CK -nál történő vagyonvesztés

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Phoenix Holloway / Shaddy «

Ötleted leírása

» Lényegében, elég sok játékost nem érdekel a saját karakterének az élete a szerveren. Ilyenkor az RPbe egyből bele van vonva az admin, ami eléggé illúzió romboló lehet egyes esetekben, és megtöri a folyamatos RP -t, nem beszélve arról, hogy a másik félnek teljesen elveszi a kedvét az egész szituációtól. Ezért találtuk ki azt, hogy CK -nál valamilyen szinten legyen a játékosnál vagyon megvonás. Ez többféleképpen nézhet ki:
- Például automatikusan elveszti a cégét, akkor is, ha ő alapította azt.
- A számlán található összeg 10-20% -a eltűnik.
- Egyéb ötletek jöhetnek kommentben, már ha valaki elolvassa a leírást, nem pedig csak a cím után fog véleményt formálni.

Ilyenekre gondolok, mint például: Attól a játékostól nem kerül megvonásra semmi, aki például illegálból legál váltásra miatt CKzik / Illegálnak CK engedély stb. stb .

Természetesen, a frakció, stb., megmaradnának mindenképpen, ha csak másképp nem dönt a CK -zott illető.

Hogy ez miért lenne jó?
- Az emberek jobban tartanának a PDtől, nem pedig az lenne, hogy folyamatosan gúnyt űznek belőlük, és kimemeelik őket.
- Szinten ugyan ez az illegál részéről is, nem a folyamatos kötekedés / niggerezés menne, hanem actually lehetne tartani tőlük. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Credit: @Az Elisz @Cortez @Loco «
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Akkor ennek inkább az illegálra kéne vonatkoznia, nem egy átlag civilre, aki "lese szarja a PD-t".
Ugyanitt, csak PÉNZT vennék el 10-20% de inkább 10 a CK-stól, az autó, frakció, cég, stb nem tartom reálisnak.

Amúgy fasza, támogatom.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:636
Millie Evers
Már annyiszor el lett utasítva. Így se, úgy se fognak harcolni a karakterekért. 15 millióból elveszít 10%-ot is jól jár. Mert 10-20 százalék feletti elvesztéssel már a kis playerekkel lenne kicseszve.
Szép elképzelés, de úgy se fog sok embert érdekelni.

EDIT: illetve mi alapján lenne szűrve, hogy én most a frakcióm által vagyok ck-zva, vagy csak untam a banánt?
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:490
Úgy, hogy nincs cégem, nem akarok céget és nem vagyok egynek se tagja azt gondolom, hogy ezt elveszíteni kicsit overkill lenne. Erre más megoldást kell kitalálni.
Ettől független a 20%-os pénzvesztést támogatom, de akkor azt is ki kell találni hogy legyen ellenőrizve, hogy ne vegyek csomó kocsit, hogy eladjam CK után és ne veszítsek pénzt.
 

Olajos

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:45
Oliver Banks
Akit nem érdekel a vagyona, és az RP-t képviseli annak tök mindegy hogy elveszíti-e a vagyonát, vagy nem ha CK-zik, de van egy réteg aki igenis a vagyonra megy, viszont nem fog CK-zni és 1 karakterrel megjár 10 frakciót hogy ne veszítse el a vagyonát. Tehát ugyanott vagyunk, ahol eddig.
 

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:227
Frank Dudek
Tegyük fel van egy XY nevű játékosunk akit mindig az illegális szerepjáték vonzott. XY nem fog alapmunkázni, hiszen nem azért jön fel a szerverre, hogy buszozgasson a városban órákon át. Nem fog elmenni kamionozni és töcköt szedni mert nem erre vágyik. XY elmegy egy illegális frakcióba, nagy nehezen valahogy megszerzi az árát egy átlagosnak mondható járműnek, és ha szerencsés akkor egy ingatlant is tud venni magának hiszen nem az utcán lakik a története szerint. :)
XY örül a minimálisan megszerzett cuccainak, de mint lenni szokott elmúlt a hype a frakció körül ezért egyre ritkábban jár fel mindenki és megunja Ő is. Keresni kezd egy másik illegális frakciót, de új karaktert kell hoznia oda. XY elveszti az összes nehezen megszerzett cuccát, mert néhány figyelemhiányos emberünk egymásra halmozza a Jugularokat és a töckökből szerzett csilliárdos összegeket..

És itt nem a vagyonról van most szó, hanem az időről amit páran beletesznek a minimális tárgyi vagyonuk megszerzésére..
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Akkor már juthatna inkább második karakternek X óráig y összeg, ami halmozódik. Szerepjátékosunk abból vehet magának kocsit valamint esetleg házat, ha arról van szó. És akkor nyomhatja úgy az rp-t, ahogy szeretné. Cknál úgyis nullázzák mindenét. Ha a felhalmozott pénzt pedig utalná az elsődleges karakterre, küldjétek el neki az ub kérelem formátumot.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Akkor kifejtem tök feleslegesen, mert amúgy előttem kb Doctor Juan elmondta, illetve nem értem miért mindig a pénzt kell szem előtt tartani és miért érzi magát azért szarul valaki mert másnak több pénze van. - Szerintem köze nincs ahhoz, hogy valaki csak azért RP-zne másként mert fél, hogy így elveszíti a cégét, vagy a vagyonát, ha meg emiatt másképp RPzik mint amilyen karaktert hozz, mert fél hogy elveszít mindent és emiatt inkább nem is éli bele magát, az gáz. De például egy nagyobb illegális csapat emiatt inkább visszafogja magát és még ennyire se lesz illegális élet mint jelenleg és nulla kontakt nem lesz a PD és az Illegál között mert azon stresszel a fél illegál, hogy véletlen ki CKzák mert nincs nála egy személyi ( Fordult már elő hasonló, hogy CKban kitoloncoltak valakit mert nem volt nála személyi és egy napos karakter volt. ) Azok az emberek akiknek cégük van és rohadt sok pénzük, pont nem csinálnak lófaszt se, hogy egy CK-t rájuk húzz, szóval maradnak a bandákban azok az emberek akik RP-znek és nem grindolnak és sok idő alatt szedték össze azt a kis vagyont ami van. Vagy ha másik karaktert hozok, akkor inkább nem hozok más karaktert, mert nem akarom bukni mindenem és újra felépíteni. Én letudom RPzni, hogy félre rakom a kocsit és szépen a kövi karakter felépíti magának. De azért akkor ne hozzon senki semmi új karaktert, meg valami újat, mert akkor így járna és akkor ott van egy egy éves karival akivel a világ összes frakcióját végig járta már unja mint a szar de úgy se fog ki CKzni hiszen mindent is felépített. Én értem, hogy RP meg ilyenek, de a beleölt időt egy szeretett autódat amiatt ne veszíts el, mert egy bandának nem tetszett a pofid és végül ki CKzták a karakteredet, vagy egy olyan unalmas frakcióban vagy hogy inkább játszanál a Tetrissel és mást szeretnél kipróbálni valami újat.
 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
nem értem miért mindig a pénzt kell szem előtt tartani és miért érzi magát azért szarul valaki mert másnak több pénze van.
Mert ez a szerver alappillérje. /Sajnos?/
Itt nem arról van szó, hogy irigyek lennénk és elakarjuk venni más vagyonát, szimplán a játékosközösséget ezzel lehet irányítani jelenleg.
A topic arról szól, hogy több hangsúlyt fektessünk a karakterünk életének féltésére, nagyobb szerepet játsszon az élni akarás, mivel sajnos van akiknél nem maguktól érthető dolog ez, így ezzel ki lehetne ezt emelni egy kicsit jobban, hogy mégnagyobb súlya legyen.

valaki csak azért RP-zne másként mert fél, hogy így elveszíti a cégét, vagy a vagyonát, ha meg emiatt másképp RPzik mint amilyen karaktert hozz, mert fél hogy elveszít mindent és emiatt inkább nem is éli bele magát, az gáz.
Nem teljesen így. Inkább úgy fogalmaznék, hogy:
Azért RP-zne másként, mert fél hogy elveszíti a karakterét. Ez lenne a full alap. Viszont így talán jobban óvná, mert ezáltal elveszítené vele a cégét és-, vagy vagyonának egy részét, ahogyan az ötletben fel van tűntetve példaként.
/Ha máshogy RP-zik, mint amilyen karaktert hoz pedig szereptévesztés.../

véletlen ki CKzák mert nincs nála egy személyi ( Fordult már elő hasonló, hogy CKban kitoloncoltak valakit mert nem volt nála személyi és egy napos karakter volt. )
Ez nem tudom mikor történt, miért nem fordult adminhoz az illető? Illetve, nem tudom hogyan kapcsolódik ide. Az LSPD lehetőséget ad ujjlenyomatos azonosításra ilyen esetben, ahol ha nincs bent a rendszerben a /do alapján kerül csak kitoloncolásra.
Én értem, hogy RP meg ilyenek, de a beleölt időt egy szeretett autódat amiatt ne veszíts el, mert egy bandának nem tetszett a pofid és végül ki CKzták a karakteredet
A belefektetett idődet élmény formájában kapod vissza, csak ahogy most is, az autódat pedig megtarthatod.

Idéznék az ötletből:
Attól a játékostól nem kerül megvonásra semmi, aki például illegálból legál váltásra miatt CKzik / Illegálnak CK engedély stb.

Itt inkább arra kell gondolni, hogy a minimális CK türelmi idős, illetve terminátor karakter jelenséget csökkentsük, komolyabb karakterek jöjjenek létre.
 
Utoljára szerkesztve:

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Na hát ezért írtam annyit, hogy szar, igazából ugyanazt elmondod, más véleménye meg úgy se számít.

Szóval ha ennyire nagy probléma jelenleg, hogy senki se félti az éltetét, akkor az meg annyit jelent nincs fear rp, nem? Az pedig a szerver szabályzat szerint büntetendő.
Mert ez a szerver alappillérje. /Sajnos?/
Itt nem arról van szó, hogy irigyek lennénk és elakarjuk venni más vagyonát, szimplán a játékosközösséget ezzel lehet irányítani jelenleg.
A topic arról szól, hogy több hangsúlyt fektessünk a karakterünk életének féltésére, nagyobb szerepet játsszon az élni akarás, mivel sajnos van akiknél nem maguktól érthető dolog ez, így ezzel ki lehetne ezt emelni egy kicsit jobban, hogy mégnagyobb súlya legyen.

És ha ez bejön, ettől aztán akkora mennyiségű ember fog jönni a szerverre, hogy el se fogja bírni a szervergép, jöhet a onerp 2.

Amúgy lehet én vagyok a hülye és biztosan is. De két féle réteg játszik a szerveren a HCRPs titánok és akik csak úgy feljárnak el RPzgetnek élik az életüket úgy ahogy, visznek egy céget, valamiből pénzt csinálnak és elvannak de legalább aktívak, míg a másik réteg a titánok pedig arra várnak történjen valami csoda és helyettük RPzen már valaki, nulla interakciót alakítanak ki az emberekkel és igazából egy klikkben el RPzgetnek és utálnak mindenki mást aki másképp gondol az RP-re mint ők, ezek a másik szerveren az Octanson csak hogy Demzsi ne hogy belekössön, pont az ilyen HCRP-s embereket támogatták és az ő ötleteik jöttek be amiből a fél szerver nem kért aztán ezek a titánok sírtak, hogy szar a szerver és nincs senki mert ők se jártak fel és szűnt meg az egész. Hmmm valamiért dejavum van most is, hasonló a koncepció. Jelenleg nem hiszem, hogy az a baj a szerveren, hogy valaki nem félti az életét és megértem, hogy valaki le is nézi azt aki rabol a szerveren mert az nem RP-s, hogy lövöldöznek és rabolnak. Mert a PD-nek nem ez kell, még is valahogy manapság annyira ritka bármilyen illegál koncepciót látni, hogy a PD inkább egymást lövöldözi a rendőrségen vagy fel se jár. Szóval én nem akarom leszólni mert ötleteljetek van olyan ami például tetszik az ötleteitek között, még talán erre is mondanám jó, csak kicsit sok.
Valamilyen szinten értem mire akarsz célozni, miért lenne ez jó. - Régen felvetettem egy olyan ötletet, mi lenne ha halál után x százalékot elveszítene a vagyonából az ember ezzel is elkerülve a darákat ami senkinek se tetszett. - Jelenleg már amúgy megértem, mert texten sajnos nem lehet olyan rablást végbe vinni, ami ne lövöldözéssel érne véget. De aki meg azt mondja, hogy jajj lehet, az eddig miért nem csinált ilyet? Egy ilyen koncepciót se láttam 3 év alatt, szóval ott vagy egy illegális karakterként, aki igazából szart se csinál, drogot árul pár ezresért a bulikban mondjuk, talán fegyvereket, titokban, a PD-t egy minimálisan se belevonva, maximum ha véletlen random arcnak adod el és pont egy rendőr az és akkor végre történik valami, de ahogy észrevettem a PD rohadtul unja magát és nem akarnak csak igazoltatni egésznap. Ha nincs rablás mert nem mernek rabolni az emberek, akkor marad az a réteg aki gangel a hoodon és néha lenyom egy boxmeccset.
 

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
Na hát ezért írtam annyit, hogy szar, igazából ugyanazt elmondod, más véleménye meg úgy se számít.

Szóval ha ennyire nagy probléma jelenleg, hogy senki se félti az éltetét, akkor az meg annyit jelent nincs fear rp, nem? Az pedig a szerver szabályzat szerint büntetendő.


És ha ez bejön, ettől aztán akkora mennyiségű ember fog jönni a szerverre, hogy el se fogja bírni a szervergép, jöhet a onerp 2.

Amúgy lehet én vagyok a hülye és biztosan is. De két féle réteg játszik a szerveren a HCRPs titánok és akik csak úgy feljárnak el RPzgetnek élik az életüket úgy ahogy, visznek egy céget, valamiből pénzt csinálnak és elvannak de legalább aktívak, míg a másik réteg a titánok pedig arra várnak történjen valami csoda és helyettük RPzen már valaki, nulla interakciót alakítanak ki az emberekkel és igazából egy klikkben el RPzgetnek és utálnak mindenki mást aki másképp gondol az RP-re mint ők, ezek a másik szerveren az Octanson csak hogy Demzsi ne hogy belekössön, pont az ilyen HCRP-s embereket támogatták és az ő ötleteik jöttek be amiből a fél szerver nem kért aztán ezek a titánok sírtak, hogy szar a szerver és nincs senki mert ők se jártak fel és szűnt meg az egész. Hmmm valamiért dejavum van most is, hasonló a koncepció. Jelenleg nem hiszem, hogy az a baj a szerveren, hogy valaki nem félti az életét és megértem, hogy valaki le is nézi azt aki rabol a szerveren mert az nem RP-s, hogy lövöldöznek és rabolnak. Mert a PD-nek nem ez kell, még is valahogy manapság annyira ritka bármilyen illegál koncepciót látni, hogy a PD inkább egymást lövöldözi a rendőrségen vagy fel se jár. Szóval én nem akarom leszólni mert ötleteljetek van olyan ami például tetszik az ötleteitek között, még talán erre is mondanám jó, csak kicsit sok.
Valamilyen szinten értem mire akarsz célozni, miért lenne ez jó. - Régen felvetettem egy olyan ötletet, mi lenne ha halál után x százalékot elveszítene a vagyonából az ember ezzel is elkerülve a darákat ami senkinek se tetszett. - Jelenleg már amúgy megértem, mert texten sajnos nem lehet olyan rablást végbe vinni, ami ne lövöldözéssel érne véget. De aki meg azt mondja, hogy jajj lehet, az eddig miért nem csinált ilyet? Egy ilyen koncepciót se láttam 3 év alatt, szóval ott vagy egy illegális karakterként, aki igazából szart se csinál, drogot árul pár ezresért a bulikban mondjuk, talán fegyvereket, titokban, a PD-t egy minimálisan se belevonva, maximum ha véletlen random arcnak adod el és pont egy rendőr az és akkor végre történik valami, de ahogy észrevettem a PD rohadtul unja magát és nem akarnak csak igazoltatni egésznap. Ha nincs rablás mert nem mernek rabolni az emberek, akkor marad az a réteg aki gangel a hoodon és néha lenyom egy boxmeccset.
Van olyan aki már megcsinálta dara nélkül a rablást, sőt még én is anno @KabukiYAJ -el és @daco -val egy autós frakcióban. Simán elmenekültünk sikátorokban, egyéb helyeken. Kreativitás és tervezés kérdése.

A PD-nek pedig az kéne hogy végre az illegális frakciók (tisztelet a kivételnek) elszoknának attól hogy frakción belül megy az rp meg hú de nagy rizikót rpztünk ma, de a PD-t szinte nulla százalékkal vonják bele. (Már ha néhány illegál rpzik is fkn belül.)

De amúgy maradjunk témánál.
 

An0nim

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:33
Sok olyan ötletet fogalmaztok meg ami anno más szerveren volt. Ha az a cél hogy ne legyen agyba - főbe Cka PD miatt akkor a 10-20 százalák kevés.
Azon a szerveren 70-80 % vagyon vesztésed volt. Az autók a házak megmaradtak . Amire ennél figyelni kell az a CK vagyon kihasználása . Ezt külön szabályzatba volt bele foglalva . Ezt egy admin log alapján tudja bármikor kontrolálni.
Ha Ck vagyon százalékos elvesztésről beszélünk akkor mindenkire legyen ez érvényes . Szerintem .
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó