Autókereskedés rablás változtatás

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:638
Maurizio Mancini

qh62gjT.png


Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Matteo Marchetti / Poqu#2110 «

Ötleted leírása

» A jelenlegi autókereskedés rablás módja nem a legjobb, mert nincs elég idő a reagálásra akkor sem ha azonnal elindulunk rá. A feltörés kb két perc ezalatt szinte lehetetlen kiérni. Gyakorlatilag semmilyen interakció nem alakul ki az illegál és a PD között a legutóbbi néhány rablás alapján. Az ötletem az lenne, hogy az autó elvitelétől számítva 30 mp után jelezze a PD számára a térképen a piros autó ikonnal, hogy merre haladnak a járművek. Így legalább esély lenne arra, hogy üldözés ki tudjon alakul. A mostani trafis jelző megoldás azért nem jó, mert mindenki kikerüli őket. Természetesen nem az lenne a cél, hogy ne legyen ilyen rablás, csak hogy valamilyen interakció ki tudjon alakulni a felek között ahelyett, hogy az ellopott autóval elautóznak a leadóig és ennyi. «


Csatolmányok

» Nincs «

Egyéb megjegyzések

» Természetesen az illegál oldal véleményét is várnám a dologgal kapcsolatban. «



 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Nem vagyok jelenleg illegálos, de ezt nem támogatom.

Ha nem tudtok kiérni időben pár száz méterről, az problémás. Ha megoldható, inkább legyen bent egy készenléti egység az örsön, aki ennyi idő alatt kiér, biztosít, erősítést kér és információt ad a rádión (akár az üldözés alatt is).
“A mostani trafis jelző megoldás azért nem jó, mert mindenki kikerüli őket.” - De jó, nincs ezzel semmi gond, ez IC ügy inkább, nem OOC probléma.
Nem is kell minden illegál tevékenységre azonnali rendőri válasz, illetve nem is kellene keresnetek ilyen módon a felesleges kapcsólódási pontokat, mert dara a vége. Nem mellesleg, a nyomozati RP is meghal teljesen.
Az autóker rablás egyébként az egyik legnehezebb mutatvány volt még amikor mi csináltuk, mert hermetikusan le lett zárva minden kijárat rbs-sel. De ami nektek ott amúgy is nagyon nagy előny, hogy 3 ki/bejárat van amit elég nehéz fedezni a tolvajoknak, hogyha négyen meg törnek.
 

pdf

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182
zsim zsum
Idézet tőle: arabmafia:
Ha megoldható, inkább legyen bent egy készenléti egység az örsön, aki ennyi idő alatt kiér, biztosít, erősítést kér és információt ad a rádión (akár az üldözés alatt is).
Remélem te sem gondolod komolyan, hogy x órán át 2-3 ember fog ülni Mission Rowon és várni a csodát. Pláne, hogy felszerelést is váltani kell, miegymás, össze kell szervezni mindent, és ez nem fér bele kettő percbe.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Remélem te sem gondolod komolyan, hogy x órán át 2-3 ember fog ülni Mission Rowon és várni a csodát. Pláne, hogy felszerelést is váltani kell, miegymás, össze kell szervezni mindent, és ez nem fér bele kettő percbe.
Én semmit nem gondolok komolyan (és kikérem magamnak a stílusodat), gondolkodjatok ti, hogy erre mi lehet más megoldás. Szerintem kifejtettem, hogy miért nem jó az ötlet és nem azon az egy mondaton kell fent akadni. De egy extra tipp ami segíthet: például, legyen belvárosi szolgálati egység, aki a sűrűn rabolt területeken krúzol. (1-2 kilométeres rádiuszon belül másodpercek alatt odaér) Nem is kell mindig mindenkit elkapni. Ha teszem azt ez az egység, már egy embert elkapott az X számú elkövetőből, akkor indulhat a nyomozati vonal.
Vitatkozni a továbbiakban nem fogok, ez a véleményem. A továbbiakban átadom az illegálnak és nektek fórumposztot.
 

Kockasajt

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Nem tudom támogatni. A trafik folyamatos jelzést adnak nektek, ha elhalad egy autó, és meg a térképen is pingeli. Vannak HSIU egységeitek, akiknek a csomagtartóban MP5N van. Vessétek be őket.
 

Botii

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Eric Carreiro
Remélem te sem gondolod komolyan, hogy x órán át 2-3 ember fog ülni Mission Rowon és várni a csodát. Pláne, hogy felszerelést is váltani kell, miegymás, össze kell szervezni mindent, és ez nem fér bele kettő percbe.
Hiszed vagy sem, régen én is PD-s/SO-s voltam, és volt olyan nap mikor 3-an ültünk a kapitányságon, persze volt olyan amikor nem történt semmi, de volt olyan amikor hasznos volt. Akár ezt is megtudják oldani, ha mi 3-an több órán keresztül "AFKoltunk", hogy mikor fog jönni olyan akció
 

Geruus

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:100
Én se támogatom,
Tényleg nagyon kevés kijárat van a kereskedésből, és még az se biztos hogy kijutnak ha a pd reagál gyorsan és lezárja a kijáratokat akkor esély sincs dara elkerülése nélkül. Én is azt mondom mint az előttem lévő személy hogy ic ügy hogy kikerüli a traffit, ezzel is el van kerülve a dara, plusz azért olyan könnyen nem lehet ellógni tekintve hogy van helikopteretek HSIU egységetek. Személy szerint én pont azért nem rablok autókert, mert egyszerűen nagyon kevés menekülési lehetőség van ha a pd le zárja a kijáratokat. Sokkal jobb ha menekülés van, mert jobb rp szituációkat add.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:638
Maurizio Mancini
Nem vagyok jelenleg illegálos, de ezt nem támogatom.

Ha nem tudtok kiérni időben pár száz méterről, az problémás. Ha megoldható, inkább legyen bent egy készenléti egység az örsön, aki ennyi idő alatt kiér, biztosít, erősítést kér és információt ad a rádión (akár az üldözés alatt is).
“A mostani trafis jelző megoldás azért nem jó, mert mindenki kikerüli őket.” - De jó, nincs ezzel semmi gond, ez IC ügy inkább, nem OOC probléma.
Nem is kell minden illegál tevékenységre azonnali rendőri válasz, illetve nem is kellene keresnetek ilyen módon a felesleges kapcsólódási pontokat, mert dara a vége. Nem mellesleg, a nyomozati RP is meghal teljesen.
Az autóker rablás egyébként az egyik legnehezebb mutatvány volt még amikor mi csináltuk, mert hermetikusan le lett zárva minden kijárat rbs-sel. De ami nektek ott amúgy is nagyon nagy előny, hogy 3 ki/bejárat van amit elég nehéz fedezni a tolvajoknak, hogyha négyen meg törnek.
A készenléti egység jó ötlet lehet, de senkit se lehet arra kötelezni, hogy a kapitányságon várakozzon hátha lesz valami. A pár száz méterről nem tudtok kiérni azért nem állja meg a helyét mert mindenki járőrözik valahol, lehet épp vidéken így nem pár száz métert kell csak megtenni. A traffikkal meg megint az a helyzet, hogy 14 db van egész LS-ben, lehet ezt ic ügynek venni persze, de mégis számos úton ki lehet menni a leadókhoz, hogy traffival nem is találkozik az illető.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:638
Maurizio Mancini
Nem tudom támogatni. A trafik folyamatos jelzést adnak nektek, ha elhalad egy autó, és meg a térképen is pingeli. Vannak HSIU egységeitek, akiknek a csomagtartóban MP5N van. Vessétek be őket.
Adnának jelzést igen, de valamiért nem nagyon jeleznek úgy mint régebben.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
A készenléti egység jó ötlet lehet, de senkit se lehet arra kötelezni, hogy a kapitányságon várakozzon hátha lesz valami. A pár száz méterről nem tudtok kiérni azért nem állja meg a helyét mert mindenki járőrözik valahol, lehet épp vidéken így nem pár száz métert kell csak megtenni. A traffikkal meg megint az a helyzet, hogy 14 db van egész LS-ben, lehet ezt ic ügynek venni persze, de mégis számos úton ki lehet menni a leadókhoz, hogy traffival nem is találkozik az illető.
Én megértem ezt a szempontot is abszolút. De nem annyira nagy gond az, ha nem értek oda minden rabláshoz.

“A pár száz méterről nem tudtok kiérni azért nem állja meg a helyét mert mindenki járőrözik valahol, lehet épp vidéken így nem pár száz métert kell csak megtenni.” - Ez is teljesen IC ügy, a való életben sem tud sokszor rendőri egység időben kiérni egy adott rabláshoz. Főleg, ha egy nagyobb szabású esemény van. De akkor nézzük meg a másik oldalt is. Annyira az sem állja meg a helyét, ha rablás van, akkor szinte az összes rendőri egység kivonul, autókkal és helikopterrel. Senki nem őrzi a kapitányságot, senki nem járőrözik akkor.

Tényleg nem célom vitatkozni, csak ötletelek veletek. Mindenesetre nagyon remélem, hogy lesz olyan megoldás ami mindkét félnek megfelel. :)
 

varga.

Haladó
Játékos
Üzenetek:18
-
Ahogy láttam, a felszerelésekkel nincs bajotok PD részről, hiszen boldog-boldogtalan kevlárban járőrözik és szinte mindenkinek - ha nem mindenkinek - van hozzáférése AR-hez vagy egyéb fél-vagy automata fegyverhez. Ez nem csak borzasztóan irreális, hanem minimum kiegyenlíti a helyzeteket a rablókkal szemben. Legyen egy készenléti SWAT egység, aki kószál és mindig elérhető ilyen esetekre ha sokan vagytok fent, máskülönben pedig menjen ki a patrol. Nem kell túltolni, fogjátok a pisztolyt és mehet a móka. Ti vagytok a PD, nyomozzatok és interaktáljatok a játékosokkal, ha meglógnak előletek, nem a kiskapukat kell keresni ellehetítlenítés céljából.
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó