Jim Hogg - Dani

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Princess Robot Bubblegum

Újonc
Játékos
Üzenetek:9
panaszkonyv.png

Neved: Jim Hogg
Adminisztrátor(ok) neve: Dani
Panasz oka: Unban kérelem hamis vádakkal való elutasítása
Panasz kifejtése: Dani kibannolt a szerverről július 20-án. Én július 25-én írtam egy unban kérelmet (https://forum.onerp.hu/index.php/topic,2449.0.html) és azt olyan okokkal utasította el, amik egyáltalán nem igazak rám, sőt, az az eset amiről ő ír, az július 16-án történt, és akkor még nem is bannolt engem azokért a vádakért, amiket felhozott, hogy én szidtam a játékosokat. Tehát, az unban kérelmemet egy olyan eset miatt utasította el, ami a ban előtt 4 nappal történt, és akkor személyesen beszéltem vele még 6-7 másik adminnal a Teamspeak szobájában (konkrétan több mint a fél adminisztrátori csapat ott volt a szobában és végighallgatta) és közben volt aki hozzá is szólt a dolgokhoz (ne haragudj hogy nem tudom a neved, de nem igen láttam hogy ki szólalt meg és annyira nem ismerlek hogy névhez tudjam kötni a hangodat).

De a posztot azért írom, mert reagálni szeretnék azokra a vádpontokra, amik miatt Dani elutasította az unban kérelmemet. Ezt szeretném neked, Daninak, személyesen válaszolni, mert úgy gondolom, hogy a vádak túlnyomó része alapból nem igaz, és van egyetlen pont ami szándékosan el van ferdítve. Ezek a következők voltak.

https://imgur.com/qMDbHNm

Ez volt az unban kérelem elutasítás oka, és én ezekre egyenként szeretnék válaszolni.

Július 16-án este én személyesen kerestem fel Danit Teamspeaken egy Roleplay szituáció miatt, mert Non-Roleplaynek találtam és abszolút immerzió rombolónak ahogy a dolgok történtek. A szituációban olyanok is történtek, hogy egy rendezvényszervezőkhöz kapcsolható biztonsági őr karaktert játszó játékos ÉLES pisztollyal lőtt fel az égbe egy figyelmeztető lövést körülbelül egy 20+ játékos tömegben, mert úgy gondolta, hogy ez szükséges ahhoz hogy egy ittas karaktert megbilincseljenek aki egyébként nem jelentett veszélyt senkire sem. Múltkor pedig hasonlóan biztonsági őrt játszó karakterek végignézték (kb 6-an) hogy egy vendéget majdnem összevernek, és nem léptek semmit fel ellene.

És amikor Danival erről a szituációról beszéltünk, akkor én lebénáztam azokat a biztonsági őr karaktereket, akik abban a Roleplay szituációban szerepeltek. Ekkor Dani felszólított, hogy ezt azonnal hagyjam abba, mert hogy ha mégegyszer lebénázok valakit, akkor kirak.

Én ekkor szembesítettem a szerver szabályzattal, az "Out of Character szidás" pontban a szabálykönyvben (8. oldalon) miszerint játékosokat szidni nem, de minősíteni lehet.

https://imgur.com/undefined

A szabályzat arra is kitér, hogy a szidást és minősítést befolyásolja a kezdeményező szándéka és voice alapján a hangsúlya is, a megfogalmazás és a két fél közötti OOC kapcsolat. A szándékom nem volt egyáltalán sértő, csupán minősítettem egy Roleplay szituációban résztvevő maroknyi játékost. A hangsúlyom teljesen nyugodt volt, nem szidtam őket, nem tettem a játékosokat nevetség tárgyá, nem neveztem őket nevükön, nem írtam rájuk, nem írtam ki Discordra sem, hogy én hogyan minősítettem az adott Roleplay szituációt. Továbbá, köztünk és a játékosok között semmilyen OOC kapcsolat sem volt (nem beszéltünk soha és azóta sem, nem is ismerem őket, és nem is szidtam/szidtuk egymást soha). Azonban:

A konkrét megfogalmazásom annyi volt, hogy "bénák". Amint én minősítettem őket, a meg nem nevezett játékosokat, Dani felszólított, hogy fejezzem be. Én ezután egyáltalán nem ejtettem ki ezt a szót vagy minősítettem a játékosokat.

Amit viszont határozottan elutasítok az pedig az, hogy én, Dani a te elmondásaid alapján, lebalfaszoztam volna bármilyen játékost. Ez egy szándékos túlzás a részedről. Tudom, hogy te is tudod, hogy a szóhasználatom csak a "béna" volt. Messze áll tőlem az, hogy bunkó stílusban én faszozzak más játékosokat azért, mert nem tetszett az a Roleplay amit játszottak. Ezt a párbeszédet a fél admin csapat végighallotta. Sosem mondtam egyik játékosra sem, hogy balfasz.

A következő pontokban azzal vádolt be Dani, hogy én tizenkettő évesezek játékosokat és ráadásul 2 teljes frakciót. Ezt határozottan elutasítom, hogy ilyen történt. Ez a beszélgetés 21-én történt a ban után egy nappal, ahol a BCSO valamennyi frakciótagjával beszélgettünk Teamspeaken játékosokról és karakterekről. Dani ekkor nem volt bent a chat szobában, ezt a beszélgetést nem hallgatta végig, tehát csak másod kézből kaphatott volna információt arról hogy hogyan hangoztak el a dolgok. Ezeket most itt leírom, hogy hogyan is fogalmaztam:

Általánosságban arról beszéltünk, hogy milyen karakterek vannak a szerveren. Beszéltünk az immerzió rombolásról, hogy például jó lenne, ha a játékosok a LORE és a real-life szerint építenék a karaktereiket a megfelelő környezetben--és itt arra értettem, hogy pl. mennyire sok nem amerikai karakter van egy olyan vidéki környezetben, amiknek 90%-a amerikainak kell hogy legyen, és azoknak nagy részének rassz alapján hogy kéne eloszlani és stb... Ugyanakkor megemlítettem azt is, hogy mivel ez egy Roleplay szerver, nem várható el hogy ki milyen karaktert készítsen, mert maximum csak az immerziót rombolja más játékosoknak, de nyilván mindenkit megilleti a jog hogy éppen milyen karaktert készít, mert ez csak egy játék. Tehát, ha a játékosok miatt egy vidéki amerikai settingnek túlnyomó része olasz/francia/orosz/latinamerikai/minden más ami nem amerikai, az ő a szíve joguk és ehhez max csak javaslatposztot lehetne írni játékosoknak arról, hogy ne így építsék fel a karaktereiket és válasszanak alternatívát.

Na most, itt a 12 évesek sztori úgy jön képbe, hogy azt mondtam, hogy az ilyen dolgokat nem lehet elvárni úgy egy Roleplay szervertől, hogy a játékosbázis több mint a fele jóval 18 alatt van, mert egy 12 éves játékos messze nem úgy fogja fel a Roleplay játékot mint pl. a felnőtt játékosok akik már több mint 8-10 évet játszottak Roleplayt (persze ha valaki sokat játszott az nem azt jelenti, hogy jó Roleplay játékos). Emellett én vastagon kiemeltem, hogy ezzel egyáltalán nincsen semmi baj, mert NEM várható el egy 12 évestől, hogy megértse a világban történő működéseket úgy, mint egy már felnőtt játékos. A Roleplay valójában egy nagyon komoly játék, a GTA settingben főleg a 18+ játékoscsoportnak szólna alapjáraton (a brutalitás és a felnőtt témák miatt), és egyértelmű, hogy egy 12 éves nem fogja úgy érteni az olyan dolgokat, amik elengedhetetlenek egy jó Roleplayhez: társadalmak átfogó ismerete, szociológia, pszichológia, történelem, politikatudomány, felnőtt fejjel való gondolkodás (35 éves karaktert játszik, de gyerek fejjel gondolkodik, mert gyerek, nem úgy gondolkodik, mint egy felnőtt. Nem úgy reagálja le a szituációkat mint adott esetben IRL egy felnőtt reagálná). Itt egyébként azt is megemlítettem, hogy én is voltam 12 éves, és hogy SZINTÉN UGYANÍGY játszottam Roleplay szervereken: nem érdekelt a Roleplay világnak valódi komplexitása (az a komplexitás, ami igazán izgalmassá teszi egy játékot a felnőttek számára: átlátás adott társadalmi rendszereken, adott társadalmi csoportok viselkedésének megfelelő modellezése, stb.) hanem csak az érdekelt, hogy legyen pénzem, házam, kocsim, esetleg fegyverem, és egy jót szórakozzak. Ennek ellenére én ezt nem úgy értem, hogy a 12 éves játékosok képtelenek felfogni komplexebb dolgokat, és azt sem állítom, hogy az összes felnőtt játékos azért játszana mert mennyire jól elveszik a Roleplay szituációk bonyolultságában.

Tehát mindvégig a legnagyobb tisztelettel beszéltem a fiatal játékosokról, akiknek a korból fakadó értékrendjük egy Roleplay játékban egyértelműen különbözik, és ezt vitatni teljesen felesleges - egy gyerek gyerek lesz. Szó szerint azt is kimondtam a beszélgetésekben hogy örülök hogy a fiatal játékosok is a Roleplayt válasszák, mert évek alatt ők is úgy fognak játszani, mint mi sokan, már más fejjel, más rálátással. Ezeket a véleményeket szó szerint így mondtam el, és ezt a véleményt én a mai napig vállalom. Azonban az a vád, hogy én szidtam a tizenkétéveseket meg lenéztem őket a koruk miatt, ez

egyáltalán nem igaz, és egy hatalmas nagy ferdítés abból a témából amiről mi alapjáraton egy nagyon jót beszélgettünk a BCSO frakciótagjaival, akik között 2 admin is volt. Aki neked ezt a sztorit így adta le, hogy én kicsinyes módon viccet űztem a 12 éves játékosokból és gúnyt űzök belőlük, egy óriási ferdítés. Nem tudom, hogy ki adta le így, de vagy nem figyelt az egész beszélgetésre, vagy szándékos rosszakaróm. Hogy az én gondolatfejtésem egy fiatal játékbázisról hogyan avanzsálódott azzá, hogy én lenézem őket, számomra érthetetlen.

A többi pontok szerint, miszerint én vagyok a legRPsebb ember, meg hogy rajtam kívül senki nem tud RP-zni, egyszer sem állítottam. Amikor meglátták a társaságomból ezt, mindenki egyből mondta, hogy én sosem állítottam ilyeneket. Én nem nézek le azért játékosokat, mert nem tudnak RP-zni - ellenben, kritikusan minősítem, ha szerintem valami Non-RP és immerzióromboló. Ezt remélem, azok is alá tudják támasztani a szervereken, akikkel együtt játszottam, akik látták OOC üzeneteimet és hallottak Teamspeaken beszélni az esetkor.

A fenti admin szobás beszélgetést több admin is alá tudja támasztani, hogy így történt, és a múltkori beszélgetést a BCSO frakciótagokkal és 2 adminnal is több ember alá tudja támasztani, hogy én ezeket így fogalmaztam meg, nem szidtam senkit és nem is áll módomban kicsinyeskedni egy Roleplay játék miatt. Én remélem, hogy akik engem hallgattak, és igaznak tartják az elmondottaimat, támogatni fognak abban, hogy ezek így történtek.

Ezért szeretném kérni Danitól és az admin csapattól, hogy legyenek szívesek, gondolják át az unban kérelmemet, mert unfairnek tartom ezeket a felhozott vádakat. Bizonyítékok nem lehetnek ilyen viselkedésre, mert meg sem történtek, azonban ha valakinek van rá bizonyítéka, én azt nagyon szívesen megnézném/meghallgatnám.


Bizonyíték (kép, log, videó): A posztban, plusz megannyi tanú, akik kérésre igazolni tudják a leírtakat (adminok, BCSO tagok)
Megjegyzés: Amikor Dani bannolt, nem hajlandó velem beszélni, Teamspeaken nem fogad, az unban kérelmemet úgy zárta le, hogy felhozott vádakat, és egyből lezárta. Sosem adott válaszadási lehetőséget, sosem hallgatott meg. Örülnék annak, ha le tudnánk ülni és megbeszélni a dolgokat, mert nem akarom, hogy véleménymegbeszélések nélkül utasítson el. Számítok arra, hogy a beszélgetésben részt vesznek azok az adminok és a játékosok akik az elmondottakat hallották. Szerintem én nem vagyok közösségbomlasztó, és a posztban leírtakért vállalom a felelősséget. Bízom benne, hogy racionálisan meg tudjuk beszélni az ügyet. Üdv
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:490
[admincontroller]Állj le. Nem fogsz itt játszani úgy, hogy a playereket szidod.[/admincontroller]

Ebbe annyira sok bullshit van, hogy inkább szerkesztem a hozzászólásom és kitérek rá:

És amikor Danival erről a szituációról beszéltünk, akkor én lebénáztam azokat a biztonsági őr karaktereket, akik abban a Roleplay szituációban szerepeltek.
Ez szimplán nem igaz. Te le "12-éves kis balfaszok"-oztad őket úgy, hogy bent volt 1 (vagy 2) főadmin, több admin és még playerek is.

Én ekkor szembesítettem a szerver szabályzattal, az "Out of Character szidás" pontban a szabálykönyvben (8. oldalon) miszerint játékosokat szidni nem, de minősíteni lehet.
Még bárki el is hihetné, hogy így történt kivéve azok, akik tudják, hogy azt a szabályzati pontot én írtam...

A konkrét megfogalmazásom annyi volt, hogy "bénák".
"Balfaszok" szóra gondolsz. Meg, hogy 12 évesek. És, hogy te mennyire jól RP-zel, mert külföldi szerveren játszol. És, hogy a közösség mennyire nem RP-zik jól, de majd TE megtanítasz mindenkit.

Amit viszont határozottan elutasítok az pedig az, hogy én, Dani a te elmondásaid alapján, lebalfaszoztam volna bármilyen játékost.
Utasíthatsz amit szeretnél. A tény nem a te elutasításod, vagy elfogadásod alapján lesz tény.

Messze áll tőlem az, hogy bunkó stílusban én faszozzak más játékosokat azért, mert nem tetszett az a Roleplay amit játszottak.
Most viccelsz ugye? Ez még csak nem is az első eset volt, ahol meghallgattuk, hogy minden játékos béna, de te király vagy.

Beszéltünk az immerzió rombolásról, hogy például jó lenne, ha a játékosok a LORE és a real-life szerint építenék a karaktereiket a megfelelő környezetben
Tényleg? És ezt hogyan, amikor az immerzió rombolás teljes szabálypontja a névvel, mindennel együtt 25-én (azaz már jóval a beszélgetésünk után) fogalmazódott meg bennem?
Mellesleg a beszélgetésünk 2 részből állt:
-A magyar játékosok nem tudnak RP-zni, de te igen és te nagyon király vagy
-Milyen igazságtalan veled mindenki a szerveren, mert elrontasz egy eventet és ők próbálják ezt megakadályozni.

Ugyanakkor megemlítettem azt is, hogy mivel ez egy Roleplay szerver, nem várható el hogy ki milyen karaktert készítsen, mert maximum csak az immerziót rombolja más játékosoknak, de nyilván mindenkit megilleti a jog hogy éppen milyen karaktert készít, mert ez csak egy játék. Tehát, ha a játékosok miatt egy vidéki amerikai settingnek túlnyomó része olasz/francia/orosz/latinamerikai/minden más ami nem amerikai, az ő a szíve joguk és ehhez max csak javaslatposztot lehetne írni játékosoknak arról, hogy ne így építsék fel a karaktereiket és válasszanak alternatívát.
??? Őszintén kezdem azt hinni, hogy te összekeversz valakivel. Ilyenről szó sem volt. Nem is értem, hogy miért erről beszélnék veled, amikor egy panaszt jöttél tenni?

Na most, itt a 12 évesek sztori úgy jön képbe, hogy azt mondtam, hogy az ilyen dolgokat nem lehet elvárni úgy egy Roleplay szervertől, hogy a játékosbázis több mint a fele jóval 18 alatt van, mert egy 12 éves játékos messze nem úgy fogja fel a Roleplay játékot
Nem. Ez úgy jön képbe, hogy közölted, hogy a WN-esek és a BCFMD-sek 12 éves balfaszok.

Tehát mindvégig a legnagyobb tisztelettel beszéltem a fiatal játékosokról, akiknek a korból fakadó értékrendjük egy Roleplay játékban egyértelműen különbözik, és ezt vitatni teljesen felesleges - egy gyerek gyerek lesz. Szó szerint azt is kimondtam a beszélgetésekben hogy örülök hogy a fiatal játékosok is a Roleplayt válasszák, mert évek alatt ők is úgy fognak játszani, mint mi sokan, már más fejjel, más rálátással.
Bocsánat, de az első mondaton majdnem felnevettem. "Tisztelettel"... szerintem te a "lenéző, lealacsonyító, bunkó, flegma, gusztustalan" szavakat akartad írni. A második részről csak annyit, hogy szintén nem volt szó ilyenről. (Minek is lett volna egy panaszban, ami a Weazelről, BCFMD-ről és a BCSO-ról szólt?)

Aki neked ezt a sztorit így adta le, hogy én kicsinyes módon viccet űztem a 12 éves játékosokból és gúnyt űzök belőlük, egy óriási ferdítés.
Te miről beszélsz? Te mondtad ezeket, mikor bent voltál nálam... Akkor ki írt volna ilyeneket?

A többi pontok szerint, miszerint én vagyok a legRPsebb ember, meg hogy rajtam kívül senki nem tud RP-zni, egyszer sem állítottam.
A mondat úgy lenne jó, hogy "egyszer NEM állítottam". Mert volt az vagy 5x-6x.

ellenben, kritikusan minősítem, ha szerintem valami Non-RP és immerzióromboló
Ellenben alpári módon szidod azokat akik SZERINTED non-RP-sen és immerziórombolón viselkedtek.

Azt az őrült eget. Ennyi ferdítést és szimpla hazugságot egy üzenetben ritkán lehet olvasni. Próbálod cukormázzal bevonni azt amit tettél, csak nem megy. Ha az én szobámban sikerült olyan nagy arccal és bunkó stílusban beszélned a játékosokról, itt már miért nem? Legyen annyi gerinced, hogy felvállalod amit mondtál és amiket rajtam kívül többen végighallgattak.
 

Lazar0200

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:221
Mint a beszélgetésen résztvevő főadmin, végig hallgattam hogy olyan lekezelő stílusban beszéltél az összes játékosról, legfőképpen a fiatalabbkról, hogy az megengedhetlen azt sem tudom hogy merészelted ahogy említetted is a fél adminteam előtt. Az egész "beszélgetésből" az jött le, hogy szerinted te vagy a világ legjobb Roleplay-ese, a közösség 0 RP szinten, te külföldi szervereken játszottál ahol gamemaster vagy mi az isten voltál ezért az az RP amit te mondasz. Már csak az ahogy a panaszkönyvedben megnyilvánulsz a fiatalokról, előítéletes, és lekezelő vagy. Az a magatartás amit képviselsz már messze réges régen a közösségromboló kategóriába tartozik. Mellékesen megjegyzem, hogy nem egy és nem is kettő fiatalabb embert ismerek mind a szerveren, mind irl akiknek a világképe, és a felfogása magasan kenterbe veri bármely más felnőttét, vagy nála idősebbét. A szervernek nincs szüksége a hozzád hasonló emberekre, akik elveszik az összes élvezetet a másik játékosotól, avagy tönkre teszi a játékukat, az emberek kikapcsolódni és szórakozni járnak fel a szerverre nem azért hogy a te féle "én vagyok a legjobb rajtam kivül mindenki szar" típusú emberekkel kereszteződjön az útjuk.
[foadmin]Nincs az a bolygó együttállás, ahol megérdemled az unban-t.[/foadmin]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó