Kártalanított a polgármester, bűnbánat és értékelés

Maki

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:648
Kártalanított a polgármester, bűnbánat és értékelés

A cikk előzményét itt olvashatják el: https://forum.onerp.hu/index.php/topic,10670.0.html 
2021.09.18.-t írtuk ezen a napon. Az emberek még mindig sokk hatása alatt voltak az esküvő brutális elrontása végett. Előző szókimondó cikkem után történt több változás is. Akik részt vettek az az esküvő elrontásában személyesen felismerték hibájukat és rájöttek, hogy egy közösségben nem lehet így viselkedni.

Jk5xcDE.jpg.
Illusztráció: (Forrás: Internet)​

Délután 2 óra, éppen a Big Brand Company székházához tartok. Beparkolok szokásos és várom a kollégáimat. Nem telik el túl sok idő, amikor olyan történt, amitől eléggé meglepődtem. Mathieu Robespierre polgármesterrel találkoztam és az előző cikkben robotoknak hívott testőreivel. A leányzó fekvése teljesen más volt. Arcukra kiült a bűntudat és a megveztettség. Őszintét megmondva nem szívesen találkoztam velük ezek után. Végül kötelességből adódóan invitáltam őket az irodámba. Nem szólaltam meg, csak néztem a szemüket. Amit már, akkor megláttam és éreztem, hogy itt nem egy újabb birság fog következni, hanem valami teljesen más. Arcukon egy egyértelmű félelem, megbánás és bűntudat különleges egyvelege volt érzékelhető.

Elkezdődött a beszélgetés kultúrált körülmények között. Mathieu Robespierre elmondása szerint végtelenül megbánta az egészet és, ha tehetné nem így cselekedett volna. A testőrei is hasonlóan bánták, szánták tettüket. Az egyik testőr egy kis borítékot szorongatott a kezében. Amikor a beszélgetés, arra a pontra jutott, hogy vállalatunkat kártalanítani fogják elmúlt bennem a harag és megtudtam nekik bocsájtani. Elmondásuk szerint parancsot teljesítettek. Annak az elvégzésért és módjáért bocsánatot kértek tőlünk. Belátta, hogy ilyet többet nem tehetnek meg.

Mathieu Robespierre elkérte tőlem a házaspár telefonszámát és ígéretet tett, hogy a vagyona java részét a házaspárnak fogja adni. Saját pénzből kártalanította a vállalatunkat és a házaspárra nézve is ígéretet tett ugyanerre. Tettét láthatóan őszintén megbánta.

Mivel a kormányzó is belekeveredett az ügybe a polgármester elmondása szerint ezt egy következő cikkben fogom megírni, miután megtudtam az ő álláspontját is. Kérem, addig ne találgassanak, várják meg a cikket.

fkbvrTt.jpg
Lifeinvader: (Forrás: Internet)​

Összegezzünk! Elsőnek is még reagálok arra, hogy nem jelentették be a rendezvényünket időben. Itt általánosságban szeretnék fogalmazni és kerülni a személyes megszólításokat. Amennyiben ön egy olyan pozíciót tölt be, ahol fontos szerepe van, kérem figyeljen nagyon oda. Mostani esetből megtudhattuk, hogy 1-2 ember felelőtlen hozzáállás mihez vezethet. Szerintem a városnak elég volt egy ilyen esemény is. Fontos, hogy munkánkat rendesen lássuk el. Minden embernek megvan a maga szerepe Los Santos-ba. Mindenki tényező és, ha egy két elem jobban elcsúszik, azzal akár 30 ember élete is tönkremehet. Kérem mindenki nagyon figyeljen oda a felelősségteljes munkakörökben. Én is így fogok tenni és vállalatunktól is elvárom. Saját felelősségünket mérlegeltük és ránk vonatkozó új szabályt behoztam.

A polgármester példája tökéletes arra, hogy mielőtt cselekszünk bele kell gondolni mit okozunk a másiknak. “Ne cselekedj olyat, amit nem szeretnél, hogy veled megtegyenek.” Azt hiszem ez a mondat egy nagy tanítás és, ha belegondolok végtelenül igaz. Polgármesterünk figyelmen kívül hagyta ezt a tanítást és utólag lett okos. Példájából mindenki tud tanulni és ajánlom is, hogy ismerjék is fel. Amikor másnak árt az előbb utóbb vissza fog hatni önre is és ez szinte elkerülhetetlen. Ha el akarja kerülni egy életen át hazudni kell tettéről és további megvezetéseket alkalmazni, ami egy lefele tartó spirálba rántja önt, amiből nehéz kijönni, nem beszélve az életen át tartó bűntudatról. Tanuljunk meg bocsánatot kérni hibánk után, de ez csak is, akkor lehet őszinte, ha meg is bántuk. Erre való a bűntudat. Ilyenkor az igazság ereje és kimondása indíthat meg olyan folyamatokat, ami után a helyzet normalizálódik. Ez történt most is.

3BqdJke.jpg
Lelki szabadság illusztráció: (Forrás: Internet)​

Azok pedig, akik áldozatként munkakörből adódóan részt vesznek ilyenben egyszerűen utasítsák vissza a felső utasítást. A lelki béke mindig is fontosabb lesz bármi pénznél. Nem beszélve, arról, ha lelepleznek, akkor abból sok baj lesz. Nem éri meg a felettesünk utasítására olyat cselekedni, amit nem akarunk legbelül.

Végszónak pedig, annyit mondanék, hogy a polgármester megtért tetteiből így őt kérem, már ne zaklassák. A megbocsátás bűnbánat után egy erélyes eszköz és mindenkinek ajánlom alkalmazni. Haragot nem szabad egy életen keresztül tartani. A lélek megkönnyebbül a bűnbánat és a megbocsátás után elmúlik az utálat.

További fejleményekkel hamarosan jelentkezem, amint a teljes információ a birtokomba került.

Cikk : Svetlana Grigorenkov | Fotók forrása: Internet | 2021. 09. 20 | Big Brand Company |
 

Kinézet személyre szabása

Top Alsó