Jeremiah Wood -> Richard Fabel(?)

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

edikecske

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
panaszkonyvj.png

Neved: Jeremiah Wood
Játékos(ok) neve: Richard Fabel(?)
Panasz oka: MG / DM / PG
Panasz kifejtése: Ray Hammondot felonyztuk, mert körözve volt menekülésért, meg egy korábbi incidens miatt. Kb. 10-15 perccel az intézkedés elkezdése után megjelent a helyszínen Richard Fabel, aki az autópálya másik oldaláról fordult vissza, és állt be mögénk. Ezután elhajtott, erre rá 1 percre Harley Reverdint lelőtték, mikor már indultunk volna az irodához Rayyel. 
Bizonyíték (kép, log, videó):
https://streamable.com/vr216y
https://www.youtube.com/watch?v=P2NxDFo0ghQ

Megjegyzés:
Hogy tudja felismerni a társát úgy, hogy az autópálya másik oldalán vagyunk, s Ray a fél rendőrautó + Harley miatt is takarásban van? Ezer egy ilyen motor létezik, amivel Ray közlekedett, szóval arról sem igazán lehetséges ez. Bennem személy szerint a "véletlen arra jártam" című dolog is hagy némi anomáliát.

Maga az egész támadás PG jellegű volt abból kifolyólag, hogy egyedül elkezdett megtámadni minket, Harley megölését pedig DM-nek ítélem meg. Az ő likvidálása semmivel sem vitte előre őket abban, hogy Ray kiszabadulhasson - indokolatlanul lett lelőve.
 

CrsBence

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:32
Szia! Én vagyok Richard Fabel. Az MG gyanúját ott állítanám meg, hogy Hookis-ba tartottam, enni-inni egyet, mellettetek mentem el, aztán mondom visszafordulok, megnézem mi a helyzet. Megfordultam, még meg is álltam mögötteket, és akkor láttam, hogy ki is az, akit be akartok vinni. IC tudomásom volt arról, hogy Ray-t köröziket, ezzel szerintem a DM-et is megmagyaráztam, a PG gyanút pedig egyáltalán nem is értem a részedről, szóval megköszönném ha ezt kifejtenéd nekem valamilyen formában. Köszönöm! :D
 

Grald

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
Sziasztok! Nos, kezdjük a legelején.

MG: MG mert valaki arra jár? Vicc, erre csak ennyit tudok mondani. Nekem is volt olyan hogy a világ végén út nélküli terepen raboltunk, a rendőr megjelent és lelőtt minket valahogy... Van ilyen hogy valaki pont arra jár, nekünk se volt problémánk ez. Arra jött, meglátott, kész. El kell fogadni. A motor pedig felismerhető szerintem, már csak rendszám alapján is, mivel "AND" van benne, ezt tudja Richard is. Emellett attól mert a kocsi ott van, bármely más látószögből látható voltam, kivéve a kocsi mögül, láthatja a tetoválásaim, a hajam, az egész testem. Nem olyan nagy az a kocsi, ha mellé állsz a kocsinak akkor nem látni, ezt le is tesztelhetitek. Látni tisztán ha nem a kocsi mögé állsz.

DM: Miért lenne DM? Richard csak nyomott egy setHP-t, csak rossz ID-re :D, Viccet félre téve nálam mindig van fegyver, előtte rádióztam hogy vadászni megyek, mindig van nálam snspistol, ő IC azt tudta hogy nálam fegyver van, illetve 2x GBC gyilkosság, fegyvertartás, menekülés a vád, nem hiszem hogy ilyen esetben ez DM. Emellett a szabályzatban az áll, hogy le lehet lőni a rendőrt, ,,ha illegális tárgy van a járművedben és indokolt feltételezned, hogy át fogják vizsgálni az autódat." Mivel engem fegyvertartásért köröznek, valószínű átnéztek mindent, ami az enyém, vagyis a frakció minden tárolóját... Nagy, nagyon nagy esély van rá hogy bukik az illegális tárgy, emellett volt is nálam illegális dolog akkor is(az orrvadászatból szerzett húsok).

PG: Ezt nem is értem, ki hősködött? Mert távolról lelőtt egy rendőrt aki be akart engem vinni? Lassabbak vagytok pár perccel rajtam kívül mindenki meghal ott, nem unalomból, hanem olyan vádakat mondtatok már rám....Ha OOC nem mondom ki lőtt ötletetek sincs még most se ki ölt meg, max kill logból. PG-re egy példa: Fegyvert tartanak rád te pedig elfutsz. Semmi ehhez hasonló nem volt, távolról kaptatok egy fejest és kész.

Ezekre ennyi a válaszom, már vártam amúgy. Illetve ha már itt járunk!? Hogy is van ez, megkérdezed OOC hogy ez MG volt vagy mi, elmondom hogy ki ölt meg, erre IC elkezdesz nyomozni utána mert ő is ott ment el autópályán? :D Mert ez történt... RP szerint több 100 ember ment el akkor a pályán, nekem egyszer egy FA ezt mondta, nem lehet azért keresni senkit mert motoros és ott ment el, elvégre te is mondtad "több ezer olyan motor van". Tetoválás, meg "ott ment el" alapján nem hiszem hogy lehet nyomozni...
 

edikecske

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
A rendszámot nem láthattad, ugyanis olyan távolságból nem jeleníti meg a játék, ahol te voltál.
Ez a "Megfordultam megnézni, hogy mi a helyzet" kijelentésről pedig szerintem bárki meg tudja állapítani, hogy nem igaz. Senki sem csinál olyat, hogy teljesen átfordul az autópálya másik oldalára, majd telibe beparkol a rendőrség mögé, hogy "nézelődjön".

És, ha körözik a haverodat, akkor lelövöd a rendőröket, amikor letartóztatják? Az ilyen típusú, "kútba ugranék a testvéremért" című cselekvések teljesen ellentmondanak a normális gondolkodásmódnak. Karaktertörténetet meg nem nagyon látok, hogy a te karaktered ilyen mélyen kötődő személyiség lenne a főnökhöz.

Ha már ott tartunk, hogy "RP szerint 100 ember ment el akkor a pályán", akkor a többi érvem, + ez ellenére hogyan láthatná, hogy ott valamilyen esemény zajlik, amiért neki annyira meg kell fordulnia, hogy megnézhesse, mi történik? Át se tudna fordulni a másik sávba a forgalom miatt.

Az OOC-t nyugodtan el lehet különíteni az IC-vel, ugyanis tisztában voltunk a helyzettel. A karaktereink, és a RL személyünk is gyakran volt már tanúja ilyennek, hogy valaki megjelenik, eltűnik, aztán halnak az emberek.

Teljesen nyilvánvalónak tartom, hogy valamilyen külső platformon meg lett említve, hogy téged most el fognak kapni, a haverod meg jött segíteni. Azért parkolt be mögénk, hogy alibit állítson fel magának, miszerint "látta, hogy kit viszünk be". Az már csak mellékes, hogy a Hookieshoz ment éppen, de azért a hosszabbik utat választja odafelé.
 

CrsBence

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:32
Már bocsánat, hogy a hosszabbik utat választom, végülis Te teljesen tisztában vagy azzal, hogy honnan indulok a Hookieshoz. Egyébként meg, ami valamiért egyik videón sem látható, hogy előtte elmentem mellettetek motorral, és nem a másik sávból fordultam vissza. És egyébként de, amikor mellettetek mentem el scriptesen is láttam a rendszámot, mellesleg szerintem egy Buffalo nem takar ki 100%-ban egy embert. És véleményem szerint, ha te a való életben folyamatosan lógsz valakivel, akkor bármikor megismered Őt. Egyébként pedig, a frakcióban van egy hierarchia, amit mi RP szerint betartunk.
Részemről nincs több hozzáfűznivaló a panaszkönyvhöz.
 

dgr

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Idézet tőle: Jimbo:
A rendszámot nem láthattad, ugyanis olyan távolságból nem jeleníti meg a játék, ahol te voltál.
Ez a "Megfordultam megnézni, hogy mi a helyzet" kijelentésről pedig szerintem bárki meg tudja állapítani, hogy nem igaz. Senki sem csinál olyat, hogy teljesen átfordul az autópálya másik oldalára, majd telibe beparkol a rendőrség mögé, hogy "nézelődjön".

És, ha körözik a haverodat, akkor lelövöd a rendőröket, amikor letartóztatják? Az ilyen típusú, "kútba ugranék a testvéremért" című cselekvések teljesen ellentmondanak a normális gondolkodásmódnak. Karaktertörténetet meg nem nagyon látok, hogy a te karaktered ilyen mélyen kötődő személyiség lenne a főnökhöz.

Ha már ott tartunk, hogy "RP szerint 100 ember ment el akkor a pályán", akkor a többi érvem, + ez ellenére hogyan láthatná, hogy ott valamilyen esemény zajlik, amiért neki annyira meg kell fordulnia, hogy megnézhesse, mi történik? Át se tudna fordulni a másik sávba a forgalom miatt.


Teljesen nyilvánvalónak tartom, hogy valamilyen külső platformon meg lett említve, hogy téged most el fognak kapni, a haverod meg jött segíteni. Azért parkolt be mögénk, hogy alibit állítson fel magának, miszerint "látta, hogy kit viszünk be". Az már csak mellékes, hogy a Hookieshoz ment éppen, de azért a hosszabbik utat választja odafelé.

Szerintem IC ügy, hogy átfordul az autópályán, végre felhozhatom én is azt amit felhozott ellenem sokszor más(admin is): "De ez egy játék és nem IRL ::) " Szerintem 10/9 játékos átrakja keresztbe, ha éppen úgyvannak a dolgok... Szabályzatban sem látom, hogy nem lehet átmenni autópályán keresztbe. Nem csodálkoznék, ha ezután benne lenne.

Miért kértek karaktertörténetet?
Átlagostól eltérő személyről beszélünk, ha valami olyan tulajdonsággal bír, ami az emberek
többségére nem igaz. Ilyen lehet például, hogy őrült, extrém módon hirtelenharagú, vagy hogy nem
érez fájdalmat. Ilyen karakterek eljátszására csak szigorú feltételek mellett biztosítunk lehetőséget.

Az átlagostól eltérő lenne, ha valaki élne-halna az egyik legjobb barátjáért, főnökéért? Érdekes, nyilván fordított esetbe semmi probléma nem lenne ezzel :D


MG: A csaj megszólal OOC, hogy "viheted Balázs, én most rádiózok" A srác már megy is oda, és viszi el, erre is rá lehetne mondani, hogy MG nem? :D Na de..... viccet félretéve..

Tudnék még sokmindent írni, de inkább lakat a számon.  :-X


Jöhet a figyelmeztetés.

[globmod=zos.]Illetéktelen hozzászólás miatt figyelmeztetést osztottam.[/globmod]
 

Grald

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
Csináltam egy ilyen nagyon ronda képet, nem álltatok úgy hogy a kocsi kitakarjon, meg a másik, minden nap ott vagytok kocsmánál kerestek minket, titeket is felismerhet. Ti + 1 Harley Davidson az út mellett, egy ősz haj a kocsmától 1-2km-re. Ennyiből már simán lejöhet bárkinek hogy mi a szitu, főleg az alleadernek hogy kit igazoltattok, ha nem is én, egy tagot biztos. A frakción belül ahogy Bence is írta Hierarchia van, IG én vezetek mindent, mindenki nekem dolgozik, és minden az enyém, én intézem a rablásokat, én pénzelem a tagokat, én alakítok mindent is a frakción belül(félreértés ne essék, általában mindent megbeszélünk OOC ha valami van, pl.: mit raboljunk, utána majd átviszem a karakterembe és elmondom nekik IG, IG van csak ez). El is várta volna a karakterem hogy ennyi vád mellett segítsen nekem, és nem "testvérek" vagyunk. Másrészről pedig nem mindent, hisz még OOC se láttátok honnan lő, nemhogy IG. Emellett bizonyítani se tudjátok hogy ő volt, tehát nem mindent, pont hogy semmit. Miért ne fordulhatna meg? KRESZ tiltja, viszont IRL is meglehet simán, lásd ezt a videót. Csak ő nem a szembe sávba indult vissza, hanem átment a másik sávba, ami még jobb is mint a videón, hetente történik ilyen csak az országunkban. Röviden: ment, meglátott, megnézte biztosra, elbújt és lelőtte, ennyi történt. Ebből nem értem miért kell ügy. Emellett ahogy látom nem csak IG, hanem OOC is olyan vádakat vertek rám ami közel sem valós, mint pl. a PG, mert az még mindenki számára kérdéses hol is történt PG. A képen pedig az "X"-el jelölt helyen simán megláthatott. A mellényem a motorra volt téve, akár azt is kiszúrhatta hogy egy HAMC-s mellény a motoron hever. Kb. mindent megláthatott amúgy.

asd1.png
 

Kockasajt

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Na hali. Én volnék az a csaj, aki azt mondta hogy "Balázs viheted." Egyáltán nem volt MG, se a többi hülyeség amit ilyenkor állítani szoktak. Ha megnézitek a videót, tisztán látható, ahogyan leírom hogy viheti, és én addig vontatót hívtam. Balázs ez idő alatt azt hitte, hogy még neki írok vagy Ray-nek. Kérdezem én. Ebben mi nem tetszik a másiknak?

 

Kockasajt

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Idézet tőle: CrsBence:
Szia! Én vagyok Richard Fabel. Az MG gyanúját ott állítanám meg, hogy Hookis-ba tartottam, enni-inni egyet, mellettetek mentem el, aztán mondom visszafordulok, megnézem mi a helyzet. Megfordultam, még meg is álltam mögötteket, és akkor láttam, hogy ki is az, akit be akartok vinni. IC tudomásom volt arról, hogy Ray-t köröziket, ezzel szerintem a DM-et is megmagyaráztam, a PG gyanút pedig egyáltalán nem is értem a részedről, szóval megköszönném ha ezt kifejtenéd nekem valamilyen formában. Köszönöm! :D

Honnan volt arról tudomásod, hogy mi őt körözzük? :) Mégis ki mondta volna el IC? Egyik SO-s sem olyan buta hogy ezeket kiadná.

 

edikecske

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
Idézet tőle: FeZzy:
Csináltam egy ilyen nagyon ronda képet, nem álltatok úgy hogy a kocsi kitakarjon, meg a másik, minden nap ott vagytok kocsmánál kerestek minket, titeket is felismerhet. Ti + 1 Harley Davidson az út mellett, egy ősz haj a kocsmától 1-2km-re. Ennyiből már simán lejöhet bárkinek hogy mi a szitu, főleg az alleadernek hogy kit igazoltattok, ha nem is én, egy tagot biztos. A frakción belül ahogy Bence is írta Hierarchia van, IG én vezetek mindent, mindenki nekem dolgozik, és minden az enyém, én intézem a rablásokat, én pénzelem a tagokat, én alakítok mindent is a frakción belül(félreértés ne essék, általában mindent megbeszélünk OOC ha valami van, pl.: mit raboljunk, utána majd átviszem a karakterembe és elmondom nekik IG, IG van csak ez). El is várta volna a karakterem hogy ennyi vád mellett segítsen nekem, és nem "testvérek" vagyunk. Másrészről pedig nem mindent, hisz még OOC se láttátok honnan lő, nemhogy IG. Emellett bizonyítani se tudjátok hogy ő volt, tehát nem mindent, pont hogy semmit. Miért ne fordulhatna meg? KRESZ tiltja, viszont IRL is meglehet simán, lásd ezt a videót. Csak ő nem a szembe sávba indult vissza, hanem átment a másik sávba, ami még jobb is mint a videón, hetente történik ilyen csak az országunkban. Röviden: ment, meglátott, megnézte biztosra, elbújt és lelőtte, ennyi történt. Ebből nem értem miért kell ügy. Emellett ahogy látom nem csak IG, hanem OOC is olyan vádakat vertek rám ami közel sem valós, mint pl. a PG, mert az még mindenki számára kérdéses hol is történt PG. A képen pedig az "X"-el jelölt helyen simán megláthatott. A mellényem a motorra volt téve, akár azt is kiszúrhatta hogy egy HAMC-s mellény a motoron hever. Kb. mindent megláthatott amúgy.

A PG megnyilvánulását már korábban leírtam, ami egyébként nem rád vonatkozik, de ez szerintem kiszűrhető a téma címéből is.
Olyanokat írsz ide, aminek semmi köze az egészhez (például, hogy te OOC hogyan beszéled meg a tagokkal a rablásokat).

A karaktertörténetnek azért van nagy jelentősége főként illegálisan tevékenykedő karaktereknél, mert ezek végeznek szélsőségesebb dolgokat általában. Jelen esetben az egész frakcióból Ray Hammond karaktere van megemlítve a frakció történetében (ki lehet javítani, ha rosszul látok valamit), viszont a karaktertörténetek részlegben még róla sincs semmi. Az, hogy egy megbilincselt, már autóba ültetett, indulásra felkészített haveron mentőakciózzon a másik tag, szélsőségesnek nevezhető. Ilyenek a filmekben szoktak lenni, hogy az alleader felmászik a 30 méteres silóra, hogy megmentse a leadert.

E: Többet nem szólnék hozzá az ügyhöz, amíg egy bíráló fél nem válaszol.
 

Grald

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
Azért írom le hogy mi van OOC, hogy ne legyen az hogy mekkora ... vagyok, ha valaki más olvassa ezt és nem ismeri a frakciót ne az essen le neki hogy ,,Itt a réj uralkodik mindenen és elnyom mindenkit”. A karaktertörténeteket szeretem, viszont illegális frakció tagjaként nem gondolom hogy külön történet kell hogy lőhessen. Maga az illegális frakció jelzi hogy mi a szitu. Kevés, nagyon kevés az az illegális szervezet amelyik nem próbálja meg megmenteni a vezetőjüket, én még nem is hallottam olyanról hogy a vezetőjükre hülyeségeket próbálnak ráfogni, ami miatt minden bukhat, és az alatta lévő személy pedig fegyverrel az oldalán végignézi ahogy azt az embert aki a pénzt adja azt elviszik bilincsben és lehet hogy sose engedik ki(a gbc-s 2x gyilkosságra értem). Most hogy így el lett olvasva hogy mi lett volna ha nem lő, ugye hogy bután hangzik? Szerintem nagyon, ennyi erővel lehetnénk legál is. Ez a felmászás pedig... Átlagos ember vagyok de felmertem volna mászni IRL is, egy sima létra csak... Amúgy egy átlagos motoros klub vagyunk, amíg nincs olyan cselekedet, addig nem gondolom hogy szükséges egy karaktertörténet. PG letudva, érzem mit akarsz csak az nem pg de mimdegy, úgy legyen. Amit még nem értek ez a ,,elment és lőttek, ő volt az” mentalitást. Mi alapján? Mert nagyon úgy jön le hogy ti így nyomoztok, meg csináltál egy fotót a HAMC tetoválásról, ami megint olyan hogy vannak fanatikusok IRL is, akik feltetováltatják magukra. Felesleges ezek alapján nyomozni... Akkor is mondtam ez az egész veszett fejsze nyele.
 

cseri502

Individuum
Játékos
Üzenetek:310
A bizonyítékok alapján én az MG-t teljes mértékben kizárnám, tekintettel arra, hogy erre a vádpontra nem volt / nem érkezett elegendő mennyiségű bizonyíték.

Minden bizonyítékot megtekintve, a hozzászólásaitokat átolvasva a következőre jutottam.
Ez a műveletsor nem egy RP szerverre való. Hogy mire is gondolok pontosan? Kisebb folyamatábra:

1. Elmegyek az igazoltató rendőrök mellett  ---> 2. Megfordulok autópályán ---> 3. Megnézem, hogy mi történik ott, állok a rendőrautó mögött ---> 4. Miután megbámultam mindent elmegyek, és később lelövöm a rendőröket, hogy mentsem a társam.
Számomra (és nem csak számomra) ez a szituáció teljesen irreális.

[adminisztrator=Cserkó]A panasz jogos.[/adminisztrator]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó