Cégtulajdonosok korlátozásának feloldása lehetőség szerint!

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

JakeFury

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Ajredzsi Stevens

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Jake Javier Heke / jake_heke «

Ötleted leírása

» Sziasztok! Mint ahogy a Discord segítségnyújtás/csevegő szobában is felvetődött az ötlet, a kamionos cégek maximálisan elvállalható fuvarok számának növelését, jobb esetben annak korlátozását szorgalmaznám eltörölni írásomban a tulajdonosok esetén.
Mielőtt bővebb kifejtésbe belemennék, mindenekelőtt szeretném leszögezni, hogy a szerepjáték maximális, s legelfogadhatóbb megvalósítását támogatom elsősorban, nem ellene kívánok szólni, sőt..
Viszont szeretném pontokba szedni mindazt, ami amellett szól, amit fentebb írtam, a tulajdonosok korlátozásának eltörlése ügyében!

- Sokan mondják, hogy RP-vel próbáljon az ember szert tenni dolgozóra. Rendben! Ezzel annyi probléma van, hogy ahogy létrejön a személyes találkozó a megbeszélés, illetve felvétellel kapcsolatban önmagában kipukkad az RP lufi. Megbeszéljük mik az elvárások, vagyis inkább úgymond normák a munkával kapcsolatban, jön egy kis hivatalos-rp a papírozás formájában, kulcsátadással, és legtöbb emberünk már fut is a fülkébe.

-Fut is a fülkébe. Amivel nagy gond nincs is, de a munka mindaddig fontos amíg el nem visz pár kört a legtöbb emberke és meg nem veszi azt, amit épp kiszemelt, vagy... bármi más indittatásból, de nem sűrűn látni a továbbiakban az adminisztrációs fülön bejegyezve nevéhez szóló bevételt... Személyes tapasztalok íratják ezt velem, jelenleg is megközelítőleg 5-6 "dolgozóm" van, ebből jószerivel aktívan akkor találkoztam mikor felvettem őket, vagy akkor volt bevételem is belőlük kb, míg partot nem értek feltételezem, de nem szeretnék e téren találgatni. Megjegyzem mellékesen, előttük is hasonló "sztahanovistákkal" találkoztam többnyire, de nem minden esetben, hála égnek! Pedig ösztönzés is van...

-Pedig ösztönzés is van. Bónusz, azaz heti bónusz. Úgyérzem elengedhetetlen ez a jelenlegi rendszer mellett, hisz valljuk be 50% nem épp kecsegtető, viszoooont... teljesen élhető is egyben, ezzel a kiegészítéssel. Támogatom a jelenlegi rendszert teljes mellszélességgel, de egy tulajdonosoknak ezt is csak ki kell termelnie, pláne több alkalmazott esetén úgy, hogy vannak további kiadásai is...

-További kiadások is csak nehezíttik a tulajdonosok cég fenntartását az ösztönzésen kívűl, mint példul a bérleti díjak, noha azok csökkentve is lettek (esetemben $16.000-ről $12.000-ra), de emellett nyilván, ahogy IRL is, az üzemanyagot és térítteni illik ami mondjuk nem eget rengető, de éljünk akkor egy hozzávetőleges példával. 5 fuvar után durván, Los Santos - Paleto távolságot figyelembe véve, kint Paletóban a $26-os literenkénti ár mellett, kb $2500-3000 egy emberre. Hangsúlyozom, hogy hozzávetőlegesen! Több ember esetén ez sokszorozódik nyilván. Akkor ott van mellette a szerelés. Nyilván egy 50%-os részesedés esetén +adózás után nem szívesen javíttat, vagy olajcserézek, stb egy alkalmazott, valami hozzájárulást minden korrektebb munkáltató biztosít (lehetőség szerint én speciel igen). Az engedély kiállítást nem hozom fel, mert az teljesen korrekt jelenleg. Viszont, ha a nagyját ezeknek a kiadásoknak egy tulajdonos le is tudja, akkor ne feledkezzünk meg, hogy adózni, Ő is adózik, azaz a cége...

A fuvar árak nem emelkedtek, ami nem épp baj számomra abszolút, de a tulajdonosok kiadásai viszont, ha figyelembe veszünk mindent összeségében, akkor igen.
Muszáj vagyok mégegyszer leírni, mielőtt bárki belém áll, teljes mértékben megvagyok az új rendszerrel elégedve szinte, s még teljesebben azzal, hogy a szerepjáték a legfontosabb, de azért vegyük figyelembe az igényeket is, s ne úgy akarjunk frakciókba csábíttani embereket, hogy egyfajta kényszert teszünk rájuk, mert feltehetőleg, ha szerettek volna menni, eddig is lett volna és volt is rá lehetőségük, ami HELYES!
Épp ezért csak annyi lenne az ötletem, felvetésem, meglátásom mindezzel kapcsolatban, hogy adjunk teret és lehetőséget a tulajdonosoknak azzal, hogy a korlátozásukat eltöröljük. Ha van egy cég amiben van például 6 ember a tulajjal együtt, ebből 5 továbbra is szabad lesz a fuvarjai után (amennyiben le is viszi ugyebár...), de attól sem kell tartani, hogy a maradék 1 ember, aki a tulaj, az reggeltől-estig a kamionba fog ülni. Egyszerűen csak kitermel annyit (ha megteszi, mert magamból ki indulva én sem egésznap azt csinálom, kapcsolataim is ápolom, illetve fókuszálni próbálok újakra), hogy élhető maradjön a vállalkozása, de legyen is értelmes bevétele.
A mai világban épp elég korlátozás van velünk szemben a munkahelyeinken, aki iskolába jár, annak ott... itt hadd élvezze az ember szabadidejében jól magát. Hiszem, hogy jó úton jár maga a vezetés, a szerver és a játékosok is!
Köszönöm, hogy elolvastad! «


Csatolmányok

» Az nincs. :) «

Egyéb megjegyzések

» Olyan meg nem is volt! :) «



 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:776
Aki nem dolgozik ne is egyék tartja a mondás. Azaz nem dolgozik, kirúgni jön helyette más. Lehet az 5-6 embered azért nem dolgozott mert 1-2 ember levitte a 20-30 fuvart, és neki nem maradt már fuvar miután munka és egyéb után feljött és nincs fuvar mit vigyen...
 

JakeFury

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Ajredzsi Stevens
Aki nem dolgozik ne is egyék tartja a mondás. Azaz nem dolgozik, kirúgni jön helyette más. Lehet az 5-6 embered azért nem dolgozott mert 1-2 ember levitte a 20-30 fuvart, és neki nem maradt már fuvar miután munka és egyéb után feljött és nincs fuvar mit vigyen...
Ez csak lehet, ahogy írtad is. A valósághoz viszont nincs köze. 🤷
 

Andris_eighteen

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:96
harley_rees
Észrevettem, hogy eddig amíg nem volt korlátozás nem ment a lázadás.
Számoljunk kicsit. Sokan láttam, hogy 70-80%-os részesedést hirdettek fuvaronként, amiből még a cégtulajdonosnak lejön az adó és satöbbi, üzemanyag és szereltetés, ezzel nem volt gond.
Viszont ahogy most bejött a korlátozás, hogy 5 fuvar naponta és 50%, már egyből megy a lázadás ezzel szemben.
A mai világban épp elég korlátozás van velünk szemben a munkahelyeinken, aki iskolába jár, annak ott... itt hadd élvezze az ember szabadidejében jól magát. Hiszem, hogy jó úton jár maga a vezetés, a szerver és a játékosok is!
Ezzel egyátalán nem tudok azonosulni, milyen jól érzés van abban, hogy mész 130-cal az autópályán tempomattal A-B pontok között?
Pénz, pénz minden a pénz. Bejött az rp munka ami szintén nincs használva, pedig nem fizet rosszul. Pontosan ezért, mert sok játékos nem képes interaktivitást létesíteni az emberekkel.
Frakcióban emberekkel vagy körülvéve, sokkal többet lehet fejlődni, mint RP szinten, mint pedig anyagilag, főleg, hogy már bejött a legális frakciók számára az, hogy minden leírt szóval vagy karakterrel nő a fizetésed óránként.
Nem azt mondom, hogy ne kamionozzatok, de az amikor már ez van előtérbe helyezve... arra nem mondok semmit.
 

JakeFury

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Ajredzsi Stevens
Észrevettem, hogy eddig amíg nem volt korlátozás nem ment a lázadás.
Számoljunk kicsit. Sokan láttam, hogy 70-80%-os részesedést hirdettek fuvaronként, amiből még a cégtulajdonosnak lejön az adó és satöbbi, üzemanyag és szereltetés, ezzel nem volt gond.
Viszont ahogy most bejött a korlátozás, hogy 5 fuvar naponta és 50%, már egyből megy a lázadás ezzel szemben.

Ezzel egyátalán nem tudok azonosulni, milyen jól érzés van abban, hogy mész 130-cal az autópályán tempomattal A-B pontok között?
Pénz, pénz minden a pénz. Bejött az rp munka ami szintén nincs használva, pedig nem fizet rosszul. Pontosan ezért, mert sok játékos nem képes interaktivitást létesíteni az emberekkel.
Frakcióban emberekkel vagy körülvéve, sokkal többet lehet fejlődni, mint RP szinten, mint pedig anyagilag, főleg, hogy már bejött a legális frakciók számára az, hogy minden leírt szóval vagy karakterrel nő a fizetésed óránként.
Nem azt mondom, hogy ne kamionozzatok, de az amikor már ez van előtérbe helyezve... arra nem mondok semmit.
Legnagyobb tisztelettel, de nem ment át a lényeg számodra.
Nincs semmilyen lázadás. Több alkalommal írtam, olvasd kérlek el figyelmesen, hogy élem az új rendszert!
Kizárólagosan a tulajdonosok esetében írtam.
Köszönöm!
 

Andris_eighteen

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:96
harley_rees
Én elolvastam és valahogy ez jött le belőle amit leírtam. Mégis részedről született meg a topic és nem pedig a többi tulajdonos részéről.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:776
Legnagyobb tisztelettel, de nem ment át a lényeg számodra.
Nincs semmilyen lázadás. Több alkalommal írtam, olvasd kérlek el figyelmesen, hogy élem az új rendszert!
Kizárólagosan a tulajdonosok esetében írtam.
Köszönöm!
Rendszer lényege, hogy korlátozzák a biznisszel eltöltött idő lehetőségét lásd mezőgazdasági termőterületek. 1 típusból egy lehet, azon belül is van korlátozás, ami nem csak pénzben de időben is kevesebb időt ad a bizniszen kivüli rphez. Ergo nem megy az egyik a másik rovására, mert tudok földet túrni, és közben a frtakciómban is tevékenykedni, és marad időm civil rp-re is. Szóval előny származik belőle.
 

JakeFury

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Ajredzsi Stevens
Én elolvastam és valahogy ez jött le belőle amit leírtam. Mégis részedről született meg a topic és nem pedig a többi tulajdonos részéről.
Írásom úgy kezdtem, hogy a segítségnyújtás szobában és a csevegő-n látottak alapján fogalmazódott meg bennem ez az írás. Ezen felül nyilván nem említettem más úton történt eszmecserét. Ellenben igazad van, vedd kérlek lázadásnak, nevezzük így akkor. Nekem teljesen mindegy, számomra nem ez a cél. Köszönöm! :)

Rendszer lényege, hogy korlátozzák a biznisszel eltöltött idő lehetőségét lásd mezőgazdasági termőterületek. 1 típusból egy lehet, azon belül is van korlátozás, ami nem csak pénzben de időben is kevesebb időt ad a bizniszen kivüli rphez. Ergo nem megy az egyik a másik rovására, mert tudok földet túrni, és közben a frtakciómban is tevékenykedni, és marad időm civil rp-re is. Szóval előny származik belőle.
Nem mondom, hogy ebben nincs igazad, mindig is részrehajló voltam és el tudtam és tudom fogadni, ha másiknak igaza van. Mégis úgy érzem ez fordított esetben nem igazán szeretne megvalósulni itt, e közösségben. Minden esetre továbbra is fenntartom, van igazad és nem a szerepjáték róvása a célom! Köszönöm! :)
 

JakeFury

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:82
Ajredzsi Stevens
ez a lehető legrosszabb módon lett implementálva; a teljes cégre kéne a limit nem egyesével a playerekre.
Meglehet, nem tudom. Nem is szeretnék igazából egyik bázisnak se rosszat attól függetlenül ki mit képvisel, ez csak egy észrevétel, ötlet részemről, nem több. Nyilván tudom vannak ellenvetések, talán egyetértések is, természetesen a végső döntést úgy is a legjobb rálátással való személy fogja meghozni, egyszerűen csak éltem a topic neve adta dologgal. :)

Upd.:

Sziasztok!
Az elmúlt egy hétben igyekeztem tapasztalatokat gyűjteni az új rendszerrel kapcsolatban, hogy van-e létjoga mindannak, amit az ötletben fent kifejtettem. Végülis idővel mutatkoznak meg valóban az esetleges problémák.
Sajnos több szempontból is helytálló szerintem mindaz.
Elsőre az, hogy privátban, vagy egyéb platformon tudtak ellene felszólalni, itt viszont támogatni senki nem merte, vagy szerette volna nyíltan.
Másodsorban, régen szinte vérre kellett menni (képletesen), ha egy városi telephelyet szerettél volna magadnak, most pedig üresen állnak, hirdetésekben szabadulnának meg a cégektől!
Harmadszor, vegyünk fel embereket, s élni tud a cég ugye, hisz ez lett írva rá. Na amikor hirdetések sokasága úgy kezdődik, hogy "állást keresek, de kamionos cég kizárva" vagy "cégbe nem" az elég sok mindenről árulkodik.
100-120 playernél feladsz hirdetést, hisz azt tanácsolják ki kell rúgni aki nem dolgozik és jön helyette más... hát.. megpróbálod, s mikor azzal szembesülsz, hogy akik kiadják a szerver játékosbázisát épp jelenleg, de senki nem jelentkezik, az szintén bajos.
Mégegyszer leírom, ha valakinek nem tiszta, nem a jelenlegi rendszerrel van gond, mert lehet ez élhető is akár... de mindenképp szükséges valami ösztönző, motiváló dolog a játékosoknak/alkalmazottaknak. Ezt pedig ki kell termelni. Az meg, hogy lettek újabb telepek, de a szerelés is Phantom esetén többnyire 12k-ról 14k-ra emelkedett, hát.. hol termelsz ki 5 fuvarból annyit vezetőként, hogy jól is járj azért, hisz azért vezet az ember céget, nem a deficitért, de közben fenn is tudd tartani a gépparkod, alkalmazottaid a munkához?!
A cégtulajoknak el kell törölni szerintem mindenképp az 5 fuvaros limitet, minden másesetben maradhat, csak, hogy legyen szabadidejük is a többségnek RP-zni, élni a szerveren, de legfeljebb kicsit feljebb tolni a fuvarok árát se ártana, mert átlagban 26-28k egy fuvar, ebből elvisz egyet az illető, s adó után marad neki 12k körül. Persze, hogy már külön kijelentik, hogy kivéve cégbe.
Ezzel az erővel akár a kamionos munkát végülis ki is lehet venni a szerverről, noha ezt így drasztikusan nem akartam le írni, de az el lehetetlenítéstől az is jobb. 🤷‍♂️
Pár példa a sok közül. Minden telefonszám és ami felismerhetővé tenné az embert kitakarásra kerül!





Azt már fel sem töltöm, ahol épp Tőlem kértek legalább 60%-ot (egy hirdetés amire vissza is reagáltak, holott már 50k bónusz ajánlottam legalább hetente.....)! 😂
Maradhat ez az 5 fuvar, teljesen jó a bérleti díj is, a regisztrációzás is, minden korrekt.. csak ez a kettő nem. Fuvarárak és a limit a tulajoknak!
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó