Dr. Lory Santiago panasza Zofia Nowakowski-ra

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kockasajt

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Neved: Dr. Lory Santiago
Játékos(ok) neve: Zofia  Nowakowski
Panasz oka: RP hátráltatás
Panasz kifejtése: Dutyban kimentünk egy hívásra, ahol Zofia volt a sérült, körülöttünk kb 4 BCSO-ssal. A társai elkezdtek lövöldözni, majd mikor visszamentünk el láttuk rpsen, ezután kórházba szállítottuk, ahol már hangoztatta hogy ránk bízza az rp-t. Itt pillanatot kért, gondoltuk valami magánéleti probléma így vártunk, de kilépett. Ezután nagy nehezen visszajöt, majd azt mondta neki sietnie kell, így mi is siettünk (szintén azt hittük magánélet). Az ellátás végén kivittük hogy a leiczett transzfúziót megkapja, az NPC-nél. RP stoppot szeretett volna, mivel épp a társainak is admin ügye volt Gergővel. Ráírtam ekkor Gergőre, aki azt mondta, mehet tovább amit elkezdtünk. Zofia ezt ooc megtudva ismét hátráltatni kezdte az rp-t, azzal az indokkal hogy 5-10 percre el kell mennie a géptől. Ezután egyből le is lépett. Majd amikor beloginolt 10 perc múlva, rá 1-2 perc múlva berontottak a kórházba a társak.   
Bizonyíték (kép, log, videó): [23:22:59] Zofia Nowakowski: (( megtudunk kicsit állni? ))
[0:40]
[23:23:00] Zofia Nowakowski: (( ooc ))
[0:40]
[23:23:08] Dr. Lory Santiago: (( igen ))
[23:23:08] Zofia Nowakowski: (( Rpvel ))
[0:41]
[23:25:25] Zofia Nowakowski: (( De az ICvel kicsit stop pls ))
[0:41]
[23:25:32] Dr. Lory Santiago: (( Miért? ))
[0:41]
[23:25:46] Zofia Nowakowski: (( Gergő adminügy ))
[0:41]
[23:26:06] Dr. Lory Santiago: (( Ettől az rptől sajnos független. ))
[23:26:10] Zofia Nowakowski: (( Nem független ))
[0:42]
.
[0:42]
[23:31:30] Zofia Nowakowski: (( 1 kicsit bekell afkolnom még. ))
[23:31:39] Zofia Nowakowski: (( megtudunk állni egy kicsit? ))
[23:31:42] Zofia Nowakowski: (( 5-10p ))
[23:31:42] Matteo Marchetti: (( nem ))
[23:31:45] Zofia Nowakowski: (( muszáj )
[0:42]
[23:32:06] Dr. Lory Santiago: (( MIért szeretnéd húzni az időt? ))
[0:42]
[23:32:14] Zofia Nowakowski: (( nem húzom az időt, elkell mennem a géptől. ))
[0:42]
[23:32:50] Dr. Lory Santiago: (( Akkor mi megállunk. De nektek sem fog érni ha bejöttök darálni. Álljatok meg ti is ))
[0:42]
[23:32:57] Zofia Nowakowski: (( Megállnak ők is ))
[0:42]
[23:33:39] Zofia Nowakowski játékos kilépett 30 méteres körzetben. (timed out)
[23:33:47] Dr. Lory Santiago: (( nem hiszem el ))
[0:42]
[23:33:55] Matteo Marchetti: (( hívj admint meguntam ))
[0:43]
.
[0:43]
[23:46:29] Zofia Nowakowski: (( RP stop vége? ))
[0:43]
[23:46:39] Dr. Lory Santiago: (( RP stop? ))
[23:46:43] Dr. Lory Santiago: (( Nem volt rp stop ))
[23:46:45] Matteo Marchetti: (( tessék? ))
[23:46:46] Zofia Nowakowski: (( Hát kint is az volt addig. ))
[23:46:47] Dr. Lisa M Dalin: (( Nem is lehetett volna. ))
[0:43]
[23:46:54] Sesto Pirozzi: (( mi? ))
[23:46:56] Matteo Marchetti: (( Itt meg nem ))
[23:46:57] Dr. Lory Santiago mondja: Beszéltünk Gergővel
[23:47:04] Dr. Lory Santiago mondja: (())
[23:47:04] Glenn Rawlins mondja: Áh, Pirozzi!
[23:47:04] Sesto Pirozzi: (( nincsen rp stop ))
[23:47:06] Sesto Pirozzi: (( nem volt. ))
[23:47:06] Zofia Nowakowski: (( Nem azaz RP stop... hanem amíg nem voltam itt ))
[0:43]
[23:47:13] Dr. Lory Santiago: (( ja úgy igen ))
[0:44]
[23:48:32] Alfred Julia ordítja: KEZEKET FEL
[0:44]
.
[0:44]
[23:48:44] Glenn Rawlins: (( Egyébként ))
[23:48:48] Glenn Rawlins: (( Azt Ti sem gondoljátok, hogy kifagytok ))
[23:48:50] Glenn Rawlins: (( Húzzátok az időt ))
[0:44]
[23:48:56] Glenn Rawlins: (( És akkor random idejönnek az emberek? ))
[0:45]
[23:49:01] Zofia Nowakowski: (( Nem, megálltak ők is. ))
[0:45]
[23:49:02] Dr. Lory Santiago: (( Állj srácok ))
[0:45]
[23:49:09] Dr. Lory Santiago: (( Ezt ti sem gondoltátok komolyan ))
[0:45]
[23:49:22] Dr. Lory Santiago: (( hátráltatjátok az rpt direkt ))
[23:49:27] Dr. Lory Santiago: (( kiléptek ))
Megjegyzés:Nincs
 

Zharko

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:26
Tisztelt Kockasajt!

Mint résztvevő, alá tudom támasztani Zofia állításait. Semmiféle RP hátráltatást nem észleltünk, nem lett volna indokolt számára. Már azóta, hogy bevitték, ott vártunk a kórház környékén, a megfelelő pillanatra.
Fontos megjegyezni, hogy nekünk is ugyan úgy “RP stop” volt. Az OOC chaten már leírtak miatt teszem idézőjelek közé. A kórház melletti parkolóban álltunk épp a várakozás alatt, vártunk Zofiára. 
Amennyiben nem hiszed, szívesen küldök logot majd délután, vagy esetleg megkérdezhetsz több adminisztrátort is, akik jelen voltak az esetnél.
Arról senki sem tehet, hogy ha valamiért újra kell indítania a számítógépét.
Többen sérelmezték, hogy bementünk a kórházba fegyverekkel. Erre reflektálva, admincontrollert kerestünk fel ezügyben előtte nap, hogy egy olyan embert, akit potenciálisan le fognak csukni, védett helyről el-e lehet menekíteni.

Köszönöm hogy elolvastad.

Üdv; Zharko
 

Kockasajt

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Kedves Zharko!

Addig a mondatáig nem volt probléma Zofiának hogy "rp szerver 2020", mert tamponizalva lett a sebe, ezután pedig ment a mentőbe és vért kapott. Miest beértünk a mentővel, és betolták a műtőbe, Zofia kijelentése után /do-kra sem válaszolt. Részünkről pedig még mindig rp hátráltatásnak számít amit Ő csinált, ebből mi engedni nem szeretnénk. A kórházba berontásotokkal sem lett volna problémánk, sőt nem is volt. De a két időzítés nem igazán volt jó.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Kedves Zharko!

Mint az eset mentős résztvevője írok ide. Az egész rp szituációval nem volt gond addig, amíg Zofia nem kezdett el ilyen dolgokat írni ic és ooc is (lásd lentebb). Scriptesen 5,00 liter vér helyett neki 4,73 volt. Szakszerű RP-s ellátást kapott, ami miatt nem is halhatott meg rp-sen.

[22:16:15] Jons Gauss: (( ja értem, veszthetek 60 liter vért, élek ))
[22:16:18] Jons Gauss: (( RP szerver 2020 ))
[22:18:44] *** lassan elveszti a 60. liter vért [Jons Gauss]

Az ellátás kezdetétől a végéig 2x is kilépett az rp közben, a műtétre már vissza se akart jönni (ezt onnan tudtuk meg, hogy ráírtunk dc-n.)

[22:49:52] Zofia Nowakowski játékos kilépett 30 méteres körzetben. (timed out)
[23:33:39] Zofia Nowakowski játékos kilépett 30 méteres körzetben. (timed out)

Aztán azt mondta, hogy rpzzük úgy a műtétet ahogy szeretnénk neki mindegy:

[22:45:38] Albert Curie: (( rpzzétek ti ezt ))
[22:45:40] Albert Curie: (( rátok bízom ))

Az eset elfogadásától Zofia kimentéséig majdnem 2 óra telt:

[21:58:47] ** [CH: 91112] Dr. Lory Santiago (Doctor): DOC-90 fogadja a BCSO újabb hívását. Elindul a helyszínre! Vétel!
[23:48:32] Alfred Julia ordítja: KEZEKET FEL

Jons Gauss, Albert Curie, Zofia Nowakowski ugyanaz a személy csak maszkot viselt.

MD részéről az RP hátráltatás tényét fenntartom én is, mert ha ezek nincsenek már rég ki lett volna engedve/elvitte volna a BCSO és más lett volna az RP kimenetele. Várjuk a bíráló admin válaszát!
 

EyezOfAPsycho

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Sziasztok! Ott voltam az eseménynél, és bár semmiféleképpen nem szerepel az érdekeim között, hogy az RP újra legyen alkotva, vagy bármi ehhez hasonló történjen, szimplán az igazságérzetemet itt-ott-amott csúnyán érinti a tegnap esti történések egy bizonyosan nagy része, már csak azért is, mert az "RP stop" kérvényezés, a szakaszos időhúzások, a flegma stílus képviselete, mely után jön még egy sor kifagyás, 10 perccel későbbi visszatéréssel, ami után aztán 0,02 mp -el már bent van a felmentősereg, kicsit tényleg rosszul érint, ezért is nyilvánulok meg.

A józan ész, amivel próbálok gondolkodni, az nem igazán fogja fel, hogyan lehetséges, hogy ilyen dolgok megtörténhetnek manapság. Teljesen egyértelmű, hogy az említett időhúzás valamiért szükséges volt ahhoz, hogy a megmentők időben a helyszínre érkezzenek, a BCSO -nak pedig ne legyen ideje a kórházból átvinni Zofia -t a kirendeltségre. Összességében az RP -vel nem volt gond (azt leszámítva, hogy miután telibe vertél egy fát, érdekes módon a semmiből ott teremtek 10-15 percre rá a már sokat említett megmentőid, mindenféle tudomásszerzés nélkül, és voltak szívesek animban is rádiózgatni félholtukban, miután beléjük lőttem két tárat ( https://kepkuldes.com/image/fk1p4q )). Szóval a maga módján rendben volt minden. A maga módján...

Egyszerűen nem értem, mi szükség volt erre az egész herce-hurcára, meg a bedurcizásra, mely miatt Te, Zofia le /do -ztad, hogy 60 liter vért veszítettél, nem voltál hajlandó a műtét, meg a komplett eseménysorozat során igazándiból RP -zni, meg semmi ilyesmi. Nem tudom ezt így hirtelen hovátenni, még akkor sem, ha eszem ágában sincsen újra tolni a RolePlay szituációt, vagy ha az igazságérzetem sérüléseket szenvedett. Az pedig, hogy a Ti RP -tek stoppolva lett, az nem egyenértékű azzal, hogy nektek is hasonlóan kellett volna cselekednetek ÖNSZÁNTATOKBÓL a kórházban, hogy szépen legyen idő mindenre.
 

David Hennessy

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:54
Kedves Glenn Rawlins (EyezOfAPsycho)!

és voltak szívesek animban is rádiózgatni félholtukban, miután beléjük lőttem két tárat ( https://kepkuldes.com/image/fk1p4q ))
Elismerem, hogy hibáztam, mivel annyira felidegesített a fegyverelővételes eset, hogy elfelejtettem rádiót RP-zni, azonban ezzel konkrétan semmi előnyhöz nem jutottunk, senki sem indult el a pozíciómra, 2 sort írtam le, a végén ott haltam meg (te is ott voltál mellettem).

Az pedig, hogy a Ti RP -tek stoppolva lett, az nem egyenértékű azzal, hogy nektek is hasonlóan kellett volna cselekednetek ÖNSZÁNTATOKBÓL a kórházban, hogy szépen legyen idő mindenre.
Ez egyáltalán nem igaz, szerintem mindenkinek leesik, hogy a két RP igazából egy (a lakossági bejelentéses cuccnál is a kórház közelében Zofiara várt az Everon már a kezdetek óta...).

Teljesen egyértelmű, hogy az említett időhúzás valamiért szükséges volt ahhoz, hogy a megmentők időben a helyszínre érkezzenek, a BCSO -nak pedig ne legyen ideje a kórházból átvinni Zofia -t a kirendeltségre
Erre szintén a felső részt tudnám ideírni, már régóta ott vártak, a többieknek sem esett jól ott várakozni +-ba.
 

Zharko

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:26
Tisztelt Jelenlévők!

Tessenek elgondolkozni azon tényen, hogy melyik jobb lehetőség egy illegális csapat számára;
Az, hogy bent tartassuk több óráig, hogy legyen esélye a BCSO-nak esetleg elkapni/megtalálni minket ameddig várunk rá VAGY az, hogy minél előbb bemenjünk érte/kihozzák a rendőrök és fel tudjunk szívódni.

Nekünk a második utat diktálja a józan ész.
Szerintem ebbe ha belegondol mindenki, rá fog jönni a helyes megoldásra.

Kiegészíteném magam annyival, hogy minket ugyan úgy tájékoztatott Zofia, hogy AFK-olnia kell menni körülbelül 10 percre. Amint visszajött jelzett, azonnal mentünk be érte, mert késő volt.
Ha nem megy el AFK-olni, 10-20 perccel előtte már kivittük volna.

Illetve, az időhúzós RP-ről nem tudok sokat, de egyértelműen elutasítom azt, amit EyezOfAPsycho írt ezzel kapcsolatban.
(Azt a részét, ahol szerinte azért húzta az időt, hogy ki tudjuk menekíteni (what?) )
Zofia számítógépe kikapcsolt előtte, és nem kapcsolt be körülbelül 5-10 percen át. Discordon végig közvetítette szöveges formában az eseményeket ezzel kapcsolatban.
Akit megöl a kíváncsiság, megnézheti bátran.


Üdv; Zharko
 

EyezOfAPsycho

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:42
Számomra egyértelműen időhúzós RP -nel minősül az, ha valaki elsőnek nem válaszol az RP -re, amikor esetlegesen meg lett kérdezve /do -ban bármiről is, ráadásképpen a válasza az adott szituációban kulcsfontosságú, ennek aztán a hatványozott következménye az lesz magától értetődő módon, hogy várunk X ideig, majdan ha megérkezik végre a várva várt válasz, akkor megint várhattunk X időt, mire az újabb kérdésre jön egy újabb fajta válasz. Aztán, ha nem válaszol az ember, akkor ott értelemszerűen nehezbítés történik, mert a kisujjunkból kell kiszopni, hogy akkor most mivan. Tudjuk jól, hogy kb ez megtörtént, és szerintem bizonyosan számottevő részről  ez egyértelmű időhúzásnak minősül, bárki-bármit mond. Valakinek a válaszára várni azért, mert nem hajlandó együttműködni, az egyrészt elveszi az ember kedvét a szituációtól, másrészt pedig időhúzásként is egészen jól funkcionál, mert ameddig Mi várunk egy adott válaszra X időt, ami amúgy előrébb vinné az RP helyzetét egy lépcsőfokkal, addig Ti megtehettek 3 mérföldet, és A -ból B -be akár lazán át is kulloghattok, ezért aztán egyáltalán nem értem, miért utasítod el az állításomat, mikor ez történt.

Ahhoz pedig továbbra is teljes vállszélességgel tartom magamat, hogy egy bizonyos ügyből, amiért a frakció néhány tagjának RP Stop volt, a kórházban ugyan úgy mehettek volna tovább a dolgok, elvégre az a konkrét ügy nem függöt össze azzal, amit intéztetek az adminokkal. Ha összefüggésben lett volna a kettő, akkor szóltak volna nekünk is, hogy skacok, Zofia is ehhez az ügyhöz tartozik, ne csináljatok vele semmit, ne folytatódjon az RP, és/vagy viszem magammal dumálni Őt is. De ilyen utasítás egy admintól sem érkezett, ezért egyből megint csak érthetetlenné válik számomra, hogy miért kellett annyi ideig pihentetnünk a folyamatot, míg úgy nem határoztok, hogy akkor mostmár mehet minden. Nem kukacoskodni akarok, mert nyilvánvalóan nektek sem az a szándékotok, hogy mindenféle hülyeség árán, RP szabályokat megszegve éljétek a szerveren lévő életeteket, ez teljes mértékben tiszta ügy, okos srácok vagytok Ti, de amikor egy kicsit letér a vonat a sínről, akkor már igazából unfair bizonyos személyekkel szemben az egész folyamat. Nyilván egy illegális életben mocorgó szervezet számára nem az a legfőbb, hogy lebuktassák őket a rendőrök az első adandó alkalommal. Ugyanakkor mivel egy szerveren vagyunk, ahol bizonyos szabályok kötnek, tudni illik, azoknak a bizonyos szabályoknak meg kell felelni (pl. reagálj az RP -re akkor is, ha szar napod van, mérges vagy, vagy éppen rádjött a szapora, elvégre belekezdtél abba az RP szituációba, tudtad jól, hogy két véget érhet a helyzet, hát akkor meg ugyan mire jó az időhúzás?). Feltételezem, hogyha elraboltok engem, én meg nem írok semmilyen kérdésetekre semmit, csak 2 percenként, mert vakarom a hátsó felemet, aztán hirtelen odaér a nemtoménmilyen szuperalakulat ágyúkkal, meg rakétavetőkkel, akkor az nektek sem simogatja az aurátokat.
 

Bálint

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:369
Kelvin Rakes
Sziasztok! A panaszt én fogom kezelni.

Először is szeretném leszögezni, az RP nem kerül semmiféleképpen újra lejátszásra, hiszen véleményem szerint az csak tovább komplikálná a dolgokat. Csupán utólagosan szeretném átlátni az egészet.

Magáért az RP hátráltatásért nem szeretnék szankciót kiosztani, hiszen eléggé zavaros. Nem tudom, és nincs is jogom azt ellenőrizni, hogy Zofiának tényleg el kellett mennie a gép elől, vagy sem.

A továbbiakban viszont azt szeretném kérni, hogy amennyiben valaki félbe szeretne szakítani egy RP szituációt, (el kell szaladjon a gép elől) azt egyértelműen jelezze egy adminisztrátor felé, és akkor lesz folytatva az RP, amikor mindkét félnek megfelel (jelen esetben az SO-nak is mint harmadik résztvevőnek). Illetve nyomatékosítanám, hogy játékosként az RP szituációt nem állíthatod meg Zofia.

Bár a panaszkönyv elsősorban nem ezzel az indokkal íródott, én mégis az RP közbeni stílusodra szeretnék rávilágítani. Teljesen irreális, már-már fun /do. Hozzátenném még azt is, hogy amíg a BCMD teljesen együttműködő lett volna, odafigyeltek, és maximális megértéssel kezelték azt, hogy el kell menj a gép elől, te nem igazán tanúsítottál hasonló magatartást velük szemben.

Idézet tőle: Poqu:
[22:16:15] Jons Gauss: (( ja értem, veszthetek 60 liter vért, élek ))
[22:16:18] Jons Gauss: (( RP szerver 2020 ))
[22:18:44] *** lassan elveszti a 60. liter vért [Jons Gauss]

[adminisztrator]Részben jogos. Irreális /do és nem megfelelő stílus miatt fog kapni 60 perc adminjailt Zofia Nowakowski.[/adminisztrator]

Kód:
[22:18:46] *** lassan elveszti a 60. liter vért [Jons Gauss]
[22:18:47] Jons Gauss mondja: (())
[22:18:50] Jons Gauss: (( most mit rpzzek? ))

(Ennek fényében módosítom 45 percre az adminjail mértékét.)
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó