Jeremiah Wood -> Albert Edison, Alekszandr Seaborg, Frederick [MASZK]

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

edikecske

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
panaszkonyvj.png

Neved: Jeremiah Wood
Játékos(ok) neve: Albert Edison[MASZK], Alekszandr Seaborg[MASZK], Frederick valami[MASZK]
Panasz oka: DM (indok nélküli támadás)
Panasz kifejtése: Felvételen látható, egy átlagos civilre tüzet nyitottak teljesen indokolatlanul. Az, hogy a játékos elmegy a helyszínről, mielőtt még elkezdenék őt kirabolni, nem indok.
Bizonyíték (kép, log, videó): https://www.youtube.com/watch?v=l7K4w2qNyc8&feature=youtu.be
Megjegyzés: A játékban nem én szenvedtem el a szabálysértést, viszont az érintett engedélyezte, hogy panaszkönyvet nyithassak a felvételével.
 

Norbiiy

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:54
Üdv! Én képviselem a rabló csapatot, nem érzem DMnek azt amit csináltunk mivel nem emberre lőttünk hanem kerékre látszik is, hogy egy golyó nem ment a sofőr irányába. A következőképpen történt a mi szemszögünkből: Ahogy látszik a videón megálltunk előtte, ugrottunk is ki (fegyverrel a kezünkben) ekkor a Sultan elindult, annak érdekében, hogy megálljon rálőttünk a kerekére/kerekeire mivel nem éreztem úgy, hogy utol tudtuk volna érni. Nem volt szándékunkban megsebesíteni a srácot, azt akartuk, hogy megálljon és úgy könnyebben elkapjuk valamint kezünkben fegyverrel nem fogjuk nézni ahogy elhajt.
 

Bandi

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:149
Áldás békesség! Én lennék a Sultanos civil. https://youtu.be/sAUtW2-PifU Itt a videó ahol hallható, hogy már menetközben voltam amikor kiszálltatok, illetve már az első golyóval kaptam a lyukas kereket, majd elkezdtetek darálni,a kocsim bal hátsó oldalát ( A karakter a baloldalon űl )
 

Norbiiy

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:54
Idézet tőle: Hellkesz:
https://youtu.be/sAUtW2-PifU Itt a videó ahol hallható, hogy már menetközben voltam amikor kiszálltatok
0:18-nál hallható az ajtók nyitásának hangja, te is akkor indultál el valamint nem tettél meg nagyobb távolságot.

illetve már az első golyóval kaptam a lyukas kereket, majd elkezdtetek darálni
Erről nem tudtunk megbizonyosodni, ezért folytattuk a lővések leadását. MPX-el nem tudott lassaban leadni lővéseket, nem szeretett volna pötyögtetni.

a kocsim bal hátsó oldalát ( A karakter a baloldalon űl )
Tudom, hogy a baloldalon űl a sofőr  :)  és azért lőtt arra az oldalára a társam, mert én lőttem a jobb oldalát valamint neki a baloldala volt könnyebben elérhető.
 

EyezOfAPsycho

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Idézet tőle: Norbiiy:
Üdv! Én képviselem a rabló csapatot, nem érzem DMnek azt amit csináltunk mivel nem emberre lőttünk hanem kerékre látszik is, hogy egy golyó nem ment a sofőr irányába. A következőképpen történt a mi szemszögünkből: Ahogy látszik a videón megálltunk előtte, ugrottunk is ki (fegyverrel a kezünkben) ekkor a Sultan elindult, annak érdekében, hogy megálljon rálőttünk a kerekére/kerekeire mivel nem éreztem úgy, hogy utol tudtuk volna érni. Nem volt szándékunkban megsebesíteni a srácot, azt akartuk, hogy megálljon és úgy könnyebben elkapjuk valamint kezünkben fegyverrel nem fogjuk nézni ahogy elhajt.

Tudom, hogy az ég egyadta Világon semmi közöm nincsen a PK -hoz, de annyira messze érzem a kedvemet ettől az egésztől, amiket napról-napra, óráról-órára leprodukáltok, hogy inkább hozzászólok a témához, mintsem hogy továbbra is csendben meghúzzam magamat a sarokban. Egészen biztos vagyok abban, hogy szankcionálásban fogok részesülni, ennek a tudatában is cselekszem, de mindettől függetlenül is úgy gondolom meg kell osszam a meglátásaimat, mert teljes mértékben el vagyok veszve ebben az elbaszott rengetegben.

Ha egy, vagy két ilyen esetről lenne szó, mint ami a PK tárgyát képzi, akkor szerintem max legyintene egyet az ember, és azt mondaná: "nagy ügy, legalább csinálnak valamit". de nem. Valóban egyszer, vagy kétszer történik meg ez a fajta cselekmény a szerveren, csak az a bibi, hogy nem egy hónapban, vagy héten, hanem inkább egy óra alatt. Egészen elképesztő, amit leműveltek. Üldöztetitek magatokat, aztán valahogy hipp-hopp oda terem körétek 10 ember, akik nagykaliberű fegyverrel a szart is kilövik mindenkiből, aki arra jár. Hallottam olyat is, hogy tűzparancsot adtok ki a BCSO -ra, ha úgy van, rendszámokat nézegettek, azokat nyomoztatjátok le, a szó legnemesebb értelmében üldözitek a civileket, és a BCSO -t is (nem viccelek) egyaránt, hogy aztán egy nagyívű DM party kerekedjen ki az egészből. Ezt nonszensznek, mindenféle realitást mellőzőnek, és egyben borzalmasan gyerekesnek is tartok. Nyilván megértem, hogy - jó néhány illegális (hangsúlyozom: ILLEGÁLOS) szerint - nincsen mivel bevételt generálnia az illegális szervezetekben tevékenykedő egyéneknek, ezért ilyesfajta megoldásokhoz kell nyúlni a túlélés érdekében. De akkor könyörgöm, miért nem ötletelgettek, vagy tudja a búbánat, miért csináltok ilyen 2014 -ben már megutált módszereket? Egyszerűen viccnek tartom azt, hogy rettegésben van kb mindenki a fekete járműflottától, mert ha felbukkantok valahol, akkor két véglet nyilvánulhat meg - vagy lövöldözés lesz a vége, vagy rablás. Vagy rablásos lövöldözés. Teljes mértékben megértem, hogy szükség van az adrenalinra, meg tudom is én még mire, de ilyen áron? A karakterjeitek nem ismernek félelmet, vakon mennek bele minden kétes szituba, ráadásul még üldöztetitek is magatokat, feltéve, ha éppen nem Ti szeretnétek üldözni valakit. Aztán már inkább meg sem említem, hogy Jugularral másztok hegyet, kamehame mozdulatokat alkalmazva produkáltok felfoghatatlan mértékű, sületlen dolgokat, és egyszerűen nem tudom megérteni, hogyan süllyedhettünk idáig. Mert ez már nem mindennapos, hanem minden három órás eseménysorozat, ami ott a videóban is látható.

Persze, lehet mondani, hogy van karaktertörténet, vagy ezt csináljátok már X ideje, hát de pontosan ezzel van a gond. Ne haragudjatok meg, ne vegyétek személyeskedésnek, de én még lövöldözésen, vagy menekülésen kívül nem kerültem egyszerűen RP kontaktba veletek. Mindig ugyan az a három séma körül forogtok, és ezt elkeserítőnek tartom. Nem lehet felmenni a szerverre kikapcsolódni, mert az fix, hogy egy órán belül jöttök, lerendeztek egy DM partyt, két órán keresztül meghúzzátok magatokat, majd az egész kezdődik előről. Nem, nem azzal van a bajom, hogy meghalok. Megesik, hogy a csiga is elesik. Azzal van a bajom, hogy ilyen semmitmondó, az unalmasságig túljáratott, sablonos dolgokat csináltok, ezzel pedig számtalan játékosnak veszitek el a kedvét attól, hogy feljárjanak. Persze, ha esetlegesen elkapnánk valamelyikőtöket lövöldözés, vagy üldözés nélkül, akkor hirtelen RP Stop lesz, mert valami nem tetszik nektek. Érdekes módon ilyenkor szokott az megtörténni, hogy a folytatás után 2 perccel már szana-szét vagyunk lőve.

Ne haragudjatok, ha túlságosan nektek estem, vagy... tettem bármit is, de ma telt be végleg a pohár, és ma értem el azt a szintet, hogy még csak véletlenül sem közelítem meg az Alt:V -t, mert egyszerűen nem akarok felmenni, hogy egy órán belül valami végzetes, mondvacsinált indokból fakadóan meghaljak.


[globmod=Geri]Hozzászólásokra vonatkozó fórumszabályzat megszegése miatt osztottam a figyelmeztetést.[/globmod]
 

Norbiiy

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:54
[quote author=undefined]Valóban egyszer, vagy kétszer történik meg ez a fajta cselekmény a szerveren, csak az a bibi, hogy nem egy hónapban, vagy héten, hanem inkább egy óra alatt.[/quote]
Már hosszú ideje (pár héte) nem raboltunk ebbe beleértve embert, scriptes rablást. Scriptes rablás is abból ált a tegnapi napon, hogy kilőtt a társam két rendőrt utána elhajtottunk további lővöldözés nélkül utána azon a napon nem is csináltunk semmit. Ma mi is miután a sultan elhajtott kocsikáztunk egy kicsit, embereket kerestünk, de senkit nem találtunk így abba is hagytuk.

[quote author=undefined]Üldöztetitek magatokat, aztán valahogy hipp-hopp oda terem körétek 10 ember, akik nagykaliberű fegyverrel a szart is kilövik mindenkiből, aki arra jár.[/quote]
Ilyet nem csináltunk, ezt biztosra kitudom jelenteni. Ezelött is amikor ránktalált egy egység nem csináltunk ilyet hanem leráztuk az egységet. Most sem volt nálunk nagykaliber, két pisztolyal és egy MPX-el voltunk. Mikor megláttot az SO akkor is arra mentünk, hogy eltünjünk és ne DM legyen, mert mi szopnánk meg.

[quote author=undefined]rendszámokat nézegettek, azokat nyomoztatjátok le, a szó legnemesebb értelmében üldözitek a civileket, és a BCSO -t is (nem viccelek) egyaránt, hogy aztán egy nagyívű DM party kerekedjen ki az egészből.[/quote]
Ha egy civil vagy bárki keresztbe tenne érthetően ügyködni kezdünk ellene. SO-ra egyáltalán nem mentünk, nem is üldöztük, hogy DM partykat csináljunk.

[quote author=undefined]De akkor könyörgöm, miért nem ötletelgettek, vagy tudja a búbánat, miért csináltok ilyen 2014 -ben már megutált módszereket?[/quote]

Jelenleg is több céget üzemeltetünk, emelett ha egy hónapban/ egy héten egyszer-kétszer elmegy egy kisebb társaság rabolni, mert illegál vagyunk nem hiszem, hogy olyan nagy baj lenne.

[quote author=undefined]Egyszerűen viccnek tartom azt, hogy rettegésben van kb mindenki a fekete járműflottától, mert ha felbukkantok valahol, akkor két véglet nyilvánulhat meg - vagy lövöldözés lesz a vége, vagy rablás. Vagy rablásos lövöldözés.[/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=inzL4exh2S0 Itt sem volt dara, más esetekben sem.

[quote author=undefined]A karakterjeitek nem ismernek félelmet, vakon mennek bele minden kétes szituba, ráadásul még üldöztetitek is magatokat, feltéve, ha éppen nem Ti szeretnétek üldözni valakit.[/quote]
Ismernek félelmet, nem megyünk bele minden kétes szituációba, nem is szeretjük üldöztetni magunkat.

[quote author=undefined]Aztán már inkább meg sem említem, hogy Jugularral másztok hegyet, kamehame mozdulatokat alkalmazva produkáltok felfoghatatlan mértékű, sületlen dolgokat, és egyszerűen nem tudom megérteni, hogyan süllyedhettünk idáig.[/quote]
Nem használunk Jugulart, nincs egyetlen tag tulajdonában sem. Reblát, Draftert használunk, legtöbbször megpróbálunk a realitás keretein belül maradni.

[quote author=undefined]Mert ez már nem mindennapos, hanem minden három órás eseménysorozat, ami ott a videóban is látható.[/quote]
Erről annyit, hogy mint mondtam egy hónapban egyszer/kétszer vagy max egy-két alkalommal egy héten. Ez nálunk nem mindennapos, RP-zni járunk fel a szerverre és nem rabolgatni 0-24.

[quote author=undefined]Nem lehet felmenni a szerverre kikapcsolódni, mert az fix, hogy egy órán belül jöttök, lerendeztek egy DM partyt, két órán keresztül meghúzzátok magatokat, majd az egész kezdődik előről.[/quote]
Mint mondtam ma is az eset után 30 percel késöbb abbahagytuk, nem is ültünk be a kocsikba. Mi is kikapcsolodni járunk fel és nem azért, hogy egy DM party alkalmával a raktárunk 1/3 részét elvesztessük és újra tudjuk kezdeni a  farmolást.
 

Gergo

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:641
[adminisztrator]Sziasztok!
A támadó féltől kérdezem, hogy milyen szerepjáték szál húzódik köztetek, és a támadott fél között? [/adminisztrator]
 

Gergo

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:641
[adminisztrator]A oneRP szabályzata világosan kimondja, hogy a szerver minden fajta interakciót támogat, ameddig az a szerepjátékhoz méltó módon van eljátszva. Kimondja továbbá, hogy nem csak az ölés, hanem a különösebb indok nélküli támadás is a DM szabálypont megszegésébe tartozik.
Tekintettel arra, hogy a játékos a videó alapján a fegyvereket a kezetekben már nem látta, illetve, hogy hármótoknak nem sikerült egy annyit interraktálni, hogy “állj meg te...”, ismerni nem ismer Titeket, így teljesen érthető módon gondolja azt, hogy bármilyen alap nélkül támadjátok meg.

Továbbá pár dolog, ami igencsak sántít.

“Nem tudtuk volna utolérni” > Ez elég parádésan hangzik, a szerver egyik legjobb autójából.
“Kerekét, hogy elkapjuk” > Olyan tíz lövést, vagy többet adtatok le, kocsin pattogtak. Valljuk be, ez sem túl hiteles.

Egy ember elrablásának nem ez a módja.  Olyat én még nem láttam, hogy egy emberrablás során bármilyen felszólítás nélkül, nulla, azaz nulla interakcióval történjen.

A panaszt jogosnak ítélem meg, az ügyet lezárom.[/adminisztrator]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó