszor valamelyik gombot a billentyűzetemen, ha netán valaki odamenne hozzá (előre feltételezetten igen kevés valószínűséggel), képes legyen reagálni rá, és ne csak az AFK rendszer kijátszásáról legyen szó - így gondoltam, hogy jóhiszeműen járok mindezzel el. A log alapján látható, hogy 13,5 perc elteltével már én magam ültem a gép előtt, majd ezt egy közel 1 órás eszmecsere folytatta, amiben folyamatosan, bizonyíték híján, annak teljes benyomását keltve, hogy valamilyen formában szükségszerű a szankcionálás és a súlyosbító vádak létrehozása, látszólag az érveimet semmibevéve (mert sokadik átolvasás esetében is így érzem, semmilyen tolerancia vagy empátia nem mutatkozik sem objektíven, sem szubjektíven), magamra illetve a testvéremre nézve néhol megalázó vagy nem helyénvaló szóhasználattal.​
Bizonyíték (kép, log, videó):
[00:15:40] PM: Teki [ID: 24]: Szia, mit csinálsz most?
[00:18:40] Teki: (( Szia. ))
[00:19:51] Teki: (( Itt vagy, Kyle? ))
[00:20:22] Kyle Webb: (( szia ))
[00:20:23] Kyle Webb: (( itt ))
[00:20:27] Kyle Webb: (( kiszaladtam mosdóba ))
[00:20:31] Kyle Webb: (( és yt elődtt ragadtam ))
[00:20:37] Teki: (( És mikor szaladtál ki? ))
[00:21:02] Kyle Webb: (( kb 15 perce, tesómat megkértem, hogy addig kicsit babráljon rá a billentyűzetemre ))
[00:21:39] Teki: (( És Ő nem jelezte neked, hogy keresnek? ))
[00:21:46] Kyle Webb: (( nem ))
[00:21:57] Kyle Webb: (( gondolom a telefonján ült ))
[00:22:17] Teki: (( És szerinted mennyire helyén való így tölteni a frakciós dutydat? ))
[00:23:11] Kyle Webb: (( úgy gondoltam, hogy 15, maximum 20 perc belefér ebbe így bőven. A kollégák amikor felvettek azt mondták, hogy sokszor benne van, hogy csak itt afk és várás van. ))
[00:23:39] Kyle Webb: (( Azt hiszem jobb így 15 perc, mint másoknál 800 perc. ))
[00:24:10] Kyle Webb: (( De ha ez nagy gond, akkor elnézést kérek tőled, és kiteszem magam dutyból. ))
[00:24:52] Teki: (( Az egy dolog, hogy esetleg ki kell szaladnod, emiatt pár percre afkolsz, viszont te közben megkértél valakit, hogy játssza ki neked az AFK rendszert, ami direkt emiatt lett bevezetve. Leginkább erre gondoltam. ))
[00:25:29] Kyle Webb: (( Értem. Azt mondtam neki, hogy reagáljon IC ha valaki megközelíti. Nem tudom mit nézett közben. ))
[00:25:46] Kyle Webb: (( Mert a PM-edet látnia kellett fent, mégha az ooc sötétebb is volt. ))
[00:25:55] [INFO-info] !{red}Matteo!{white} adminisztrátori szolgálatba lépett! (/pm 13)
[00:26:31] Kyle Webb: (( Szóval egy részben igen, egy részben pedig nem, az AFK rendszer kijátszására a válaszom. ))
[00:27:14] Kyle Webb: (( De emiatt mondtam, hogy elnézésedet kérem, gondoltam, hogy ilyenre fogsz célozni. ))
[00:27:45] Teki: (( Nem csak azzal van gond, hogy nem reagált, hanem azzal is, hogy bár megesik, hogy nincs épp teendő egy frakcióban, de kicsit erősnek érzem, hogy ilyenkor dutyban medencézz. ))
[00:28:23] Kyle Webb: (( Azt gondoltam, hogy RP-sebb így afkolni, mint az iroda közepén ruhában állni, mint egy darab fa. ))
[00:29:07] Teki: (( Pillanat türelmed kérem, addig válaszolj nyugodtan. ))
[00:29:11] Kyle Webb: (( Viszont a medence le van mappolva, a frakció vezetője nem tiltott meg ilyen tevékenységet, így a dutyban medencézést IC tárgyilagosnak gondolom. ))
[00:29:35] [INFO-info] !{red}Matteo!{white} adminisztrátori szolgálatba lépett! (/pm 13)
[00:29:55] Matteo: (( Hello. ))
[00:29:58] Kyle Webb: (( Szia. ))
[00:30:34] Matteo: (( Két kérdésem van, egyik, hogy mit csinálsz itt, a másik pedig amiért Teki jött. ))
[00:30:53] Kyle Webb: (( Teki ezek szerint csak idehívott, de nem közvetítette a logot, amiben beszéltünk? ))
[00:31:38] Kyle Webb: (( Elmondtam, hogy mosdóba mentem ki, és úgy gondoltam, RP-sebb itt lefagyni 15 percre, mint ruhában az iroda közepén. ))
[00:33:21] Matteo: (( Szóval jobb dutyban jakuzzizni itt és a tesód kérni hogy nyomogassa a gombokat, mint beállni bárhol ahol nem zavar a karaktered afkja ))
[00:33:35] Kyle Webb: (( Itt zavar valakit IC a karakterem afkja? ))
[00:33:43] Kyle Webb: (( Ezzel a céllal tettem ide. ))
[00:33:49] Matteo: (( Mivel dutyban vagy ezért számít ))
[00:34:05] Matteo: (( Főleg mivel a tesód nyomogatja a karaktered hogy ne afkoljon. ))
[00:34:44] Kyle Webb: (( Akkor kérlek vonjátok le ezt a 3.000 dollárt amit megkerestem ezidő alatt, és elnézést kérek. A tesómat megkértem, hogy ha valaki IC megközelíti, reagáljon, ne csak a gombokat nyomogassa, ezért írtam Tekinek, hogy igen is, meg nem is. ))
[00:35:15] Kyle Webb: (( Mármint az igen is meg nem is az AFK rendszerre vonatkozik - nem csak úgy hejj de jó dolgot akartam csinálni magamnak, hanem alappal gondoltam azt. ))
[00:35:24] Teki: (( Légyszives küldd el a logodból azt a részt, amikor levetted a ruháid és beültél ide. ))
[00:36:06] Kyle Webb: (( hol találom a logot? ))
[00:36:18] Teki: (( AltV telepítési mappájában van egy "logs" mappa. ))
[00:36:25] Teki: (( Illetve azt is kérlek küldd el, hogy mikor dutyztál be. ))
[00:38:17] Kyle Webb: (( [00:05:37] *** Kyle Webb levesz egy Férfi felső - Digasster felsőt.
[00:05:38] *** Kyle Webb levesz egy Férfi nadrág - Digasster nadrágot.
[00:05:50] *** Kyle Webb kezébe veszi a tá ))
[00:38:29] Kyle Webb: (( Erre 13,5 percre rá már itt voltam. ))
[00:38:41] Kyle Webb: (( Keresem a többit,. ))
[00:39:00] Kyle Webb: (( Ki voltam fagyva, emiatt nem vagyok most fent régóta, egy pillanat és mutatom a dutyt. ))
[00:39:30] Kyle Webb: (( [23:08:11] ** [HQ]: Trainee Supplier Kyle Webb szolgálatba állt.
[23:08:11] [oneRP] Sikeresen szolgálatba léptél! ))
[00:39:36] Kyle Webb: (( Itt álltam először szolgálatba. ))
[00:39:51] Kyle Webb: (( https://docs.google.com/spreadsheet...n7sRMaobt4b8xijc0Vq-Ww9bNY/edit#gid=589909151 ))
[00:40:00] Kyle Webb: (( Itt pedig látjátok, hogy meddig dolgoztam biztosan. ))
[00:40:06] Kyle Webb: (( Amire még rá kell tenni a fuvaridőt. ))
[00:40:12] Teki: (( És azt elmondod kérlek, hogy mit csináltál az ez előtti 1 órában? ))
[00:40:35] Kyle Webb: (( Dolgoztam, ott a doksiban a nevem sorok mellett, illetve folyamatosan rádióztam a kollégáimmal és üzemanyagot szállítottam. ))
[00:40:57] Matteo: (( Elküldte hogy 23:41-kor kutat töltött ))
[00:41:21] Teki: (( Értem. ))
[00:41:38] Matteo: (( Szóval. ))
[00:41:47] Kyle Webb: (( Szóval 13,5 percet afkoltam itt. Elnézést. ))
[00:41:53] Matteo: (( 23:41-kor kút töltés ment. ))
[00:42:06] Matteo: (( 1 óra lesz lassan. ))
[00:42:13] Matteo: (( Ez így nem releváns. ))
[00:42:35] Kyle Webb: (( Mert Tekivel, ahogy a log jelzését is láthattad, 0:20 környéke óta itt beszélünk. ))
[00:42:46] Kyle Webb: (( 00:04kor logoltam fel újra. ))
[00:43:02] Matteo: (( Szóval akkor térjünk a lényegre. ))
[00:43:40] Matteo: (( Miért ülsz itt alsógatyában kesztyáben és miért nyomogatja a testvéred a gombokat hogy ne afkolj? ))
[00:43:59] Matteo: (( Ez a koncepció miért született meg? ))
[00:43:59] Kyle Webb: (( Ezek szerint Teki továbbra sem mutatta meg a logot a beszélgetésünkről, csak idehívott. ))
[00:44:42] Kyle Webb: (( Azért született meg, hogy ki tudjak szaladni mosdóba 15 perc erejére, és jobbnak ítéltem meg, hogy itt "RP"-sebben afkoljak ilyen formában, minthogy lefagyva az iroda közepén bárki által kerülgetve, vagy bújkálva egy sarokban dugjam el a karaktert. ))
[00:45:01] Kyle Webb: (( Ebből a folyamatból 13,5 perc lett, kapcsoltam hangulatzenét is, hogy legyen egy kis értelme és relevanciája ennek a koncepciónak. ))
[00:45:37] Kyle Webb: (( A testvéremet emellett megkértem, hogy üljön a gép elé, ha valaki IC megtalálja, képes legyen válaszolni neki, és ne a szónak a szoros értelmében afk legyek. ))
[00:45:57] Kyle Webb: (( Ennek ellenére Teki hiába írt neki valamikor a 13,5 perc alatt, nem reagált neki rá, és nekem sem szólt. ))
[00:46:05] Matteo: (( Jó, kérdésem a következő, ha kimész WC-re, minek egy testvér, aki peccegteti a gombot hogy ne afkolj be, ha úgysem RP-zik helyetted, sőt, a kiérkező adminnak sem válaszol instant? ))
[00:46:19] Dr. Arthur Dylan mondja: Addig miért nem afkolhatsz ténylegesen?
[00:46:22] Matteo: (( Addig miért nem afkolhatsz ténylegesen? ))
[00:46:41] Matteo: (( Tudtommal nem tilos afkolni a szerveren. ))
[00:47:11] Kyle Webb: (( Kevés dutypercem van, és szerettem volna, ha ez a 15 perc hozzáadódik. Amiatt ültettem ide, hogy ne az afk rendszer kijátszása történjen, hanem képes legyen válaszolni IC bármilyen történésre, és ne csak a gombokat nyomogassa. ))
[00:47:19] TV betoltese..
[00:47:19][Warning] [WEB, View 0000017B1A6100F0] https://www.youtube.com/s/player/21246a91/www-widgetapi.vflset/www-widgetapi.js:1114:Unrecognized feature: 'web-share'.
[00:47:19][Warning] [WEB, View 0000017B1A6100F0] :0:Error with Permissions-Policy header: Unrecognized feature: 'ch-ua-bitness'.
[00:47:19][Warning] [WEB, View 0000017B1A6100F0] :0:Error with Permissions-Policy header: Unrecognized feature: 'ch-ua-full-version-list'.
[00:47:19][Warning] [WEB, View 0000017B1A6100F0] :0:Error with Permissions-Policy header: Unrecognized feature: 'ch-ua-wow64'.
[00:47:20][Error] [WEB, View 0000017B1A6100F0] http://resource/cef/index.html:148:Uncaught TypeError: player.setVolume is not a function
[00:47:59] Kyle Webb: (( Továbbra is, ezért akkor így ebben az esetben elnézéseteket kérem, jóhiszeműen próbáltam eljárni. ))
[00:48:22] Matteo: (( És úgy gondolod hogyha más baszogtatja a gombot akkor ez megoldás? Én amondó vagyok ha így akarsz aktivitást szerezni akkor minimum NEKED kéne ezt tenned, nem a szerencsétlen öcsédnek. ))
[00:48:51] Teki: (( Illetve oka van annak, hogy van egy AFK rendszer. ))
[00:48:55] Kyle Webb: (( Ne haragudj, laktózérzékeny vagyok és ez nem úgy működteti az emésztést, mint egy normális embernél. ))
[00:49:23] Kyle Webb: (( Illetve nem csak a gombok baszogtatására kértem meg, hanem arra, hogy reagáljon IC ha történik körülötte valaki. ))
[00:49:42] Kyle Webb: (( Ez a lényege továbbra is annak, amit mondok. ))
[00:51:01] Teki: (( Azt tudod, hogy nem engedélyezett, hogy más játszon helyetted, a karaktereddel? ))
[00:51:08] Kyle Webb: (( Ellenben most innen nem merek kimenni kidutyzni, a perceim pedig teljen 0:20 óta folyamatosan. ))
[00:51:16] Kyle Webb: (( telnek* ))
[00:52:08] Kyle Webb: (( Azt hiszem, hogy olvastam a szabályzatban. Mindegy mit írok, milyen tapasztalatom van bármelyik admin, vagy játékos révén, hogy hányan csinálnak ilyet ilyen rövid időre, mindenképp szeretnétek valamiért szankciónálni engem, pedig őszintén sajnálom... ))
[00:53:00] Kyle Webb: (( ...tulajdonképpen értem a problémátokat, de mindenképp szorongatjátok ezt valamelyik oldalról. Sajnálom, hogy ez most így működik, máskor, másnak 13,5 perc nem okoz ekkora gondot, általában az emberek örülnek, ha normális RP játékosok vesznek részt.. ))
[00:53:18] Kyle Webb: (( ...a szerver életében. Nekem ez így ebben a formában bántó, de megértem a ti oldalatokat is, azt hiszem. ))
[00:53:32] Teki: (( Itt nem erről van szó, illetve, ha ismered a szabályzatot, akkor azt is tudod, hogy azt is tartalmazza, hogy ha tudomásod van róla, hogy más csinál ilyet, akkor azt jelezned kell. ))
[00:54:23] Kyle Webb: (( Hány meg hány olyan eset volt, mikor Tanci még 2-es admin volt, vagy shotx 5-ös, hogy akár Dani mellett ilyenek folyamatosan megtörténtek. Azóta nem került ki teljesen új szabályzat tudtommal, az alapok akkor is ezek voltak. ))
[00:54:46] Kyle Webb: (( De persze a múltban keresni alapvetően hibás elgondolás, csak a szerver szellemiségének alapját igyekeztem magamnak kontextusba helyezni. ))
[00:55:25] Kyle Webb: (( Más az eljárásrend azóta, ebben biztos vagyok mostmár, megértettem. ))
[00:56:12] Teki: (( Amit te mondasz, az elég régen volt, illetve nem szeretem, ha alátámasztás nélkül ilyen állításokkal dobálózik valaki. Van még kérdésed esetleg? ))
[00:57:09] Kyle Webb: (( Nincs, azt szeretném kérni, bármilyen szankció is legyen kiszabva, hogy írjátok indoklásba bele, "13perc 30 másodperc távollét, más jelenlétében". Ebben benne van a sajátom, meg a rendszer hibája is. ))
[00:57:35] Teki: (( Szuper, akkor ezt megbeszéltük. ))
[00:58:03] Kyle Webb: (( Értitek egyébként, amit írok? ))
[00:58:13] Kyle Webb: (( Higgadtan, komolyan kérdezem. ))
[00:58:23] Teki: (( Ne aggódj, teljes mértékben. ))
[00:58:25] Kyle Webb: (( Vagy úgy a helyzet komikusságát. ))
[00:58:45] Kyle Webb: (( Amiért 38 perce kell itt írogatnom ahelyett, hogy bármi mást csinálnék. ))
[00:58:56] Teki: (( Ha nincs más mondandód, részemről végeztünk ))
[00:59:08] Kyle Webb: (( Köszönöm és elnézést kérek még egyszer. ))
[00:59:36] Matteo: (( 38 perce irgoatsz velünk, ahelyett hogy a jakuzziban a tesüd vereti a random gombot ))
[00:59:45] Kyle Webb: (( Tessék? ))
[00:59:57] Matteo: (( Ehelyett 3 benzinkútra levihetted volna a szállítmányt ))
[01:00:03] Kyle Webb: (( 38 perce már alapból én ültem a gép elé. ))
[01:00:05] Matteo: (( Ezt akarod kifejteni? ))
[01:00:14] Kyle Webb: (( Igen, ezzel foglalkozhattam volna, ha nem itt kellene írogatnom. ))
[01:00:21] Kyle Webb: (( Jól látod. ))
[01:00:51] Kyle Webb: (( A tesóm ígyis úgyis legfeljebb 15 perc erejére ült volna itt, továbbra is. És így is történt, kevesebb volt. ))
[01:01:00] Matteo: (( Szerintem meg itt bevágtad karaktered afkba, az állításod szerint a testvéred volt itt helyetted ))
[01:01:02] Kyle Webb: (( A log datálása is alátámasztja ezt. ))
[01:01:16] Matteo: (( Visszajöttél és hisztizel azon mi mindent csinálhattál volna eddig ))
[01:01:47] Matteo: (( Nem lett volna egyszerűbb tényleg kiafkolni és nme a tesód baszogtatni hogy játszon helyetted? ))
[01:02:05] Kyle Webb: (( Mert valóban, titeket zavar ez a tényállás, ami itt most lezajlott, ennek ellenére 41 perce valóban az enyém és a saját időtöket raboljátok. ))
[01:02:24] Matteo: (( Nem, te rablod a mi időnket. ))
[01:02:29] Kyle Webb: (( Teki megkért, hogy várjak itt, pillanat, ez 0:20-kor. Ennek eleget tettem, valóban elég sok más dolgot tudtam volna csinálni. ))
[01:03:02] Kyle Webb: (( Csak megvédem a saját igazamat és elfogadom a nemtetszést. ))
[01:03:22] Kyle Webb: (( Nem baszogtattam a testvéremet, ezt is kikérem magamnak, megkértem rá. A kettő nem ugyanaz, ő nem egy kutya. ))
[01:03:40] Teki: (( Akkor megbeszéltük, további szép estét neked. ))
[01:03:42] Matteo: (( A szóhasználatom akkor nem volt megfelelő. ))
[01:04:02] Matteo: (( Etéren elnézésed kérem, de a lényegen nem változtat. ))
[01:04:07] Kyle Webb: (( Normálisan szeretnék továbbra is beszélni, nem hőbörögni meg vagdalózni. A tényeket olvastátok a logból. ))
[01:04:24] Teki: (( Már megbeszéltük, felesleges tovább húzni, úgy érzem. ))
[01:04:34] Kyle Webb: (( Valóban, így van. ))
[01:05:12] Teki: (( Remélem, hogy ha átgondoltad kicsit, holnap, akkor megérted a mi részünket és más szemmel nézel majd rá. Ha nincs több kérdésed szép estét neked. ))
[01:05:48] Kyle Webb: (( Kinél lesz lehetőségem panasszal élni mind Teki, mind Matteo részéről? Gondolom a fórumon, de kinek a szekciója? ))
[01:06:02] Teki: (( PAnasztétel Adminisztrátorra, a játékos Pk mellett van. ))
[01:06:06] Teki: (( Laca fogja bírálni, feltehetőleg. ))
[01:06:13] Kyle Webb: (( Főadminisztrátor esetében is? ))
[01:06:16] Teki: (( Igen. ))
[01:06:20] Kyle Webb: (( Rendben, köszönöm. ))
[01:06:24] Teki: (( Nincs mit, szia. ))
[01:07:04] Matteo: (( Szerintem teljesen felesleges panaszt tenned, amikor a testvéred vezényli a karaktered mikor afkolsz. ))
[01:07:14] Matteo: (( Szóval bátran tegyél. ))
[01:07:35] Matteo: (( Ez nem kifogás. ))
[01:07:50] Kyle Webb: (( Azt a részét megértettem, nem az hagy kivetni valót maga után. Hanem a stílus és arrogancia, vagy gondolati predesztináltság, amivel idegen emberekhez hozzáálltok. Az bánt. ))
[01:08:25] Teki: (( Felesleges itt megvitatni, akkor fórumon találkozunk és megbeszéljük a történteket. Szived joga panasszal élni, még, ha el is lesz utasítva. ))
[01:08:48] Kyle Webb: (( Ez szintén ugyanaz, amiről beszélek, hiszen már elutasításról beszélsz azonnal. ))
[01:08:58] Kyle Webb: (( Köszönöm az értékes tapasztalatokat. ))
[01:09:00] Matteo: (( Ugye tudod, hogy ez nem arrogancia, hanem azért beszélgetünk itt, mert szeretnénk tisztázni ezt. Ha azt állítod, hogy más játszik helyetted. Az azonnal ban-al jár. Kérdés nélkül. ))
[01:09:16] Matteo: (( Azért állunk itt 1 órája, hogy hátha nem erről van szó. ))
[01:09:21] Teki: (( Én nem kijelentettem, hogy elutasítva lesz, olvasd el kérlek újra az üzenetem. Ne a hibát keresd bennem kérlek, még akkor se, ha van. ))
[01:09:27] Matteo: (( ÉS te ÍGY akarsz panaszt tenni? ))
[01:10:16] Kyle Webb: (( Egyébként azok alapján, hogy a tesóm nem válaszolt Tekinek, lehet, hogy nem valósult meg az sem, hogy játszott a fiókomon. Hiszen nem reagált senkinek semmire, semmilyen RP szálat nem módosított vagy hozott létre. ))
[01:10:33] Kyle Webb: (( Már el lehetne azon is gondolkodni, hogy a macska járt a klaviatúrán. ))
[01:10:42] Matteo: (( Elvagy tévedve, azzal. hogy a testvéred játszott helyetted, ez már veszett fejsze. ))
[01:10:43] Kyle Webb: (( De feltételezem, hogy nyomkodta a gombokat néha. ))
[01:10:53] Matteo: (( Te tehetsz panaszt. Ez ennyi volt. ))
[01:11:01] Kyle Webb: (( Nem tudom, hogy játszott e, ide ültettem és megkértem rá. ))
[01:11:18] Kyle Webb: (( Tekinek nem reagált, lehet, hogy semmit nem nyúlt hozzá. ))
[01:11:21] Matteo: (( Mostmár nem is tudod. ))
[01:11:22] Kyle Webb: (( Csak mondom. ))
[01:11:29] Teki: (( Rendben. ))
[01:11:31] Disconnect reason Teki kitiltott téged a szerverről. Indok: Utolsó esély eljátszása Lejárat: Soha
Megjegyzés: A problémájukat megértettem, a jacuzziban levést ennyi idő erejére, ami a frakció HQ-n található, teljesen IC "problémának" érzem (de az afk szabályival továbbra is összhangban érezve a cselekedetemet), az effajta mértékű, harmadik személy bevonását feltételező és szankcionáló szabálypontot pedig a https://rules.onerp.hu/rules.pdf illetve a https://game.onerp.hu/onerp_aszf.pdf dokumentumok átolvasását követően nem találtam. Úgy érzem, a józan ész elvének megfelelően jártam el, szeretném kérni a kiszabott szankció felülbírálását is a panasszal párhuzamosan. A panaszomat igyekeztem objektíven, a teljes log bemásolásával, és a saját hibázásom elfogadásával kezelni, s a részrehajlás helyett a teljes történetet bemutatni. A kollégákkal jól kijövök, a szerver többi játékosával tudok interaktálni, jó szituációkban szerepelni, ezt remélem, hogy akár a frakció leadere, akár a tagok, vagy mondjuk a BCSO tagjai is alátámasztani képesek. A testvéremet utóbb megkérdeztem: nyomkodta a telefonját és néha az A illetve D gombokat. Amennyiben valamelyik szabálypontot rosszul értelmeztem vagy nem találtam meg megfelelően, úgy abban az esetben kiigazítást is szeretnék kérni forrásmegjelöléssel.​
 

Matteo

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:153
Dr. Arthur Dylan
[fa]Szia, így első körben sokat hozzátenni nem tudok, a log amit küldtél, amivel bármit is bizonyítani szerettél volna az bő 1 órával az egész előtt történt. Ezen az volt látható, hogy kutat töltöttél. Emellett arra hivatkoztál, hogy pár percre szaladtál el. Már jóval előbb mint pár perc láttuk, hogy dutyban a jakuzziban ülsz, afk jel nélkül. Mikor megbizonyosodtunk róla, hogy ez nem pár perce tart kiment hozzád Teki, majd azt a választ kapta, hogy a testvéred duty afkol helyetted és vonjuk le azt a 3000 dollárt, amit kerestél elbagatelizálva azt, hogy jakuzziban ülve dutyafkolsz, és még csak nem is Te ülsz a gép előtt. Azzal egyetértek, hogy ott ahol voltál hál istennek nem zavartál más játékost. De ez az egyetlen pozitívum.[/fa]
 

bogyeesz

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:64
[fa]Szia, így első körben sokat hozzátenni nem tudok, a log amit küldtél, amivel bármit is bizonyítani szerettél volna az bő 1 órával az egész előtt történt. Ezen az volt látható, hogy kutat töltöttél. Emellett arra hivatkoztál, hogy pár percre szaladtál el. Már jóval előbb mint pár perc láttuk, hogy dutyban a jakuzziban ülsz, afk jel nélkül. Mikor megbizonyosodtunk róla, hogy ez nem pár perce tart kiment hozzád Teki, majd azt a választ kapta, hogy a testvéred duty afkol helyetted és vonjuk le azt a 3000 dollárt, amit kerestél elbagatelizálva azt, hogy jakuzziban ülve dutyafkolsz, és még csak nem is Te ülsz a gép előtt. Azzal egyetértek, hogy ott ahol voltál hál istennek nem zavartál más játékost. De ez az egyetlen pozitívum.[/fa]
Szia. Sok hozzáfűznivalóm nincs, én ezek alapján úgy érzem, hogy a nyitott panaszom lényegét nem értetted meg. A testvérem az én gépemen, az én karakteremen, az én ip címemen ült le két gombot nyomogatni, mert a logból is láthatóan vis major helyzetbe kerültem, és el kellett szaladnom. A visszatérésemet követően nyilván folytatni akartam a munkát, hiszen bónuszt is az elvégzett szállítások után kapunk, azonban erre bizonyító erejű cselekedetem nem jöhetett létre, mert Teki bőven több időre "lefoglalt" és megállított - noha ha a 13,5 percnél tovább tv-ztek engem és hagyjátok, hogy menjen tovább amit csináltam, akkor erről megbizonyosodhattatok volna. Továbbra is a jóhiszeműség jegyében kívántam eljárni arra a pár perc erejére, az összbenyomásom pedig az volt az egész szituáció alatt, hogy teljesen mindegy mit mondok, mit bizonyítok, mit támasztok alá, semmilyen érvem sem kerül meghallgatásra, minden elem többször is megkérdőjeleződik, egy koncepciós per kereteiben éreztem magamat végig. A hivatkozott szabályzat illetve ÁSZF alapján pedig továbbra sem értem, mit sértettem meg ilyen kirívóan, ami kitiltást érdemel, ezügyben továbbra is kiigazítást várok, forrásmegjelöléssel - egy AJ, vagy kick úgy gondoltam, még elfogadható, ha fundamentálisan leértékeltnek tekintem a "dutyafk" jelenségét.

Tisztelettel.​
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:463
Szia.
Alapvetően is utolsó esélyes voltál, ami súlyosbító tényező volt, a szankciót azért kaptad, mert kijátszottad az AFK rendszerét a szervernek, illetve, mivel megkérted testvéredet, hogy használja a fiókod helyetted. Az is fokozta a dolgot, hogy nem csak addig végezted eme tevékenységet, míg kimentél mosdóba, hanem -mint ahogy te is mondtad- utána nem jöttél vissza, "leragadtál" a Youtube elé.

Az ügy azért tartott eddig, mivel igyekeztünk közös nevezőre jutni veled, megbeszélni, hogy miért nem volt rendben az, amit tettél. Azt írtad mindenképp csak szankcionálni akartunk, de ha ez lett volna a cél, akkor az megtörténhetett volna anélkül is, hogy odamegyünk és próbáljuk lekommunikálni feléd a dolgokat.

Még felhoznám azt, hogy jelezted, hogy baj volt a stílusommal, viszont szerintem semmi rosszat nem mondtam neked. Amennyiben úgy érzed nincs így, kérlek emeld ki azt a részt, hogy mivel sértettelek meg, hogy tudjak reagálni rá. Ellenben neked voltak soraid, melyek számomra kétségessé tették, hogy helyes-e a hozzáállásod a történtekhez:
[00:57:08] Kyle Webb: (( Nincs, azt szeretném kérni, bármilyen szankció is legyen kiszabva, hogy írjátok indoklásba bele, "13perc 30 másodperc távollét, más jelenlétében". Ebben benne van a sajátom, meg a rendszer hibája is. )) -> Ezt a hozzászólást teljesen feleslegesnek érzem, nagyjából olyan számomra, mikor valaki nem kap igazat egy Aügy során és beírja, hogy "akkor bannolj ki"
[01:07:03] Matteo: (( Szerintem teljesen felesleges panaszt tenned, amikor a testvéred vezényli a karaktered mikor afkolsz. ))
[01:07:13] Matteo: (( Szóval bátran tegyél. ))
[01:07:34] Matteo: (( Ez nem kifogás. ))
[01:07:49] Kyle Webb: (( Azt a részét megértettem, nem az hagy kivetni valót maga után. Hanem a stílus és arrogancia, vagy gondolati predesztináltság, amivel idegen emberekhez hozzáálltok. Az bánt. ))
[01:08:24] Teki: (( Felesleges itt megvitatni, akkor fórumon találkozunk és megbeszéljük a történteket. Szived joga panasszal élni, még, ha el is lesz utasítva. ))
[01:08:47] Kyle Webb: (( Ez szintén ugyanaz, amiről beszélek, hiszen már elutasításról beszélsz azonnal. )) -> Egy beszélgetés úgy lesz konstruktív, ha nem oda-vissza dobálóztok mondatokkal, szavakkal, hanem reagáltok egymás mondandójára. Matteo válaszára építve válaszoltam, hogy szíved joga PK-t nyitni, még akkor is, ha igaza lesz és elutasításra kerül, viszont te egyből a hibát kerested bennem, észre sem véve a mondandóm tartalmát.
[01:10:15] Kyle Webb: (( Egyébként azok alapján, hogy a tesóm nem válaszolt Tekinek, lehet, hogy nem valósult meg az sem, hogy játszott a fiókomon. Hiszen nem reagált senkinek semmire, semmilyen RP szálat nem módosított vagy hozott létre. ))
[01:10:32] Kyle Webb: (( Már el lehetne azon is gondolkodni, hogy a macska járt a klaviatúrán. )) -> Erre pedig inkább nem is mondok semmit, szerintem érzed a súlyát ennek a kijelentésnek.

Ha kihagytam valamit a válaszomból, akkor várom kérdéseid, válaszolok azokra is.
 

bogyeesz

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:64
Szia.
Alapvetően is utolsó esélyes voltál, ami súlyosbító tényező volt, a szankciót azért kaptad, mert kijátszottad az AFK rendszerét a szervernek, illetve, mivel megkérted testvéredet, hogy használja a fiókod helyetted. Az is fokozta a dolgot, hogy nem csak addig végezted eme tevékenységet, míg kimentél mosdóba, hanem -mint ahogy te is mondtad- utána nem jöttél vissza, "leragadtál" a Youtube elé.

Az ügy azért tartott eddig, mivel igyekeztünk közös nevezőre jutni veled, megbeszélni, hogy miért nem volt rendben az, amit tettél. Azt írtad mindenképp csak szankcionálni akartunk, de ha ez lett volna a cél, akkor az megtörténhetett volna anélkül is, hogy odamegyünk és próbáljuk lekommunikálni feléd a dolgokat.

Még felhoznám azt, hogy jelezted, hogy baj volt a stílusommal, viszont szerintem semmi rosszat nem mondtam neked. Amennyiben úgy érzed nincs így, kérlek emeld ki azt a részt, hogy mivel sértettelek meg, hogy tudjak reagálni rá. Ellenben neked voltak soraid, melyek számomra kétségessé tették, hogy helyes-e a hozzáállásod a történtekhez:
[00:57:08] Kyle Webb: (( Nincs, azt szeretném kérni, bármilyen szankció is legyen kiszabva, hogy írjátok indoklásba bele, "13perc 30 másodperc távollét, más jelenlétében". Ebben benne van a sajátom, meg a rendszer hibája is. )) -> Ezt a hozzászólást teljesen feleslegesnek érzem, nagyjából olyan számomra, mikor valaki nem kap igazat egy Aügy során és beírja, hogy "akkor bannolj ki"
[01:07:03] Matteo: (( Szerintem teljesen felesleges panaszt tenned, amikor a testvéred vezényli a karaktered mikor afkolsz. ))
[01:07:13] Matteo: (( Szóval bátran tegyél. ))
[01:07:34] Matteo: (( Ez nem kifogás. ))
[01:07:49] Kyle Webb: (( Azt a részét megértettem, nem az hagy kivetni valót maga után. Hanem a stílus és arrogancia, vagy gondolati predesztináltság, amivel idegen emberekhez hozzáálltok. Az bánt. ))
[01:08:24] Teki: (( Felesleges itt megvitatni, akkor fórumon találkozunk és megbeszéljük a történteket. Szived joga panasszal élni, még, ha el is lesz utasítva. ))
[01:08:47] Kyle Webb: (( Ez szintén ugyanaz, amiről beszélek, hiszen már elutasításról beszélsz azonnal. )) -> Egy beszélgetés úgy lesz konstruktív, ha nem oda-vissza dobálóztok mondatokkal, szavakkal, hanem reagáltok egymás mondandójára. Matteo válaszára építve válaszoltam, hogy szíved joga PK-t nyitni, még akkor is, ha igaza lesz és elutasításra kerül, viszont te egyből a hibát kerested bennem, észre sem véve a mondandóm tartalmát.
[01:10:15] Kyle Webb: (( Egyébként azok alapján, hogy a tesóm nem válaszolt Tekinek, lehet, hogy nem valósult meg az sem, hogy játszott a fiókomon. Hiszen nem reagált senkinek semmire, semmilyen RP szálat nem módosított vagy hozott létre. ))
[01:10:32] Kyle Webb: (( Már el lehetne azon is gondolkodni, hogy a macska járt a klaviatúrán. )) -> Erre pedig inkább nem is mondok semmit, szerintem érzed a súlyát ennek a kijelentésnek.

Ha kihagytam valamit a válaszomból, akkor várom kérdéseid, válaszolok azokra is.
Szia, köszönöm a válaszodat. Valóban, beismertem az önnön hibámat, hiszem ahogy kimentem a mosdóba, a megközelítőleg 7-8 perces távollétből 13,5 perces távollét duzzadt. Valóban az az érzésem, hogy itt a szankció kiosztása volt az elsődleges mozgatórugó egy olyan tevékenységért, amit bár nem tilt leírva semmi (továbbra is várnék egy forrásmegjelöléses kiigazítást, amennyiben van, mert ha van és egyszerűen nem találtam meg egy új vagy másik szabályzatot a fórumon elérhetőn kívül, akkor az abban leírtak szerint erre a viselkedésre és cselekedetre tisztelettel elfogadom a büntetést), a te/ti szubjektív véleményetekben zavart keltett.
A panaszomat korrigálom, számomra Matteo stílusa volt lenéző, arrogáns, sokszor gépelési hibás - amit szintén megértek, éjszaka volt már, és feltételezem, hogy lett volna jobb dolga is amit szeretett volna csinálni, mint velem beszélni - épp emiatt nem gondolom, hogy tiszta, befolyásmentes döntést hozott, sokkal inkább intuícióból, indulatból írt. A te stílusod mindvégig jó modorú volt.
Az utolsó jelölt log részre pedig az a válaszom, hogy igen, érzem, és remélem, hogy így utólag akkor ti is érzitek esetleg a célját neki, a helyzet komikusságát és kellemetlenségét, ami abban a beszélgetésben lezajlott.​
 

Matteo

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:153
Dr. Arthur Dylan
Ha a stílusom számodra lenéző volt, amiatt elnézésed kérem, nem állt szándékomban. Én úgy gondolom ennek a problémának az lett volna a kedvező kimenetele, ha elfogadod a problémát, elnézést kérsz érte és tovább tudtunk volna ezen ugrani. Helyette jött a testvér és a kifogás. Amellett nem tudok sajnos elmenni, hogy megkérsz valakit, hogy üljön be a gép elé, míg te mást csinálsz. Nem az volt a cél, hogy szankciót kapj.
 

bogyeesz

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:64
Ha a stílusom számodra lenéző volt, amiatt elnézésed kérem, nem állt szándékomban. Én úgy gondolom ennek a problémának az lett volna a kedvező kimenetele, ha elfogadod a problémát, elnézést kérsz érte és tovább tudtunk volna ezen ugrani. Helyette jött a testvér és a kifogás. Amellett nem tudok sajnos elmenni, hogy megkérsz valakit, hogy üljön be a gép elé, míg te mást csinálsz. Nem az volt a cél, hogy szankciót kapj.
Dehát a problémát elfogadtam, elnézést kértem többször is, és látványosan tudatosítottam, hogy ti is lássátok.
Szerk.: Mindez látványos szerintem a logban is. Egy pillanatra sem engedtem, hogy indulatból írjak, ez mind őszinte és alázatos volt, amennyire egy vita esetében visszahúzódó lehet, s amennyire önnön igazáért kiálló lehet valaki.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,516
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok!

Átolvastam a panaszt és a hozzátartozó logot, köszönöm. Nem szeretném túlhúzni a választ, csak annyit fűznék hozzá, hogy ez a fajta cselekedet - még akkor is, ha utolsó eséllyel tartózkodsz a szerveren - bőven elég lett volna, ha egy warn-nal vagy egy jail-el van szankcionálva. Kissé erősnek érezzük Legenddel a permanens tiltást, érthető okokból, figyelembe véve a körülményeket. Az egyetlen tiltáson kívül, amit még Danitól kaptál, semmi más nincs a rovásodon.

A fentiek értelmében a tiltást feloldom és a panaszod okai alapján, a PK-t jogosnak ítéljük.

Kérlek a jövőben, ha tudod, hogy hosszabb időre mész el a gép elől, akkor lépj ki duty-ból és úgy AFK-olj, vagy csak egyszerűen lépj ki addig a kliensből, hogy még véletlen se merülhessen fel újra ilyen eset.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó