Jelvény rendszer átdolgozása minimálisan.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» LACI «

Ötleted leírása

» Amennyiben jelvényt veszünk fel, akkor a fejünk felett ne írja ki az adott jelvényen szereplő rendfokozatot. Kattintással lehessen leolvasni csak a jelvényünket.
Ez azért volna jó, mert sokszor adódik egy szituáció, amikor MG kerül ki abból, hogy látják a sárga feliratot a fejünk felett.
A jelvényt ugyan úgy tudnátok felvenni mint eddig, és le is tudnátok olvasni az erre használatos scripttel: «


Csatolmányok

» 1708190554925.png «

Egyéb megjegyzések

» Kíváncsi lennék a többi frakció véleményére is. «



 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:159
Kriszokos0
Te miért nem szeretnél ilyet?
Itt nem arról van szó, hogy szeretném-e vagy sem.
Számomra logikus és jó megoldás a fentebb le írt példák. Amennyiben be kerül az ötlet, akkor pedig igazából egy gombnyomás és jobb kattintás helyet lesz két kattintás.. Tehát hozzá kellene szoknom és együtt élnem vele. Szerintem nem változtatna sok mindent, egyedül Laca erőforrás spórolás indoka az, ami miatt be tenném.

És ez a legnagyobb indok ami miatt az ötlet is megszületett.
Az egyenruhán rajta van, miért kellene virítania a fejünk felett?
A ruhádon virít általában a személy családneve is. Esetleg a nevet is el lehetne akkor tüntetni az emberekről, csak ID-t mutasson. Amennyiben szolgálatban van természetesen.
Ez a megjelenítési megoldás a legjobb arra, hogy rád les valaki és lássa, hogy mi vagy, ki vagy. A kattintást mily módon logolnátok? Mert így is adott rangeből rád lehetne nyomni és badget lesni, akár háttal is.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
Sziasztok! Szerintem ezzel a megoldással lényegében feleslegessé válna maga a jelvény item és akár vissza is lehetne hozni a régi rendszert, hogy dutynál alapból rajtad van.
Én a régi RP-s megoldást személy szerint jobban adtam. Nyomozásnál vagy unmarked kocsiban mindig levettem a jelvényt, hogy ne írja a nevem fölött a dolgokat. Elvegyülésnél civil ruhában szintén.
Amennyiben pedig úgy alakult, hogy kellett, ott volt a nyakba akasztós jelvény, feldobtam a karakterre és felraktam a jelvényt.
1. Miért válna feleslegessé? Alap követelmény, hogy meg tudd nézni más jelvényét, hogy az fent legyen rajta. ( ezzel is értelmet nyerne ez a funkció, nem láttam még hogy bárki leolvasta volna bárki jelvényét. )
Ezen felül pedig ezt a jelvény levételi dolgot azért nem tudom támogatni, mert a jelvényem attól még rajtam van, és nem szeretném le fel venni mint egy hülye. Biztos lenne hogy elfelejteném visszatenni.
Szimplán azt szeretném, ha az embereknek kicsit nehezebb dolguk legyen felismerni egy rendőrt. Messziről vírít felettem a sárga felirat, ahelyett hogy megnéznék akár az öltözködésem.
Ne azért ismerd meg a rendőrt mert a jelvény virít felette,
Ne azért ismerd meg az orvost mert felette ki van írva
Ne azért ismerd meg a Park Rangert mert a feje felett ott a felirat.
A kattintást mily módon logolnátok? Mert így is adott rangeből rád lehetne nyomni és badget lesni, akár háttal is.
/me-t ír egyébént minden jelvény megtekintés.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Ezzel nincs semmi probléma, viszont akkor személyre kell szabni minden egyes FK-nál a jelvények megjelenítését leolvasásnál.
A GOV-on belül jelenleg így néz ki egy jelvény ha leolvasod. A jelvény birtokosa egy PR tag. Se név, se szám és ráadásul virít a PD logó és szöveg.

image3.png
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
Ezzel nincs semmi probléma, viszont akkor személyre kell szabni minden egyes FK-nál a jelvények megjelenítését leolvasásnál.
A GOV-on belül jelenleg így néz ki egy jelvény ha leolvasod. A jelvény birtokosa egy PR tag. Se név, se szám és ráadásul virít a PD logó és szöveg.

Melléklet megtekintése
Ezt pedig nem értem miért nem írtátok még fel hibajelentésbe.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Mert eddig, ahogy mondva lett, senki sem használta ezt a funkciót. Mindezek mellett a GOV-on belül hogy lehetne megoldani a különböző osztályok jelvényeit?
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
Mert eddig, ahogy mondva lett, senki sem használta ezt a funkciót. Mindezek mellett a GOV-on belül hogy lehetne megoldani a különböző osztályok jelvényeit?
A jelvénynek a nevét te adod meg, ennél jobban hogy szeretnéd megkülönböztetni? Mint sokmindent, erre is lehet megoldást találni.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Én amúgy nem értem az embereket, akik ezen problémáznak. xd
Ahogy én láttam azért van az ellenkezés, mert nem is értitek miért kéne ez az újítás.
Nem fogom leírni újra azt, amit előttem, de kb minden legál frakciónál kevesebb lenne az MG-zés. Régen amikor Paleto-ban voltam MD-s, ezerszer tapasztaltam, hogy ha ott állsz fullra MD-s ruhában, de nincs feletted a felirat, akkor oda se mennek, hogy sziauramsegicsplös. Ott még nem gáz, de PD-nél az.
Szimplán jó az ötlet és kész, kell.
 

Hans

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:28
Nagyon támogatom. Én nyomozóként sokszor hordom a jelvényem civilben mert nem fedett munkába vagyok. Nem az a célom hogy ne lehessen azonosítani, csak hogy ne olyan egyszerűen. Ki lehet így is szúrni hogy rendőr vagyok ha nagyon ki akarod de lehet hogy ha nem mutatkozom be elfutsz infó mellett. A jelenlegi jelvényrendszer miatt 100 méterről lery egy jelöletlen autóból is
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó