[CHATLOG MAGICIAN]

Tyreek

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:67
Tyreek
Sziasztok. Be szeretnék mutatni nektek egy apróságot. Lehet sokatok tudja, használta, de biztos vagyok benne, hogy van közöttünk olyan játékos is, aki nem ismeri ezt a lehetőséget. Személy szerint régóta használom ezt a kis "segédletet", és mivel nem láttam sehol leírást róla, ezért megosztom veletek!
(Az útmutató kép(ek) egy GTA World külföldi szerverről származik!)

Azok, akik tudják már szerkeszteni különböző programokkal az élményképeket, tudni fogják, még is hogy működik ez az egész.
Ezen a linken érhetitek el:


Azok számára, akiknek még olvashatatlan a képernyőkép készítés, azoknak mutatni fogom, hogyan kell megfelelően elkészíteni.
Ez az útmutató egy külföldi szerverről származik "Chatlog Magician" néven. Photoshop használatát is tartalmazza.

Tisztában vagyok azzal, hogy készült már egy leírás a képek elkészítéséről. Sokan nincsenek megelégedve az LSRP+ használatával, ezért hoztam egy egyszerűbb megoldást, rajtatok áll, hogy melyiket preferáljátok jobban. Az ötletet csupán azért hoztam létre, hogy könnyebb legyen a döntési lehetőségetek.

1. Jelenleg már megvan a csevegési naplónk, itt az ideje hogy használjuk is!

Amit a chatlog bűvész tesz értünk, az az, hogy előkészíti a szövegsorokat korrekt, nem kopott, olvasható módon.
Első lépésként nyitsd meg az alábbi linket: ( https://chatlog.gta.world/ állítsd be az igényeidnek megfelelő beállításokat.
(Alapból be van állítva minden tökéletesen!)

pn1e92c.png


Ennek az eredménye:

ToOVneT.png


Mivel a szerepjáték-soraink már meg vannak formázva, színesek és készen állnak arra, hogy dolgozzunk vele, készítsünk róla egy képernyőképet, amire a szöveget fogjuk illeszteni.

2. Már készen vannak a szerepjáték-soraink; itt az ideje elkészíteni a megfelelő élményképet!

Megnyitjuk a Photoshop-ot!
Photoshopon belül megnyitjuk a képernyőképünket (amire a szöveget szeretnénk helyezni), és elvégezzük a megfelelő átméretezést; ( ALT + CTRL + I vagy Kép> Képméret )
Én az 1315x719 -et használom, mivel a 12 képpontos élménykép a legvonzóbb. Ha mindent jól csináltunk, akkor valami ilyesmit kapunk.

oRt0Jor.png


Jelenleg itt az ideje, hogy végső módosításokat végezzünk a chatlog képernyőképen. Nyisd meg a Photoshop alkalmazással lementett szöveget - chatbox részt is.
Válasszd a Magic Eraser eszközt (Contagious, Anti-Alias, Opacity 100%, and Tolerance 32), és távolítsd el a fehér hátteret a képről!
(Magic Eraser alkalmazással kattintson a fehér háttérre, és ez azt eredményezi, hogy a hátterünk átlátszó lett, eltűnt.)

At2UGw6.png


Készen állunk a réteg másolására!
Miután a chat szövegünk hátterét eltávolítottuk, így a legvégső feladatunk az az, hogy az üres képre ráhelyezzük az általunk megírt szöveget.

VWNftmr.png


3. Mentsd el! Különböző effektusokat is hozzáadhatsz a képernyőképhez, de az egyszerűség megőrzése az egyik legfontosabb kulcs ahhoz, hogy olvasható és nem rontó élményképpel rendelkezzen!

Végeredmény:
WHh4ThS.png
 
Utoljára szerkesztve:

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:385
find out ic
Hali. Inkább ideírok alá, hátha másnak is előfordult ez. Gondoltam rálesek, de egy ilyen hibába botlottam. Valami FIX van rá?
asdasddsasdasdwqqwewe.PNG
 

Kinézet személyre szabása

Top Alsó