Isaiah Ndomzu Shahar - Andris

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

BenG

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:36
panaszkonyv.png

Neved: Isaiah Ndomzu Shahar
Adminisztrátor(ok) neve: Andris
Panasz oka: Jogtalan AJ, igazságtalan eljárás(?)
Panasz kifejtése: Nos, szőlősben voltam, ahol találkoztam egy csajjal. Beadtam neki, hogy nagy szőlőszedésekbe vagyok stb, egyből rá is harapott, hogy nem-e adnám el. Óvatosan megpróbáltam kideríteni, hogy van-e nála készpénz, miután rájöttem, hogy nincs, abba egyeztünk meg, hogy gyorsan elugrik kp-ért. Miután visszajött elkezdtem hülyeségekkel elterelni a figyelmét(pl hogy-hogy ennyire kevés a fehér szőlő, stb), aztán hirtelen /me-vel kést rántottam a torkához, és elő is vettem a kést. Nos ez a személy fegyvertelen volt, és senki sem volt körülöttünk. Bár nem kérdeztem meg, hogy ellenkezik-e /do-ba, de igazából, nem szúrtam át a torkát, tehát én csak álltam, és vártam a reakcióját, lett volna lehetősége neki az én kérdezésem nélkül is ellenállni, bár egy fegyvertelen nő, egy késes rabló ellen eléggé KISZOLGÁLTATOTT. Ezután mondtam, hogy tegye fel a kezét, miután feltette én /motoztam, és utána egyből írtam a /me-ket, hogy átkutatom felülről lefelé a zsebeit. Mivel egyedül voltam, csak gyorsan leakartam tudni, hisz egy gyors késes zsebforgatáson nem érdemes órákig ott lenni. Elvettem /me-vel a pénzt, és a telefont.

Igaz nem kérdeztem meg, hogy hol találhatóak ezek, de itt szintén reagálhatott volna, /do-val vagy /me-vel, hogy nem ott tárolja pl a pénzét(bár megint csak, ha nem ott tárolja, akkor hol, esetleg testüregben? És ha ott is tárolja, volt ezelőtt erre RP?). Igazából a partnerem nem igazán reagált semmit, csak OOC írt, ahol én szóltam neki, hogy OOC-t mellőzzük, adja át amiket elvettem tőle. Ezekután még írogattam neki folyamatosan a chatben, és /me-t is írtam, hogy milyen állapotban van a karakterem. Nos utána a részletek nem fontosak, elmenekültem, és jött Andris. A beszélgetés elég érdekesen zajlott, felhoztak ilyet is, hogy én utólagosan RP-zek azért, mert elsőnek /motoz-tam(aminél amúgyis van autome egyébként) és "csak" 2 másodperccel később ütöttem be a /me-t erre, hogy átkutatom.(bár itt hozzátenném, hogy egy átmotozás IRL nem annyi idő, illetve IC sem, mint script szerint, hogy azonnal látsz mindent, éppen ezért amíg beírtam a parancsot, meg utána a /me-t, azzal kb annyi idő eltelt, hogy kiforgattam a zsebeit). Az eset után mint ha elszólta volna magát Andris, hogy a sértettel TS-en beszéltek. EZ FONTOS: EBBEN NEM VAGYOK BIZTOS. Viszont Log-ból nyilván kiderül.

Amennyiben így volt, akkor érvénybe van rá az igazságtalan eljárás is, hisz amíg nekem írásban kellett védekeznem(és fel sem lett ajánlva, hogy menjek fel TS-re), addig a sértett fél, minden egyes írott mondatomat megvédhette neki kettesben szóban. Nyilván az eset után vissza kellett adnom a személynek a 16 ezret, és a telefont amit loptam + kaptam 30p AJ-t. Pedig a sértett is kapott egy ledorgálást, hogy ne legyen inaktív az RP-ben.

Bizonyíték (kép, log, videó): Itt a gond, hogy nekem nagyon bugos jelenleg az alt-vm, tehát nincsen logom se. 2021.09.23. 20:27:18 - kor kaptam az AJ-t, előtte lévő órában történhetett az eset, de ha admin vagy sértett tud pontos időt, akkor kérem az elbíráló személyt, hogy azt a logot nézze meg.
Megjegyzés: Őszintén valamilyen szinten hajlok arra fele, hogy lehetett volna szebben kivitelezni a rablást, viszont saját véleményem szerint nem volt szabályellenes. Nem akarok senkinek semmi rosszat, nem kaptam hatalmas büntetést, viszont amennyiben jogos a panaszom, kérem, hogy a 16 ezret had kapjam vissza, hisz az így jogtalanul lett tőlem elvéve.
 

AnĐris

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:71
Szia BenG!

Szeretnék reagálni a panaszoddal kapcsolatosan. Elsősorban kiemelném azt, hogy állításod szerint a kapott adminjailed jogtalan, viszont már itt a témában egyből több helyen is leírtad azt te magad, hogy még szerinted sem volt a legmegfelelőbb az általád lejátszott szituáció, de csak hogy pontosan idézhessek tőled...
Idézet tőle: BenG:
Őszintén valamilyen szinten hajlok arra fele, hogy lehetett volna szebben kivitelezni a rablást...

Szeretnék továbbá idézni neked az általad leírt RP szituációból néhány sort, amit az anyagi javak eltulajdonosítása céljából fogalmaztál meg...

Idézet tőle: Isaiah Ndomzu Shahar:
[20:43:15]  Isaiah Ndomzu Shahar  hirtelen oda szorítja a kést Aya torkához.
[20:43:16]  Isaiah Ndomzu Shahar  elővesz egy fegyvert. (Kés)
[20:43:38]  Isaiah Ndomzu Shahar megmotozza Aya Asato-t.
[20:43:44]  Isaiah Ndomzu Shahar átkutatja a zsebeit felülről lefele.
[20:43:49]  Isaiah Ndomzu Shahar elveszi a pénztárcát  illetve a telefont.
Ezen idézett pár sor megmutatja azt, hogy a rablási szituáció során, te lehetőséget sem biztosítottál arra, hogy ezt az adott játékos lereagálhassa. Felhozhatnánk ehez a részhez a ForceRP fogalmát is, ugyanis semmilyen hajlandóságot nem mutattál arra, hogy a rablott fél is aktívan részt vehessen ebben a szituációban.
Szintén szeretném kiemelni azt, hogy egy rablás során nem elég egyszerűen kettő - három darab /me -vel lerendezni a dolgot, esélyt sem adva a másik félnek reakcióra.

Idézet tőle: BenG:
Az eset után mint ha elszólta volna magát Andris, hogy a sértettel TS-en beszéltek.
Idézet tőle: Isaiah Ndomzu Shahar:
[20:08:03] Isaiah Ndomzu Shahar: (( de Andris te nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem feltétlen vagy objektív a dolgokba. ))
...
Idézet tőle: Andris:
[20:08:38] Andris: (( Ha nem gondolsz obijektívnek, akkor Leoval is beszélhetsz. ))
Ezen idézett sorok pedig rávilágítanak arra, hogy szerinted a döntéseim nem voltak objektívek veled szemben, azonban az ügy közben Leorynn is a helyszínre érkezett, akivel eközben a szerver TeamSpeak 3 szerverén kommunikáltam és csak is vele. Leorynn is kiemelte, hogy az általád leírt /me -k mennyisége és minősége nem volt megfelelő, nem hagytál megfelelő mennyiségű reakciidőt a rablott fél számára, hogy aktívan részt tudjon venni a szituációban.

Idézet tőle: BenG:
...a 16 ezret had kapjam vissza...
A te általad említett tizenhat ezer dollárt Leorynn utasítására kellett visszaadnod Aya -nak, így nem igazán világos számomra, hogy hogyan kapcsolódik ez a panaszkönyvhöz.

Az esethez nincsen több hozzáfűzni valóm, várom a bírálatot.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,531
-
[szuperadmin]Szia BenG!

Kérlek a jövőben figyelj oda az RP-d sorrendjére, illetve hagyd meg a lehetőséget a másiknak arra, hogy reagálni tudjon. Gondolok itt a /do-ra, hogy "Hol található a tárca, telefon?", ne pedig csak egy egyszerű /me-vel elvedd tőle, anélkül, hogy tudnád egyáltalán hol vannak a tárgyak pontosan.


A megbeszéltek alapján, illetve a log részleteit áttekintve, a panasz jogtalan, hanyag RP m
iatt.[/szuperadmin]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó