Jelvény rendszer átdolgozása minimálisan.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» LACI «

Ötleted leírása

» Amennyiben jelvényt veszünk fel, akkor a fejünk felett ne írja ki az adott jelvényen szereplő rendfokozatot. Kattintással lehessen leolvasni csak a jelvényünket.
Ez azért volna jó, mert sokszor adódik egy szituáció, amikor MG kerül ki abból, hogy látják a sárga feliratot a fejünk felett.
A jelvényt ugyan úgy tudnátok felvenni mint eddig, és le is tudnátok olvasni az erre használatos scripttel: «


Csatolmányok

» 1708190554925.png «

Egyéb megjegyzések

» Kíváncsi lennék a többi frakció véleményére is. «



 

hungaricus

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:78
Ha IRL ki tűzöl magadra egy jelvényt vagy kitűzőt, akkor azt az emberek el is tudják olvasni. Sőt azért teszik így ki a mellkasukra hogy az ember elolvashassa.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
Ha IRL ki tűzöl magadra egy jelvényt vagy kitűzőt, akkor azt az emberek el is tudják olvasni. Sőt azért teszik így ki a mellkasukra hogy az ember elolvashassa.
Igen ott lesz rajtad, el is tudják olvasni, csak a fejed felett nem fog látszani, mivel messziről ordít rólad hogy HÁH! PD-s, vagy IRS-es vagy kitudja mi vagy!
 

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:393
find out ic
Sokkal jobb lenne, ha nem jelenne meg az emberek feje felett. Nagyon sokszor volt már belőle IC vagy OOC komplikációm, mert a fejem felett írta a beosztásom. - Hiába, hogy ugyan az van IC az egyenruhán.
 

hungaricus

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:78
Igen ott lesz rajtad, el is tudják olvasni, csak a fejed felett nem fog látszani, mivel messziről ordít rólad hogy HÁH! PD-s, vagy IRS-es vagy kitudja mi vagy!
Ha nem akarod hogy messziről tudják hova is tartozol... öltözz máshogy. Nem a jevény miatt szurnak ki 2 km -ről pl rendőrt. hanem mert teljesen fel van öltözve annak. Vagy ha zavar hogy ott van a fejed felett a jelvény, akkor rpzd le hogy leveszed és vedd le. Erre nem kell külön script.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
Ha nem akarod hogy messziről tudják hova is tartozol... öltözz máshogy. Nem a jevény miatt szurnak ki 2 km -ről pl rendőrt. hanem mert teljesen fel van öltözve annak. Vagy ha zavar hogy ott van a fejed felett a jelvény, akkor rpzd le hogy leveszed és vedd le. Erre nem kell külön script.
De nem érted hogy nem akarom levenni jelvényem? Csak nem akarom hogy egy tömegben, vagy épp egy jelöletlen gépjárműben ülve másítson meg valaki egy RP szituációt, mert látja a fejem felett, hogy rendőr vagyok. Egy tömegben elvegyülve ha látod hogy jelvény van az illetőn, akkor másképp fogsz RPzni mint ha nem látnád, ebben 99%-ig biztos vagyok.
 

Molondor

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:156
elton winn
Ha nem akarod hogy messziről tudják hova is tartozol... öltözz máshogy. Nem a jevény miatt szurnak ki 2 km -ről pl rendőrt. hanem mert teljesen fel van öltözve annak. Vagy ha zavar hogy ott van a fejed felett a jelvény, akkor rpzd le hogy leveszed és vedd le. Erre nem kell külön script.
Téged érint egyáltalán a dolog? Hordasz jelvényt? Mert ha nem, akkor feleslegesnek tartom a gondolataid megosztását mert nem releváns.
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:159
Kriszokos0
Téged érint egyáltalán a dolog? Hordasz jelvényt? Mert ha nem, akkor feleslegesnek tartom a gondolataid megosztását mert nem releváns.
A személy egy SAPR tag, tehát érinti a jelvény kérdése őt is. Annyi a különbség a két jelvény között, hogy nálatok ír jelvényszámot, nálunk nem. Viszont attól még nálunk is okozhat problémát az, ha valaki ily módon "mg-zik". Vagy akár az LSFMD-nél.. Ugye bár a kis kártya kérdése.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
A személy egy SAPR tag, tehát érinti a jelvény kérdése őt is. Annyi a különbség a két jelvény között, hogy nálatok ír jelvényszámot, nálunk nem. Viszont attól még nálunk is okozhat problémát az, ha valaki ily módon "mg-zik". Vagy akár az LSFMD-nél.. Ugye bár a kis kártya kérdése.
Azért ír jelvényszámot kérlek, mert mi beleírjuk. Ezt megtehetitek ti is egy egyszerű [#1234] azonosító beleírásával.
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:159
Kriszokos0
Azért ír jelvényszámot kérlek, mert mi beleírjuk. Ezt megtehetitek ti is egy egyszerű [#1234] azonosító beleírásával.
A scriptes hátteret nem tudtam, mivel a rendszerhez most van először alkalmam, mint jelvényosztás. Viszont ezzel adtál is egy remek ötletet, köszönöm.
 

Molondor

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:156
elton winn
A scriptes hátteret nem tudtam, mivel a rendszerhez most van először alkalmam, mint jelvényosztás. Viszont ezzel adtál is egy remek ötletet, köszönöm.
Szóval akkor tudatlanság miatt vagytok felháborodva, hogy ez egy rossz ötlet.

A személy egy SAPR tag, tehát érinti a jelvény kérdése őt is. Annyi a különbség a két jelvény között, hogy nálatok ír jelvényszámot, nálunk nem. Viszont attól még nálunk is okozhat problémát az, ha valaki ily módon "mg-zik". Vagy akár az LSFMD-nél.. Ugye bár a kis kártya kérdése.
Akkor árulja el nekem a tag, hogy mivel lenne hátrébb, ha nem látná a neve alatt a jelvényt. Mivel lenne rosszabb nektek, hogy nem látod az autóban ülő ember neve alatt a jelvényt? Ha ott van előtted az illető akkor le tudod olvasni, ha netán elfelejtetted volna milyen rangú vagy mit tudom én.

Ha nem akarod hogy messziről tudják hova is tartozol... öltözz máshogy. Nem a jevény miatt szurnak ki 2 km -ről pl rendőrt. hanem mert teljesen fel van öltözve annak. Vagy ha zavar hogy ott van a fejed felett a jelvény, akkor rpzd le hogy leveszed és vedd le. Erre nem kell külön script.
Erre pedig reagálva.. Hiába vagyunk unmarked autóban ha viriít a nevünk alatt a sárga felirat és egy elsuhanós name check során már mindent tudnak rólunk.
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:159
Kriszokos0
Szóval akkor tudatlanság miatt vagytok felháborodva, hogy ez egy rossz ötlet.


Akkor árulja el nekem a tag, hogy mivel lenne hátrébb, ha nem látná a neve alatt a jelvényt. Mivel lenne rosszabb nektek, hogy nem látod az autóban ülő ember neve alatt a jelvényt? Ha ott van előtted az illető akkor le tudod olvasni, ha netán elfelejtetted volna milyen rangú vagy mit tudom én.


Erre pedig reagálva.. Hiába vagyunk unmarked autóban ha viriít a nevünk alatt a sárga felirat és egy elsuhanós name check során már mindent tudnak rólunk.
Az elsőre reakció. Ahogy írtam is, első alkalmam és lehetőségem élni a revokebadge és givebadge parancsokkal. A holnapi naptól kezdve használva lesz ezen funkciója is. Ami a felháborodást illeti, részemről ilyen nincs.

Második. Részünkre nincs hatással, viszont az IRS-re lehet, ha működne is. Ezen okok miatt nem is terveztem hozzá szólni a témához alapvetően.

Harmadik pont. Az én PD-s időmben például a DD-sek levették kocsiba ülve a jelvényt. Jelenleg nem tudom hogyan működik, de akár az is megoldás lehet, hogy RP-vel alapvetően fel sem veszitek a jelvényt, csak a pisztolyt és úgy ültök a kocsiban. Akkor nem szükséges a scriptes jelvény felvétel sem. (Pénztárca, zseb, satöbbi)
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
Az elsőre reakció. Ahogy írtam is, első alkalmam és lehetőségem élni a revokebadge és givebadge parancsokkal. A holnapi naptól kezdve használva lesz ezen funkciója is. Ami a felháborodást illeti, részemről ilyen nincs.

Második. Részünkre nincs hatással, viszont az IRS-re lehet, ha működne is. Ezen okok miatt nem is terveztem hozzá szólni a témához alapvetően.

Harmadik pont. Az én PD-s időmben például a DD-sek levették kocsiba ülve a jelvényt. Jelenleg nem tudom hogyan működik, de akár az is megoldás lehet, hogy RP-vel alapvetően fel sem veszitek a jelvényt, csak a pisztolyt és úgy ültök a kocsiban. Akkor nem szükséges a scriptes jelvény felvétel sem. (Pénztárca, zseb, satöbbi)
De én nem akarom levenni és felrakni a jelvényem. Szimplán ne virítson rólam hogy rendőr vagyok, ezt szeretném. Ha nem rakom fel 2 perc múlva írogatnak OOC hogy: Jelvény!!!
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Sziasztok! Szerintem ezzel a megoldással lényegében feleslegessé válna maga a jelvény item és akár vissza is lehetne hozni a régi rendszert, hogy dutynál alapból rajtad van.
Én a régi RP-s megoldást személy szerint jobban adtam. Nyomozásnál vagy unmarked kocsiban mindig levettem a jelvényt, hogy ne írja a nevem fölött a dolgokat. Elvegyülésnél civil ruhában szintén.
Amennyiben pedig úgy alakult, hogy kellett, ott volt a nyakba akasztós jelvény, feldobtam a karakterre és felraktam a jelvényt.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó