[FRAKCIÓPÁLYÁZAT] di Luciano Organizzazione

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Luciano

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Antonio Luciano
3cdb6939d5582c8892771e360b1e7d7f.png

di Luciano Organizzazione


In Character

A FELNŐTT ÉLET, ÚT AZ ILLEGÁLIS ÉLET FELÉ…
Miután kirúgtak, próbáltam hasznosan elütni az időt. Dolgoztam édesapám éttermében, gyárakban, alkalmi munkákat vállaltam el kevés pénzért. Édesapám egyik nap behívatott a dolgozó szobájába, és elkezdett velem beszélgetni. Elmondtam neki, hogy kirúgtak, és hogy megpróbáltam minden munkát, hogy teremtsek magamnak egy kis pénzt. Ő mérges, mégis büszke volt rám, majd megszólalt; Mit szólnál, ha több pénzt kereshetnél? Erre azt válaszoltam, hogy hát persze, miért is ne. Ő bólintott, majd azt mondta, hogy dolgozhatok nála az autószerelő műhelyben, és hogy rám fogja bízni a műhelyt. Az volt a dolgom, hogy dirigáljak, igazgassam a helyet. Pár hónap múlva egészen belejöttem az irányításba, annyira jól, hogy édesapám néha-néha be is nézett a műhelybe, majd megdicsért, hiszen jó munkát végeztem. Egy szép nyári meleg napon bejött az irodámba, én éppen a papírokat töltögettem, majd azt mondta; Fiam, látom, hogy nagyon szorgalmasan és magabiztosan erős kézzel dolgozol, szeretnék adni neked egy komolyabb feladatot, amihez szükséged lesz egy két barátodra - mondta. Én bólogattam, majd rákérdeztem hogy mi lesz a feladatunk? El kell mennetek a város központjában található piacra, és az étel valamint a gyümölcs árusoktól pénzt kérni. - mondta. Megkérdeztem, hogy mégis hogyan szerezzem meg tőlük? Csak mond azt, hogy Mr.Luciano küldött a pénzért. - mondta. Rendben, még ma elintézem. - feleltem. Bólintott, majd elhagyta az irodát. Ekkor én a társaság vezetékes telefonjáról felhívtam Charlest és Bernardot majd elmondtam nekik, hogy találkoznunk kell. Ők hamar ide is jöttek, elmondtam nekik, hogy mi a helyzet. Megértették, majd belementek. Kocsiba ültünk, majd elindultunk a piac felé. Amikor oda értünk, kiszálltunk és megkerestük az árusokat, Mr.Longo, Mrs. Lettiere, Mr.Lombardi és Mr.Fiorentinit. Mindenkihez odamentünk, elmondtunk hogy ki küldött, ők benyúltak a pult alá, majd kivettek onnan egy nagy köteg pénzt, és átadták azokat. Elraktam, majd visszaindultunk a kocsi felé. Charles és Bernardo is intenzíven érdeklődött hogy miért adtak nekünk pénzt, és élvezték amikor ezt csinálták. Válaszoltam, hogy nem tudom, de majd megkérdezem az édesapámtól. Elvittem őket haza, majd a pénzt elvittem haza, és bevittem édesapám dolgozó szobájába. Ő már ott várt, amikor beléptem, mosolygott és nevetett. El stato bello, mondta. Én visszamosolyogtam és leraktam a pénzt az asztalára majd megkérdeztem tőle, hogy miért adtak nekünk az árusok pénzt. Azt mondta azért, mert mi megvédjük őket. Bólintottam majd elhagytam édesapám dolgozó szobáját. Ezt pár hónapig csinálgattuk a srácokkal, majd kaptam egy levelet egyenes Los Santosból. Carlo volt a levél feladója. Nem tudtam, hogy ki volt õ, ezért bevittem a levelet az édesapámhoz, megkérdeztem tőle, hogy ki az a Carlo? Mosolygott, majd azt felelte, hogy egy régi üzletpartnere, aki Los Santos él. Los Santos? - kérdeztem. Akkor biztos jó helye van ott, nagyon szép hely azt hallottam. Mit ír benne? - kérdezte édesapám. Nem tudom, nem olvastam még el. - feleltem. Hát fogtam, felbontottam a borítékot, elolvastam a levelet. Érdeklődve tapasztaltam hogy õ tud rólam, és szeretné ha meglátogatnám, kaptam a levélhez egy repülő jegyet is Los Santosba. A levél elolvasása után felhívtam a levélben található telefonszámot, majd beszélgettem vele két órát. Elmondta, hogy ott fog várni a reptéren. Izgultam, és kíváncsi voltam. Amikor leszálltam, Carlo már kint várt engem a reptéren, ahogy ígérte. Egy szép, elegáns autóval várt. Beraktuk a csomagokat a csomagtartóba, majd elindultunk az apartman felé. Két hétig tartózkodtam Los Santosban, ez alatt sokat tanultam Carlotól. Egyik este felhívott az édesapám, és szomorú hírt közölt. Fiam.. édes anyád... nincs többé közöttünk... - mondta a telefonban zokogó hangon. Teljesen ledöbbentem, és azonnal haza akartam utazni. Aludtam egyet, majd Carlo az utolsó estén beszélgetésbe bonyolódott velem, elég jól elbeszélgettünk. Azt mondta, hogy sokat halott rólam, édesapám sokat mesélt neki, hogy jó tehetségem van a vezetéshez, irányításhoz, és jól fog az eszem. Azt mondta, ez itt még jól fog jönni. Ekkor még nem értettem mire céloz. Másnap visszarepültem New Yorkba, ahol a temetésen nagyon sok, nagyrészt öltönyös emberek vettek részt.  Miután lezajlott a temetés, másnap édesapám behívott a dolgozó szobájába. Leültem a kanapéra, és érdeklődően figyeltem. Fiam, eljött az idő, hogy megtudd azt, hogy miért vannak ezek a furcsa eltűnések, találkozások, a sok kocsi a ház előtt, a védelmi pénz szedése... - mondta. Én hegyeztem a fülemet. Van egy úgynevezett kör, aminek én vagyok a kapitánya, vezetője, avagy ahogy ők nevezik, a Capoja. Ez egy bűnszervezet. - folytatta. Ekkor már minden világossá vált. Fiam, úgy tapasztaltam, hogy te nagyon jó vezéregyéniség vagy, jól tudod kezelni még a legnehezebb helyzeteket is, van érzéked az üzlethez, és van elég tapasztalatod is. Azt akarom, hogy menj Los Santosba Carlohoz, és hozz létre egy bűnbandát, ami a mi kihelyezésünk lesz. Én csak bámultam magam elé, ledöbbenve, mégis komolyan gondolkodtam. Van hozzá alap tőke, amit kiértél, küldök egy kis pénzt az elkezdéshez, úgy gondolom hogy te vagy a legtökéletesebb a feladatra. - zárta mondandóját. Ekkor én bólintottam, majd elhagytam a szobát. Beléptem a saját szobámba, ahol elkezdtem egy bőröndbe pakolni a ruháimat és a cuccaimat. Felhívtam Franco-t, Tonyt és Bernardot hogy elköltözöm Los Santosba. Mindenki azzal válaszolt, hogy szeretnének velem tartani. Meglepett a válasz, hiszen nekik megvolt mindenük, nekünk pedig már csak egy házunk volt, idõközben eladósodott édesapám, így éppen csak annyi maradt meg nekünk, amennyit õ elutalt Los Santosba a számlámra... Másnap felszálltam a repülőgépre, és meg sem álltam Amerikáig. Los Santosban már Carlo várt rám, akit elõtte este édesapám értesített mindenről. Átölelt, majd azt mondta: Üdvözöllek a lehetőségek paradicsomában. Beszálltunk a kocsiba, és elhajtottunk a motel irányába, remélem minden jóra fordul majd…

A hosszú esõs idõ után kisüt a Nap, a rádióban megnyugtató zene szól. Antonio elszívja a cigarettáját, megissza az utolsó korty whiskeyt a pohárból, és becsukja a családi albumot, majd a dolgozó szobájában található asztal fiókjába mélyeszti azt, felveszi a kabátját a fogasról, kinyitja az ajtót és elindul…

[quote author=SAN ANDREAS STATE NEWS, 2020 MAY.]
f30d0beac8bc2919bfd8342b2db33367.png

ÚJRA VISSZATÉR AZ OLASZ SZERVEZETT BŰNÖZÉS?
[size=12pt]Írta: Sam Winston
2020. Május 5. Péntek,
[/size]


Néhány szakértő azt állítja, hogy a korábban felszámolt olasz szervezett bűnözés ismételten megjelent az államban. A híresztelések arról szólnak, hogy az esemény már kezdetét vette korábban azzal, hogy Paleto Bay városában több korábban üresen álló házat és néhány üzlethelyiséget sietősen felvásároltak a más államokból érkező olasz-amerikaiak.

„Aminek jelenleg is a szemtanúja vagyunk, az az olasz szervezet bűnözés újjáéledése”
– írja Jonathan Whitefield a San Andreas State University kriminológia tanszékének dékánja frissen megjelent könyvében.

A korábban felszámolt olasz szervezet bűnözés fejének Joe Catenaccot tulajdonítják, bár erről nem érkezett megerősítés, mégis többen azt állítják, hogy Joe –miután nem tudták bebizonyítani bűnösségét- több helyen is feltűnt Los Santosban. Whitefield megkeresésünkre a következőt nyilatkozta:

„Azt gondolom, hogy nagyon kevés annak az esélye, hogy Catenacco újra elkezdje a szervezett bűnözést, hiszen aktívan szerepel az elfogatandók listáján a neve, így nem kísérelné meg saját magát befeketíteni. Mindazonáltal, néhány hónapja eltűnt San Andreas államából, majd egy hónappal ezelőtt tért vissza. Különös egybeesés, hogy a korábban említett esetek és a visszatérés pontosan egy hónapja volt.”

qeBEmXE.png


Egy szintén érdekes szál is kapcsolódhat az ügyhöz, hiszen a korábban oknyomozó újságíróként tevékenykedő Dylan Wilsont néhány napja saját apartmanjában meggyilkolták. Dylan korábban sikeresen göngyölítette fel az olasz szervezett bűnözés szálait és az ő munkája által is sikerült lekapcsolni a szervezetet. Mindazonáltal, néhány napja hírt adott egy Paleto Bayben található kocsma rendkívüli történéseiről. Dylant utoljára munkatársa látta, amint hazafelé tartott és letért a megszokott útvonaláról egy olyan területén áthaladva Los Santosnak mely korábban az olasz szervezett bűnözés egyik központja volt, másnap pedig érkezett a hír, hogy Dylan Wilsont meggyilkolták. Öt késszúrás végzett vele. A szemtanúk alapján másnap kihallgattak 4, korábban az állam területére érkező olasz-amerikait, de még aznap este elengedték őket, hiszen nem találtak elég bizonyítékot bűnösségükre. Később a négy személy közül az egyik úgy nyilatkozott a kiérkező tudósítóknak, hogy ez egy újabb, rasszista indíttatásból elkövetett vádaskodás volt.

Összességében állítható, hogy bár a szervezett bűnözést korábban felszámolták, még mindig léteznek aggasztó körülmények San Andreas államban.


c9b4cac980d998c79c6cfe0c67acf7fc.png
[/quote]



In Game


[quote author=DI LUCIANO ORGANIZZAZIONE - IN GAME]
(( Előzmény: Karaktertörténet ))
***Antonio Luciano egy megpróbáltatásokkal teli nap után leül a televízió elé, és bekapcsolja a WEASEL NEWS hírcsatornát.


5e6f7edb3fef9a39d084179d8b11377f.jpg

[quote author=DYLAN WILSON, RIPORTER]
A város legrégebben üzemelő vendéglátóipari egysége körül a napokban a város lakói szokatlanul nagy forgalmat tapasztaltak, költöztető kamionok járták egész nap a mellékutcát. Több helyi lakót megkérdezett riporterünk, eltérő válaszokkal szolgáltak, néhányan úgy vélték csak a bútorzat fog lecserélésre kerülni, hiszen régóta üzemel a hely és már ráfért volna, mások azonban nem ennyire derűlátóak, szerintük a korábban pénzügyi gondokkal küzdő öreg úr, James végleg csődbe ment. Olyan pletykák is lángra kaptak, hogy néhányan látták a megelőző éjjel sietősen összepakolni, majd egy taxival elhagyta a várost. Kollégánk elért egy helyi lakost, Michael Livingtont, aki állítása szerint jól ismeri a tulajt. Megkérdeztük, hogy mi a véleménye, mi történhetett? Livingtont feldúlta az eset, ugyanis jól ismerte barátját és nem tudott arról, hogy tartozása lehetne, elmondása szerint James most kezdett egyenesbe jönni.
[/quote]
***Antonio Luciano elégedetten biccent, majd pihenni tér.
[/quote]

[quote author=ANTONIO LUCIANO NAPLÓBEJEGYZÉSE]

„ ... a mai napon egy érdekes tárgyaláson vagyok túl. A közelben van egy pub, ott ismerkedtem meg a hely tulajdonosával, a kedves Jamesszel. Ma látogatást tettem nála, és beszélgettünk három hosszú órán keresztül. Rendkívül érdekes beszélgetés volt. Tiszteletem jeléül egy rózsával ajándékoztam meg az öreget. Szerintem értékelte...”
[/quote]



[size=14pt]Out of Character[/size]
[quote author=DI LUCIANO ORGANIZZAZIONE - OOC]BEVEZETÉS
Szervezetünk nem kíván a klasszikus olasz maffiát létrehozni a szerveren. Sokkal inkább úgy lehetne leírni, mint egy hibrid mafia/banda kombinációját. Felépítéséről és rangjairól nehéz beszélni, mert nincsenek. Egy nagyobb klánnak egy kitelepült, nagyrészt demokratikus belső döntéshozással rendelkező szervezetről van szó, ahol ugyan van egy kiemelkedett vezető egyéniség és ő irányítja a szervezetet, rajta kívül rangok nem léteznek. Úgy lehetne a legjobban elképzelni, mint a klasszikus hierarchizált rendszerben a Capo és az az alatti elágazások. Külső tagjává nagyon könnyen, belső tagjává kiérdemlés útján válhat valaki.

KIK VAGYUNK? MIBEN UTAZUNK?
A kik vagyunk kérdésre egyszerre könnyű és egyszerre nagyon nehéz kielégítő választ adni. Könnyű azért, mert akik régen játszottak SA-MP, MTA szervereken, főleg Legend szerverein, azoknak ismerős kell, hogy legyen a nevem és hogy ez mit is jelent. Nehéz azért, mert azok akik nem ismernek nem igazán tudnak egyéb véleménnyel rendelkezni mint amit olvasnak jelenleg, illetve a majd későbbi RP élményeink kapcsán, amit várok, hiszen szívesen ismerek meg embereket.
Szervezet célja egy modern amerikai iskola szerinti bűnbanda létrehozása. Szeretem megkövetelni azoktól, akik velünk játszanak, hogy Hardcore RP szerint tegyék mindezt, mi is ezt szeretjük a legjobban, csak annyit várunk el másoktól amit saját magunktól is. Fontos a szervezet integrációs jellege, szeretnénk minél több embert hozzácsábítani ehhez a fajta roleplayhez, megkedveltetni velük ezt a fajta játékmódot.


A SZERVEZETRŐL: DI LUCIANO ORGANIZZAZIONE
A szervezet a korábban felvázolt alapokon nyugszik. Ahhoz, hogy külsős legyél nincs szükség a maffia teljes történetének ismeretéhez, mert úgy is tapasztalsz majd. Az, hogy szakítottunk a klasszikus maffia tradíciókkal nem jelenti, hogy nem tartunk meg belőle semmit. Néhányan használnak még olasz slangeket, fontosak a szimbólumok a szervezet életében, mint a rózsa, de alapvetően nincs beavatási szertartás és minden egyéb ortodox sallang ki lett vágva. Mivel nem klasszikus értelemben vett maffiáról van szó, mindenki részt vesz a szervezet életében a Capotól a külsősig. A szervezet tevékenységei közé tartozik az uzsoráskodás, fegyverrel való kereskedelem, zsarolások, szerencsejátékokkal való szervezkedés, legális cégek védelmének ellátása, drogbizniszben csak eladási szinten résztvenni, termelési szinten nem. Hivatalosan szeretnénk egy szeszfőzdét létrehozni és ezzel fedni a tevékenységeket. Kétes ügyekben szemtanúk, járművek eltüntetése. Versenyek fixálása. Szesszel való kereskedelem a szeszfőzdéből adódóan.



  • A frakcióhoz való csatlakozással engedélyt adsz a vezetőségnek, hogy a karaktered megöljék (CK).
  • Élményképek posztolásához engedélyt kell kérned a frakció vezetőjétől.
  • Öldökléssel kapcsolatos képekkel minden alkalommal engedélyt kell kérned a frakció vezetőjétől.
  • A lehető legkevesebb esetben használjuk a frakción belül az OOC chatet, és RP-zzünk.
  • Igényelt HQ száma: 5 (Mojito Inn); Tagok száma: 7
[/quote]



6926b24d358d2fd21979778f4c758664.png
 

Yumi

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:75
Na erre vártunk mi. Csak támogatni tudom, nagyon jó ember, és csak pozitívat tudok róla mondani.
 

Iqbaal

Haladó
Játékos
Üzenetek:24
Megfogadtam magamnak, hogy az érkező pályázatokat nem frogom kritizálni, mivel nem szeretném az örök elégedetlenkedő szerepét magamra ölteni. Egyelőre ez egy rövidebb pályázat, mint a napok alatt beérkezett pályázatok nagy része. Ez pedig egyébként nem feltétlenül rossz dolog, hisz szerintem sem kötelező 8400 oldalas szigorlatot írni ahhoz, hogy jó legyen egy pályázat. Ez a pályázat nekem mégis kicsit olyannak tűnik, mint egy szita sűrű lyukakkal. Nem sok mindent tudunk meg magáról a szervezetről. Az sem derül ki, hogy a szerver illegális életében milyen szerepet kíván betölteni a szervezet, konkrétabban milyen illegális tevékenységek köré épül az egész. Sok minden hiányzik még szerintem ahhoz, hogy ez egy szubjektíven jó pályázat legyen. Nekem például a Volody OPG pályázata tetszett, ott kezdődik számomra egy rendes maffia pályázata. Szerintem érzékelhető, hogy milyen különbségekről beszélek. De én most nem is azért írom ezt az egészet, hogy rossznak nevezzem a pályázatod.

Úgy gondolom, hogy a szerver illegális életének vannak nagyon erős alappillérei. Mind a jelenleg futó illegális frakciók nagyon jól kihasznjálják, hogy ez azért mégis csak egy vidéken játszódó szerver. Nekem tetszik ahogy a maffiák a vidékhez kalibrálták a működésüket és nem borultak el a kontrasztok. A mostani frakciópályázati periódusra beérkezett pályázatok nagy része maffia. Tényleg kell a szerverre 3-4 maffia? Én teljesen úgy érzem, hogy ez eldeformálná az illegált. Szerintem sokkal nagyobb szükség van egy rendes peckerwood bandára, hisz az hiányzik még a szerver illegális életéből. Ez volt a fő ok, amiért hozzászóltam az egészhez. Nyilván nem az én kezemben van a döntés és prédikálni sem szeretnék. Egyszerűen nem érzem helyénvalónak azt, hogy egy vidéki (főleg elég redneck, fehér proli) környezetben játzódó szerveren nem található meg 1 peckerwood gang sem, de maffiából akár 3-4 is jelen van.

Tehát mégegyszer szeretném kifezejni, hogy semmi rosszindulat nincs bennem irántad, egyszerűen ez zavar engem.
 

Luciano

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Antonio Luciano
Nos, köszönöm a két kommentet, utóbbira reagálva: Ami építő jellegű volt, azt megfogadtam, teljesen jogos felvetések voltak, módosítottam a pályázaton és kibővítettem, ennek fényében értékeljék a következők. A kritikai élvonalra nem szeretnék reagálni, csak tanácsként fűzöm hozzá: Ha kritikát fogalmazol meg, légy biztos abban, hogy amit állítasz az valós, gondolok itt most a jelenlévő maffiák számára a szerveren.
 

HenryVnS

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:107
Annyiban egészíteném ki Lucianot, hogy a jelenlévő LÁTHATÓAN és ÉREZHETŐEN AKTíV - maffiák számára a szerveren.

Ennél sokkal részletesebb és szájbarágósabb hozzászólást akartam megfogalmazni, de rájöttem, hogy felesleges.
A lényeg:
Lehet 300 maffia is a szerveren, nem mindegyik fog megélni rajta. Ha a Lore szempontjából vizsgáljuk, akkor MINDENKÉPPEN az adott frakció felelőssége és kötelessége az, hogy hozzá illessze a saját sztoriját ahhoz, hogy vidéken játszódik a szerver.
Ha Luciano úgy gondolja, hogy az ő maffia/banda cucca megállja a helyét, akkor pályázik egyet. Ha elég jó, a vezetők megadják neki a lehetőséget. Ha nem működik, akkor elvérzik és belátja, hogy nem megy és ennyi. Detto ugyan ez nálam is a helyzet. Azzal SZERINTEM a szerver nem veszít semmit, hogyha kiad 1-1 frakciót és megnézi, hogy milyen pluszt tud nyújtani a játékosok számára.
 

petika420

Újonc
Játékos
Üzenetek:1
nagyon rendben van

[globmod=Insigne]"Törekedjen észrevételének/problémájának minél pontosabb, egyszerűbb de egyértelműbb megfogalmazására."
Legközelebb ennek megfelelően írj hozzászólást egy témához.
Szóbeli figyelmeztetést kapsz, szankciót nem osztok ki.[/globmod]​
 

Luciano

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Antonio Luciano
Köszönöm az észrevételeket, megnyilvánulásokat, elvileg a végleges formát öltött most már a pályázat.
 
J

Jade

Vendég
Vendég
Kedves Luciano!

Nagyon jó az elképzelésed. Tetszik, hogy a múlt és a jelen találkozik. Sok sikert kívánok. Remélem lesz lehetőségünk veletek RP szituációt létrehozni. :)
 

Rúni

Klaviatúra Gyilkos
Adminisztrátor
Üzenetek:104
Támogatom a pályázatodat Luciano, jó itt újra látni. Úgy gondolom nála jobban senki se tudná ezt az Olasz RP-t vinni. :D Én ismerem már őt a kezdetek óta, még kis pöcsös korunkból 2012-ből.
 
J

Jade

Vendég
Vendég
Idézet tőle: Rúni:
Támogatom a pályázatodat Luciano, jó itt újra látni. Úgy gondolom nála jobban senki se tudná ezt az Olasz RP-t vinni. :D Én ismerem már őt a kezdetek óta, még kis pöcsös korunkból 2012-ből.

Volt szerencsém RP-zni vele AV-n. :)
 

Zharko

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:26
Csatlakoznék a két előttem szólóhoz.
Lucianot már kb 2007 óta ismerem. Aktív játékos éveimben (2007-2017) sokat játszottunk együtt.
Több szerveremen is játszott, őt tartottuk az egyik legjobbnak eme téren.
Valósághű kivitelezésein a frakcióival kapcsolatban nagyon meglepődtünk. :D

Én szurkolok, kevesen tudják így játszani ezt a játékot, miközben mindenkinek hasonlóképp kellene.

Üdv: Zharko
 

Robiiivagyok

Újonc
Játékos
Üzenetek:15
Életem legjobb Olasz Maffiáját HL-en ismertem meg, de az már 5 éve volt... Évek óta keresek egy jó RPs frakciót, mely ismét hasonlót mutathatna, mint azok az emberek ott... Remélem a te esetedben láthatom még a "fényt az alagút végén".
Sok sikert , támogatom
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:490
Szia!

A pályázatod formázása nagyon tetszik. Erre külön rátett a karaktertörténet (amivel a versenyen 1. helyezett lettél). Szívesen látnánk a szerveren, keress fel TS-en.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó