Grove Street Families bandapályázat

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.
M

Marlon

Vendég
Vendég
B9fXrXa.png

Illegális Frakciópályázat
Grove Street Families
„A Grove Street király! Mondjátok velem, kurvák! GROVE STREET KIRÁLY!!



A GSF, mint társulás és röpke története:

A Grove Street Families egy afroamerikai utcai banda, az egyik legrégebbi Los Santosban. Esküdt ellenségei a rivális Ballasnak, Bloodsnak akikkel háborút is vívnak, de a városban megjelenő Latinokkal is gyakran összetűznek.
A legtöbb területük a Los Santos délkeleti részén fekvő szegény, lepukkant kerületekben van. A főleg színesbőrűek alkotta utcai banda tagjai könnyen felismerhetőek zöld viseletükről.

Az utcákon csellengő ifjak, eredetileg az utcákon dúló erőszak megfékezésére szövetkeztek. A rendőrség vitatja ezt az álláspontot, rámutatva a társulat tagjai által elkövetett erőszakos bűncselekmények hihetetlenül nagy számára.
Az erőszakos tevékenységeik margójára rengeteg tehetséges rapper, - énekes és művész került ki közülök. Ezzel családtagjaikat, - testvéreiket felemelvén a nyomorból.
A város többi bandájához képest a GSF szinte nemeslelkűnek számító banda. Mivel régebbi hagyományokat ápolnak, erősen ellene vannak a fölösleges erőszaknak a területükön. Előszeretettel segítik fiaikat, és időseiket a mindennapi teendők során.
Ugyanakkor jól ismertek egyéb bűncselekményeikről, úgymint fegyvertartás és árusítás, bandaháborúk, gyilkosság, rablás, betörés, vandalizmus, utcai bűnözés...



Főbb területeik, fennhatóságuk alatt álló utcák:
FFDugFc.png

A családok fő központosulása a Gantonban, Grove Street - Brogue Ave környékén fellelhető. A tevékenységek nagyrészét itt, és a területet körül ölelő utcákon végzik.
Kezdetek óta három-négy fő utcára terül szét az érdekeltségük,
  • - Grove Street és Square közvetlen fennhatósága
  • - Ganton Ave közvetlen fennhatósága
  • - Brogue Ave közvetlen fennhatósága
  • - Covenant Ave közvetlen fennhatósága

A négy területet a Gangsta bélyeget viselő beltagok irányítják, a mindennapi feladatokat ellátókat ők koordinálják ott. Családnévi összefonódások - különbözések is megfigyelhetők az egyes utcákban lakók között.


Az elosztóközpont - a Hood egyik alappilére. - Az egykori alapítók szülőháza.
vWgIkRA.jpg


Mindennapi tevékenységük, főbb elfoglaltságuk:

A Grove Street környékét körülvevő utcák nem a biztonságról szóltak sohasem. A drogfogyasztás és üzlet, prostitúció, fegyverkereskedelem és fosztogatások/rablások - egyéb kis és nagystílű büncselekmények
beivódtak a mindennapokba - a gyilkosságoktól sem riadnak vissza. A szomszédságban lakók számára fel sem tűnik, ha törött orral - egy zsák pénzzel szalad egy Homie az éjszaka hazafelé tartó Christine-néne mellett.



Egy szó, mint száz tevékenységeink összességét a legalitás és törvénykövetés egyértelmű ellentéte jellemzi. A drogtermesztés - annak terítése, boltok fosztogatása, védelmi pénz beszedése a környező üzletektől, vagy területünkön bármilyen gazdasági tevékenységet folytató intézménytől, prostitúciós tevékenységekből és közepes szintű szervezett rablási cselekmények adják gazdaságunk alapköveit.



A túlzott agresszióban és pénztelenségben növekedett Grove ifjak egyetlen lehetősége a bűn és a félelemkeltés a hatvanas évek óta, így a munka minden fajtáját megtagadva élik - éljük mindennapjainkat.
Alkalomadtán egy-egy négykerekűnek is lába kél felénk, de előszeretettel törjük fel tőlünk feljebb, a Hollywood Hillsen ripacsoskodó sztárok bunkerjait is.

A Grove Street Families hitvallása:

Gazdagságunk helyett családjaink összetartó ereje, lojalitása és határtalan akarata adja utcáink hírnevét. Amit akarunk azt megszerezzük, Bármi áron!
Tüzes ellentétben állunk a Ballas, Bloods összes csatlósával - de különösképp a Mexikói bevándorlókkal sem szívesen ülünk le kockázni.
A szlogen, mely minden ifjunk karjára felkerül: „A Grove Street király! Mondjátok velem, kurvák! GROVE STREET KIRÁLY!!





A Grove Street Families szervezetfelépítése
(Hierarchiai rend)

Outsider:
A bandához újonnan csapódott, szintén a környéken növekedett fiatal ifjú aki egyelőre nem nyer belátást a banda belső köreibe, meghatározóbb tevékenységeibe.
Feladata a hood és környékének felügyelete, rendben tartása, felügyeletünk alatt álló ingatlanok, - járművek karbantartása - kapcsolatteremtés a barátként kezelt utcákon lakókkal.

Baby Gangsta:
Egy ideje már a Grove belső utcáit koptató, feje búbján még tojáshéjjal futkározó gangszta.
Bizalmasabban kezelendő az újonnan csatlakozott taghoz képest, bár igazán nem látja még azokat a tevékenységeket,a mi kompromitáló lehet a családok, egyezmény számára.
Bonyolíthat kényes üzleteket, felügyeli a drogügyleteket és kapcsolatokat teremt. Vigyáz a banda egyik fő gazdasági pillérjének zavartalan működésére, a prostitúciós tevékenységet végző leányokra.
Pénzbehajtások alkalmával akár a testi épségének árán is megvédi a többi, belsős tagot és az OG-t.

Tiny Gangsta
A Grove Street Families beavatott tagja. Tisztában van minden cselekménnyel, átlátja a gazdasági intézményt, annak működését.
Ötleteivel hozzájárulhat a mindennapi teendőkhöz, felügyeli a külsősöket, ha szükséges kisebb megmozdulások alkalmával akár irányíhatja is a csapatot.
Ő felel a drogeladásokért, az új vevők felkutatásáért és a meglévő kapcsolatok ápolásáért. Átvitt értelemben az utcafelelős!

Gangsta King
Úgynevezett Kisfőnök, az utcák irányítói. A frakció telítettségétől függően maximalizáltan 1-4 ember, akik saját utcájukat felügyelik - ezzel embereink tettei felett döntve. Közöttük kerülnek szétosztásra a családtagok,
szintén utcákra bontva, az átláthatóbb és egyszerűbb irányításért. Ötleteikkel nagyrészt befolyásolják a mindennapi teendőket, szabadkezet kapva a családtagok irányításával kapcsolatban.
A belső körbe bekerülést elvégezheti, de arról és abból kikerülésről NEM dönthet, kizárólag a bandavezérek.
Feladata a saját utcájában végzett gazdasági tevékenységek irányítása, elszámolása a családfők felé, annak felvirágoztatása.

Lil'Boss
A Vezér jobbkeze, teljes fennhatóság a család felett az OG hiányában, - vagy annak utasításaira.

Original Gangsta
Őshonos a Grove-on. Fennhatósága alatt álló utcáit, annak épületeit jobban ismeri, mint a saját tenyerét.
Döntései parancsként szolgálnak az alatta álló személyek számára.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Nekem akad pár kérdésem a pályázat illetően, hisz manapság már sokak furcsa tekintettel néznek azokra, ha egy Grove Street pályázat fut be. Hasonlóan érzem magam jelenleg.
Miért döntött úgy a stábod, hogy a GTA:SA-ban megismert fiktív utcai bandát akarjátok képviselni a szerveren?

Jelenleg a Vespuccin megtalálható Bay City jamaikai srácokkal tudnátok rivalizálni, akik egyébként tök messze vannak a Grovetól, értelmetlen lenne rivalizálni vagy akár területi harcot folytatni. Teríteni meg csak gondolom, nem fogtok átjárni oda.

Kicsit próbáltam körbe nézni, hátha van valami veled kapcsolatos. Hátha betekintést tudok nyerni azon banda RPbe, amit Te csinálsz. Sajnos semmit nem találtam. Ahogy a stábod tagjairól sem írtál le semmit, magadról sem.

Tény, hogy van itt egy frakció felépítés csak ezt nem tudom fogyasztani. Szeretnék kellemesen csalódni, de most csak csalódok.
 
M

Marlon

Vendég
Vendég
Lévén, hogy jelenleg is egy IG létező utcáról, negyedről beszélünk nem kizárólagosan a GTA:SA fiktív bandáját vettem alapul. Szimplán tetszik a felépített körítés, 'brand'.

Szeretnék egy, az IRL gettó-bandák által képviselt életfelfogásból egy összegyúrt, szabadkezes egységet megvalósítani.

Úgy, mint a Jamaikai csapattal, a BHB-vel és egyéb hasonló mentalitású bandákkal is rivalizálhatnánk, hisz a név egy szabadon választott titulus. Számomra nem irányadó, hogy Rollin60s, vagy XY Crips néven futva lennénk jobbak.

Nekem a GSF egy régi, jól csengő csapatnévként maradt meg az emlékeimben és úgy gondolom a leírtak alapján egy jó irányvonalat tudnánk képviselni.

Amit fontosnak talàltam szerintem összefoglaltam, próbáltam lényegre törő és kreatív lenni.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Grove Street és az általad említett IRL gettó-bandák egyvelege nem férhető össze egymással. Félreértelmezted szavaimat amikor megemlítettem a GTA:SA-t, olvasd el újra kérlek.

Úgy, mint a Jamaikai csapattal, a BHB-vel és egyéb hasonló mentalitású bandákkal is rivalizálhatnánk
BHB több mint valószínű, hogy elkerülte a figyelmemet. Ezer bocsánat a formációnak! Igen, esetleg velük tudnátok rivalizálni a jövőben Rachon jelenlétük miatt.

Számomra nem irányadó, hogy Rollin60s, vagy XY Crips néven futva lennénk jobbak.
Ahogy az sem túl irányadó, hogy egy szét nyúzott frakcióként jelent meg a pályázat. Ámbár legyen egy kellemes csalódás.

Nekem a GSF egy régi, jól csengő csapatnévként maradt meg az emlékeimben és úgy gondolom a leírtak alapján egy jó irányvonalat tudnánk képviselni.
GSF, mint a nevében is szerepel nem egy csapat. Ez nem egy foci meccs amit meg kell nyerni. Ez egy család és az azzal járó érzések.

Viszont ha összehasonlítom a jelenleg futó bandák leírásával és a Te pályázatod, ez nagyon gyenge. Vagy csak nekem túl nagy az elvárásom a bandákkal kapcsolatban.
 
Utoljára szerkesztve:

Henzó

Individuum
Very Important Person
Üzenetek:313
-
Szia @Marlon

A pályázatodat olvasva egy kicsit úgy éreztem, mintha a kilencvenes években létező bandák működéséből merítettél volna az írásod összeállításához. A generációról-generációra történő információ átadásoknak köszönhetően minden utcai bandában kopnak a hagyományőrzések és az ezzel kapcsolatos dolgok. Szívesen olvastam volna pár sort arról is, hogy milyen esetleges referenciákkal és tapasztalatokkal tudod alátámasztani azt, hogy jól tudnád vinni ezt a bandát. A hierarchiai rendszer pedig egyértelműen nem így működik egy bandánál. Kicsit olyan, mintha egy fél banda- fél maffia keveréke lenne. A nagy "gyűjtő" név alá tartozó kisebb klikkek teszik ki a banda egészét, amit már az új, fiatalabb generációk hoztak létre. Az én véleményem alapján nem egy OOC rangrendszerhez kötve kellene eldönteni egy ilyen típusú frakcióban, hogy melyik tagod milyen stílust és milyen szerepkört alakítson. Ez régen sem úgy működött, hogy odament tagfelvételre egy középiskolást alakító ember és miután láttad benne a potenciált végigjárta rangról rangra a létrát a frakcióban. Általában pár bűncselekmény után lecsukják a bandásokat, amint nevet szerez magának, ezért nem releváns, hogy egy ilyen rangrendszer működjön. Valaki IC vagy irányító központú, vagy nem. Valaki vagy benne van a bandában, vagy nem. Ezeket mind-mind IC kell lejátszani. Utolsó észrevételem, pedig az, hogy az irományod erősen hajaz a scriptes dolgok erőltetésére. Szerintem elég illúzió romboló tud lenni, ha egy utcai banda csak ilyen irányultságokkal foglalkozik és a pénzkeresési lehetőséget látja csak benne a minőségi szerepjáték szituációkkal ellentétben.
Próbáltam elvonatkoztatni attól, hogy fiktív bandát szeretnél megpályázni, viszont annyit hozzáfűznék ehhez, ha esetleg megkapnátok ne lepődjetek meg azon, ha a fiktív mivoltjából több frakció is azt fogja mondani, hogy nem szeretne komolyabb RP szálat kezdeményezni, mivel nem illik a kontextusba az IRL alapokon a játék lore-hoz igazított bandák és egyéb frakciók mellett. Szerintem sokkal több motivációt és ihletet tudtok meríteni egy IRL is létező bandából, mivel megtalálhatóak a feljegyzett tevékenységeik az interneten nagyon nagyon sok forrásban.

Sok sikert kívánok hozzá!
 
Utoljára szerkesztve:
M

Marlon

Vendég
Vendég
Köszi a hozzászólást, Henzó!

Elsősorban szeretnék egy saját elképzelés alapján összegyűrt frackiót, hansúlyozom újra. Egyeztettem Cordellal is a jelenlegi gang-stílusról, de 2009 óta rengeteg korszakon mentem keresztül. Szeretem a jól bevált dolgokat, illetve hosszasan vezettem GSF, majdan egyszerű 'Crips' néven a zöldbe bújt fekete szemeket.
Sokat gondolkodtam azon, amit Te és Krekor is említetek - egy IRL bandához fűződő IG szerepkört vinni, de akkor elvesztené a 'játékszerver' mivoltját a szememben az egész. Számomra az RP, egy a valósághűség butított, ámbár kreatív és kissé szabadkezes megvalósítása. Scriptelt frakciót azért szeretne az ember, hogy a tagok számára is érezhető legyen a klikk - illetve annak előnyeit is használhassuk, ha már illegális tevékenységeket folytatnánk.

Az irányultságokat teljesen IC tevékenységként értem, szó ne essék a scriptek erőltetéséről. Az üzletelés, és egyebek történhetnek anélkül is. Nem kívántam mondatokba foglalni a közhelyes dolgokat, hogy leülünk kockázni a srácokkal, illegális bunyókat rendezünk a Hood mögötti sikátorban, embereket rabolunk el és fenyegetjük a családjukat egy pár kiló fűért, etc. Erős irányultságom és szenvedélyem van a bandás élet iránt.

Elsősorban, ha scriptekre gondolsz - drogok, betörések, és egyéb kisebb dolgok érintenének a színes RP-k mellett, de szeretném, ha a tagok kedve nem simulna - 'ha esetlegesen nyertes bírálattal zárunk' így fontosnak tartom azt is.
Nagy szeretettel, kreativitással vetettem bele a fenti sorokba magamat, az elmúlt tizenévek tapasztalatával és korszakainak hatásával, és ha frakciót pályázok, amennyire van beleszólásom szeretném a saját ötleteim alapján vinni. Amiket fentebb is említettem, csak ismételni tudnám magamat, viszont nagy lánggal és fejlődni akarással csatlakoznék minden percben a szerverre, hogy egy a korszaknak megfelelő illegális leaderként és működni érdemes 'bandaként' emlegessenek a játékosaink, frakcióink.
Ha a név és az ebből levont következtetések miatt kerülnék válaszút elé, úgy átgyúrnám és közelebb helyezném az IRL alapokhoz a tematikát, de nekem így nyersen, kreatívan és lehetőségekkel telten tetszik.
 

Henzó

Individuum
Very Important Person
Üzenetek:313
-
Szia!

A probléma ott kezdődik, hogy bármit is beszéltél @Carlito -val, abból semmit nem fogadtál meg. Kicsit olyan, mintha fejjel mennél neki a falnak. Lehet valamiben húsz év tapasztalatod is, ha folyamatosan ugyan azokat a hibákat követed el és nem tanulsz belőlük semmit. Az, amit Te itt banda címszó alatt csinálni szeretnél sértő azokkal a frakciókkal szemben, akik hosszú éveket fektettek a különböző anyagok megkeresésével, felkutatásával és használatával. Én és velem együtt még egy páran kifejezetten ellene vannak ennek a frakciónak, de legfőképpen annak, hogy Te vezesd. A tegnapi kis szerepjátékunk még inkább megerősített abban, hogy halvány fogalmad sincsen arról, hogy miről szól képviselni egy bandát. „A Grove Street király! Mondjátok velem, kurvák! GROVE STREET KIRÁLY!!" - Egészen biztos nem ezt.
 
M

Marlon

Vendég
Vendég
Köszönöm mindkettőtök építő szavait, összegeztem és valóban tartani kell a lépést a jelennel / jövővel - illetve a közösség elvei alapján egy elavult történet nem fenntartható. A témát lezárom és egy átgondoltabb projekttel próbálkozom a pályázaton.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó