Jogtalan Chato panasza LSSD ellen

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:479
Hector
panaszkonyvj.png

Neved: Chato Alves Suarez
Játékos(ok) neve: Ma éjfélkori Felony Stop alkalmával jelenévő LSSD személyek.
Panasz oka: Értelmetlen ForceRP.
Panasz kifejtése: Felony Stop, kiszállítanak, teljesítem a kérést, az egyetlen, amit nem tettem, hogy nem feküdtem le a földre tök feleslegesen, hanem kneelingarrest2-vel térdeltem le, ezzel lehetővé téve a rendvédelem számára, hogy azonnal tudjanak bilincselni. Nem értem, hogy mi szükség van arra, hogy mindenképpen scriptesen is teljesüljön valami, ha azzal még hátráltatom is az RP sebességét. Nemmellesleg, amikor a kutya rámtámadt, adminisztrátor még fel is healelt, amelyet szintén nem értek, hogy miért, hisz IC küldték rám a kutyát, HP-t pedig minimálisan veszítettem. A videón látható minden.

Log részlet a sérülésekről, amelyeket szenvedtem, scriptesen.
[00:08:33] [INFO-warning] Sérülést szenvedtél a jobb lábadon. Menj orvoshoz, mert különben elvérzel!
[00:08:36] [INFO-warning] Sérülést szenvedtél a hasad tájékán. Menj orvoshoz, mert különben elvérzel!

Bizonyíték (kép, log, videó): Videó
Megjegyzés: -
 

Hayas

Haladó
Játékos
Üzenetek:18
Martin Rodriguez
Kedves Hector!

Magát a panaszkönyv létfontosságát nem tudtam/ tudtuk értelmezni a részedről, hogy mégis milyen indok, vagy érzelem vezérelte ennek elkészítését.
Továbbá, ha az adott szituációban nem csak a Los Santos County Sheriff's Department, hanem a Los Santos Police Department elnevezésű frakció is egyaránt részt vett, miért pont az általad, fentebb feltüntett szervezet (frakció) van megjelölve/ megemlítve?


A panaszkönyv témájára reflektálva:
ForceRP, na de mi lett rád erőltetve pontosabban? Mert az általad készített képernyővideóból mindez nem derül ki, legalábbis nem támasztja alá a "vádat".
Nem értem, hogy mi szükség van arra, hogy mindenképpen scriptesen is teljesüljön valami, ha azzal még hátráltatom is az RP sebességét.
Egy szerepjáték szerverre azért jársz fel, hogy mihamarabb letudj pár sort, amelyet Te magad generáltál és formáztál? - Avagy azért, hogy valóban átérezd a karakteralakításodat és a szerver közössége által generált változatos, annál színesebb játékélményeket (Ha előtted állok és /do-ba beírom neked, hogy a ház tetején állok, akkor Te miként reagálnál? Ez egy, és ugyan azon szituáció, hogy két külön dolgot reprezentálsz, amelyből nem egyszer volt negatív hátulütő és félreértés)?
Mert, ha nincsen maximum kettő perced az animációra, de másikra igen, akkor miért generáltál magadnak hátrányos helyzetet?

Valószínűleg ez volt az egyetlen szabályzati pont, amely a szituációhoz stimmelhetett, bár, ha valóban kényszerítve lettél volna bármilyen cselekvésre is, akkor nem ugrott volna rád egy habzó szájú kutya.

Nem muszáj szimpatizálni mindenkinek mindenkivel, vagy mindennel, de az In Character az játékon belül marad, az Out of Character pedig a volán mögé sorolódik be.
Nemmellesleg, amikor a kutya rámtámadt, adminisztrátor még fel is healelt, amelyet szintén nem értek, hogy miért, hisz IC küldték rám a kutyát, HP-t pedig minimálisan veszítettem. A videón látható minden.
Az adminisztrátor által azért kaptál karakter heal-t, mert a kutyát kezelő játékos nem volt tisztában a pet rendszer szépségével pontosabban, és egyáltalán nem akart ekkora jellegű sebzést okozni az általad alakított karakterre.

Istenek igazájából nem igazán tiszta a kép, hogy milyen célból és indíttatásból választottad ezt az utat, konkrétan magad ellen beszélve, ahelyett, hogy felvetted volna bármelyikünkkel is a kapcsolatot egy érdemi vita, vagy beszélgetés erejéig, hogy negatív kételyeidre kielégítő választ kaphass.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,927
-
Head of Staff hozzászólás
Szia Hector,

Ha annak a módját választottad, hogy végül PK-ra teszel egy olyan dolgot, ami több időt és energiát vett időbe, mintsem, hogy ott rendezd az egyetlen kérdést a helyszínen az LSSD játékosaival vagy még esetleg egy adminisztrátor bevonását is kérhetted volna, akkor itt kell nekem is válaszolnom és megjegyeznem bizonyos dolgokat az esettel és még veled kapcsolatban is.

Maga a forceRP fogalma nem tud kimerülni abban, hogy te X animot használsz és ők pedig Z-t kérnek (ez IC ügy, hogy lefekszel-e nekik hasra, ha azt kérik 12-en tőled - ha meg nem, akkor vállalod, hogy segítenek neked szépen hasra feküdni).

A forceRP fogalma arra hivatott, hogy például a Te karaktered, Chato úgy nyakon vág valakit, hogy az rögtön elájul.

Na ez forceRP. Az, hogy ők ahhoz ragaszkodnak, hogy hasalj a földre, de te helyette letérdelsz, az nem forceRP, hanem következményekkel teli IC ügy.

Most pedig veled kapcsolatban:

1. Szinte már személyesnek érződik nagyon sok mindenki számára ez az egész "utálok minden hatósági személyt" szerepjátékod. Ez már vagy a 4. karaktered, aki ezt csinálja az első perctől fogva, csak eddig az LSPD-vel történt meg, de most már, hogy van LSSD velük is elkezded / folytatod. Senki nem tudja megmondani mi értelme van ennek, de ez a megállás nélküli utálat már nem lehet IC, ha ismétlem a 4. karaktered is ilyen.

2. Az egyik bekezdésben azt írod, hogy nem érted mi értelme van scriptesen teljesíteni egy kérést, majd arra hivatkozol, hogy scriptesen megharapott egy kutya, tehát a részükről nem lehet véletlen az uszítás. Ezt sem értjük, hogy mit szeretnél. Ott pedig leírták, hogy véletlen volt és még HP-t is kaptál rögtön a baki miatt. Szerintem még korrekt is volt.

3. Az első pontból adódóan ez már inkább IC-OOC keverés részedről a folytonos "LSPD-LSSD rossz; LSPD-LSSD ellenem van" dolgok miatt. Mindent te generálsz magadnak.

Zárom a jogtalan panaszkönyvet, ha kérdésed van, akkor discordon állok szíves rendelkezésedre.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó