A rablások mostani helyzete

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:465
Üdv mindenkinek.
Remélhetőleg nem lesz egy eszeveszett veszekedés a topicból, de már nagyon kíváncsi vagyok mások véleményére.
Ahogy látom külső szemmel (és feltételezem, emiatt sok más player is, aki nem illegálos vagy PD-s) a mostani illegál élet nagyrésze abból áll, hogy az emberek az autópályán campelnek és darálják a kamionokat. Kíváncsi lennék mások véleményére a dologról. Egyszerűen nem tudok rájönni honnan indult ez és mi alapján. Számomra teljesen nonszensz, hogy az AUTÓPÁLYA mellé állnak motorokkal az emberek és random meglövöldöznek, majd odagurulnak, mintha ez természetes lenne és tök nyugisan leszállnak a sáv közepén a motorról. Szerintem nem kell kifejtenem az okokat miért. És azt sem értem, hogy az emberek miért hiszik azt, hogy ez az, amiről az illegálnak szólnia kell. Főleg, mert anno a vezetőség hangoztatta (sajna nem emlékszem ki), hogy az illegál és a rablás nem arról szól, hogy mész és kilövöldözöd mások kerekeit meg kipiteled, hogy kirabolhasd. Pénzt szereznek, értem én, de ez kicsit olyan, mint amikor valaki Massacro-val mássza meg a Chilliad-ot, hogy megnyerje az illegális frakiháborút.
Nem lehet mindent szabályozással kezelni, ezért is ide nyitottam ezt a topicot.
Kíváncsi vagyok ki mit gondol erről és, ha mások is egyet értenék vele, akkor arra is, hogy van-e valakinek ötlete erre, mert továbbra is BS szerintem.
Mielőtt valaki azt hiszi, hogy ez csak egy hiszti, mert kiraboltak így, ideírom, nem kamionozok és nem is fogok, mivel nekem nem tetszik, túl unalmas és monoton. Erről szó sincs.
 

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:385
find out ic
Hali. Szerintem sem valami szép az autópálya kellős közepén csinálni. - Igazából arra lehet következtetni, hogy azért pont ott, és azért pont a kamionok, hiszen általában sok a kp náluk. Gyakran Cobra-11-et szoktak játszani ilyen téren, csak kevesebb Semir Gerkhannal, és annál több akcióval. De azért továbbviszem, hiszen valószínű, hogy pont ezek az emberek azok, akik a legkamionellensebbek, ha fogalmazhatok úgy.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:465

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:385
find out ic
Igen, ezt a részét kilogikáztam, de ettől még nem gondolom azt, hogy oké lenne a dolog.
Szerintem sem az egyébként. Viszont ha korlátozva lenne, akkor az lenne a baj. De valamilyen szinten azért megértem. Sok player a fegyverek láttán sem áll meg, és inkább Terminátort rp-zik. Szóval néhol szükséges a fegyverhasználat.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:465
Sok player a fegyverek láttán sem áll meg, és inkább Terminátort rp-zik. Szóval néhol szükséges a fegyverhasználat.
Ezzel nem értek egyet. Most tekintsünk el attól, hogy az emberek 90%-a gyorsan hajt, mivel az autópályán ezzel nem ártanak senkinek. Mennek 140-el (+áfa) és meglátnak egy fegyverest. A megállással csak a saját helyzetükön rontanak, plusz azért egy fullra megpakolt kamion féktávja nem három méter. Szóval mire megállhatna, már addigra is elég messze lesz ahhoz, hogy ne árthassanak neki, ergo az a "jó" döntés, hogy tovább megy. Szerintem.
 

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:385
find out ic
Jogos, igazából. - Tekintsük az előző okosságom felesleges hsz-nek inkább. A probléma viszont ugyan úgy fennáll.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
a mostani illegál élet nagyrésze abból áll, hogy az emberek az autópályán campelnek és darálják a kamionokat.
Ez egy szomorú helyzet, bár ameddig a kamionos meló ilyen jó bevételi forrás mind civilnek mind a rablóknak addig kár várni a változást. Mert mindig lesznek újak akik erre vetemednek.
Reménykedni persze lehet, hogy sokan felhagynak inkább ezzel a tevékenységgel. (Egyébként megfigyeltem én is, hogy már külön taktikák fejlődtek ki rá.. mert ugye bevárja még leadja a szállítmányt, hogy fix legyen nála cash stb..)

Egyedüli megoldás (szerintem!!!), hogy lentebb tolják a bevételt kamionozásból vagy adnak neki valami átalakulást/szabályt/korlátot és akkor nem lesz ennyire fat loot egy kamion. Az illegálnak fájó kimondani de ez a legjobb bevételi forrása szerintem.. (könnyű meló, sok lé) és ameddig ez nem változik addig maradni is fog ez a jelenség. Hiába van ott több lehetőség ha ez egy könnyű járható út jelenleg sokaknak. Plusz sok kockázattal nem jár nekik.. mivel pofon egyszerű fegyverhez jutni ezért még attól sem félnek, hogy az a kukában landol majd.. mert van még 50 másik a széfben.
De azért továbbviszem, hiszen valószínű, hogy pont ezek az emberek azok, akik a legkamionellensebbek, ha fogalmazhatok úgy.
Én magam is "kamionellenes" volnék , mármint pontosabban fogalmazva a hatalmas grind bevétel ellen vagyok és hogy 0 életet dob a legtöbb esetben a szerverre, baleseteken kívül. (Amúgy meg tolja aki akarja.. ) De! Sose raboltam kamiont ennek ellenére és sose kamionoztam. (Sőt tudtommal a frakciónkból se rabolt soha senki kamiont) Persze tuti vannak ilyen személyek de kétlem, hogy ez a réteg tolná legjobban ezt.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:465
Egyébként megfigyeltem én is, hogy már külön taktikák fejlődtek ki rá..
mivel pofon egyszerű fegyverhez jutni ezért még attól sem félnek, hogy az a kukában landol majd..
Ilyeneket olvasva szerintem csak egyre szomorúbb a helyzet, ami van..
lentebb tolják a bevételt kamionozásból
Szerintem ez be fog következni, bár már bizonyos szempontból későn sajnos.

Mivel nem akarok túl sok rész kiemelni, ezért a megtétele nélkül így a végére írom, hogy az alapján, amit írtál szerintem elég komoly gondok vannak akkor a mentalitással, ami ezt övezi.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Ilyeneket olvasva szerintem csak egyre szomorúbb a helyzet, ami van..

Lehet tévedek én is sokban mert én se csinálom egyik részét sem ezért én se látok rá fullban. Nem lehet tudni pontosan hogy is van a helyzet jelenleg. Videókból és másoktól informálódok legtöbb esetben. + Mivel előttünk gurul el rengeteg kamionos ezért néha hallod a kilőtt kerék/-ek hangjával suhanni az illetőt. (Lehet bug de mivel sok a rablás ezért lazán kinézem)
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:465
(Lehet bug de mivel sok a rablás ezért lazán kinézem)
Lehet valami hiba miatt volt, de nem lepne meg. Egy korábbi ötlet alól másolva, amit láttam esetet egy darab kamion helyzetében:
[11:31:03] *** Melina Crawford a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:31:08] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Melina Crawford]
[11:32:32] *** Melina Crawford a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:32:38] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Melina Crawford]
[11:32:49] *** Melina Crawford a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:32:54] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Melina Crawford]
[11:33:26] *** Melina Crawford a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:33:31] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Melina Crawford]
[11:34:04] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:34:08] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:34:09] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:34:12] *** Melina Crawford a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:34:13] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:34:14] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:34:17] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Melina Crawford]
[11:34:19] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:34:24] *** Melina Crawford a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:34:25] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:34:29] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Melina Crawford]
[11:34:30] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:34:31] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:34:36] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:34:46] *** Melina Crawford a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:34:50] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:34:51] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Melina Crawford]
[11:34:55] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:34:57] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:02] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:35:04] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:09] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:35:10] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:15] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:35:16] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:21] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:35:23] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:28] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:35:29] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:29] *** Melina Crawford a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:34] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:35:35] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Melina Crawford]
[11:35:35] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:40] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:35:42] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:47] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:35:48] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:53] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:35:54] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:35:59] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:36:02] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:36:07] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:36:16] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:36:21] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:36:23] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:36:28] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:36:29] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:36:34] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:36:36] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:36:41] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
[11:36:42] *** Relay a fogó segítségével elkezdi kiszedni a golyót a jármű karosszériájából.
[11:36:47] *** Kiszedett egy golyót a jármű karosszériájából. [Relay]
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Jelenleg a karakterem a zöld zónában mozog (legál), de van bőven tapasztalatom feketébb dolgokban is még korábbi szerverekről, akár oneVoice-ról.
Most mondok pro és kontra dolgokat is.

- Egy biztos, hogy az illegál nem csak a civileket abúzálja, vagyis nem olyan arányban, mint FiveM szerókon. Ez egy kimondott pozitívum, mert nem az van, hogy feljössz és tizedik percben “pakojjá ki” (kezdő szabály miatt amúgy sem lehet, de értitek a hasonlatot). Ezt érdemes lenne a továbbiakban folytatni, hogy illegál inkább ritkábban raboljon civilt, vagy ha megteszi akkor is kreatívabban.

- A rablásszabályzatot kicsit firkantani kellene. A 150.000$ már aprópénz, level 1-es megcsinálja per pillanat, legfeljebb 2-3 óra alatt, mindezt kényelmesen. Sok a pénz, szerintem emelhető.
- Én például ahogy az ingatlan igénylésnél is látható, a házakba való betörésnél az elvihető értéket zónákra osztanám. Gazdagabb zónában több, szegényebb részeken kevesebb.

- A mostani illegálok többsége fél az adrenalintól, nem elég bátrak (indokokról később). Ezer éve nem láttam egy jó boltot vagy egy jó nemzetit, autókert még meg is értem.
Könnyű pénz, fat loot, egy tár, egy motor és az autópálya. Semmi kreativitás, semmi tervezés, semmi felkészülés. Tudom mi ennek az oka, ezt ki is fejtem, biztos, hogy egyet fogunk érteni. Side note: Nagy bank / Nemzeti olyan 3-6 millió között hoz

- Kevés ütőképes és összeszokott csapat van a szerveren. Sajnos eléggé magyar os szokás az, hogy apró dolgokból generálunk problémát, IC-ből OOC-t és fordítva. Látok ezt, hallok azt, ez van, ez a helyzet és ez bármelyik frakcióban előfordulhat. Nem mindig az az okos akié az utolsó szó, ha valaki hülye volt lássa be, kérjen elnézést, ego lufi leereszt.

- Most bevágom gránátot az ablakon, mert jön a kifejtése az egyik pontnak:
Miért is nem olyan bátor az illegál?
A válasz pofonegyszerű, mert a PD olyan erős, hogy nincs az az Isten aki felveszi velük a kesztyűt:
+ PD kocsik, terepjárók, sportkocsik teljesítményével vetekednek (Példa: sportkocsimmal pályán, max sebességgel a rendőr SUV tartotta a tempót, lehetetlen lett volna lerázni)
+ PD számtalan aktív playerrel rendelkezik, míg illegál nem szövetkezhet (5 v 10-15)
+ Bármilyen nagyobb illegál esemény van, szinte az egész aktív állomány kivonul a legtöbb esetben
+ Duty kevó
+ Fegyversebzés közelharcnál PD-re billenti a mérleget (Példa: Voice-on rendőr feljön mellém tetőre, nem vesz észre, majd meglepiből pisztollyal kap 4 golyót, bukfencezik egyet lő kettőt terülök. - Miután kapott már 4-6 golyót)
+ Autókeres rablás időre megy, de anno a PD hermetikusan lezárta az összes kijáratot, a GTA fizika miatt áttörhetetlen RBS-el. Senki nem csinálja, mert rengeteg faktornak kell teljesülnie, hogy összejöjjön ez a fajta scriptes rablás. Legnehezebb és még csak meg sem éri.
- Teljes balansz nem lesz a rendszerben, nem elvárható, de ez olyan, mint amikor valaki vasalt kesztyűvel megy boxolni
- Bankra menjen ki minden PD-s, de hadd éljek Dani szavaival, a nyóckeres késes boltrablásra ne induljon már ki az egész Teve utca.

- Kellene illegális élet mindenképpen, kis szabályzatmódosítás és közös meetingek.
Még lenne pár ötlet, ha aktuális akkor kifejtem.
 
Utoljára szerkesztve:

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:627
Maurizio Mancini
Jelenleg a karakterem a zöld zónában mozog (legál), de van bőven tapasztalatom feketébb dolgokban is még korábbi szerverekről, akár oneVoice-ról.
Most mondok pro és kontra dolgokat is.

- Egy biztos, hogy az illegál nem csak a civileket abúzálja, vagyis nem olyan arányban, mint FiveM szerókon. Ez egy kimondott pozitívum, mert nem az van, hogy feljössz és tizedik percben “pakojjá ki” (kezdő szabály miatt amúgy sem lehet, de értitek a hasonlatot). Ezt érdemes lenne a továbbiakban folytatni, hogy illegál inkább ritkábban raboljon civilt, vagy ha megteszi akkor is kreatívabban.

- A rablásszabályzatot kicsit firkantani kellene. A 150.000$ már aprópénz, level 1-es megcsinálja per pillanat, legfeljebb 2-3 óra alatt, mindezt kényelmesen. Sok a pénz, szerintem emelhető.
- Én például ahogy az ingatlan igénylésnél is látható, a házakba való betörésnél az elvihető értéket zónákra osztanám. Gazdagabb zónában több, szegényebb részeken kevesebb.

- A mostani illegálok többsége fél az adrenalintól, nem elég bátrak (indokokról később). Ezer éve nem láttam egy jó boltot vagy egy jó nemzetit, autókert még meg is értem.
Könnyű pénz, fat loot, egy tár, egy motor és az autópálya. Semmi kreativitás, semmi tervezés, semmi felkészülés. Tudom mi ennek az oka, ezt ki is fejtem, biztos, hogy egyet fogunk érteni. Side note: Nagy bank / Nemzeti olyan 3-6 millió között hoz

- Kevés ütőképes és összeszokott csapat van a szerveren. Sajnos eléggé magyar os szokás az, hogy apró dolgokból generálunk problémát, IC-ből OOC-t és fordítva. Látok ezt, hallok azt, ez van, ez a helyzet és ez bármelyik frakcióban előfordulhat. Nem mindig az az okos akié az utolsó szó, ha valaki hülye volt lássa be, kérjen elnézést, ego lufi leereszt.

- Most bevágom gránátot az ablakon, mert jön a kifejtése az egyik pontnak:
Miért is nem olyan bátor az illegál?
A válasz pofonegyszerű, mert a PD olyan erős, hogy nincs az az Isten aki felveszi velük a kesztyűt:
+ PD kocsik, terepjárók, sportkocsik teljesítményével vetekednek (Példa: sportkocsimmal pályán, max sebességgel a rendőr SUV tartotta a tempót, lehetetlen lett volna lerázni)
+ PD számtalan aktív playerrel rendelkezik, míg illegál nem szövetkezhet (5 v 10-15)
+ Bármilyen nagyobb illegál esemény van, szinte az egész aktív állomány kivonul a legtöbb esetben
+ Duty kevó
+ Fegyversebzés közelharcnál PD-re billenti a mérleget (Példa: Voice-on rendőr feljön mellém tetőre, nem vesz észre, majd meglepiből pisztollyal kap 4 golyót, bukfencezik egyet lő kettőt terülök. - Miután kapott már 4-6 golyót)
+ Autókeres rablás időre megy, de anno a PD hermetikusan lezárta az összes kijáratot, a GTA fizika miatt áttörhetetlen RBS-el. Senki nem csinálja, mert rengeteg faktornak kell teljesülnie, hogy összejöjjön ez a fajta scriptes rablás. Legnehezebb és még csak meg sem éri.
- Teljes balansz nem lesz a rendszerben, nem elvárható, de ez olyan, mint amikor valaki vasalt kesztyűvel megy boxolni
- Bankra menjen ki minden PD-s, de hadd éljek Dani szavaival, a nyóckeres késes boltrablásra ne induljon már ki az egész Teve utca.

- Kellene illegális élet mindenképpen, kis szabályzatmódosítás és közös meetingek.
Még lenne pár ötlet, ha aktuális akkor kifejtem.
Ha már meg lettünk említve, akkor én is reagálnék ebből pár dologra:

- A szerveren jelenleg minden jármű 198 km/h-val tud menni maximum a PD-s járművek is, így tudnak kialakulni normális üldözések, de így is vannak, akik el tudnak menekülni.
- 12 illegális szervezet van a szerveren, amiben pontos számot nem tudok, de maximum így 180-an lehetnének a PD létszáma pedig jelenleg 40.
- A fegyversebzésről konkrét számadatokat nem tudok, viszont egy tűzharc során PD-sek ugyanúgy elhullanak mint az illegálosok.
- Boltrablás gyakorlatilag hetek, de inkább hónapok óta nem volt.
- Bankrablás is elég régen volt és a jelenlegi helyzetben két heti egy bankrablás történik kb. Ilyen számok mellett melyik PD-snek mondjuk meg szerinted, hogy ő most nem jöhet a rablásra hanem járőrözzön tovább? (Amit amúgy egész nap csinálunk.)
- Autókereskedés rablás kb az újranyitás óta 1x volt, pedig az sem kivitelezhetetlen dolog, jó taktikával megoldható lenne, de meg sem próbálják ugyanúgy, ahogy a boltokat sem mert kevés bevételt hoznak. Jó példa erre, hogy legutóbbi fegyverszállításra egy illegál sem próbált lecsapni, pedig vagy 2 millió lehetett volna a zsákmány.

Nyilván tudom, hogy vannak olyan illegális frakciók, akik nem is akarják használni ezeket a scriptes rablás lehetőségeket, viszont kicsit nagyobb tervezéssel és előkészületekkel egyik fajta rablás sem kivitelezhetetlen.

És hogy a topic részéhez is hozzászóljak a kamionos rablások nagy tervezést nem igényelnek és nagy pénzzel kecsegtetnek ezért próbálják meg őket sokan, viszont ha mindenki lerakná a pénzt és nem vinnék magukkal 10 körnek a bevételét, akkor lehet leszoknának erről a rablók is.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Ha már meg lettünk említve, akkor én is reagálnék ebből pár dologra:

- A szerveren jelenleg minden jármű 198 km/h-val tud menni maximum a PD-s járművek is, így tudnak kialakulni normális üldözések, de így is vannak, akik el tudnak menekülni.
- 12 illegális szervezet van a szerveren, amiben pontos számot nem tudok, de maximum így 180-an lehetnének a PD létszáma pedig jelenleg 40.
- A fegyversebzésről konkrét számadatokat nem tudok, viszont egy tűzharc során PD-sek ugyanúgy elhullanak mint az illegálosok.
- Boltrablás gyakorlatilag hetek, de inkább hónapok óta nem volt.
- Bankrablás is elég régen volt és a jelenlegi helyzetben két heti egy bankrablás történik kb. Ilyen számok mellett melyik PD-snek mondjuk meg szerinted, hogy ő most nem jöhet a rablásra hanem járőrözzön tovább? (Amit amúgy egész nap csinálunk.)
- Autókereskedés rablás kb az újranyitás óta 1x volt, pedig az sem kivitelezhetetlen dolog, jó taktikával megoldható lenne, de meg sem próbálják ugyanúgy, ahogy a boltokat sem mert kevés bevételt hoznak. Jó példa erre, hogy legutóbbi fegyverszállításra egy illegál sem próbált lecsapni, pedig vagy 2 millió lehetett volna a zsákmány.

Nyilván tudom, hogy vannak olyan illegális frakciók, akik nem is akarják használni ezeket a scriptes rablás lehetőségeket, viszont kicsit nagyobb tervezéssel és előkészületekkel egyik fajta rablás sem kivitelezhetetlen.

És hogy a topic részéhez is hozzászóljak a kamionos rablások nagy tervezést nem igényelnek és nagy pénzzel kecsegtetnek ezért próbálják meg őket sokan, viszont ha mindenki lerakná a pénzt és nem vinnék magukkal 10 körnek a bevételét, akkor lehet leszoknának erről a rablók is.
Barátom veled jókat lehet beszélgetni és tudom, hogy nem támadásnak veszed, mert nem is az, így válaszolok! ❤️😊
- Csak szerintem non-szensz, hogy egy teljesen kigyúrt sportkocsit lehagy egy gyári police SUV? Na, ugye. Egyébként sok sportautó fullosan sem megy 198-at, még a PD-s kocsi ezt alapon gond nélkül megteszi.
- Számoljunk 50%-kal mindenkinek. Legyetek fent 20-an, míg egy 10-15 fős illegálnak a fele létszám. 7-20 ellen. Esetleg ha mindenki “mesterlövész” az illegálban akkor lehozható.
- Fegyversebzés az valamilyen szinten probléma kicsit. Addig hullanak a rendőrök, amíg 20-30 méteren belül nincsenek.
- Boltrablás: Hát sajnos ez tényleg így igaz
- Bankrablás, oda tényleg menjen ki szerintem tőletek is mindenki, viszont ha feltörnek egy boltot felesleges minden egységet oda rendelni. A városban utána történhet még bármi.
- Autókereskedés: Tapasztalatból mondom, hogy szinte az esélyek egyenlőek a nullával.
- Pénzszállítás: Illegál leaderek kifejtették, hogy az irreális erőviszonyok miatt nem mentek rá.
- Amíg legalább a szövetkezés esélye nem lehetséges, addig tuti ez így is fog maradni.

- Megoldható lenne, ha lenne kisebb változás….

- Abszolút egyetértek!
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
A téma fő kérdésére szeretnék elsősorban válaszolni, mert nem kísértem nagy figyelemmel a további hozzászólásokat.

Gondolom a téma a tegnapi panaszkönyv kapcsán születetett meg, legalábbis az volt most az indító számodra. Ez már talán hónapok óta húzódik milyen módon rabolnak ki kamionosokat. Lehetetlen olyan képzelt környezetet teremteni magad köré, ami a populációt illeti. Erre nincs külön szabályozás és nem is kell, mert szinte az összes létező dolgokra szabályozást kér a játékosközösség azzal a címszóval, ez nincs benne a szabályzatban ezért ezt meglehet csinálni. A legutolsó ilyen rablással a probléma annak cselekményei voltak, túl lett reagálva és félre lettek értelmezve az információk.

Nagyon remélem, hogy ebből a témából további szabályozások nem fognak születni vagy módosulni a szerver szabályzatában.

Az illegál valóban nem csak a lövöldözésben és erőszakban merül ki. Kivételt képeznek ez alól az olyan frakciók, akiknek a fő tevékenysége az agresszív megjelenés.
Mivel még két órát fogok AFK helyzetben lenni IC börtönben, ezért most bőven van időm átfutni a téma hozzászólásait.

A rablásszabályzatot kicsit firkantani kellene. A 150.000$ már aprópénz, level 1-es megcsinálja per pillanat, legfeljebb 2-3 óra alatt, mindezt kényelmesen. Sok a pénz, szerintem emelhető.
Miért kéne emelni azért, mert kigrindolják a hatalmas pénzösszegeket? Ezzel a gazdaság sem fog egyensúlyt találni magának a két billenhető oldal között. Maradjon az a pénzösszeg ott, ahol van.

A mostani illegálok többsége fél az adrenalintól, nem elég bátrak (indokokról később). Ezer éve nem láttam egy jó boltot vagy egy jó nemzetit, autókert még meg is értem.
Minden olyan cselekedet, ami illegálisnak van besorolva, az egy adrenalin forrás. Napi ötszöri bolt vagy egyéb más szkriptelt rablás pedig nem fogja emelni a színvonalat.

Kevés ütőképes és összeszokott csapat van a szerveren.
Palettán kevés az olyan játékos, aki az onlinetól eltérve tud játszani. Azokból nem lehet ütőképes, istállóban edzett karaktereket kovácsolni.

Húh! Közben felmerült a PD és illegál közötti különbségek. Az tény, hogy az autóik felfejlesztett handlingekkel rendelkeznek. Ez korábban nem így volt, sok esetben le tudták rázni a renvédelmi autókat a játékosok. Szerintem ennek egyensúlyára emelték a handling értékeket. Jelenleg is el lehet menekülni, ha tudsz közben jól gondolkodni és vezetni. Ehhez persze egy olyan autó is kell, ami nem lomha. A városban a rendőröket simán le lehetne rázni, egy jó autóval. Például a Buffalo STX-el. Mondjuk a legjobban annak örülnék, ha a rendvédelem végre használná a nekik szánt eszközöket, amikkel megtudnák állítani a velük szórakozó menekülőt.

Most meg észre vettem, hogy az ilyen hozzászólások miatt megint össze-vissza belemegyünk a témákba és már megint egy végtelen firka a téma. Mi lenne, ha visszatérnénk az eredeti témához miszerint, hogy a kamionosokat kirabolják az autópályán? Erre mondjatok valamit, mert mindarról, amiről már szó van, nem érinti semmiben sem a témát.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:465
Erre nincs külön szabályozás és nem is kell, mert szinte az összes létező dolgokra szabályozást kér a játékosközösség azzal a címszóval, ez nincs benne a szabályzatban ezért ezt meglehet csinálni.
Igazából főképp ezért nyitottam ide a témát, mert kíváncsi voltam mások álláspontjára is erről és nem feltétlen az az elsődleges célom, hogy benne legyen a szabályzatban, hogy pl nem rabolható a kamionos.
Gondolom a téma a tegnapi panaszkönyv kapcsán születetett meg
Láttam azt a PK-t, de nem amiatt az egy dolog miatt írtam ezt meg. Úgy, hogy nem vagyok se illegálos, se PDs, se kamionos még úgy is relatíve sok ilyen esettel találkozom, szóval szerintem jogosan feltételezhetem, hogy ez mindennapos és szerintem ez így nincs rendben, a miértjét meg ugye már leírtam, szóval felesleges lenne újra.
Most meg észre vettem, hogy az ilyen hozzászólások miatt megint össze-vissza belemegyünk a témákba és már megint egy végtelen firka a téma
Az illegál-PD helyzetéről is egyébként szívesen látnék egy értelmesen és konstruktívan felépített diskurzust, mert valóban nem 50-50 eséllyel indulnak egymással szemben. Természetesen mindkét félnek vannak lehetőségei, amikkel növelhetik a sajátjukat.
A rablásszabályzatot kicsit firkantani kellene. A 150.000$ már aprópénz
Az ilyen ötletekkel szerintem várjunk 1.1-ig, mivel ugye nem kevés változtatás lesz és akik farmoltak, azoknál nyílvánt bentmaradnak a milliók, de nem biztos, hogy ilyen jól fog jönni a pénz.
A mostani illegálok többsége fél az adrenalintól, nem elég bátrak
Ezt hosszasan lehet fejtegetni, de hogy a lehető legrövidebb választ adjam, ennek természetesen vannak okai, de azért az illegál (részben) erről szól, szóval vállalni kell a kockázatot. (Természetesen nem buzdítok senkit a semmitől se félő terminátor karikra és tudom, hogy minden frakcióhoz más szerepkör illik)
És hogy a topic részéhez is hozzászóljak a kamionos rablások nagy tervezést nem igényelnek és nagy pénzzel kecsegtetnek ezért próbálják meg őket sokan
Ezzel egyébként nincs is bajom. Rabolják ki a kamionosokat, ahányszor csak akarják. Ha meg sok pénzt hordanak maguknál, mert nem rakják le, akkor meg is érdemlik, hogy mindet elvigyék. Csak ezt nem az autópálya közepén kellene csinálni. Ez kicsit olyan, mintha a sportkocsit lekéziznék az autópálya közepén, hogy nekimenjen a kamion és a script miatt majd meg is áll tőle. Lehetőség van rá, de bullshit.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó