(illegális frakció pályázat) Gentlemen

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Dave1

Haladó
Játékos
Üzenetek:19
Ray Hughes
A Gentlemen körülbelül 1820-ban alapul meg, amikor London belvárosában egy Gentlemen nevű kaszinó nyílik. Egy bizonyos Thomas Wilson alapította meg a társaságot, azzal a céllal, hogy a kisebb-nagyobb vállalkozók jól érezhessék magukat a kaszinójában, és ezzel tengernyi pénzt zsebelhessen be. A kezdetlegi kaszinó egy évvel a megnyitása után a csőd szélére került, mivel az emberek már nem bíztak az Brit kormányban, ezért tömegesen kivándoroltak az akkora már, független lábon álló Amerikába, ezért Thomas Wilson bezáratta az londoni kaszinót, majd a társaság keresletét beszipkázva elindult ő is, Amerikába a jó élet reményébe.

Thomas Wilson hajója megérkezett Boston-ba. Thomas a Londonban alapított kaszinóból megmaradt pénzből, nyitott a dokkokhoz közeli helyen egy sörözőt, amit a kaszinójából kifolyólag Gentlemen-nek nevezett el, majd a nyitása napján megismerkedett egy Kenneth Jones nevű farmerrel, aki szinte már törzsvendége lett annak a helynek ahova aznap betért. Thomas, és Kenneth Jones a továbbiakban olyan megállapodást kötöttek egymás között, ami azt tartalmazta magában, hogy Kenneth ingyen italért cserébe besegít a kocsma fenntartásában. 40 évnyi kitartó munka után, a kocsmájuk sorsa rosszra fordult az északi és déli erők összecsapása miatt. Az egyik nap kettő fickó maszkban fényes nappal betört hozzájuk, kettő darab 6 lövetes Colt-al, és kirabolta őket. Thomasnak megfogalmazódott a fejében, hogy érdemes lenne biztonsági őröket alkalmazni a kocsmából szerzett temérdeknyi pénz őrzésére. De a második alkalommal, amikor ez a két rabló újra felbukkant, a biztonsági őrök nem tettek semmit, mert megijedtek. Ezért Kenneth felvilágosította Thomas-t, hogy akkor is lehet valaki úriember, ha az a valaki egy jó ügy érdekében cselekszik rosszat. Thomas a továbbiakban rábízta Kenneth-re a magán védelem megszervezését. Kenneth a pénzből okosan gazdálkodva toborzott hat embert, akik bármit megtettek parancsa teljesítéséért, emellett felfegyverezte embereit, hogy semmi váratlan ne érhesse őket. Így, mikor a kocsmában rendbontás, vagy verekedés tört ki, akkor a rendbontás kezdeményezőit egy szó nélkül kirakták, és megverték. Ettől fogva mindenki mélységesen tisztelte Thomast és Kenneth-et, ezért a kezdetleges vállalkozásuk egyre csak bővülni látszott. Az állam a délen aratott győzelmek miatt bevezette a rendszeres adó fizetést, ami Kenneth-nek nem tettszett ezért megnövelte embereinek a létszámát, és egyfajta nemes cselekedettből visszavette a bankból az ő általuk kifizetett adó, százszorosát. Nagyobb városokban a hírek szerint olasz származású emberek kezdtek nagyobb fajta szerveződésekbe, és ez a hír hallatán Kenneth belerángatta Thomas Wilson-t, a kontinensen kiterjedt maffiahálózat megalapításába. Ez ügy érdekében, több nagyobb városban hoztak létre kaszinókat, mint például New York-ban, hogy ezek a helyek lehessenek a szervezetük alap fillérei. Egyes maffiák megelégelték, a Gentlemen heves terület foglalásba kezdését, ezért megpróbálták kiszorítani őket a területeikről, amelyek olykor véres megtorlásba fulladtak. 1880 január 7.-én Thomas Wilson meghalt, egy utcai lövöldözésben. Végakaratában kifejtette, hogy a szervezetet és egész vagyonát Kenneth-re, és hozzátartozóira bízza. Kenneth Jones bosszúból felégette az összes olyan helyet, ahol azok a férgek lapultak meg akik Thomas halálát okozták.

Kenneth utódai tovább vitték a szervezetet, ahogy azt az alapító tagok meghagyták, de a második világháború után az alkoholhiány miatt áttértek az egyébfajta drogok termesztésére, és árusítására, és így alapozták meg a következő generációnak a szervezeti beállítottságát. Kenneth J Collins egy levéltárban járt, és megtalálta elődeinek iratait a szervezet kilétéről, és ezáltal ő úgy gondolta, hogy elődei nyomdokába lépve Los Santos szigetén felidézné újra a Gentlemen-t. Ezért ennek tudatában fegyvereket, és embereket el gyűjteni maga köré, hogy így létrehozhassa a Gentlemen-t.



Tervek a szervezettel:
A szervezet célja, hogy egy olyan több oldalon is tevékenykedő társaságot hozzunk létre, ami egyiránt tiszteletet is parancsol, ám még is kiléte rejtélyes és nem visszanyomozható. A szervezetnek emellett célja, a többi szervezet felülmúlása, és felülbírálása Los Santos szigetén. A szervezet hierarchikus jellege miatt, bizonyos körökbe való beférkőzés, szinte csak a szerencsén múlik. Ez a sajátos hierarchia lehetővé teszi, a szervezet kibontakozását a szigeten. A szervezet tagjainak, a ruházataikon is látszik, hogy a felső tízezer egy rétegéről beszélünk.
A tagfelvétel csak is IC működik, megbízható kapcsolatok alapján. Törekedni fogunk a szervezet igényes, és ötletes fenntartására, illetve a tagoknak biztosítani egy új környezetet.
A rangfelépítés a jól bevált, régi módszerek alapján lenne felépítve, illetve nincs nagy elvárásunk a rangokkal kapcsolatban.



Pár szó rólam (OOC):
Dávid vagyok, 16 éves jelenleg technikumba járok, szabadidőmben: játszom, motorozom, illetve szerelgetek. Elég megértő tudok lenni, szeretek belemenni keményebb, jobb RP-k be, illetve szeretek szórakozni megfelelő keretek között. Sokat tudok aktív lenni, illetve csapatösszetartó vagyok.
3 éve kezdtem a roleplay pályafutásomat az MTA szerverein, utána rá egy évre átjöttem GTA5 RP-re. Első GTA5 RP szerveren amin játszottam, már bezárt sajnos (RageMP-n működött) de onnantól fogva találtam rá erre az RP szerverre, az ALTv kliensen, a OneRP-re.
Napi aktivitásom: Délutánonként 5-6 óra, de ez attól is függ, hogy milyen elfoglaltásom van.


Köszönöm, ha elolvastátok. :)
 
Utoljára szerkesztve:
T

[Törölt fiók] Fanatic

Vendég
Vendég
Szia. Elolvastam a pályázatod, tetszik. Sok sikert kívánok, ha megnyertétek! :)
 

warship

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:107
Ella Nordin
Nem akarok végtelen rosszindulatúnak tűnni, de ez olyan volt olvasni, mintha valami Peaky Blinders részt néztem volna meg.

Ez csak azért gáz mert nem az ipari forradalom korában vagyunk, hanem 2022-ben és hidd el nekem hogy ezen a "gentleman" témán inkább csak röhögni fognak IC, mint tisztelni.

Arról meg még fontos beszélni, hogy angol szervezetek Los Santosba (tehát irl Los Angelesbe), nincs és nem is lesz soha. Illetve Angliába már rég kihalt ez a fajta maffia és inkább a kisebb bandák szakitanak hatalmasat a drog bizniszen
 

Tanci

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:259
Kedves Dave!

Sajnálattal kell közölnöm, hogy a pályázatod most elutasításra került.
Köszönjük, hogy időt és energiát fektettél a lapba, legközelebbi frakciópályázatnál újra gondolhatod és összeszedetebben beadhatod.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó