*dramatic pause* ~ Nelida Borrego

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:619
Millie Evers
sngine_ca2703ea1b77fc8f58a765b734e7c188.jpgNelida Borrego 2004. június 15-én született meg az akkor még gyásztól szenvedő családjában, hisz apja mindössze három hónapja halt meg. Nem élhette meg lánya születését, szívroham végzett vele fiatalon. A lány nagyanyja Nicaragua államból, pontosabban Managua fővárosból érkezett az államokba. A fiatal lánynak sosem volt lehetősége megtudni azt, hogy nagyszülei és azoknak családjai, hogy is települtek be hiszen nagyanyja 59 éves korára alzheimer-kórral diagnosztizálásra került. Nelida ameddig bírta élményeket szerzett abuelitájával, akinek az állapota már erősen súlyosbodott. A Del Perro-i otthonban sokat látogatja, olykor ott alszik nála. Anyjával 15 éves koráig egészséges viszonyt ápolt, mindig is tisztelte az áldozatokért, amit a lányáért tett. Szintén Del Perro-n lévő étteremben dolgozik tizenévek óta, nem kevés pénzért. Anyjával jelenleg heti egyszer-kétszer telefonon tartják a kapcsolatot, aki toxikus kapcsolata miatt félredobta a lányát. Nelidanak törés a családjáról és magáról beszélni.

16 éves korában lázadni kezdett, hanyatlott a kiemelkedő (B+) átlaga, első középiskolás évében hiányzásai miatt visszafogták. Akkor figyelt fel rá az igazgatónő, aki még a diáktársaitól is érdeklődött Nelida miatt. Akkor már a Pacoima Trece köreiben volt megtalálható, nagyrészben miattuk hagyta ki az órákat. A lány megismerkedett a marihuánával, amit Jade osztálytársa szerzett és terjesztett az iskolában. A lány leginkább csak tovább küldte az embereket egyenesen Jade kezébe. Sikeres duó volt, Nelida még azt sem bánta, hogy aligha jutott neki bármi befolyt összeg. Elég volt, hogy legjobb barátjával van egy közös programuk. Viszont, Jade többet gondolt bele kapcsolatukba. Igaz, néha betépve elcsattant egy - két csók, a lánynak közömbös maradt. Fontosabb volt a barátsága, mint holmi szerelem tinédzserként. Ahogy Jade felfedte az érzéseit, kapcsolatuk megromlott. Jade pörgette az üzletet egyedül, viszont Nelida elég sok titkos szállt forgatott meg a fiúért. Az utcabeli fiatalokat (akik kibuktak az iskolából) is kontaktba helyezte az eladóval.

sngine_662c1997efdcae4f504f47ac823334f0.jpgJade-vel való különválás után jöttek a szürke hétköznapok az iskolapadban ülve. Délutánonként kijárkált az utcára, ahol elég sok emberrel ismerkedett meg. Ekkora ismerkedett meg első szerelmével, a banger Martin Joaquinnal (Paco, 19). Joaquin miatt rengetegszer tűzbe tette a kezét, rontotta átlagát és halmozta a hiányzásait. Bármi áron a sráccal akart lenni, elkezdett alkalmazkodni. Úgy gondolta, hogy neki is azaz életvitel jár, ami Martinnak. Nem volt önálló gondolata, megfontolatlanul követte a kéréseket. Többször is viszályba került a West Almond Hustlers tagjaival. Egyszer elkapták a lányt és rendesen helyben hagyták. De az csak saját hibájának volt köszönthető.

Nagy törés volt az életében az a verés, sokkal paranoiásabb, félősebb. Nagy szája viszont megmaradt. Sokszor csak barátai szórakozására incselkedik az emberekkel, máskor pedig tényleg haragból. Az utóbbi esetnél gyorsan meg is bánja. Ilyenkor bevillannak neki a képek, amikor a földön feküdt teljesen kiszolgáltatott helyzetben, félve. Erős hatást gyakorolt rá, amikor a barátai elhagyták őket. Az utca üres maradt, csak Nelida állt egyedül ott, ahol eddig több ember megfordult. Fogalma sem volt, hogy mihez kezdhetne. Visszaszokott az iskolába, ahol egyből közrefogta az igazgatónő, miszerint Nelida-t ki kell emelni ebből a környezetből. Ultimátumot adott a lánynak, miszerint egy igazgatói és egy pszichológusi ajánlással átvehetik a Mirror Park-i High School diákjai közé. De ennek feltételei vannak. A pszichológus heti három találkozásokat kért, míg az igazgató csak a jó magatartás és szorgalom visszaállítását. Az utóbbi nem volt nehézség Nelida-nak és nekiállt tanulni. A pszichológussal viszont nem igen jött ki, hisz túlságosan is belekutakodott az életébe.

sngine_90fb1450d65cebf99113c0f39049e0d8.jpgNemrégiben ismerkedett meg második családjával, amikor felvették a Chihuahua éttermébe pultos és felszolgáló feladatkörbe. A lány folyamatosan dolgozni járt, több emberrel ismerkedett meg teljesen függetlenül a Covenante-i életétől. Saját keresete lett, amit szépen halmozott fel magának. Ma már úgy áll, hogy albérletben lakik, jogosítványt szerzett és saját autót vásárolt a keresett pénzéből. Teljesen kilépett az árnyékából, 18 évesen függetlenségre tanítja magát. A napokban kezdte az új iskolát, ahol megfeszített tempóban kérik be az elmaradott vizsgákat. Nelida minden délután tanulócsoporttal tölti az idejét, egyetemi előkészítőkre jár. Hisz, célja az ULSA hallgatójává válni.

Jelenleg Ronny Floyddal él párkapcsolatban, viszont a fiatalok között több nézeteltérés van. Leginkább féltékenység vagy Ronny (szintén) banger életéből adódnak. A páros kisebb - nagyobb nehézségek mellett is próbálnak kitartani.




sngine_95dc1f0a11cdd90042ffe975c65cb86f.jpgsngine_c08a1d97ed4c7648e5d096eb5814dcb9.jpgsngine_6fd73836f5479539501684cd6368371d.jpgTulajdonságok:
közvetlen
megbocsátó
életvidám
paranoiás feszített helyzetekben
okoskodó

((a karakterváltozás az idők során vezetésre kerülnek))

További tudnivalók:
- fontos neki külső megítélése, hisz szeplői végett folyamatosan piszkálták
- az alzheimer-kór szintén veszéllyel van rá, de még nem jelent számára nagy gondot
- fontos neki a jövője, nehezen követ el olyan dolgokat amivel veszélyeztethetné azt
- alkohol és marihuána fogyasztó
- két lőtt sérülést kapott már, régebbi élete miatt
- családjáról és magáról nehezen tud beszélni​
 
Utoljára szerkesztve:

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:619
Millie Evers
Nelida némi változáson ment át az elmúlt idők során. Ez mind életmódbeli és kapcsolatbeli változásai miatt alakultak ki. 19. életévét betöltő lányt felvettek az ULSA Latin-America Studies karára. Hatalmas előnnyel indul, anyanyelve miatt a spanyol nyelv használatával könnyedén fog boldogulni. Megfelelési kényszere és a magánytól való félelme újra a felszínre tört az új kapcsolatánál is, egyáltalán nem foglalkoztatja az egyetem gondolata, visszavonná jelentkezését. Párja ebben nem támogatja, olykor ez nézeteltérést szül köztük.

Nelida állását a Chihuahua-ban másodvágányra helyezte, nem fektet már rá elég időt. Beugrósként dolgozik ott. Megismerkedett Blaire Duncannel, akivel elsőnek nem szimpatizált, de mára már nagyon is kedveli őt. Kissé önmagát látja a lányba, még sem tesz lépéseket azért, hogy szorosabb barátság alakulhasson ki közöttük.

Ronny Floydot, a lány exét börtönbe zárták. Megrendítette ezt hallani, hibáztatja magát miatta. Ronny hallatán feszültté, meggondolatlanná válik. Nem bírja elfogni a vele kapcsolatos kritikákat, ameddig a bizonyos pohár nem telik be, tűri.

Nelida Rafael Guerrero-val alakít párkapcsolatot, aki a Cartel de Tijuana szervezet tagja. A lány ezzel tisztában van, még Felipe “Cheesy” Contreras, illetve valamennyire Rafael által. Túl nagy a rózsaszínköd ahhoz, hogy ez a lányt elriassza. Rafael minden törődést, szeretetet és biztonságot megad ahhoz, hogy erre egy pillanatig se kelljen gondolnia. Rafaellel a családalapításon gondolkodnak, sőt tesznek is érte. Minden bizonnyal Nelida fiatalon lesz mind feleség, mind édesanya. Rafael teljesen kivonja a szervezet életéből, ameddig nem szükséges semmit nem mutat belőle a lánynak. Néha viszont, elengedhetetlen, hogy Rafael mellett kimutatkozzon ez a kapcsolat. Sokszor szem és fül tanúja dolgoknak, de remek hallgató fél, legtöbbször még próbálja is segíteni Rafaelék munkásságát.
Párja melletti hatalmas biztonságban sokkal szabadszájúbbá vált, paranoiája csak Rafael vagy a srác barátainak közelébe csökken. Ritkán látni egyedül emiatt.
Pénzben és figyelemben nem szenved hiányt, amitől levetkőzte kislányos elégedettlenségét és kissé magasan hordja az orrát.

Nelida a kiegyensúlyozottság mellett kinézetileg is változott, öt kilót hízott, amitől arca kisimult, szebb lett mint volt. Több drága márkás holmi található szekrényében, amit előszeretettel vásárolgat meg a tökéletes kinézet miatt.

Anyjával elásta a csatabárdot, napi szinten többször beszélnek vagy találkoznak.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:619
Millie Evers
Soha nem hittem volna, hogy ez meg fog történni újra.

Hisz, meg van mindenem. Csodálatos szerelem, egyetem, barátok, anyagi stabilitás és a gyermekem.

Hol csúszok el mindig? Mi az, ami miatt nekem ezeket át kell élnem?

Lassan hajnali egy, az ágy szélén ülök a designer ruhámban és csak bámulom a falat.

Hogy - történhetett - ez - meg?

Hogy lehetek ekkora szerencsés, hogy ezt is “sikerrel” zárom?


Csak a jelenlegi siker érzése undorító fémes ízt hagy a számban. Én már csak nyugodt életre vágyom. Vajon, hol oldódhatott volna ez meg? Talán hónapokkal ezelőtt Pop golyója eltévedhetett volna felém, végzetes sebet ejtve. Vagy, Cheesy megejthette volna a zöld lámpát, mikor kértem. Vagy Tyron, igen, Tyron ennek véget vethetett volna. Az én szálamnak már rég végének kellett volna érnie. Nem alakulhatok ennyire szerencsésen, mikor folyamatosan csak a szar zúdul a nyakamba.

Újra át kellett élnem a fém csattanását, mindazért az egyetlen hibáért, amit vétettem. Pedig, én csak segíteni szerettem volna nektek. Hát én hívtam a kurva rendvédelmet, hogy tegyen rendet a MI JAVUNKRA! Erre a legártatlanabbat bilincselik le, a két hülye kilencmilis miatt.

Azokért a kilencmilisekért, amik a magzatom és a saját életemet védték volna. De nálam maradtak. És a régi életem lett a vesztem újra. Baszd meg Martin! Basszad meg azért, hogy ennyire belerántottál!
Hogy haragudhatnék rád Moïse? Pontosan tudom milyen egy balhés társasághoz tartozni. Ti is csak minket védtetek volna. Mindig a jóknak ér véget a történet happy end nélkül.

Mi hárman, Xavier, Moïse és én húztuk a rövidebbet. És.. megöltél valakit. A mai napig nem felejtettem el, hogy milyen érzés. Már a gyomrom is kavarog.

De kint vagyunk, nem? Ez számít csak, igaz?

Erősítsen meg valaki, mert a gondolataim és aggodalmam szétfeszítik a fejem.
Ki és belégzés, ütemre. Az majd segít. Rafael majd segít. A stressz árt nekünk.
De bajt hozom rá, meg sem érdemlem a szerelmét.

Csak valaki mondja meg mit tegyek, hogy normális heteim is lehessenek!
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó