Bizniszrendszer részleges átalakítása

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Phoenix Holloway / Shaddy «

Ötleted leírása

» A jelenlegi bizniszrendszer jó. Viszont én úgy gondolom, hogy elavult. Ennek a reformnak a lényege az lenne, hogy ne 1 - 2 emberhez tartozzon a szerveren elérhető bizniszek 80% -a. Maga az ötlet: Több cégtípus, egy adott cégnek csak egy telephelye lehetne a telephelyfélékből, ezzel visszaszorítva a grind-ra kiépített cégeket, például amiknek 8 tökföld van a tulajdonában, illetve cégalapításnál egy adott cégtípust kiválasztani.
- Állattenyésztői ( Csak Ranch-ot birtokolhatna )
- Termelői ( Csak tökföldet, szántóföldet és fatelepet birtokolhatna )
- Élelmiszer ipar ( Csak éttermet )
- Szórakoztató ipar ( Csak Nightclub-ot és kocsmát, pub-ot birtokolhatna birtokolhatna )
- Fuvarozási ipar ( Csak kamionos telephelyet birtokolhatna )
- Gépjármű értékesítés ( Csak használt autókereskedést birtokolhatna )

Ezen felül, ezeknek a cégeknek is, maximum 1 (!) telephelye lehetne. A céges XP rendszert is átdolgoznánk olyan szinten, hogy ne keljen külön, tycoonosodni azzal, hogy a saját cégedet level uppolod, maximum ha nagyon maradnia kellene ennek az XP rendszernek, akkor a bevételt növelje, valamilyen szinten, akár százalékarányosan is. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Credit: @Loco @Cortez «



 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
A telephelyek maximális számát nem támogatom, főleg nem amiatt, hogy az adott telephely akkor csak ott ácsorogjon, kihasználatlanul, ha nem csinálja senki... Nem tartom okésnak, hogy nem tehetem meg azt, amit a pénzem, az időm és a kedvem enged. Teszemazt, aki pl már vagy 30 millát belevágott a cégébe, az most akkor bukjon el mindent, hogy csak 1 telephelye legyen, amit lehet a cégválasztással is elveszít?

Akkor már globális wipe, mindenre és mindenkire! Mint 5let
 

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart
Nyilván az ilyeneknek valamilyen kompenzációt kellene adni ilyen esetekben. Viszont az sem opció, hogy kvázi minden második hely egy ember nevén van, aki vagy használja, vagy nem. Akkor inkább álljanak üresen, és legyen lehetősége valakinek belevágni, ne pedig az legyen, hogy a "BÉRLÉSI JOGOT" adjuk el 3 - 4 millióba.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Nyilván az ilyeneknek valamilyen kompenzációt kellene adni ilyen esetekben. Viszont az sem opció, hogy kvázi minden második hely egy ember nevén van, aki vagy használja, vagy nem. Akkor inkább álljanak üresen, és legyen lehetősége valakinek belevágni, ne pedig az legyen, hogy a "BÉRLÉSI JOGOT" adjuk el 3 - 4 millióba.
Logikus és ésszerű felvetés. Ha megnézed pl az én cégem. Igen, Grapeseed jórésze egy cég "tulajdonában" van. Ezek csinálva is vannak. Ha látnék olyat, hogy szántót vennék grapeseedben, vagy ranchot, vagy éttermet... Adnám is oda neki és nem 11 millió dollárért egy alacsonyminőségű tökföldet (az ilyen eladókat, akik ÍGY lehúznák az ember, ezeket büntetném... )
Mindamelett, én becsülettel csinálom a cégemet. Az éttermeimet kissé elhanyagolom, de azt se akar senki venni... A kutya nem keresi, de még a macska se (hogy értsd a poént is, nemkell senkinek.) Nem 20 milliót kérek érte, 3at... Azt se akarják megadni... Holott, nincs egyik se szar helyen ;) érted.
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Ami azt illeti semmilyen tulajdon nincs. Bérlik ezeket a helyeket és azóta valami orbitális nonszensznek érzem, hogy ezekkel egyből kereskedni álltak neki az emberek.
Venni miért akarná bárki is azt, ami nem is a tiéd pl? :D
Nem az emberek tulajdona ez, bérleti jogokat meg ilyen összegekért eladni konkrétan kriminális..
Főleg, ha az éttermekről van szó, amiknek a bevétele meg sem közelíti pl farmok vagy fakitermelők bevételét :D
 

Chloee

Pletykafészek
Adminsegéd
Üzenetek:126
Nina Cortez
"Nem 20 milliót kérek érte, 3at... Azt se akarják megadni"

Pont ezzel van a gond, hogy esély sincs megadva másnak, hogy esetleg ő is kibérelhesse a földet azért a 5-6 ezer dollárért amiért te is kivetted, de te már 3-4 millióért akarod eladni vagy több. Kérdem én miért? Miért fizessen bárki több mint 100x annyit érte? Nem veszik meg?! Tök nem reális az egész rendszer, ha üresen áll akkor üresen áll, bár nem hinném, hogy egy napig is üres lenne ha nem 3 milliót kéne érte fizetnie és akkor azt még persze fel is kell húzni, ami megint csak több millió.
Teljes mértékben támogatom ezt az ötletet, úgy, hogy jelenleg két tökföld, egy kávézó és egy kocsma is a nevemen van.
Illetve amit Elisz is megemlített. a farmok, fatelepek elég jó bevételt tudnak hozni, az éttermek meg a béka feneke alatt kettővel. Annyi bevételed nem jön, hogy meghosszabbítsd a bérleti díjat. :D
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
"Nem 20 milliót kérek érte, 3at... Azt se akarják megadni"

Pont ezzel van a gond, hogy esély sincs megadva másnak, hogy esetleg ő is kibérelhesse a földet azért a 5-6 ezer dollárért amiért te is kivetted, de te már 3-4 millióért akarod eladni vagy több. Kérdem én miért? Miért fizessen bárki több mint 100x annyit érte? Nem veszik meg?! Tök nem reális az egész rendszer, ha üresen áll akkor üresen áll, bár nem hinném, hogy egy napig is üres lenne ha nem 3 milliót kéne érte fizetnie és akkor azt még persze fel is kell húzni, ami megint csak több millió.
Teljes mértékben támogatom ezt az ötletet, úgy, hogy jelenleg két tökföld, egy kávézó és egy kocsma is a nevemen van.
Illetve amit Elisz is megemlített. a farmok, fatelepek elég jó bevételt tudnak hozni, az éttermek meg a béka feneke alatt kettővel. Annyi bevételed nem jön, hogy meghosszabbítsd a bérleti díjat. :D
Én beáldozom nagyon szívesen az egyik éttermem, hogy másnak is legyen esélye. Nekem ez nem fog gondot okozni.

Ellenben egy ranchot, ami ek már csak a beinditása (30 slot vagy bánja fene mennyivel akarsz kezdeni rajta) több millió dollár és akkor az csak a slot, se etető, se itató, se kanna, se semmi.

Ugyanitt, bárcsak látnék hirdetést, hogy valaki ezt vagy azt venne. Azonnal reagálnék is neki. 🥰
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:810
"Nem 20 milliót kérek érte, 3at... Azt se akarják megadni"

Pont ezzel van a gond, hogy esély sincs megadva másnak, hogy esetleg ő is kibérelhesse a földet azért a 5-6 ezer dollárért amiért te is kivetted, de te már 3-4 millióért akarod eladni vagy több. Kérdem én miért? Miért fizessen bárki több mint 100x annyit érte? Nem veszik meg?! Tök nem reális az egész rendszer, ha üresen áll akkor üresen áll, bár nem hinném, hogy egy napig is üres lenne ha nem 3 milliót kéne érte fizetnie és akkor azt még persze fel is kell húzni, ami megint csak több millió.
Teljes mértékben támogatom ezt az ötletet, úgy, hogy jelenleg két tökföld, egy kávézó és egy kocsma is a nevemen van.
Illetve amit Elisz is megemlített. a farmok, fatelepek elég jó bevételt tudnak hozni, az éttermek meg a béka feneke alatt kettővel. Annyi bevételed nem jön, hogy meghosszabbítsd a bérleti díjat. :D

Válaszolva miért annyi amennyi. - Részben meg is válaszoltad a saját kérdésed. A befektetett pénz amit a bővítésekre költesz, senki nem akar minuszban kiszálni. A másik fele a válaszomnak sok helyről azt hallottam, "Minek adjam el olyan olcsón mikor ez egy napi profitom?"
 

TheWildCard

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Shayla Norman
Nem rosz ötlet, tetszik. Annyival tudnám még kiegészíteni ezt, hogy a fentebb leírt cégtipusonként maximum 1-1 különböző katos telep lehessen. Ez az miatt is lenne jó, mivel ha valakinek szántóföldje van, az szinte nem termel javarészt szinte semmit.
Illetve volt szó fentebb a kompenzációról. Én személy szerint ez a rendszer bejövetele után adnék minden eggyes cégvezetőnek, ki több teleppel rendelkezik 7-10 napot az esetleges vissza termelésre/ tovább adásra.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:810
Nem rosz ötlet, tetszik. Annyival tudnám még kiegészíteni ezt, hogy a fentebb leírt cégtipusonként maximum 1-1 különböző katos telep lehessen. Ez az miatt is lenne jó, mivel ha valakinek szántóföldje van, az szinte nem termel javarészt szinte semmit.
Illetve volt szó fentebb a kompenzációról. Én személy szerint ez a rendszer bejövetele után adnék minden eggyes cégvezetőnek, ki több teleppel rendelkezik 7-10 napot az esetleges vissza termelésre/ tovább adásra.
Nem lesz rá kereslet kivárja a másik a 7 - 10 napot, és ennyi.
 

Bolondmike

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:219
bolondmike
Kiváncsi lennék, hogy ha ez a nagy ráncfelvarrás bekerülni mennyi ember maradna ebbe a hírhedt inaktív időbe 🤣🤗
 

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
Alapból miért nem a GOV figyeli az inaktív bizniszeket? Valamelyik inaktív, kimegy elveszi a bérleti jogot és csá. BÉRLED nem megveszed, fogjuk már fel. Azt meg ne mondja senki, hogy azért 20 millió egy biznisz mert úristen beleköltött 10 milliót. Ha nem akarsz belevágni és aktívan tolni, ne kezdj bele a bérlésbe, ha van tőkéd rá, hajrá és ha visszamondod a bérlést mielőtt visszatermelted volna a belefektetett pénzt akkor magadra vess, ne másokat szopass le. 🤷🏻‍♂️
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Alapból miért nem a GOV figyeli az inaktív bizniszeket? Valamelyik inaktív, kimegy elveszi a bérleti jogot és csá. BÉRLED nem megveszed, fogjuk már fel. Azt meg ne mondja senki, hogy azért 20 millió egy biznisz mert úristen beleköltött 10 milliót. Ha nem akarsz belevágni és aktívan tolni, ne kezdj bele a bérlésbe, ha van tőkéd rá, hajrá és ha visszamondod a bérlést mielőtt visszatermelted volna a belefektetett pénzt akkor magadra vess, ne másokat szopass le. 🤷🏻‍♂️
Alapból rossz a gondolatmenet mert a cég a sajátod max a telephelyet bérled a GOV-tól. Ide is írom ugyanazt mivel ez a topic témája. Ha valakinek van tőkéje kettő bizniszt üzemeltetni miért ne tehetné meg?
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:810
Alapból rossz a gondolatmenet mert a cég a sajátod max a telephelyet bérled a GOV-tól. Ide is írom ugyanazt mivel ez a topic témája. Ha valakinek van tőkéje kettő bizniszt üzemeltetni miért ne tehetné meg?
Még a kamionosok nem keresnek jól. khm khm... -Amúgy meg azért mert nem kell elgazdagodnia kisherceget jétszani pár embernek, Ővé fél Grapeseed, ővé fél fakitermelő biznisz, ővé a szerelőbiznisz. ő uralja a kamionos telepek 75%-át. Nem kell a monopóliumot engedni, mert az az economyra is negatív hatásokat gyakorol. Lásd valakinek Sandstormból 5 limites autóból 4 van a garázsába. Az ötödik darabot ha begyűjti ő szabja az árat. Akár kérhet 100 milliót is 1 darabért, és pont az ilyen monopól helyzetek végett tart az economy, és minden ott ahol.
 

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart
Valóban lehetséges, hogy az 1 biznisz kevésnek bizonyulna egyeseknek. Akkor viszont adott bizniszből lehessen csak 1. Tehát, például:
- Valakinek van egy kamion telepe, ha van ideje rá, elfér mellette egy étterem is, etc. etc.
 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
Válaszolva miért annyi amennyi. - Részben meg is válaszoltad a saját kérdésed. A befektetett pénz amit a bővítésekre költesz, senki nem akar minuszban kiszálni.
Már mindent értek. Akkor például nem is csak a limitek miatt van ilyen értékük a kocsiknak is ebből kiindulva?
Teszem azt, megveszek egy Club GTR-ert $25.000-ért, jelenlegi PP árral számolva feltuningolom nagyjából 600-700 ezerből, aztán eladom 725-ért, mert nem akarok bukni a tuningon, de nem limites a kocsi, ezért sokkal drágábban csak nem adom? Bruh.

A befektetett pénz amit a bővítésekre költesz hamar visszajön, főleg ezzel a tempóval amit egyes játékosok diktálnak. Ezért, nem szállsz ki minusszal, az eladási ár egy utolsó plussz.

A másik fele a válaszomnak sok helyről azt hallottam, "Minek adjam el olyan olcsón mikor ez egy napi profitom?"
Persze, ne adja el. Farmolják tovább a pénzt.

De egy kérdést megengedtek?
Meddig lehet elmenni? Hol van az a pont, ahol egy több céggel rendelkező, grinder játékos azt mondja, hogy: Ennyi, elég pénzem van.
Amikor meg van mindene? Mikor van az?
Yacht-ra gyűjt? Nem értem teljesen.

Én személy szerint ez a rendszer bejövetele után adnék minden eggyes cégvezetőnek, ki több teleppel rendelkezik 7-10 napot az esetleges vissza termelésre/ tovább adásra.
Miért kell a rendszer bekerülése után még 7-10 nap?
Ha elfogadják az ötletet, szerintem még több idő is lesz mint 7-10 nap. Az nem elég? Vagy akkor még nem olyan komoly a szándék?
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó