Dex van den Berg panasza Makó adminisztrációra!

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Janiivok16

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:79
Dex van den Berg
panaszkonyv.png

Neved: Dex van den Berg.
Adminisztrátor(ok) neve: Makó
Panasz oka: Nem megfelelő "ítélet" hozatal.
Panasz kifejtése:
Szóval, az indok az volt, hogy sokat ütköztünk és nem rp-ztünk. Na már most, nálam nem történt ütközés, lehetséges, hogy laggoltam, mert azt láttam, hogy a mellettem ülő neve piros lesz, de azt se sűrűn mivel a vezetésre koncentráltam. Megkaptuk azt is, hogy nem volt ic részemről nem is igazán értem milyen ic-t várt volna el hiszen mint mondtam vezettem. Klaudia egyszer megállította az RP-t amikor kifagyott pár pd-s na már akkor szó se volt ilyesmiről, vele teljesen normálisan lehetett kommunikálni. Ellenben Makóval aki elég hamar lezárta a dolgokat, a kérdéseimre választ nem kaptam, csak annyit ha nem volt tiszta akkor fórumon megtehetem a panaszkönyvet. Volt egy nagyobb ütközésünk a PD-vel, mert ugye velünk szembe jöttek legalább 198-al és belénk is csapodott. Ezt szóvá tettük, ekkor azt kaptuk, hogy nem láthatott minket, mert nem volt lámpák kapcsolva. Viszont folyamatosan rádióznak az egységeket is látják, tehát tisztába vannak vele, és nagyon jól tudta, hogy fogunk jönni. (kiváncsi lennék rp-zett-e bármit is) ha én ott félre tudom rántani a kormányt akkor konkrétan a rendőrökbe csapódik, tehát akkor hol van az, hogy féltem a karakterem életét. Nem ez az első eset, hogy ha nem tudnak elkapni akkor így oldják meg... Nem csoda, hogy lassan már senkinek nem lesz kedve az illegált csinálni, mert mondhatunk bármit a mi érveink nincsenek megnézve. Én sajnos nem tudok visszamentést csinálni, ezért kérdeztem is, hogy bárkinek van-e visszamentése a történésről, senkinek nem volt. A probléma továbbra is az, hogy nem érzem fernek a büntetést főleg a nonrp-s részt. Nem részletezem tovább csatolom a logot.
Bizonyíték (kép, log, videó):
Megjegyzés: Várjuk a további bírálatot. ;)
 

Makó

Veterán
Adminisztrátor
Üzenetek:255
Dr. Zeke Karev-Vaughn
Sziasztok.
Illegál küldizni szerettetek volna állításotok szerint, nem jött össze. Utána autókert szerettetek volna, ami szintén nem sikerült, aztán úgy gondoltátok, hogy akkor rendszám nélkül az egész városon végig hajtva, ha már semmi se jött össze akkor menekülni kell a PD elől, micro AK-val Antonio hátán. Éppen adminisztrátori szolgálatot teljesítettem amikor is belekerültetek a látószögembe az üldözés közben, gondoltam maradok megnézem hova fajul. Többszörös nagymértékű ütközések történtek, hegyre való felcsúszás, utólag kiderült egy civil játékost is elcsaptatok aki egy padon ült. Semmi RP-t nem láttam ez idő alatt, bő 30 perce már néztem a dolgot, és végül a hegyen való felcsúszásos ütközés után döntöttem úgy, hogy megállítom az RP-t. Az ügy során elismerted, hogy nem RP-ztél semmit az ütközéseknél. Azt állítottad nem szükséges, mert üldözés volt. Dex van den Berg: (( Én úgy tudom hogy menekülés közben nem kell ilyeneket nem kell RP-zni, ami megvan idézve az a pördülés, repülés ütközés után és ilyesmik. -De válaszolva a kérdésedre nem nem volt RP, és a másik félnél volt? :O )) Gondolj bele, ha nem állsz meg RP-zni, viszont a másik fél igen, akkor az nem éppen fair, mert addigra már messze jársz, míg leírják az RP-t. Ha Te megálltál volna RP-zni, a többi fél is biztos megállt volna. Kérdezted mi a NonRP, kifejtettem, hogy úgy ámblokk az egész szituáció, hogy végig száguldozol a városban, majd át egy parkon, ott elütsz egy civil játékost, amire a válaszod az volt, hogy idézem: "Dex van den Berg: (( Ki gondolta volna hogy pont ott lesz valaki? ))" . A szerverszabályzat szerint, valamint a józan ész elve alapján egy közel 4 millió fős várost RP-zünk, így feltételezhető, hogy egy lakóövezet parkjában, nagy eséllyel találkozol emberrel.
 

Janiivok16

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:79
Dex van den Berg
Sziasztok.
Illegál küldizni szerettetek volna állításotok szerint, nem jött össze. Utána autókert szerettetek volna, ami szintén nem sikerült, aztán úgy gondoltátok, hogy akkor rendszám nélkül az egész városon végig hajtva, ha már semmi se jött össze akkor menekülni kell a PD elől, micro AK-val Antonio hátán. Éppen adminisztrátori szolgálatot teljesítettem amikor is belekerültetek a látószögembe az üldözés közben, gondoltam maradok megnézem hova fajul. Többszörös nagymértékű ütközések történtek, hegyre való felcsúszás, utólag kiderült egy civil játékost is elcsaptatok aki egy padon ült. Semmi RP-t nem láttam ez idő alatt, bő 30 perce már néztem a dolgot, és végül a hegyen való felcsúszásos ütközés után döntöttem úgy, hogy megállítom az RP-t. Az ügy során elismerted, hogy nem RP-ztél semmit az ütközéseknél. Azt állítottad nem szükséges, mert üldözés volt. Dex van den Berg: (( Én úgy tudom hogy menekülés közben nem kell ilyeneket nem kell RP-zni, ami megvan idézve az a pördülés, repülés ütközés után és ilyesmik. -De válaszolva a kérdésedre nem nem volt RP, és a másik félnél volt? :O )) Gondolj bele, ha nem állsz meg RP-zni, viszont a másik fél igen, akkor az nem éppen fair, mert addigra már messze jársz, míg leírják az RP-t. Ha Te megálltál volna RP-zni, a többi fél is biztos megállt volna. Kérdezted mi a NonRP, kifejtettem, hogy úgy ámblokk az egész szituáció, hogy végig száguldozol a városban, majd át egy parkon, ott elütsz egy civil játékost, amire a válaszod az volt, hogy idézem: "Dex van den Berg: (( Ki gondolta volna hogy pont ott lesz valaki? ))" . A szerverszabályzat szerint, valamint a józan ész elve alapján egy közel 4 millió fős várost RP-zünk, így feltételezhető, hogy egy lakóövezet parkjában, nagy eséllyel találkozol emberrel.
Én kifejtettem a saját részem, a bíráló illetékesnek szívesen elküldöm a dolgokat amit kaptam.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok!

Megnéztem minden logot, videót, gif-et amit kaptam, ezenfelül a szerver logokat is átnéztem, hogy még véletlen se legyen eltérés a bemutatott bizonyítékokkal kapcsolatban.

Először arra térnék ki, hogy ilyen szintű hanyagRP-t már régen láttam azt illetően, hogy ennyi scriptes dolgot szeretettek volna kipróbálni durván egy félóra leforgása alatt [nem beszélve arról, hogy Antonio 16:30 óta fent volt a szerveren és csak az alábbi pár sor hangzott el tőle /say-ben egésznap]:

[2024-4-5 22:12:16] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Csá, megint csinálunk egy merényletet.
[2024-4-5 22:12:50] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Szeva kid.
[2024-4-5 22:14:6] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Öltözz át.
[2024-4-5 22:15:20] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Két járművel megyünk.
[2024-4-5 22:15:38] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Hozom a kocsit , te pedig kimész La mesa területére és felhívod a köcsögöt.
[2024-4-5 22:16:21] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Mehet.
[2024-4-5 22:19:20] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Megyünk autópályára.
[2024-4-5 22:19:26] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Kapja be.
[2024-4-5 22:19:36] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Akkor bolt.
[2024-4-5 22:23:18] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Akkor autópálya.
[2024-4-5 22:26:18] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Kapcsold be a trafit.
[2024-4-5 22:27:29] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Tedd vissza rendszám azt irány autóker.
[2024-4-5 22:34:59] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Készen állsz?
[2024-4-5 22:35:6] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: De fedezz ám.
[2024-4-5 22:35:15] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Rendszámot le.
[2024-4-5 22:35:22] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Vigyél ki a parkolóba.
[2024-4-5 22:35:34] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Majd mondom a parancsot.
[2024-4-5 22:36:54] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Menjünk a faszomba.
[2024-4-5 22:41:36] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Irány autópálya.
[2024-4-5 22:43:41] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Na.
[2024-4-5 22:43:59] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Mutass egy házat és akkor betörünk.
[2024-4-5 22:44:55] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Ott a kamion utol kellene érni.
[2024-4-5 22:45:28] [IC-Chat] Antonio La Costa mondja: Induljunk utána.

Itt pedig Dex pár sora /say-ben:

[2024-4-5 22:12:32] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Jó.
[2024-4-5 22:12:52] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Csáó!
[2024-4-5 22:15:43] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Jó.
[2024-4-5 22:19:22] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Nem vette a srác..
[2024-4-5 22:22:8] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: (())
[2024-4-5 22:23:23] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Gatya.
[2024-4-5 22:25:53] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Traffizunk kicsit.
[2024-4-5 22:26:5] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Remélem fognak jönni gyorshajtók.
[2024-4-5 22:27:10] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Vagy izéé ni.
[2024-4-5 22:27:13] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Törjünk fel autót.
[2024-4-5 22:33:28] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Mennyi érték..
[2024-4-5 22:34:24] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Innen hozz nekem egy szép autót.
[2024-4-5 22:35:1] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Azt a szép fehéret hozd el nekem.
[2024-4-5 22:35:3] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Nyomod.
[2024-4-5 22:35:11] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Fedezni foglak!
[2024-4-5 22:44:6] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Megpróbálok.
[2024-4-5 22:45:21] [IC-Chat] Dex van den Berg mondja: Ezzel lődd ki ha nem áll meg.

Tehát ezzel a pár sorral tudtatok le egy illegális küldetés indítást, egy boltrablás és egy autóker próbálkozást. Csoda, hogy már ezért nem kaptatok szankciót.

Másodszor. Arra hivatkozol, hogy csak a pördülést meg ilyen-olyan borulást kell RP-zni egy üldözés során. Kérlek engedd meg, hogy kijavítsalak, mekkorát is tévedsz, pedig nem kell sokat görgetni a rules-ban ehhez a ponthoz:

Szerepjáték szituációk
... A karakteredet ért nagyobb sérüléseket és animba esést / járművel történő nagyobb ütközéseket minden esetben kötelező szerepjátékozni, még akkor is, ha nincs körülötted más játékos. Üldözés esetében is csak a nagyobb sérüléseket / ütközéseket és animba esést kötelező RP-zni. [Mindkét fél köteles ilyen esetben megvárni egymás szerepjátékát, emellett tilos dobozolni és rárontani is.]

A legnagyobb probléma pedig, hogy senki, de szó szerint senki nem RP-zett erről az ütközésről semmit... se az LSPD két tagja, se pedig a szankcionált két illegálos.


23:18:25 ütközés

Antonio La Costa - egésznap az automata /do-kon kívül (éhes, szomjas, csipog a teló] semmi RP semmilyen ütközésről
Dex van den Berg - szintén nulla RP
Aston Saint - szintén nulla RP, de azért sikerült ennyit hozzáfűzni [2024-4-5 23:18:31] [OOC-Chat] Aston Saint: (( XDDD )), [2024-4-5 23:18:37] [OOC-Chat] Aston Saint: (( STRIKE! ))
Raelyn Navarro - szintén nulla RP, hasonló csodás OOC-kkal karöltve [2024-4-5 23:18:29] [OOC-Chat] Raelyn Navarro: (( TESO XD )), [2024-4-5 23:18:34] [OOC-Chat] Raelyn Navarro: (( BESZAROKXDDDDDDDDD )), [2024-4-5 23:18:39] [OOC-Chat] Raelyn Navarro: (( MONDOM MAJD MOST BEVÁGOK ELÉ XD ))

Összegezve:

A PK jogtalan abból a szempontból, hogy számotokra a szankció teljes mértékben megállja a helyét, viszont a másik fél [LSPD] tagjainak is illett volna adni valamit ezért a manőverért és az RP elhanyagolásért.

Aston Saint részére szankciót fog osztani @Makó az alábbi indokkal: RP hiánya nagymértékű ütközésnél
Raelyn Navarro pedig tekintettel arra, hogy AS, így @Ruszi fog eljárni az ügyében.

Nem csoda, hogy lassan már senkinek nem lesz kedve az illegált csinálni, mert mondhatunk bármit a mi érveink nincsenek megnézve.

Végezetül pedig a fenti idézetre csak annyit reagálnék, hogyha nem 2 hónapos videókat kapnék tőletek és nem azért, mert most született egy PK, hogy az LSPD miket csinál, akkor már előbb utána tudtam volna járni az eseteknek.

A panaszkönyvet zárom.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó