Borkészítő rendszer fejlesztése/újragondolása

zuhn13

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
Nelson Gates
Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

Nelson Gates/zuhn133

Borkészítő rendszer fejlesztése

» Barátaimmal, összesen 5-6-an, aktívan foglalkozunk borkészítéssel a játékban, nagy üzemben dolgozunk, kb. 20-25 hordóval. Átszámoltuk az összes költséget és nyereséget, és arra jutottunk, hogy jelenleg nagyon nem éri meg ez a tevékenység. Alapból túl sokat kell grindolni, de azzal már akkora gondunk nincs is. Azonban minden egyes tárgy idővel romlik, és azokat folyamatosan javítgatni kell, amelynek költségeit is beleszámolva a végén alig jön ki néhány dollár haszon, amit még el is kell osztanunk 5-6 felé. Érdemes lenne átgondolni a rendszer gazdaságosságát és esetleg növelni a borkészítés nyereségét, hogy motiválóbb legyen a játékosok számára. «

Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» - «
 

Bolondmike

Kritikus
Játékos
Üzenetek:264
bolondmike
Régebben mi is eléggé aktívan toltuk ketten, és mi számításaink szerint HA mindent te magad szerzel meg hozzá, akkor bőven megéri az egész helyzet. Régebben úgy hallottuk túl OP volt így nerfelve lett.
 

freamee

Újonc
Játékos
Üzenetek:1
Ray Shelby
20 hordó -> 20 * 8 fa = 160 fa (csak a legyártás)

1.5% csökken a durability-ből a hordóból, szóval avg ~ 2x tudjuk leszedni javítás előtt.
Majd 80 darab fa javítani az összeset újra. Piaci áron mi ezt ilyen $500-$600 áron lőttük be per darabszám. ($500 * 80 = $40,000 csak a javítás)

1 hordóhoz 80 darab szőlőfürt kell hogy 40/40 liter legyen, ez 20 hordó esetén = 1600 darab. (5-6 an mondjuk azt hogy "oké", összegyűjtük, egyedül nem gondolok bele milyen lehet.)
Ami még pain hogy az inventory itt sajnos nem stackeli a szőlőfürtöket, ezért némi tarkov inventory managementet érzek, tetris.

Bevétel:
20 hordó * 40l = 800l
800l -> 800 darab palack bor

Egy teljes rota ha jól számoltuk akkor 800 palack * 300 = $240,000, ez soknak tűnhet, de ezt még el kell osztani 6 fele. ($240,000 / 6 = $40,000)

Kiadás:
- Bérlés ára ($8000 / nap), ez elviselhető mivel sokan csináljuk.
- Üres palack 10 darab $400 (szóval egy teljes rota leszedésével ez a költség $32000 csak az üres palackok!)
- Présgép, Workbench javítások. (Présgép 1.5%-ot romlik egy 10-es szőlő stack esetén) Szóval ~450 szőlőt tudsz préselni mielőtt offos. Ez nálunk 20-as hordó mellett majdnemhogy 3x-os javítás. (csak hogy elinditsuk a progresseket)
- Borélesztőt nem számoljuk most hozzá, mert az idő nem számít ez kb. ilyen f2p mehanika, van időnk igazából ezt nem is használtuk.

Mi nagyon szeretjük az ilyen propertys dolgokat, amikor csak magunkkal elfarmolgatunk és élvezzük a gameszt és nem kell másra hagyatkozni, hogy mit csinál, stb.

Off:
A gyűjtéshez vettünk nagy furgont, 100 stackest, hogy ezzel is kerüljük a sok oda-vissza járkálás + egyéb kocsi javítás költségeket.
 

SportyCeca

Újonc
Játékos
Üzenetek:1
Harrison Fawkes
Sziasztok! Jómagam is megnéztem ezt a borkészítős sztorit, elég időt öltem bele hogy tudjam hogy működik. Ugyanazon a véleményen vagyok, mint az ötletíró. Szerintem nincs rendesen balanceolva a system. Beleölsz csomó időt alapanyagok szerzésébe ahhoz, hogy elkészítsd és karbantartsd a felszerelést ( szerintem túl sok idő ezeket megszerezni, a drop chanceről meg ne is beszéljünk, nincs ez átgondolva) csak azért, hogy a végén annyit érj el, hogy ugyan fedezi az anyagköltséget ( csak a palackokét, bérlést, többit magam farmoltam ki adott telepeken ), de egyszerűen alig jössz ki jobban, mintha szimplán más munkát csináltál volna 4 órán keresztül ahelyett, hogy az említett alapanyagokat kigrindold, mivel azok megszerzése rengeteg idő + elmegy az életkedved is. Összességében a munkáidért cserében kapsz jutalmat, de nem nagyon győz meg, nem kárpótol azért a szenvedésért amit eltöltesz az anyagok megszerzésével. Újra kellene gondolni a dolgokat. Amit még észrevételként hozzátennék az a felszerelés romlásának gyorsasága. Indokolatlanul gyorsan "elkopnak" a cuccok amiket a pincében igénybe veszel (hordó, présgép) és mire észbe kap az ember megint ott tart, hogy mehet vissza robotolni a bányába vagy a fatelepre. Lehetne mondani, hogy vegyem meg a fát és a vasat, de ha meg is veszem ezek megszerzése még mindig kín. Ha megveszem nem nekem, hanem a másik playernek. Én értem, hogy dolgozni kell a playereknek az alapanyagok megszerzésért, de könyörgöm ne kelljen már 5 órát szívni a fatelepen ahhoz, hogy összeszedjen az ember annyi fát, amennyi kell a hordók javításához. Pluszban rámutatnék a műanyag jelenségre is a szerveren, tudjuk milyen mókás az a 10% drop rate kukázásnál.
 

SteeeL

Újonc
Játékos
Üzenetek:2
Bent Washington
Sajnos ez igy van, ahogy fentebb leirták a srácok. Jobban megéri eladni a hozzávalókat, gondolok itt leginkább fa/műanyagra, mint becraftolni ezekre a dolgokra.
 

Kinézet személyre szabása

Top Alsó