[AS Jelentkezés] Fasort

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Bemutatkozás:

Sziasztok! Fasort-ként azaz a becenevemmel mutatkoznék be, de discordról vagy talán ingame-ből ismerős lehetek mint Art Spiegelman, Efraim Shaft vagy a jelenlegi karakterem Pancho Orejuela. Jelenleg egy 25 éves, informatikus srác vagyok aki Budapesten él. Nem terveztem ezt a bekezdést elhúzni, későbbiekben úgy is megfogtok ismerni mivel szeretek közösségi szerepet betölteni és szerves tagja lenni a közösségnek. Ami talán fontosabb tudnivaló rólam, hogy az IT világában dolgozom mint Adatbázis szakértő. Ez talán azért érdekes mert az időbeosztásomat sokszor befolyásolja a normáltól eltéri munkavégzésre szánt időablakok (minden ide értendő ami a normál nappali munkavégzési időablaktól eltérő). Persze ezeket előre tudom már szóval jelezni tudom, ha szükséges. Hobbijaimat tekintve rettentően szeretek olvasni, tanulni illetve aktívan foglalkoztatnak a muzikális dolgok.

Tapasztalatok:

Ezt a szekciót szeretném két nagy bekezdésre szedni, a roleplay és az adminisztrátori részre.
Először beszéljünk a roleplay ágról...
Nem szeretném listaszerűre fogni a dolgot, szóval inkább nagyobb terjedelemmel "mesélni" fogok nektek. Történetünk több helyen játszódik, viszont egy állandó van az egészben, ami nem más mint jómagam személye. 2013 nyarán ismerkedtem meg és szerettem bele a roleplaybe mint stílusba. Viszont aktívan foglalatoskodni csak 2014-ben kezdtem el vele. Itt még bőven a SAMP-os és MTA-s korszak dúlt, egyértelműen text rp formájában. Volt egy szervercsalád amihez igencsak hűen, már-már fanatikusan ragaszkodtam és rengeteg szabadidőm öltem bele. Nem mellesleg itt érzem helyén valónak megemlíteni, hogy a text rp jellegű pályafutásom egészen 2019 őszéig nyújtózkodik el. Persze ebben az időszakban voltak kisebb-nagyobb kihagyások is. No' de, ebben a szép 5 évben volt szerencsém szinte minden féle-fajta frakcióban kipróbálni magam és így rengeteg formáját vagy már-már műfaját (mert volt aki olyan szinten űzte ezt az egészet) megismerni a roleplay világának. Voltam kevesebb és huzamosabb ideig is frakció leader. Sajnos egy olyan szerveren játszottam ahol nem feltétlen az RP mint irányadó elv mozgatta az embereket egy idő után. Igazából legális (rendőrség vagy egyéb rendvédelmi szerv) frakció kivételével vezettem frakciókat. Sajnos rendvédelemben nem bírtam ezzel egyedül (igaz, egyedül nem is lehet jól vezetni egy frakciót szerintem..). Voice alapú RP-vel viszont 2020 elején ismerkedtem meg és azóta is foglalkozok vele, bár most volt egy kicsit nagyobb kihagyásom. Ja és persze az annó' MTA-ban futó AVRP-n is ott voltam a nyitásnál és újranyitásnál. Nagyon élvezetes és hangulatos szervernek ismertem meg Legendéket ezért is reménykedek a mostani szerverben is.

UI: Az első login zene még azóta is a fejemben van :D

Most viszont térjünk át az adminisztratív ágra!
Adminisztratív ág? Kicsit átgondolatlannak érzem, lehet inkább OOC vagy a Roleplay mögött meghúzódó szálként emlegetném. Szóval 2014 óta foglalkoztat a roleplay és eléggé szeretek belefolyni a közösségi dolgokba, így elkerülhetetlen volt az, hogy pályázzak ilyen pozícióra. Pontos dátumokat nem tudok már mondani, de igazából két három szerverről szeretnék főként beszélni a text-rp béli tapasztalataimat tekintve. Kezdjük egy mára már ismeretlennek mondható szerverrel ami lényegében egy másikat másolt csak. Itt töltöttem el durván 3 hónapot (egy nyarat) mint adminisztrátor. Viszont a nagyobb és érdekesebb szál az a SeeMTA-hoz köthető. Az ő általuk V2-nek nevezett szerverükön töltöttem el 2 hónapot mint adminsegéd majd 7 hónapot mint adminisztrátor. Persze előtte is szerves része voltam a közösségnek mint ts3 Operátor a nyitás óta, de ugye erről lekellett mondanom amint admin lettem. Sajnos ekkor, mint admin nem szépen sikerült elválni a vezetőségtől mivel alaptalan dolgokkal vádoltak meg engem és több más embert is, illetve ex-admin társunk egy közös messenger csoport béli megnyilvánulásai miatt büntettek.. 'Na mindegy is. Későbbiekben megnyitották a V3 LV nevű szerverüket ahol szintúgy ~1 hónap adminsegédkedés után bekerültem adminisztrátori pozícióba. Itt olyan 4-5 hónapot voltam, ha nem csal az emlékezetem. Sajnos itt se sikerült jó kedéllyel elválni a vezetőségtől. Itt személyesebb dolog játszott közre amit most nem taglalnék... :) Majd 2021 telén egy FIVEM klienssel működő TMS névre hallgató szerveren kezdtem el adminként foglalatoskodni és terelni a jó népet. Itt megközelítőleg 3 vagy 4 hónapot voltam. Azért írtam az időszakot eldöntendően mivel időközben covidos voltam és az időm nagy részét ágyban fekve töltöttem. Az admint leadtam a szerverbe és vezetőségbe vetett hitem elvesztése után. Illetve a OneVoice szerveren is aktívan tevékenykedtem mint adminsegéd ahogy módomban állt.

Pozitív és negatívumok:
Most felsorol az ember ide pár dolgot, de ezek sokszor nem tükrözik a valóságot, mert van ami erősebb és van ami gyengébben nyilvánul meg. Viszont ezek ott vannak mint tulajdonságok..
Pozitívumok:

¬ Terhelhető
¬ Szorgos
¬ Határozott
Negatívumok:


¬ Önfejű
¬ Nem mindig tudom megfelelően tolerálni a bunkó, lekezelő embereket (hosszú távon)
¬ Túlságosan szórakozott.
¬ Mostanság ingerlékeny vagyok sajnos a kevés alvástól. (Ez remélem hamarosan rendbejön a nyár végét követően)

Szóval, kevesebb dolgot írtam a felsorolásokhoz, mivel vannak dolgok amiket mindkettőbe lehet sorolni viszont kitudja mikor melyiknek lehet hasznát venni, vagy épp mikor melyik hátráltatja az embert. Rettentően empatikus vagyok ami jó, de sokszor megsínylem a hátrányát. Szintúgy a közvetlenségemnek és nyitott barátkozós személyiségemnek is. Illetve a harmadik olyan dolog a jószívűségem. Ez az amit inkább pozitívumnak sorolnék, de mivel néha nagyon megtudok sajnálni embereket így megesik rajtuk a kis csöpp lelkem.

Miben tudnék újat mutatni?

Nehéz kérdés mivel mind mások és mások vagyunk, de úgy gondolom voicen sikerült hoznom a kötelezőt, ennek ellenére leírok pár dolgot. Én egy roppant nyitott embernek tartom magam, mégis a visszajelzések alapján úgy hivatkoztak rám mint egy karakáns, megosztó személyiség. Egy régi admin társam idézve:
"...Rettentően megosztó voltál az akkori csapatban, csak gondolj bele mennyien kértünk segítséget... és szerinted miért csapódtak hozzád folyton az emberek?..."
De nem kizárt, hogy ezek a szavak csak az én lelkemnek estek jól és semmi mást nem érnek az önfényezésen kívül.. Mindenesetre ilyen memoárokat is feljegyeztem egy másik embertől:
"Nem értem miért kell mindenbe beleugatnod faszsort..." :'(
Szóval igen, a biztos amit mondhatok az az, hogy eddig bárhol kerültem ilyen pozícióba ott helyt álltam!

Motiváció:

Hogy mi nyújt nekem motivációt? Roppant egyszerű. Ahogy feljebb írtam is, már anno az első AVRP nyitásnál is jelen voltam és már akkor is valami újat alkottak a srácok. Akkor érezhető volt, hogy ez más. Nem a huszadik 'tucat' szerver. Ők motiváltak voltak (nem, nem a pénz miatt) hanem egy jó közösséget akartak kiépíteni és a legjobb ötleteket még jobban megvalósítani. Lehet ezt csak én képzelem már bele, de engem az az érzés kapott el, hogy újjá akarják teremteni vagy éppen reformálni az akkor éppen elkorcsosult roleplay fogalmát. Ugye tudni kell, hogy akkor nagyon nagyot ment az úgy nevezett 'gazdag rp'...

Mik egy jó admin legfőbb erényei?

Egy jó adminnak roppant sok dolognak kell megfeleljen, de megpróbálom ezt dióhéjba foglalva leírni. Szóval ami a legfontosabb, hogy mindig is embernek és 'földhöz ragadtnak' kell maradjon. Nem szabad, hogy a fejébe szálljon a hatalom. Empatikusnak kell legyen és racionálisnak egyszerre. Terhelhetőnek, ami a legtöbbször abban nyilvánul meg, hogy paralel több dologgal kell foglalkoznia. De talán a két legfontosabb dolog az az, hogy határozott és igazságos legyen az ember.

Aktivitás:

Aktivitásomat már kezdtem taglalgatni a bemutatkozásban, de inkább itt fejteném ki az egészet. Szóval munkámat tekintve roppant elfoglalt vagyok napközben. Noha a hét nagy részét van, hogy homeofficeban töltöm mégsem tudok mással foglalkozni. De megpróbálok számban beszélni. A hétköznapokat tekintve nagyjából 18-19 óra után tudok egészen késő estig lenni nagy átlagban. Ez alól persze kivételt képeznek azok az esetek mikor eseményeneken kell részt vennem. De ez az idősáv kötetlen szóval itt akár a szerverre is fordíthatom az időm mint játékos, mint admin. Mikor mit kíván meg a közösség. Hétvégéim kötetlenek, nem dolgozom a legtöbb esetben. Ilyenkor program hiányában szinte egész nap ráérek leszámítva a hétvégi nagytakarításokat és egyéb lakással kapcsolatos elfoglaltságot.

Illetve ezt a részt annyival kibővíteném, hogy covid óta az időm nagyrészét homeoffice-ban töltöm. Így azért sokkal több szabadidőm van.

Jelentkezésem oka:

Úgy gondolom a vérfrissítés egy elengedhetetlen dolog az élet minden területén úgy itt is. Plusz a voice szerveren beváltam és szerettem is csinálni a dolgokat, így jogos a kérdés:
"Most miért ne csinálnám, ha már az időm engedi?"
Nincs kifogás, nyomni kell! Örülök, hogy a voice csúfos bukása után azért sikerült egy szép közösséget összerántani a jelenlegi szerverre.


Köszönöm a figyelmed és az időd, hogy elolvastad a lapomat.
Üdv,
Fasort
 
Utoljára szerkesztve:

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Támogatásom a tiéd uram! Volt hozzád már AS-ként is szerencsém, szerintem megugrottad korábban is az elvárásokat. :)
 

𝚋𝚕𝚞𝚗𝚝

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:140
🌴
Ilyen privát megnyilvánulás után, mert nem ő "nyerte" az adminügyet egyáltalán nem támogatom.
KdPWgQ4.png

Én még hozzádobnék egy ilyet.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Nem tagadom volt ilyen, de ki az aki ne ragelne? :)
Különbség, hogy AS-ként nyilván nem tettem és nem is fogok ilyet.

KdPWgQ4.png

Én még hozzádobnék egy ilyet.
Banda RP-ről eléggé különbözik az elképzelésünk. Sajnos én a fivemes szintet elhagytam ahol uniformokat használnak a bandák és a nyomozások miatt az 'akciókhoz' úgymond 'bevetési' ruhát húznak :)


Kösz srácok, éjszakára jót nevettem ezeken :D
 

𝚋𝚕𝚞𝚗𝚝

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:140
🌴
Nem tagadom volt ilyen, de ki az aki ne ragelne? :)
Különbség, hogy AS-ként nyilván nem tettem és nem is fogok ilyet.


Banda RP-ről eléggé különbözik az elképzelésünk. Sajnos én a fivemes szintet elhagytam ahol uniformokat használnak a bandák és a nyomozások miatt az 'akciókhoz' úgymond 'bevetési' ruhát húznak :)


Kösz srácok, éjszakára jót nevettem ezeken :D
Abszolút megértem a te véleményed, én is hasonló módon vélekedek erről. Az akkori frakció nem egy utcai banda volt ezért megkövetelte, hogy "akcióhoz" felvegyünk egy maszkot. Nyilván az ember ragel ezt aláírom, de lehetett volna kulturáltabban is véleményt kifejteni erről az egészről. Sajnos AS-ként még nem volt lehetőségem beszélgetni veled vagy bármi egyéb, én csak remélem, ha megkapod, ezt az oldalad le tudod vetkőzni.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Mondjuk ez egy olyan helyzet, hogy lényegében a script sorolt/korlátozott be titeket.

A mindennapok feszkója valahol egyszer kicsapódik, van hogy a kibertérben, van hogy RL. Ez ilyen. Erről lenne akár egy hosszabb vélekedésem is, de nyilván nem ide tartozik.
AS-ként megvoltak elégedve velem, különösebben nem volt nagyobb teher és a szerverre feljárásnak is adott +1 értelmet a dolog. Így voice példájára megpályázom itt is.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Nem tagadom volt ilyen, de ki az aki ne ragelne? :)
Különbség, hogy AS-ként nyilván nem tettem és nem is fogok ilyet.
Ezzel csak az a baj, hogy nincs olyan, hogy "AS-ként" vagy máshogy teszed meg. Ha egy privát discord beszélgetésben írsz valakinek, akivel a oneRP a közös nevezőtök, akkor is képviseled a szervert azzal, ha ilyen stílusban beszélsz másokkal, hiába nem egy szerveren történő AS PM-ről van szó. Az az ember azt fogja látni, hogy AS vagy a szerveren, amin játszotok és ilyen stílusban beszélsz vele.
Ettől függetlenül azért sok sikert.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Részben igazat adok. Viszont bőven más a megítélése a dolgoknak, ha egyes dolgokat, például jelen esetben a chaten képviselt stílust egy random player vagy egy pozicióban lévő játékos teszi.

Köszi! 👀
 

Tanci

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:259
Kedves Fasort!

Az adminsegéd csapat meglátása, de főként az én döntésem alapján a lapod most elutasításra került!
Következő jelentkezési időszakban, újra beadhatod a jelentkezésedet.
Köszönjük a jelentkezésed!
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó