Egy lövés fejbe.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

KGvagyok

Haladó
Játékos
Üzenetek:23
Messi123A
6. Témanyitás előtt a témanyitónak kötelessége tisztában lenni az adott fórumrészben található kiemelt témák tartalmával. Egyes fórumrészeken elvárt a témák minta alapján történő kitöltése. Ilyen fórumrészeknél a minta használata kötelező!
In Game Neved/Discord Neved
» Denziel Balayan «

Ötleted leírása
»

Egy RP szerveren az lenne előnyös, ha egy ember egy lövésből meghalna fejbe, mert ez a valósághűséget növelné, és fokozná a játékélményt a következő okok miatt:
  1. Valóságosabb élmény: A valós életben egy lövés fejben halálos következményekkel jár. Ha a játék ezt tükrözi, az növeli az immersziót és a játékosokba vetett hitelességet.
  2. Taktikai fontosság: Az egy lövésből való halálra való kényszerítés fokozza a játékosok taktikai gondolkodását és óvatosságát. Ez javítja a játékmenetet és a stratégiai elemeket.
  3. Realisztikusabb konfliktuskezelés: Azzal, hogy egy lövés gyakran halálos fejbe, a konfliktusok realisztikusabban zajlanak le, és kevesebb a tűzharc "bullet sponge" (lövedékszivacs) jelensége, ahol egy játékos túl sok lövést képes elviselni fejbe.
  4. Időmegtakarítás: Egyetlen lövésből való halál gyorsítja az összecsapásokat és csatákat, mivel nem kell több lövést leadni ugyanarra a célpontra. Ez időt takarít meg mind a játékosok, mind a szerver számára.
  5. Megőrzi a súlyt és a drámát: Ha egy lövés halálos, az megőrzi annak súlyát és drámáját a történéseknek. Ez lehetővé teszi az erőteljesbb és érzelmi gazdagabb narratívákat és interakciókat a játékosok között.







Csatolmányok
» «

Egyéb megjegyzések
» Köszönöm, hogy elolvastad. «
 
Utoljára szerkesztve:

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
régen nem véletlen lett kivéve még voiceos korszakban. GTA-ban elég egyszerű fejbe lőni valakit, ez nem counter strike. Persze, értem az immerziót meg a realisztikus játékmenetet, de akkor mi van azzal, hogy 16db hűtőt tuszkolok a csomagtartómba? Had ne kelljen ezt tovább fejtegetnem. Azt támogatom, hogy egy sniperrel legyen 1 hit, minden mással 2-3 hittel ki lehessen valakit végezni.

szerk: azt hozzáteszem, hogy tudom nem egyszerű a balansz, de nem feltétlen kell erre törekedni itt. Ott kezdeném, hogy lecsökkenteném a fegyverek számát, legyen kisebb a választék és a gun handlinget is könnyebb kezelni. 2 pisztoly, 2 smg, 2 ar. Mindkét oldalnak meglenne a választéka, minden alkalomra megvan a megfelelő fegyver.
 

Vilmos

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Simon Khorozian
régen nem véletlen lett kivéve még voiceos korszakban. GTA-ban elég egyszerű fejbe lőni valakit, ez nem counter strike. Persze, értem az immerziót meg a realisztikus játékmenetet, de akkor mi van azzal, hogy 16db hűtőt tuszkolok a csomagtartómba? Had ne kelljen ezt tovább fejtegetnem. Azt támogatom, hogy egy sniperrel legyen 1 hit, minden mással 2-3 hittel ki lehessen valakit végezni.

szerk: azt hozzáteszem, hogy tudom nem egyszerű a balansz, de nem feltétlen kell erre törekedni itt. Ott kezdeném, hogy lecsökkenteném a fegyverek számát, legyen kisebb a választék és a gun handlinget is könnyebb kezelni. 2 pisztoly, 2 smg, 2 ar. Mindkét oldalnak meglenne a választéka, minden alkalomra megvan a megfelelő fegyver.
Kegyetlenül kényelmetlen, hogy egy Micro Draco-val több fejlövést is le kell adjak, vagy egy AR-el, kellene valamit vele kezdeni, szerintem semmi probléma nem lenne azzal, ha egy lövés lenne a fejlövés, főleg úgy, hogy van berakott recoil rendszer, ami daránál akadályozza a fegyver letartását, én csak támogatni tudom.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
Kegyetlenül kényelmetlen, hogy egy Micro Draco-val több fejlövést is le kell adjak, vagy egy AR-el, kellene valamit vele kezdeni, szerintem semmi probléma nem lenne azzal, ha egy lövés lenne a fejlövés, főleg úgy, hogy van berakott recoil rendszer, ami daránál akadályozza a fegyver letartását, én csak támogatni tudom.
hogy a másik oldalról is kapj képet, az sehogy se élvezetes, hogy random kapsz egy golyót, még azt se tudod hogy mivan és ennyi volt a játék. Kellemetlen lehet, de el tudom képzelni mindenki fejét, ahogy kap egy golyót és még azt lereagálni se tudja, de már a kórházban van 10 perces pihenőn. Ez nem Tarkov. Az más, hogy legyen fejlövésnél anim, vagy kapjon erős vérzést ami 1 perc alatt elvágja animba, ha nem cselekszik. Ezt támogatom.
 

Vilmos

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Simon Khorozian
hogy a másik oldalról is kapj képet, az sehogy se élvezetes, hogy random kapsz egy golyót, még azt se tudod hogy mivan és ennyi volt a játék. Kellemetlen lehet, de el tudom képzelni mindenki fejét, ahogy kap egy golyót és még azt lereagálni se tudja, de már a kórházban van 10 perces pihenőn. Ez nem Tarkov. Az más, hogy legyen fejlövésnél anim, vagy kapjon erős vérzést ami 1 perc alatt elvágja animba, ha nem cselekszik. Ezt támogatom.
Nem tudom, de azért annyira nem egy 1x1 ilyen recoillal headshotot lőni, valamilyen szinten kell ezen javítani mert jelenlegi állapotában ez szerintem teljesen kellemetlen... Van egy jó pár olyan klippem, hogy az embert többször is fejbelövöm és hiába... Az meg a másik, hogy a kevlár felfogja a fejlövést... Nekem mindegy, lehet felőlem a 2-3 fejlövés is, de ezen változtatni kell, mert nagyon sokszor illúzió romboló, hogyha mondjuk gyorsan fel akarsz futni valakire, de négyszer fejbe lövöd és tovább fut...
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Az korábban "sokkal jobb volt", hogy még ki se szálltál a járőrautóból, de már kaptad a fejet azt 10 perc pihi. Jó, így ahogy most van.
 

Vilmos

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Simon Khorozian
Az is "illúzió romboló" hogy egyesek csak azért járnak fel a szerverre, hogy minden bulin kötekedjenek és lövöldözzenek, de ez van, el kell viselni.
Kellemes kis beef, aminek értelme nem volt sok, ha nem tudod elfogadni az RP diverzitását és, hogy vannak olyanok akik úgy alakítják a karakterüket, hogy ilyen jellemük van, akkor nincs miről beszélni. Mellékesen lényegtelen a jelenlegi témával kapcsolatban.
Az korábban "sokkal jobb volt", hogy még ki se szálltál a járőrautóból, de már kaptad a fejet azt 10 perc pihi. Jó, így ahogy most van.
Nem feltétlen szükséges a rögtön headshot halál, de az sem állapot, hogy egy tárat az ember fejébe kell lőni...
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:490
Kellemes kis beef, aminek értelme nem volt sok, ha nem tudod elfogadni az RP diverzitását és, hogy vannak olyanok akik úgy alakítják a karakterüket, hogy ilyen jellemük van, akkor nincs miről beszélni. Mellékesen lényegtelen a jelenlegi témával kapcsolatban.
Nem lényegtelen a témához illően. És felőlem mindenki úgy alakítja a karakterét, ahogy akarja csak nem hittem, hogy blahai terminátor cigányok is lesznek majd köztük.
Azért illik a témához, mivel senki sem akarja azt, hogy az ilyen emberek belékössenek, majd a szavaiddal élve "fel akarnak futni rád" csak azért, hogy a semmiből instant meghalj. Természetesen, ha Ők halnak meg, akkor semmi sem változik, a kövi buli új RP szál, új kötekedés és DM lehetőség. :)
 

Hans

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:28
Jelenleg 2-3 lövés fejbe a megfelelő kaliberrel, szerintem ez így eléggé balanszolt.
Van lehetőséged reagálni az ellentűzre de nem is az van mint régen, amikor nem volt bónusz sebzés a fejlövés, azaz 10-15 találat is kellett akár.
 

Vilmos

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Simon Khorozian
Nem lényegtelen a témához illően. És felőlem mindenki úgy alakítja a karakterét, ahogy akarja csak nem hittem, hogy blahai terminátor cigányok is lesznek majd köztük.
Azért illik a témához, mivel senki sem akarja azt, hogy az ilyen emberek belékössenek, majd a szavaiddal élve "fel akarnak futni rád" csak azért, hogy a semmiből instant meghalj. Természetesen, ha Ők halnak meg, akkor semmi sem változik, a kövi buli új RP szál, új kötekedés és DM lehetőség. :)
Erős dobálózások és szép minősítés is. Nem tudom milyen trauma érintett téged korábban, de ha valaki tényleg ezt csinálja akkor jelezd az adminisztrátorok felé és ha találnak benne problémát szankcionálják. A topic nem erről szól, sehol sem volt megemlítve, hogy klub lövöldözésekre gondolt akárki is. Én a felfutásnál jelen esetben bandaleszámolásokra gondoltam, mint illegális frakció tagja, eléggé nehéz úgy érvényesülni egy ilyenben, ha csak egy bizonyos fegyver van nálad amivel akár 5-6x is fejbelőheted, de túl éli.
Jelenleg 2-3 lövés fejbe a megfelelő kaliberrel, szerintem ez így eléggé balanszolt.
Van lehetőséged reagálni az ellentűzre de nem is az van mint régen, amikor nem volt bónusz sebzés a fejlövés, azaz 10-15 találat is kellett akár.
Szerintem még az is korrekt lenne, ha pisztolyokkal is megmaradna ez a 2-3 fejlövés, nem csak AR-el, vagy Micro Draco-val. Adna egy jelentőséget bizonyos szitukban, és mint fentébb is leírtam bandaleszámolásoknál vagy ilyesmiknél, ahova nem kézirakétákkal járnak az emberek is meg lehet éppen ölni a másikat.

EDIT: Igazából a legfőbb probléma szerintem ennek a full randomságával van, mert van amikor 3 fejlövésbe belehal az ember, de van amikor 2 fejlövés és mondjuk három nyaklövés után rohangál, vagy akár négy fejlövés is elkel...
 
Utoljára szerkesztve:

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:820
Adminisztrátor hozzászólás
Megkérnék mindenkit, hogy a személyeskedő hangnemet mellőzze, és maradjunk a témánál.
 

Vilmos

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Simon Khorozian
Viszont még azon is át lehetne futni, hogyha senkinek nem áll kézre a rögtönös fejlövésből a halál akkor esetlegesen bizonyos fegyverek visszarúgásából szerintem ötletes lenne visszavenni, így nem az van, hogy a kontrollálhatatlan recoil miatt körbelövöd az embert, vagy elmegy felette vagy tudom is én, hanem ha lősz akkor relatív könnyebben lehessen eltalálni az illetőt, ha már azt többször fejbe is kell lőni, csak hogy meghaljon.

EDIT: Legjobb példának ezt a szituációt tudnám felhozni.

Jelen esetben is egy banda leszámolásról volt szó, és ezzel is azt akarom bemutatni, hogy mennyire kellemetlen, hogy ilyen közvetlen közelről egy automata pisztollyal a recoilra, a lekövetésre és még arra is kell figyelni, hogy próbáljam többször fejbelőni, csak hogy megmentsem a karakterem életét…
A videóban is látszik ami szerintem nem túl elfogadható, hogy közvetlen közelről kettőször fejbe lövöm az egyiket, ami nem volt elég neki, tovább szurkál, majd háromszor mellkason kell még lőjjem, csak hogy ne állítsa belém macsétáját… Szerintem a szitu ilyen formában elégge szürreális.
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó