Connor Beaumont - Szigor

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Bohóc

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:163
David Stewart
logo.png

one RolePlay
Panaszkönyv - Adminisztrátor(ok) ellen

Neved: Connor Beaumont
Adminisztrátor(ok) neve: Szigor
Panasz oka: Indokolatlan AJ Indok: 60 perc 2x mentős DM. Tisztán látszott a kocsin hogy bcso.
Panasz kifejtése:
Alapvetően irreális, hogy egy rablás és tűzharc közepén a mentősök beszaladgálnak a holttestek mellé.
Az IC karakterem nem tudta megállapítani, hogy az általa látott személyek mentősök vagy nem, hiszen IC karakterem és a mentősök között több bokor és fa állt, illetve a mentősök érkezésének a pillanatában olyan helyen álltam, ahonnan csak a falakon látható kék-piros fényeket láttam, a jármű festését és fényhídját nem, ezt az adminisztrátornak meg is mutattam, azonban a tűzharc közepén álltak, ezért inkább lőtt, IC döntésből vezérelve. Valójában a mentősök részéről lehetett PG, hogy a lövöldözés közepén érezték fontosnak nem is egy még élő, hanem egy már meghalt személy hordozgatását.

A szabályzat nem tér ki a rablás közbeni civil áldozatokra, azonban a szabályzat egy más részre, a frakcióháborúkra vonatkozó szabálypontban egyértelműen és általánosan fogalmaz:
Ugyanakkor a józan ész elve szerint, ha ez aránytalanul nehezen valósítható meg, akkor civil, vagy
egyéb játékos is meghalhat különösebb indok nélkül. [Pl.: Nem védett helyen háborúzik két szervezet
és civilek szándékosan a tűzvonalba futnak. Ilyen esetben nem várható el az, hogy a háborúzó felek
minden egyes emberről megállapítsák, hogy ellenség-e, vagy sem. A nem háborúzó játékosok
felelőssége, hogy ne menjenek tűzvonalba.] Ha egy ilyen ügy miatt panasz érkezik, akkor az
adminisztrátor dönti el, hogy fennáll-e az aránytalanság, vagy sem.

Kiemelendő ezen idézetben a józan ész elve megfogalmazás, mely kimondja, hogy egyéb játékos is meghalhat különösebb indok nélkül.
A szabályzat így fogalmaz:
nem várható el az, hogy a háborúzó felek minden egyes emberről megállapítsák, hogy ellenség-e, vagy sem
Egy tűzharcra ugyanez vonatkozik, attól függetlenül, hogy jelen esetben ez a háború ideiglenesen, a rendőrség és a rabló szervezet között zajlott.

Bizonyíték(Kép, log, videó): -
Megjegyzés: Alapszituáció: Benzinkút rablás
 

Szigor

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:116
[adminisztrator]Hali.
Érkezett egy pm-em amiben meglett említve hogy le lettek lőve a mentősök hulla szállítás közben. Gondoltam kivizsgálom az ügyet. Ekkor gotoztam rád, majd freezeltelek mert nem vetted észre gondolom hogy rád gotoztam. Beszélgettünk elég sokat, logom nincs mert Crasheltem. Megkértem hogy mutasd meg a helyet ahol felvetted a pozíciód. Az egyik általad mutatott pozícióból tisztán látszott a mentős autó, a másik pozícióból elismertem hogy nem látszik, de látható volt azon a helyen ahol bement, illetve nem hiszem hogy a pozíció váltásod alatt ért oda. Úgy ítéltem meg a helyzetet hogy kis oda figyeléssel az egész elkerülhető lett volna. Mikor én rád gotoztam egy másik adminisztrátor már rajta volt az ügyön és kommunikáltunk is chaten. Megerősítésével szankcionáltam.
Nincs több hozzá fűzni valóm.[/adminisztrator]
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:490
Sziasztok!

Az idézett szabálypont valóban jelzi, hogy tűzharc közben meghalhat civil is. A probléma csak az, hogy ez kifejezetten frakcióháborúra vonatkozik.

A Szigor által leírtakat (hogy az egyik pozícióból a mentős tisztán látszott) nem tagadtad, szóval élek a gyanúval, hogy ott nem véletlen lőtted le.

Csak ráadásként írom, hogy amikor mentős alleader voltál valamelyik karaktereddel Zsolti alatt, te voltál a legnagyobb szószólója annak, hogy a mentősöket ne lőhessék le munka közben...

[admincontroller]Jogtalan, de a következő szabálymódosítás egyértelműen tisztázza a helyzetet.[/admincontroller]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó