Jogtalan Ameir Hajar --> Fater

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

imLaci

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Ameir Hajar
panaszkonyv.png

Neved: Ameir Hajar
Adminisztrátor(ok) neve: Fater
Panasz oka: Szankció elmúlasztása, helytelen bírálat.
Panasz kifejtése: Történt egy bankrablás ahol miután végeztünk menekülőre fogtuk a helyzetet egy ideig ez jól is ment ahol kaptuk egy szögest ami szinkron miatt nem okozott deffektet ugyan úgy mentem tovább és itt ki emelné, hogy a szinkron nem a mi hibánk, mentünk itt tovább aztán érkezett egy egység aki úgy gondolta, hogy 170khm-nál ki pitel minket ami szabályzat szerint nem lehetséges, ez alapján a kocsi teljesen ki pördült én kirepültem a kocsiból meghaltam aki velem volt Delilah őt elkapták így mert nem halt meg, fater hívta erre ki aki azt mondta tömören fogalmazva, hogy szólva lett a rendvédelmisnek/eknekk, hogy ilyet többet ne itt elmulasztotta a szankciót, aztán mondta, hogy rp újra játszás aminek nincs értelme mert teljesen más kimeneteleket tud szülni az egész helyzetben ami le is írtam neki és tegyük azt hozzá, hogy ha a spikeot ott elkapom amennyi rendvédelmis rajtunk volt biztos, hogy szitává lettünk volna lőve ezért nincs értelme se újra játszani se folytatni így, de Fater úgy döntött, hogy az rp mehet tovább attól a helyzettől ahol a pitelés megtörtént ami szabálytalan volt és Delilah-t vihetik ez teljesen nem jogos eljárás ilyen esetben, az ilyen helyzetet nincs értelme se újra játszani se folytatni főleg egy ilyen miatt illetve a szabálysértésre elsőnek hivatkozott arra Fater, hogy de az a szinkron után történt szabálysértés minden esetben szabálysértés is marad.
Bizonyíték (kép, log, videó): Megjegyzés: Nincs
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:947
Sziasztok!

Mikor engem egy ügyre hívnak, próbálok minden tényezőt körbe járni, ez most sem történt másképp. Odamentem az érintett felekhez, és megkérdeztem mi történt. Ott szembesültem a spike - al. Ott mondták, nekem, hogy 180-al haladtál tovább lyukas kerékkel, kerekeid 100%-sak voltak. Mondom megnézem hol van a spike, hogy van letéve. Az autópálya LS felé teljes széle körülbelül hermetikusan le volt zárva. Ha belementek a szögesbe, akkor titeket nem lelő a rendvédelem, hanem a fizika végzett volna veletek. A pitet ettől függetlenül kiemeltem, hogy csúnya volt, és megmondtam neked, hogy szankció nem lesz osztva, viszont fel lesz hívva a rendvédelem figyelme figyeljen a sebességre. Azt is mondtam neked, hogy ha nincs a szöges, akkor kapták volna a szankciót megítélésem alapján.
Viszont az ügy folyamán olyan ellentmondásosnak tűnt az egész helyzet, nem tudtam mit szeretnél igazán.
Mivel azt hajtogattad, hogy más lett volna, kidurranunk lelőttek volna. - Abba bele se gondoltál, hogy újrajátszásnál a spike irreleváns tényező. Az újrajátszásnak az a célja, hogy vagy újrapróbálja a rendvédelem a spikeot amire te számítasz és másfelé mégy. Vagy ők máshol teszik le, vagy le sem teszik a spikeot. Akár el is menekülhettetek volna.

PM: Ameir Hajar [ID: 30]: szabálytalan volt akkor mehet abból a helyzetből neki tovább ha a pitelő akkor kapja a szankciót
Ennél a pontnál az jött le, hogy te szankciót akarsz a pitelő játékosra, nem érdekel mi lesz Delilahval, ha kap szankciót mehet az rp nincs baj, ha nem akkor baj van...

Ameir Hajar: (( megússzák a szankciót mindent és majd az emberem ott csukják le ))
Ez volt az első sorod felém, mikor visszamentem hozzád, hogy folytassuk az eszmecserét.
Utána rp törlést szerettél volna elérni.
Mikor megkérdeztem mit szeretnél törölni az rp-ből? Értelmes választ nem kaptam rá. Megmondtam, hogy úgy nem törlünk rp szálat, hogy abba jó adag rp szál elindult.
 

imLaci

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Ameir Hajar
Te magad írtad most le ha nincs a szögesnél a szinkron akkor a fizika végzett volna velünk ergo nem lett volna akkor már alapból értelme az rp szituációt se újra játszani se folytatni mivel ha nincs szinkron tudtuk volna vég kimenetelt mert rajtunk volt akkora létszámú rendvédelem, hogy ott meghalunk így is úgy is.
Nyílván az a normális dolog egy szabálysértés elkövetésénél ha rp folytatás van vagy az adott fél szankcionálva lesz vagy nem veszt részt rp folytba vagy akár újra játszásba ezekből semmilyen lehetőség nem merült benned fel.
Rp törlésre pedig annyit, hogy tisztán át látva a helyzetet mivel a szögesnél történt egy szinkron amiről az adott helyzetben senki se tehet így mi értelme azt onnan erőltetni azt már ugyan úgy nem lehet egyáltalán úgy csinálni ahogy mi szeretnék vagy akár a rendvédelem mivel teljesen más szituációt generál ami nekünk nem a szálunkat tükrözi az adott helyzetben.
És még hozzá teszem így utólag azt is, hogy elég egyértelmű azt a pitet (véleményem) szerint azért kaptuk, hogy biztos el legyünk kapva mivel ugye lett mondva kb minden rendőr átment a szögesen így lecsökkentek a létszámmal így és ez egyáltalán nem fair dolog ezzel szemben már illetve azt se értem egy ügynél ahol én egy úgy mond “sértett” fél vagyok miért nem lehetek ott az adott helyzeten, de legalább fel lett olvasva nekem mi volt ott az ooc chaten és a rendvédelem váltig allította azt, hogy az a pit nem volt problémás akkor nem értem ezen miről beszélünk.
Én ezt a panaszkönyvet nem bosszuból vagy rossz indulatból nyitottam mi ott az adott helyzetben beszéltünk erről és ahogy nézem eléggé sikerült egymás mellett elbeszélni ez szimpla tisztázás véget nyílt mert én ezzel több ponton nem értek egyet semmilyen módon.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:947
Továbbra is az érzésem ugyanaz. Mindegy ki de valaki szankciót kapjon. Én részemről nem fűznék hozzá többet várom Laca bírálatát.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,934
-
Sziasztok!

Késő délutánig még megoszthatják a panasszal kapcsolatos hozzáfűznivalókat. Az este folyamán várható a bírálat.
 

Csuba

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:77
Sziasztok, mint a csúnya rossz PIT manővert végrehajtóként vésnék ide pár rövid érvet.

És még hozzá teszem így utólag azt is, hogy elég egyértelmű azt a pitet (véleményem) szerint azért kaptuk, hogy biztos el legyünk kapva mivel ugye lett mondva kb minden rendőr átment a szögesen így lecsökkentek a létszámmal így és ez egyáltalán nem fair dolog ezzel

1. A Mi szemszögünkből, egy sikeres Spikeot kapott a menekülő autó ami után nem volt lassítás, ez nem is feltétlen releváns azzal kapcsolatban, hogy miért is mertem PIT-elni. Kinyúlt az ablakon a jobb egyen ülő társad amit mi rögtön rádióztunk is, hogy nem tudjuk hogy fegyverrel vagy mivel - ezért kaptál egy tolást hátulról nálam csak egy kocsi eleje a hátuljához volt nem szándékos oldalról lökés.


2. Egy bankrabló bagázsról van szó aki a város felé tart, nyilván vidéken szeretném megállítani őket , egy üldözési szituációba. 20km/h léptük túl a szabály által meghatározott limitet, ha újra történne ez a szituáció akkor is megtenném az 2. és 3. pontba felsoroltak miatt.

Ui.: Ezen a PIT limit szabályon lehetne picit módosítani, osztó/szorzó tényezőket tenni bele, szerintem nem a világ vége a 170km/h köztudott fegyveres elkövetőknél akik a sikeres PIT és szélvédőn kirepülés után mit se foglalkozva a sérülésekkel feláll és még tüzelni kezd.

Ha ezért jár a szerveren más szankció is szóbeli figyelmeztetésen kívül, állok rendelkezésre és szívesen leülök érte bármit.. ha ez segít valaki lelki nyugalmának.

Köszi.
 

imLaci

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Ameir Hajar
Itt nem a szankcionálásról van szó mert amit az a pit egyátalán úgy se oké, hogy a kocsi hátulját lököd ki oldalról vagy nekem jössze hátulról ha valami le van írva a szabályzatba akkor az alapján kell alkalmazkodni és nem vérre menően játszani, hogy már pedig én őt most akarom elkapni, az a pit nyílván valóan azért jött mert a szögest megkaptam és rengeteg egység átment rajta akik nem tudtak jönni tovább így te azt választotattad kilöksz engem ami semmilyen módon nem fair play.
Piten változtatni? Persze sok értelme lenne mert gondolj bele itt abba is, hogy olyan kanyar van 150 km/h alá kell lassítani egyből ott az esély és lehet pitelni, de ha ha ezen felül is bármi kissebb dolog még lehetne pluszba már semmi értelme se lenne az egésznek ott szöges ilyen esetre, többen is vagytok általában nem arról szól itt az egész, hogy mindenképp állandóan a rendvédelemnek kell nyernie, mind a kettő félnek tudnia kell veszíteni is.
És látom sokak nem értik a lényeget, mert az lett írva Fater által is írva én mindenképp a szankciót kérem miközben én több helyzetet is mondtam mi lett volna én szerintem az ügyön a normális eljárás és nem mindegyik arról szól, hogy szankciót a pitelőnek, a probléma még mindig az kaptunk egy szögest szerver szinkron miatt nem kaptunk deffektet ha kaptunk volna ott vagy szitává lőnek vagy ahogy Fater is írta a fizika végez velünk tehát ott vége is a rp szitunak, de mivel mentünk tovább mert közbe jött egy apróbb hiba így én a pit után meghaltam és társam túlélte akit be is vittek mert egy olyan szituácioból engedte Fater az rp-t tovább ami szabálysértésből következettt be ez már alapból megint csak nem oké, egyszerű lehetett volna az egész abba a szituációban nincs folytatva az rp illetve újra játszva se mert teljesen más kimenetelt ad az egésznek és mint ahogy tudjuk akik régóta roleplay világába vannak nem mindennek lehet rp újra játszást adni aminek nincs értelme mert ott már meg tud változni minden, több féle lehetőséggel simán le lehett volna zárni a rendőr aki pitelt nem kap semmit rá lett szólva oké, nekünk a fegyver kukába és kész mint ha meghaltunk volna mivel a szögesnél mint ahogy többször több féle képpen le lett írva meghalunk.
Edit: Viszont a rendőrők végig látták, hogy szögest kapunk és meg lehetett volna oldani azzal is simán mikor a pitet megkapjuk nem nyugodtan csináljunk az rp szitut mint ha minden szabályosan történt és hiba mentesen.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,934
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok ismét,

Előbb bírálok mint vártam, mert időközben sikerült a két legális frakció managerrel is megbeszélni a rendvédelmi részét a dolgoknak.

Az egyszerűség kedvéért pontokba szedek pár dolgot:
  • Legközelebb ha spike vagy szög miatt kérdéses, hogy lyukas-e a kerék vagy sem, akkor írjatok egy adminnak, hogy nézze meg ő és döntsön a panel alapján, hogy mit lát. Sajnos ha az adott jármű kap egy fixet vagy előtte szerelőnél volt, akkor az alt:V hajlamos megölni a szinkront annál a járműnél, így emiatt léphet fel ez az anomália.
  • Tény, hogy a szabályzatban 150km/h szerepel és lehet, hogy a srácok benézték a sebességet és a PIT manővert, ezzel kapcsolatban egyeztettünk @LACIval és @Cortezzel, hogy erre különösen figyeljen oda mindenki. Nem fogunk változtatni a PIT és ramming korlátozásokon, bőven elég a 150km/h plafon.
  • Hivatkozás van itt több esetben arra, hogy már pedig csak azért is repüljön a szankció, mert a rendvédelmis végrehajtotta a PIT-et 20km/h eltéréssel, de akkor azt se felejtsük el, ha kirepül valaki egy kocsiból ekkora sebességnél a szélvédőn, akkor nem kel fel minden RP nélkül lövöldözni. Erre is járhatna szankció.
  • A szerveren tevékenykedő minden adminisztrátor tudja a dolgát és tudja azt is, hogy mikor milyen lépéseket kell tegyen az ügyben, hogy fellépjen egy-egy eset kapcsán, mérlegelve minden lehetőséget. Nem látok hibát abban, hogy Fater nem játszatott újra RP-t, nem osztott szankciót, hanem jelezte nekünk, hogy mi történt, mivel ez az FK managerek feladata, hogy egy egész frakciót érintő dolgot megbeszéljenek velük.
Igyekszik a csapat az elmúlt időben minden esetben korrekt eljárásban részesíteni a játékosokat, hogy ne vegyék el a kedvüket a szervertől a folyamatos szankcionálások miatt. Van egy pont természetesen amikor már a szép szavakkal nem lehet hatni valakire, vagy van az a játékos aki csak abból ért, ha a négy falat nézi több tíz percen keresztül. De ismétlem, nem fogunk se most, se a jövőben szankciót dobálgatni, főleg nem kérésre és bemondásra.

Az egészből kicsit az jön le, hogy a vesztes helyzet miatt erőltessünk másra egy szankciót, de azt már nem vesszük figyelembe, hogy mi is hibáztunk amikor kirepültünk a kocsiból és lőttünk rá egy másodpercre. Plusz a szabálytalan PIT nem akkor és ott lett jelentve, hanem meg lett várva míg XY kórházba kerül, a másikat pedig már viszik el. Mindkét félnél volt hiba, megesik, emberből van mindenki.

Az egész PK ügyre és magára az esti esetre való tekintettel úgy gondoljuk, hogy a legjobb megoldás az lesz, hogy ezt az egészet törölni fogjuk és addig szól az RP szál a Desert Alliance részéről, hogy prepare van a bank kirablására.

A jövőbeni ilyen és hasonló esetek elkerülése végett, arra kérünk mindenkit, hogyha valaki nem biztos abban, hogy egy adott szituáció megfelelő vagy sem, vagy a kerék lyukas vagy sem, stb-stb., akkor keressetek fel ott abban a pillanatban egy adminisztrátort és tisztázzátok a helyzetet.

Szankciót nem kap senki a korrektség fejében és annak tudatában, hogy hibázott mindkét fél. Tanuljatok belőle.

Az elveszett fegyvered miatt pedig keress fel.

Zárom a panaszkönyvet, kellemes hétvégét!
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó