Halál rendszer teljes átdolgozása.

daco

🇺🇸
Játékos
Üzenetek:415
find out ic

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» @daco «

Ötleted leírása

» A jelenlegi halál rendszer teljes átdolgozása.
Ez a következő módon nézne ki;
Amennyiben meghalunk, akkor a karakterünk ugyan olyan radoll állapotban kerülne le a földre, mintha animba estünk volna, ellenben az "ELÁJULTÁL" feliratt helyett egy "MEGHALTÁL" felirattal találkozhatnánk. A halálidő alatt ugyan úgy részt tudnánk venni roleplay szituációkban amely a karakter testét érintené. Tehát a kiérkező mentősöknek nem egy földön fekvő NPC-vel kellene RP-t folytatnia, hanem a tényleges játékossal ám az halottan.

Sokkal szebben nézne ki, ha egy kiérkező életmentő végig tudna vinni egy újraélesztési próbálkozást valós válaszokkal, mintsem egy random NPC-vel.
A 10 perc (eddigi halálidő) letelte után pedig lenne egy "HALÁL ELFOGADÁSA" lehetőség amely során azonnal a kórházban találnánk magunkat, az eddigi megszokott rendszerrel. (tehát fegyver és pénzvesztés.)
Ellenkező esetben pedig a játékos ugyan úgy tovább tudná folytatni a halott szerepjátékát. (amennyiben szeretné.)

Miért lenne jó ez a rendszer?
Sokkal több lehetőséget adna ez a kiérkező és a már jelenlévő személyek számára akik egy holttestel szembesülnek.
Legyen ez egy helyszínelés amely során a nyomozók direkt kérdéseket tehetnek fel a sértett félnek.
Legyen ez egy baleset ahol az életmentők direkt kérdéseket tehetnek fel úgy a sérült állapotáról anélkül, hogy improvizálni kellene egy random hulla nevű NPC-ből.

Továbbá ebből a halotti állapotból az esetleges ügyek esetén admin fel tudna szedni, tehát ameddig nem került elfogadásra a halál addig nem vesznének oda a tárgyak. Így még a bugok esetén sem veszne oda semmi amennyiben admin fel tudta szedni időben.«


Csatolmányok

» N/A «

Egyéb megjegyzések

» N/A «



 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:678
Dexter Sosa
Ha valahol kint a semmiben meghalok "meghalok" nem hiszem hogy 2x akarom végig várni a halálidőt. Ha meghalok legyen egy itt maradok gomb ha akcióban halok meg, vagy mehetek egyből kórházba.
 

Relay

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:750
-
Megszúrnak vagy tízszer, esetleg fejbe lőnek vagy még sorolhatnék jó pár dolgot ide… mit és hogyan kezdene el újraéleszteni a játékos?
Valószínűsítem, hogy FiveM-ről jött az ötlet, hisz majdnem minden szerveren így van kivitelezve a halál.

Aki meghal, valószínű, hogy már olyan sérüléseket szerzett vagy épp bármi olyan baja van, hogy nehezen hozható vissza onnan. Nem fog rajta segíteni se a szívmasszázs, se a defibrillátor, se semmilyen varázslat vagy orvosi eszköz, ha azt nem kezdik el azonnal alkalmazni.

Nem vagyok se a PD, se az SD ellen, viszont ez a script megint csak őket segítené elő. Egy esetleges dara után kimegy az EMT, felkapja az elkövetők 80%-át és mehetnek kihallgatásra etcetc.

Nem tudom támogatni.
 

daco

🇺🇸
Játékos
Üzenetek:415
find out ic
Igazából nem kellene kétszer kivárni a halálidőt, írtam is. Ez helyettesíthetné a 10 perces kórházi szoba afkot.
 

daco

🇺🇸
Játékos
Üzenetek:415
find out ic
mit és hogyan kezdene el újraéleszteni a játékos?
Egyszerűen nem lenne. Ha valaki meghalt, meghalt. Ha elájult egyértelműen fel lehet szedni, de aki meghalt az meghalt.
De ha én szeretném RP-zni a sérüléseim annak ellenére, hogy meghaltam, semmivel sem jobb hogy DC-n írkálok a félnek aki a testemnél van.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:678
Dexter Sosa
Igazából nem kellene kétszer kivárni a halálidőt, írtam is. Ez helyettesíthetné a 10 perces kórházi szoba afkot.
"A 10 perc (eddigi halálidő) letelte után pedig lenne egy "HALÁL ELFOGADÁSA" lehetőség amely során azonnal a kórházban találnánk magunkat, az eddigi megszokott rendszerrel." lehet akkor félreértettem, de nekem nem ez jött le. Ha ez helyettesíti a kórházi afkot akkor mindenki nyer.
 

Relay

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:750
-
Tehát a kiérkező mentősöknek nem egy földön fekvő NPC-vel kellene RP-t folytatnia, hanem a tényleges játékossal ám az halottan.

Sokkal szebben nézne ki, ha egy kiérkező életmentő végig tudna vinni egy újraélesztési próbálkozást valós válaszokkal, mintsem egy random NPC-vel.
De mégsem azt írtad le.
 

daco

🇺🇸
Játékos
Üzenetek:415
find out ic
"A 10 perc (eddigi halálidő) letelte után pedig lenne egy "HALÁL ELFOGADÁSA" lehetőség amely során azonnal a kórházban találnánk magunkat, az eddigi megszokott rendszerrel." lehet akkor félreértettem, de nekem nem ez jött le. Ha ez helyettesíti a kórházi afkot akkor mindenki nyer.
Én fogalmaztam rosszul, elnézést. Az eddigi rendszer alatt a kezelési költségre és a miegymásra gondoltam.
 

Danó

Kritikus
Játékos
Üzenetek:268
-
Támogatom. ☝️ Nem hiszem, hogy ebbe bármilyen módon bele lehetne kötni, és tökéletesen "helyettesítené" (?), megoldást nyújtanana a hosszadalmas afk-ra, ami marha unalmas egy-egy halál után, FŐLEG hogyha az ember netán illegálos vagy LEO-s és több alkalommal le kell várnia a 20-30 percet.
 

3sm4rt

Klaviatúra Gyilkos
Adminsegéd
Üzenetek:107
Chase Dalton
Ez amúgy nem minden esetben egy rossz dolog, viszont akkor a player dönthesse el, hogy mit szeretne tenni. Azaz ha ő végig szeretné tolni a halál RP-t segítve a kiérkezők munkáját, akkor maradjon, viszont ne legyen bele kényszerítve senki.
 

_John_

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:214
Megszúrnak vagy tízszer, esetleg fejbe lőnek vagy még sorolhatnék jó pár dolgot ide… mit és hogyan kezdene el újraéleszteni a játékos?
Valószínűsítem, hogy FiveM-ről jött az ötlet, hisz majdnem minden szerveren így van kivitelezve a halál.
(nem FiveM) GTA:Hungary-n is hasonló rendszer volt ami nem volt rossz sőt.... kérdés hogy az itteni játékosok akarják e a kórházi AFK-ot rp re cserélni amennyiben arra lehetőség van, de ha olyan helyen haltál meg ahol nem talál rád senki akkor meg amúgy is AFK-olnál a kórházba.

Szerintem jó ötlet én értem a lényegét!
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:949
Nem írom le kétszer, akár nem az NPC-ből kéne a fegyvert kiszedni, hanem mint egy animba lőtt játékosnál rpvel kéne megoldani az iratokat egyéb dolgokat elszedni, vagy a coronernek is nem csak sablon rpje lenne. Aztán ha leketyeg az idő akkor a kórháznál mint eddig újraéled, szóval én részemről támogatom.
 

SoneX

Legendás Író
Adminsegéd
Üzenetek:287
Anthony Quince
Haló!
Anim időben is bőven meghalhatna egy-két szituációban a karaktert. Mikor eltalálnak mondjuk 5-6 helyen és csak animba esel, ami után jön egy 15 perces vagy akár 20 perces EMT-s rp. Ennyi lőtt sebbel már simán elvérzik az ember, főleg, hogy van amikor 5 perc a kiérkezés, vagy esetleg több. Ilyen szituációkból ne akarjunk már újraéleszteni. Biztos vagyok benne, hogy lenne olyan játékos, aki még a lehetetlent is megpróbálná. :D
Megszúrnak vagy tízszer, esetleg fejbe lőnek vagy még sorolhatnék jó pár dolgot ide… mit és hogyan kezdene el újraéleszteni a játékos?
Valószínűsítem, hogy FiveM-ről jött az ötlet, hisz majdnem minden szerveren így van kivitelezve a halál.

Aki meghal, valószínű, hogy már olyan sérüléseket szerzett vagy épp bármi olyan baja van, hogy nehezen hozható vissza onnan. Nem fog rajta segíteni se a szívmasszázs, se a defibrillátor, se semmilyen varázslat vagy orvosi eszköz, ha azt nem kezdik el azonnal alkalmazni.

Nem vagyok se a PD, se az SD ellen, viszont ez a script megint csak őket segítené elő. Egy esetleges dara után kimegy az EMT, felkapja az elkövetők 80%-át és mehetnek kihallgatásra etcetc.

Nem tudom támogatni.
+1 Relay válaszára.
 

Insomnia0224

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:25
Seijun Haruna
Úgy gondolom, hogy aki több találatot kap, súlyosan megsérül, sokszor megszúrják, stb… dönthesse el szabadon, hogy a helyszínen szeretne maradni és rp-zni tovább, vagy tudomásul veszi, hogy meghalt és egyből kórház. Abból a szempontból támogatom az ötletet, hogy a játékos, akinek a hullája NPC-ként ott marad, ne kerüljön egyből kórházba, hanem ott tudjon maradni a helyszínen és tudja folytatni az rp-t a kiérkező szervekkel, civilekkel, bárkivel. Én úgy értelmezem, hogy nem arra megy ki ez az ötlet, hogy mindenképp túlélje a játékos, hanem arra, hogy ne essen ki teljesen az rp-ből. Tetszene egy olyan funkció, amit már előttem is felhozott valaki, miszerint lehetne egy “halál elfogadása” gomb, amire rányomva bekerül a karakter a kórházba, ám már nem kell 10 percet várnia, mivel az élet - halál határán lévő karakterével rp-zett tovább a helyszínen. Az nekem sem tetszene, ha rá lenne erőltetve a másikra, hogy el lesz látva, akkor is, ha a józan ész ezt már nem engedné a súlyos sérülései miatt, de én mondjuk szívesen maradnék a helyszínen és rp-znék akkor is, ha menthetetlen vagyok.
 
Utoljára szerkesztve:

Kirazu84

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:187
Kriszokos0
Igazából mit tudna RP-zni emberünk? Az után, hogy kapott 2 lövést mondjuk mellkasba, 1-1 karba és egy bal lábas lövést, ugye bár emberünk meg hal. Mivel vagy el vérzik vagy a helyszínen meg hal a sérülései miatt. Le írja ezeket, hogy hova kapta a lövést? Ezt látja a mentős vagy az orvos legtöbb esetben, hogy éppen hol érte őt lövés, mibe halt meg, hány fokos a test, mikor halt meg(másodperc pontosan talán), ha volt nála személyi, akkor azt is tudja, hogy ki volt az.. Ezeken kívül mi más információ fontos, ami miatt esetleg maga a player lenne fontos?
Ezen kívül igazából nem tudom támogatni az ötletet, mivel ahogy Relay is le írta, sok esetben lehet éppen a PD és SD javára válna ez, mint sem mondjuk az illegál javára. A rendszer pedig úgy is el tudja dönteni, hogy meg halsz-e vagy sem és ott van az a tényező is, hogy ha élsz és animban vagy, akkor köteles vagy RP-zni a ki érkező MD-sekkel logikusan. Ezen RP alatt pedig lehetséges, hogy úgy is meg hal az animban lévő valamilyen okból vagy sem. Ha valami hiba van, akkor pedig admin felé is lehet jelezni vagy ott helyben vagy utólag.

Szerk:
Hány ember szeretne mondjuk 10 perc AFK helyet 30 percen keresztül arról RP-zni, hogy akkor ő éppen milyen hulla?
Szerintem sokan inkább 10 perc AFK után elmennének és újabb, élettelibb RP-be kezdenének.
 

daco

🇺🇸
Játékos
Üzenetek:415
find out ic
Ha valaki meghalt, meghalt. Ha elájult egyértelműen fel lehet szedni, de aki meghalt az meghalt.
Egy szóval nem mondtam, hogy a halott legyen felszedve.

Aki meghalt az MEGHALT. Tehát NEM egyenlő az ájulással (animmal). Az egyetlen közös csak annyi, hogy ugyan úgy ragdollban lennél. Tehát NEM LENNE FELSZEDVE SENKI SEM HALOTTAN. Nem tudom, hogy honnan szedtétek ezt. De ha megalt, nem lenne felszedve, akkor miben lenne javára ez BÁRKINEK is? Senkinek nincs javára az, hogy meghalt.
(Természetesen azon kívül, hogy nem kell leülnie az öt perc jailt)
Talán az lenne az egyetlen dolog bárki javára is, hogy tudna rendesen szerepjátékot folytatni még halottan is a 10 perc afk helyett? 🤔
Elvégre a 10 perc kórházi szoba afkot helyettesítené a rendszer, és nem az animot.

PD és SD javára válna ez, mint sem mondjuk az illegál javára
Meghaltál, az egyetlen ember akinek a javára megy az nem a rendvédelem. Halottan hogyan vinnének be?
Hány ember szeretne mondjuk 10 perc AFK helyet 30 percen keresztül arról RP-zni, hogy akkor ő éppen milyen hulla?
Ki mondta, hogy fél órán keresztül ott kell maradni? Mondta mindenki de elhitte senki, vagy hogy van ez?
Helyettesítené a 10 perc afkot, ugyan úgy 10 perc lenne a haláli státusz. Utána csak lerakna a kórház elé és mehetsz az utadra.


Valamit nagyon félreértettetek.
 
Utoljára szerkesztve:

Insomnia0224

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:25
Seijun Haruna
Igazából mit tudna RP-zni emberünk? Az után, hogy kapott 2 lövést mondjuk mellkasba, 1-1 karba és egy bal lábas lövést, ugye bár emberünk meg hal. Mivel vagy el vérzik vagy a helyszínen meg hal a sérülései miatt. Le írja ezeket, hogy hova kapta a lövést? Ezt látja a mentős vagy az orvos legtöbb esetben, hogy éppen hol érte őt lövés, mibe halt meg, hány fokos a test, mikor halt meg(másodperc pontosan talán), ha volt nála személyi, akkor azt is tudja, hogy ki volt az.. Ezeken kívül mi más információ fontos, ami miatt esetleg maga a player lenne fontos?
Ezen kívül igazából nem tudom támogatni az ötletet, mivel ahogy Relay is le írta, sok esetben lehet éppen a PD és SD javára válna ez, mint sem mondjuk az illegál javára. A rendszer pedig úgy is el tudja dönteni, hogy meg halsz-e vagy sem és ott van az a tényező is, hogy ha élsz és animban vagy, akkor köteles vagy RP-zni a ki érkező MD-sekkel logikusan. Ezen RP alatt pedig lehetséges, hogy úgy is meg hal az animban lévő valamilyen okból vagy sem. Ha valami hiba van, akkor pedig admin felé is lehet jelezni vagy ott helyben vagy utólag.

Szerk:
Hány ember szeretne mondjuk 10 perc AFK helyet 30 percen keresztül arról RP-zni, hogy akkor ő éppen milyen hulla?
Szerintem sokan inkább 10 perc AFK után elmennének és újabb, élettelibb RP-be

Igazából mit tudna RP-zni emberünk? Az után, hogy kapott 2 lövést mondjuk mellkasba, 1-1 karba és egy bal lábas lövést, ugye bár emberünk meg hal. Mivel vagy el vérzik vagy a helyszínen meg hal a sérülései miatt. Le írja ezeket, hogy hova kapta a lövést? Ezt látja a mentős vagy az orvos legtöbb esetben, hogy éppen hol érte őt lövés, mibe halt meg, hány fokos a test, mikor halt meg(másodperc pontosan talán), ha volt nála személyi, akkor azt is tudja, hogy ki volt az.. Ezeken kívül mi más információ fontos, ami miatt esetleg maga a player lenne fontos?
Ezen kívül igazából nem tudom támogatni az ötletet, mivel ahogy Relay is le írta, sok esetben lehet éppen a PD és SD javára válna ez, mint sem mondjuk az illegál javára. A rendszer pedig úgy is el tudja dönteni, hogy meg halsz-e vagy sem és ott van az a tényező is, hogy ha élsz és animban vagy, akkor köteles vagy RP-zni a ki érkező MD-sekkel logikusan. Ezen RP alatt pedig lehetséges, hogy úgy is meg hal az animban lévő valamilyen okból vagy sem. Ha valami hiba van, akkor pedig admin felé is lehet jelezni vagy ott helyben vagy utólag.

Szerk:
Hány ember szeretne mondjuk 10 perc AFK helyet 30 percen keresztül arról RP-zni, hogy akkor ő éppen milyen hulla?
Szerintem sokan inkább 10 perc AFK után elmennének és újabb, élettelibb RP-be kezdenének.
A kórházi AFK-ot bármikor elcserélném RP-re, még akkor is, ha meghaltam és legalább meg tudom nézni, hogy a többiek körülöttem milyen rp-t nyomnak. Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy meghalok, de kíváncsi vagyok rá, mi történik még ott.
 

web11hoyer

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:123
Shaundra Hamilton
Én tudom támogatni. Viszont a /me és a /say parancsok nélkül. Hogy csak a /do-k lennének elérhetők. Ha már halott az ember, akkor úgyis csak a körülményeket látják a körülötte lévők, amiket a földön fekvő le tud írni a /do-val. És ugye /do-ban nem hazudhatunk. Cselekvést, beszédet teljes mértékben kivenni olyankor.

Ezzel az egésszel tudnánk például generálni RP-t a nyomozóknak, mentősöknek, vagy akár egy civilnek is. Ha valaki a körülményeket látja, akkor afféle képpen fog hozzá a további teendőkhöz.

  • Mentők: A sérüléseket akként tudja felvinni a jelentésbe, ahogy ténylegesen ott vannak.
  • Nyomozók: A nyomokat úgy tudják rögzíteni, ahogy a leírás szerint vannak.
  • Civil: A 911-et ha felhívják, akkor be tudnak számolni részletesebben az esetről, esetleg a fantáziadúsabban leírt körülmények a karakternek akár lelki traumát is okozhatnak.
Annyi lehetne például, hogy a játékos akinek a karaktere életét veszíti, az elején két választási lehetőség közül választhatna. Kórház AFK, vagy Halál RP.
Még annyit hozzá lehetne rakni kiegészítés képpen, hogy "911 értesítése". Ezt csak és kizárólag olyan helyen lehetne megnyomni, ahol a város adottságai szerint amúgy sokan járnának, és mint egy járókelő aki arra járt, észrevette a holttestet, és értesítette a 911-et. Nyilván kint a sivatag kellős közepén, ahol csak a keselyű találja meg, de ő is úgy, hogy a kukac már megkezdte, ott ne szabadjon bekapcsolni a segítség hívást.

Lehet, hogy kicsit hosszabbra sikeredett, de én így tudnám elképzelni. :) TÁMOGATOM.
 

Kinézet személyre szabása

Top Alsó