Élménykép készítése PS használatával

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

SoZzz

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:108
Mivel hatalmas csalódottsággal látom, hogy kevés ember az, aki élményképkészítésre adja a fejét.
Mellette, ami élményképek készülnek is, hát... Nem fejteném ki a véleményem, mert súlyosan sértené az alapelveket.
(Gondolok itt az undorító élményképkészítések sokaságára, ami sajnos szennyezi a fórumot elég rendesen.)

Szóval, szóljon ez a topic a friss élményképezőknek és azoknak, akik tanulni, fejlődni szeretnének.
Fogadjátok Whyme leírását, álltalam áteditelve az itteni szerverre.

Én a Photoshop-al való szerkesztést fogom bemutatni.

Kelleni fog:
Adobe Photoshop. (én jelenleg a CS6-os verziót használom, de nagyjából teljesen mind egy kinek milyen van)
Játékon belül az insert gomb használatával a chatet dobjátok fekete hátterűre.


Ha ezek mind megvannak, akkor nincs más dolgunk, hogy elkészítsük a képeket.
Egy képhez kell, egy /toghud-os kép, illetve egy olyan kép, ahol az RP látható a fekete chaten.

Most pedig..
Nyissuk meg a PS-t.
Csináljunk egy új "Fájl"-t. (Én ezeket a beállításokat használom hozzá.)

AQpZFyH.png

Nyomjunk OK-ra. Aztán tallózzuk be a képünket.
Ha ez meg van, menjünk jobb oldalra a rétegekhez. Nyomjunk egy jobb klikket és kattintsunk a "Réteg másolása.."-ra. Ezek után a képen látható módón bemásoljuk az előbb létrehozott réteghez.

Mgz3GsQ.png

Ha ez kész, akkor nyomjunk "CTRL + T" -t, hogy el tudjátok mozgatni a képet.
Most nyissuk meg a képet a Chat-ről. Közelítsünk rá, aztán a "Kijelölő eszköz segítségével" (  ) kijelöljük az RP-t.
Nyomunk egy "CTRL + C" - t átmegyünk a másik felületre újra, és nyomunk most egy "CTRL + V" - t.
Mielőtt még elhelyeznénk a "CTRL + T" használatával, nyomjunk a "Varázspálcára" -re. (  ) FONTOS (!!!) Használat előtt állítsátok be ezeket a beállításokat.

5LQ5o16.png

Rákattintunk a fekete részre, és megnyomjuk a "DELETE" gombot.
Ha sikerült eltüntetni a fekete részt. Akkor elhelyezhetjük.
Ezek után menjünk a rétegekhez, nyomjunk az RP részre jobb klikket, és kattintsunk a "Keverési beállítások.." - ra. Állítsunk egy körvonalat neki, hogy látható legyen.

enhkJ09.png

Ha ez mind meg van, akkor már nincs más hátra, csak az hogy lementsük.
Nekem ilyen lett.

QzUMXO3.jpg




Remélem segíthettem.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó